SIODŁA

Myślałam o Daw Magu GP, tyle że w nim też kolano mi wyłazi, to chyba moja wina..
ktos wie jaki to rozstaw łęku przeliczając na prestige'a?
Geronimoo
Nie było wiekszego zdjecia?! Weź je zmniejsz bo sie połowa forum rozjezdza :/
Geronimoo zmiejsz fotkę, bo rozwala stronę 🤬
Geronimoo Jeśli Ci kolano wychodzi poza poduszkę, to wydłuż strzemiona tak, żeby było ono na swoim miejscu. Bo albo masz za krótkie puśliska, albo brak równowagi  😉
A siodło to chyba Black Star, tak?
O właśnie Black star, myślę że mam i to i to  😵 będę mogła pojeździc w Daw Magu GP więc się chyba sdecyduję  😡
Geronimoo, ja Ci mogę bardzo polecić GP Daw-Maga. Tylko zanim się zdecydujesz uważaj z dopasowaniem, bo są dość niedokładni.
Ok, dziekuję za radę  :kwiatek:
Ja właśnie sprzedałam mojego Daw Maga GP i zaczynam kolejną podróż w kierunku siodła idealnego 🙂 Z Daw Magami jest jeden problem - mają zawyżoną numerację siedziska. Dla mnie 17 cali jest za duże jakoś o cały rozmiar. "Pan od siodeł" z pasi-konika też to potwierdził - że 17 to u nich jak porządne 17,5 i żeby o tym pamiętać.
Miał ktos stycznosc może z tym siodełkiem? Sommer Modell Opus 1
[img]http://i.ebayimg.com/20/!CBiZMkQCWk~$(KGrHqF,!hcEzeWOobdsBNIKlHqbdQ~~_12.JPG[/img]

prosze o opinie :kwiatek:

polecam bardzo DAW-MAGA GP. siedzi mi sie w nim super, nie betonuje i pozwala usiąść. Super na przeszkody powyżej 100 cm. Naprawde bardzo fajne siodełko  😀
Które siodło lepsze DAW_MAG HUBERT czy DAW-MAG GP?

Miał ktoś takie siodło Kieffer Europe CT? Proszę o opinie...

[img]http://img16.allegroimg.pl/photos/400x300/13/91/08/78/1391087834[/img]
co to za model stubbena ? prosze o odp  :kwiatek:
luizka10, zależy do czego  😉
gp do skoków super, zaś hubert mega wygodny i świetny w tereny.
olgen

A w terenie GP jak sie spisuje?
Chciałabym siodło skokowe na którym wygodnie by było od czasu do czasu pojechac w teren...Może znajde złoty środek... 💃
luizka10, GP jest dobre do skoków powyżej metra, w teren też spoko, ale na płaskim sobie nie popracujesz - to jednak siodło skokowe, nie wszechstronne, i to w pełnym tego słowa znaczeniu. W teren i na małe skoki polecam Huberta - wg mnie bardzo dobre siodło wszechstronne.
luizka10, tak jak pisze Dzionka i jak nie raz pisałam do terenów najlepszy hubert, ale w gp nie było źle. Moim zdaniem nie jest siodłem na długie przejażdżki, rajdy, ale w godzinnych terenach spisywał mi się nieźle  🙂
Dzionka, Dziwne. Moje millenium ma siedzisko 17 i nie wydaje mi się, żeby było jakoś specjalnie zawyżone. Może tylko GP zrobili takie duże ?
Ponoć w standardzie GP jest jako 17,5.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 stycznia 2011 20:45
Dzionka, ciekawe co piszesz. To w jakich siodłach pracują na płasko skoczkowie? Bo jakoś większość mi znanych pracuje na codzień w skokówkach.

Ja mam GP, skaczę do metra i jeżdżę w nim w tereny i kocham je miłością wielką.
wgl z tymi daw magami to troche zamieszanie jest.

ja mam GP i wyglada IDENTYCZNIE jak millenium, a wzielam gp wlasnie dlatego ze mialo bardziej wysuniete tybinki do przodu bo ja raczej dluzsze nogi mam..
Koniczka, ja pisze o swoich wrażeniach - żeby dobrze w nim siedzieć musiałam mieć bardzo krótkie strzemiona, a więc średnio ujeżdżeniowo mi się pracowało.
A co do skoczków pracujących ujeżdżeniowo - ja częściej widziałam, że mieli dwa siodła (przynajmniej w Skibnie albo Rakowcu), ujeżdżeniówki i skokówki. Ale to pewnie dlatego, że to byli WKKWiści, nie wiem jak to u zwykłych skoczków.
Jak dla mnie po to są siodła wszechstronne, żeby i skoczyć i w teren pojechać i porzeźbić po płaskim, a GP jest typową skokówką.

Sankaritarina, moje jest na pewno 17 a nie 17,5 i jest na mnie sporo za duże, a jakąś straszną chudziną nie jestem 🙂 Ten siodlarz (handlarz) z pasi-konika rzekł że rozmiarówka jet zaniżona...
Może im niektóre wychodzą większe, a niektóre mniejsze, czy coś -> kiedyś była mowa na którymś forum o hubertach [nie wiem czy tu czy na starej volcie] i strasznie skrajne opinie dało się przeczytać: niektórzy twierdzili, że super, niektórzy, że źle usadza, że natykają się na klina, że fotelowo się siedzi, że tybinki nie takie i wysnułam wniosek, że najwidoczniej coś inaczej uszyto, bo to niemożliwe, żeby o jednym modelu krążyło tyle skrajnych opinii.

silly, Mnie się wydaje, że millenium ma głębsze siedzisko, ale mogę się mylić.

Tak odnośnie skoków i jazdy po płaskim: czasem to się na serio dwa siodła przydają. 😁
Możliwe w sumie, że coś im się czasem źle uszyje 🙂 Ja w hubercie jeździłam kilka razy i fajnie mnie usadzał.

Też myślę, że jak się ma możliwość to fajnie mieć dwa siodła - to jest moje marzenie, ale jeszcze nie na teraz 🙂 I dla osób jeżdżących rekreacyjnie i chcących jedno siodło - po co kupować 100% skokówkę? Jak można kupić wszechstronne i mieć dwie pieczenie na jednym ogniu🙂 Jasne, że da się jeździć po płaskim w skokówce, to oczywiste, ale PO CO? Jeśli 28 dni w miesiącu się bronuje a 2 skacze, to ja proponuję sobie darować siodło GP 🙂
Może im niektóre wychodzą większe, a niektóre mniejsze, czy coś -> kiedyś była mowa na którymś forum o hubertach [nie wiem czy tu czy na starej volcie] i strasznie skrajne opinie dało się przeczytać: niektórzy twierdzili, że super, niektórzy, że źle usadza, że natykają się na klina, że fotelowo się siedzi, że tybinki nie takie i wysnułam wniosek, że najwidoczniej coś inaczej uszyto, bo to niemożliwe, żeby o jednym modelu krążyło tyle skrajnych opinii.


Huberty są dobre dla tych, którzy preferują dosiad i jazdę pod katem "ujeżdżenia".
Dla osób,które mają zacięcie skokowe te siodła nie sprawdza się, bo niestety wymuszają nieprawidłowy dosiad. Mają zbyt długie kliny,a poduszka idzie zbyt mocno ku dołowi, a nic do przodu. I tak jak pisała Sankaritarina opinie o tym siodle mogą byc skrajne, ale rozmiar na pewno będzie się zgadzał.


To w jakich siodłach pracują na płasko skoczkowie? Bo jakoś większość mi znanych pracuje na codzień w skokówkach.

To Ty znasz skoczków, którzy na co dzień pracują? Ujeżdżeniowo? 😁
Nie tych z zacięciem WKKW (jak Dzionka pisała)? Rasowy skoczek odbębnia jazdę po płaskim a w ujeżdżeniówce chyba by go/ją pokręciło  😁
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 stycznia 2011 06:44
Wyobraź sobie, że znam. Przykre, że sama takich przykładów nie spotykasz na codzień 😎
Dramka jeździłam w elasticu, golden i silver starze, venezii i mereditce. jak dla mojego tyłka po prostu nie ma lepszego siodła skokowego niż ten daw-mag gp którego męczę 😉


Masz zboczony tyłek  🤬  😁

Koniczka GP nie nadaje się do skoków przed wszystkim przez poduszki z przodu. Blokuje kolano. Nie ma siodeł 3w1.  😉 Z tego co pamiętam masz problem zabrac się z koniem, a takie siodło tylko to pogłębia niestety. Już lepsze siodło wszechstronne-skokowe.

Ja znam skoczków ktorzy na co dzień pracują ujeżdżeniowo w kierunku skoków w siodłach skokowych   😀
Ja też znam skoczków co pracują ujeżdżeniowo. I to sporo. Widać potem duuuużą różnicę między nimi a resztą na polskich parkurach... (Swoją drogą zawsze w skokówkach)
Np. Ja w domu bardzo mało skacze. Pracuje bardzo dużo na drągach i cavaletti. I bardzo mi brakuje treningów w kierunku ujeżdżenia z Panem Zagorem 🙁
szczerze mówiąc nie zauważyłam w GP żadnego blokowania kolana - przecież to close contact co z założenia ma zostawiać duzo swobody, a klocki i poduszki z przodu są przecież małe  😉

co do pracy po płaskim to też nie zauważyłam problemów, wydłużałam strzemiona o dziurkę i wystarczyło. A większość czasu jezdziłam po płaskim - skoki raz w tygodniu. Bardzo lubię to siodło - jest miękkie, wygodne, ustala pozycję ale nie blokuje, przesiadłam się w nie właśnie z huberta bo powyzej metra cięzko się w hubercie skakało - przednie klocki wypychały człowieka z siodła  😁 próbowałam też prestige elastic, model z dużymi klockami i z małymi - i w obu czułam się zakleszczona i bez możliwości zmiany pozycji.

uprzedzam komentarze, że tu się zachwycam a swoje sprzedaję - koń mi urósł dość znacznie...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się