SIODŁA

Farifelia   Farys 21.05.2008
08 stycznia 2013 19:28
Dlatego właśnie chce się dowiedzieć ile wyszłaby renowacja tego siodła. Ale chyba jednak zdecyduje się na tego Daw Maga 😉 Dzieki za odpowiedzi :kwiatek:
nie aktualne
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] calkowita edycja posta
daw maga bym poleciła, model grand prix 🙂 bardzo fajne siodła, a za tyle już chyba znajdziesz jakiegoś używanego 🙂 jeśli dobrze zapolujesz, bo one szybko znikają z ogłoszeń, albo millenium 🙂
A orientuje sie może ktoś z was co znaczą cyfry wybite na tybince na Passier Grand Gilbert pisze 17 cali to wiem a pod spodem: 251031 ?? z góry dzieki za pomoc  :kwiatek:
/ciach/
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Ogłoszenie
A orientuje sie może ktoś z was co znaczą cyfry wybite na tybince na Passier Grand Gilbert pisze 17 cali to wiem a pod spodem: 251031 ?? z góry dzieki za pomoc  :kwiatek:


numer seryjny siodła
sprobuje tu.
czy ktos probowal wymieniac przystuly syntetyczne na skorzane w siodle syntetycznym?
chcialam to zrobic u rymarza, ale niestety pan andersz mi odmowil.
moze ktos wie kto by sie podjal takiego zadania?
Gdyby ktoś się zastanawiał się kiedyś nad siodłem Nomad, to polecam 🙂 Właśnie nabyłam takie - model Caprilli. Jest to tak naprawdę Santa Cruz Allegra Platinum ze zmienionym znaczkiem. Ładne (ja mam czarne, z białą stebnówką i zielona lamówką wokół siedziska), wygodne, panele o dużej powierzchni, szeroki kanał na kręgosłup + system szybkiej zmiany rozstawu łęku - jak mi się młody rozrośnie, to mam poszerzenie za free 🙂



mam nadzieję że będzie dobrze służyło 🙂

n ten brązik też niczego sobie  😜
A tak z innej beczki- macie jakiś kontakt do handlarzy siodeł odwiedzających stolicę? Miałam numer do jednego sprawdzonego pana, ale zgubiłam i odzyskać nie mogę  🤬
Wczoraj dowiedziałam się o jakimś rymarzu z okolic Warszawy, który szyje nowe siodła na wymiar w cenach 600 - 1000zł. Nie wiem kto to, jakby ktoś, kto poszukuje siodła w niskiej cenie, mogę dowiedzieć się o namiary. To dobre rozwiązanie, żaden rymarz z Polski, myślę, nie zrobi nawet z najtańszych materiałów bubla, a już na pewno nie na miarę indyjskich siodeł.
Potrzebuję rady  😉 planuję zmienić siodło i natknęłam się na takie pleszewskie http://allegro.pl/siodlo-pleszew-17-5-i2988352237.html. Na siodłach się za bardzo nie znam, ale o pleszewskich słyszałam dobre opinie. Myślicie, że warto o to powalczyć? Tak do 300 zł?
Ineczka miałam okazje testowania takiego pleszewa, i szczerze na kolana mnie nie powaliło... Miałam wrażenie że siedzę 3m nad koniem, strasznie obciąża kolana i jak dla mnie za bardzo koryguje dosiad(nienawidzę klocków za łydką :lol🙂. Ma też strasznie długie tybinki, więc jeśli masz krótkie nogi to może to być problem. Jednak 3stówki za siodło to nie majątek, jak Ci nie podpasuje zawsze możesz pchnąć je dalej 😉
anemo, w cenach najlepiej orientuje się producent, napisz do nich na Facebooku lub zadzwoń, a otrzymasz informacje z pierwszej ręki 🙂.

czy ceny siodeł HBC sa tajne? Dlczego nikt nie napisze na rv ile kosztuje u nich siodło? W wakacje dzwoniłam i pytałam o cenę to siodła kosztowały już 8tys. Taka informacja z cenami siodeł powinna być na stronie. Nawet jeśli cena jest ostatecznie ustalana po wybraniu materiałów, dodatków itd itd, powinna być gdzieś jasno i wyraźnie napisana cena wyjściowa.
Farifelia   Farys 21.05.2008
02 lutego 2013 10:10
Ineczka - z tego co widzę to jest to chyba stary model pleszewskiego Konrada. Osobiście powiem Ci, że mam model Konrad, z tym że nowszy i sprawdza się rewelacyjnie. Zawsze dobrze mi się w nim siedziało, dobrze trzymało 🙂 Teraz mam drugie siodło Daw Mag Hubert. Jest świetne 🙂 Siedzi się trochę inaczej niż w tym Konradzie ale na pewno bardziej stabilnie. Jeśli Cię to siodło interesuje to czemu nie, ale faktycznie więcej jak 300 zł raczej warte nie jest 😉 Widać, że jest już mocno zużyte no i jet to jednak już starszy model, lub robione na wzór pleszewa.
pantofel,  zgadzam się, dziwne to trochę... Pewnie, że można zadzwonić, ale jako klient chciałabym znać chociaż jakieś orientacyjne granice (jak szukałam konia, to ogłoszenia z ceną "do uzgodnienia" tez omijałam). Zwłaszcza że jak  zadzwoniłam ze 3 tygodnie temu , żeby zapytać o cenę, to powiedzieli, żeby zadzwonić za 2 dni... Zainteresowana byłam raczej siodłem wszechstronnym (z racji problemów z kolanami zbyt krótkie strzemiona nie są wskazane) - dowiedziałam się, że kosztuje 4,5k. Skokowe od 5,5k. Chęć dojazdu w celu przymiarki była "umiarkowana", mimo, że oczywiście zadeklarowałam pokrycie kosztów dojazdu. Prosiłam też o przesłanie zdjęć siodła, ponieważ wszechstronnego na stronie nie znalazłam - miałam przesłać maila z podsumowaniem i prośbą o zdjęcia. Wysłałam od razu. Zdjęć nie dostałam do dziś.
pantofel,  zgadzam się, dziwne to trochę... Pewnie, że można zadzwonić, ale jako klient chciałabym znać chociaż jakieś orientacyjne granice (jak szukałam konia, to ogłoszenia z ceną "do uzgodnienia" tez omijałam). Zwłaszcza że jak  zadzwoniłam ze 3 tygodnie temu , żeby zapytać o cenę, to powiedzieli, żeby zadzwonić za 2 dni... Zainteresowana byłam raczej siodłem wszechstronnym (z racji problemów z kolanami zbyt krótkie strzemiona nie są wskazane) - dowiedziałam się, że kosztuje 4,5k. Skokowe od 5,5k. Chęć dojazdu w celu przymiarki była "umiarkowana", mimo, że oczywiście zadeklarowałam pokrycie kosztów dojazdu. Prosiłam też o przesłanie zdjęć siodła, ponieważ wszechstronnego na stronie nie znalazłam - miałam przesłać maila z podsumowaniem i prośbą o zdjęcia. Wysłałam od razu. Zdjęć nie dostałam do dziś.

dokładnie. Mnie też ciekawiły cenu HBC ale że raczej nie kupię nic od nich w najbliższym czasie głupio mi było się dopytywać. Ale kiedyś ivett wyjaśniała dlaczego na stronie na ma cen ( że cena zależy od dodatków i potem ludzie się wykłócaja że na stronie było inaczej) więc moze tu też tak jest?
Gillian   four letter word
02 lutego 2013 16:28
to się pisze "cena podstawowa". I tyle. Nie jest wkurzające jak ludzie tak dzwonią, tyłek zawracają a potem i tak nie zamawiają?
Wg mnie porównanie do ivett nie jest do końca trafione, no bo jaka może być rozpiętość cenowa np. zwykłej plandeki przeciwdeszczowej? 300zł +/- 100? Albo padu? 200zł +/- 50?  A siodła kosztują przeciętnie od 2 do 20k zł
Chodziło mi o to ze np. pad classic kosztuje 100zł a haft dodatkowe 15 (to jest przykład , nie jestem pewna) i moze podobnie jest przy siodłach że sioło kosztuje x a przy dodatkach x+y i dlatego nie ma cen podanych?
A mi chodziło o to, że w przypadków padów brak ceny wyjściowej nie jest wielkim problemem, bo wszystkie pady na rynku kosztują mniej więcej tyle samo (dajmy na to te 100-300zł). W przypadku cen siodeł rozrzut jest znacznie większy i przydałaby się cena "od". Jak wejdę na stronę forda, to widzę że np. focus kosztuje od 60 000 (a w przypadku samochodu jest "trochę" więcej opcji dodatkowych niż w przypadku siodła), a na stronie land rovera widzę, że nowy range kosztuje od 500 000. Zapewne bez problemu można tę cenę podwoić w obydwu przypadkach, ale dzięki temu wiem, że np. na focusa mnie stać, a na range'a nie. Nie muszę dzwonić po wszystkich dealerach, marnując czas ich i mój, zwłaszcza że zdecydowanie nie mam go w nadmiarze. Proste? A tutaj w dodatku robi się z tego jakąś tajemnicę...
Mam takie pytanie co temu siodłu dolega (chodzi mi czy ma uszkodzoną terlice i czy jest to to do naprawienia)?
http://allegro.pl/siodlo-cama-design-greven-germany-i2999605053.html
n rozumiem i popieram ,też mam takie podejście.
Dokładnie tak jak piszecie! I dlatego wkurza mnie niemiłosiernie ta wielka tajemnica, i pierdzielenie że najlepiej zadzwonić i spytać o cenę u bogdana. Cena podstawowa/wyjściowa powinna być podana w każdym wypadku.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
03 lutego 2013 09:28
Wracajac do siodle HB C. Trzeba zaczac od tego, ze nie ma siodla standard , gdzie mozna podac cene podstawową. Każde ich siodło jest inne, mimo, ze na zdjeciach wydaje Wam sie , ze sa podobne ba daje rekę sobie uciać , ze dla polowy sa identyczne. A tak naprawde na cene siodla HB C nie wplywa wybor koloru skory, bizy czy nitki, ba nawet sam klocek czy jest czy nie nie wplywa. Każde siodlo powstaje od podstaw , od wyboru ksztaltu, po rodzaj pianek na poduszce kolanowej , na tybince itp. Każde takie siodlo jest idywidualnie robione, zaczynajac od kazdej kreski na kartce , poprzez odrysowanie  tego na kawalku skory przy dopasowywaniu do danej osoby ,az do gotowego siodla. Każde siodlo jest pierwsze, kazde inne choc podobne. Producent nie robi masowek, nie ma standardu wiec i nie ma ceny podstawowej. Napisana by byla dana cena , a pozniej klient wybralby inny kroj, pianke , ba kształt samej tybinki, ktory jest robiony pod danego jezdzca i pod dana dlugosc puslisk i byłyby pretensje ale na stronie cena byla taka. Przeciez biore ten model. A u nich model to tylko nazwa , cale siodlo jest w 100 % nowym, niepowtarzalnym egzemplarzem. To w koncu indywidualne zamowienie , a nie fabryczna masowka.

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
03 lutego 2013 10:30
uzupełniając wypowiedź domiwy,z którą oczywiście się zgadzam 😎 na stronach buteta:
http://www.butet.fr/en/butet-collection-saddles

czy też Max Benz też nie znajdziecie ceny "modelu podstawowego" - z prostej przyczyny - takowy nie istnieje...
http://www.benz-reitsport.com/page19/page19.html

piszecie o cenach samochodów,padają tańsze i droższe marki...ale seryjnej produkcji 😀iabeł: auta robione "na miarę",też nie mają ceny za "model podstawowy" 🤔wirek:

Przyjmijcie wreszcie do wiadomości,że siodła HB Contact,to marka premium!
to nie jest fabryka, to jest sztuka rzemieślniczego rękodzieła.
to,że pan Bogdan Dąbrowski,nie ma francusko brzmiącego nazwiska, i nie mieszka w Saumur, nie oznacza,że nie produkuje siodeł marki premium!


zakładając,że kupuję platformę wiertniczą...przecież pełno ich na morzach i zatokach całego świata....niech ktoś mi powie,ile kosztuje platforma wiertnicza? wystarczy mi cena modelu podstawowego... 🏇


ostateczną cenę takiej platformy poznaje się praktycznie wtedy,gdy jest gotowa do odbioru... 😁
Przedstawiam moje nowe, szyte na wymiar, wymarzone siodełko Nomad od Logos - innovation.

To westernóweczka z wymyślnymi tybinkami angielskimi na moją prośbę🙂 Ma ławki podszyte baranem, można je regulować w zależności od tycia/chudnięcia konia za pomocą dodawania/odejmowana wkładów.  Ma szeroki kanał, przystuły w systemie Y.  Ławki są ze skóry oraz sztywnego, ale nieco elastycznego tworzywa, jakieś PCV, coś w ten deseń.

Jakość skóry jest fenomanalna, tam gdzie trzeba gruba jak z nosorożca, na siedzisku i tybince mięciusia. Siedzisko także mięciutkie. Do tego padzik Nomad.  Na początek zdjęcia na sucho, fotki na koniu niebawem!
Jestem zachwycona  💘 Wreszcie mój koń będzie miał wygodnie a ja tybinkę z klocuszkiem kolanowym 🤣 Siodło na żywo naprawdę robi wrażenie 🙂 Mdlęję ze szczęścia, koniec z poszukiwaniami siodła 😜















Trzeba zaczac od tego, ze nie ma siodla standard , gdzie mozna podac cene podstawową.

Każde takie siodlo jest idywidualnie robione, zaczynajac od kazdej kreski na kartce , poprzez odrysowanie  tego na kawalku skory przy dopasowywaniu do danej osoby ,az do gotowego siodla. Każde siodlo jest pierwsze, kazde inne choc podobne. Producent nie robi masowek, nie ma standardu wiec i nie ma ceny podstawowej. Napisana by byla dana cena , a pozniej klient wybralby inny kroj, pianke , ba kształt samej tybinki, ktory jest robiony pod danego jezdzca i pod dana dlugosc puslisk i byłyby pretensje ale na stronie cena byla taka. Przeciez biore ten model.

bzdura, na stronie są przedstawione 4 różne modele i każdy z nich ma cenę wyjściową. Jak zadzwoniłam to się dowiedziałam, ze takie siodło kosztuje od X zł, a takie od Y zł. Po co dorabiać tu jakieś teorie  🙄

[quote author=Ktoś link=topic=31.msg1675630#msg1675630 date=1359887422]
piszecie o cenach samochodów,padają tańsze i droższe marki...ale seryjnej produkcji 😀iabeł: auta robione "na miarę",też nie mają ceny za "model podstawowy" 🤔wirek:[/quote]

Nie mam pojęcia co masz na myśli przez auto "na miarę" (jakiś przykład może?), więc ciężko mi jest się w jakikolwiek sposób odnieść do tego.
W przypadku garniturów czy kuchni na wymiar na zdecydowanej większości stron podane są orientacyjne ceny. HBC tez takowe ma, tylko ich nie publikuje.


[quote author=Ktoś link=topic=31.msg1675630#msg1675630 date=1359887422]
Przyjmijcie wreszcie do wiadomości,że siodła HB Contact,to marka premium![/quote]

Bo co, bo tak mówisz? "Premium" to nie tylko jakość produktu, ale przede wszystkim wizerunek marki - prestiż, tradycja. HBC to póki co po prostu dobre siodło w średniej rynkowej cenie.
Zresztą co to wnosi do tematu?


[quote author=Ktoś link=topic=31.msg1675630#msg1675630 date=1359887422]
zakładając,że kupuję platformę wiertniczą...
[/quote]
Tego to nawet nie będę komentować, bo nie jestem w stanie doszukać się żadnej analogii między kupnem siodła a kupnem platformy wiertniczej. Litości...
Tempesta bardzo ciekawe siodło, wygląda trochę jak australijskie 🙂 (chociaż australijskie ma 2 uszy)

Nie znałam w ogóle tej marki, no ale to pewnie dla tego, że robią siodła westernowe.
Nie tylko westernowe, robią też angielskie na bardzo fajnych, elastycznych panelach. Dla mnie na pierwszym miejscu jest wygoda konia, możliwość dłuższych terenów, stąd ławeczki westernowe. Nie lubię jeździć w westówkach, lubię anglezować i ogólnie wolę siodła angielskie, stąd taka tybinka. Nomad jest znana w Niemczech, pracownia znajduje się koło Zielonej Góry. Zrobią co tylko sobie wymyślisz/wymarzysz🙂 Chcesz wygrawerowane zdjęcie konia na siodle - mówisz i masz🙂
Link do nich: http://www.logos-innovation.eu/catalog,pl,siodla,23,1,4,23.html
http://www.amigo-konie.pl/04c-daw-mag-siodlo-skokowe-millennium-standard.html mial ktos z Was ta skokowke ? jak wrazenia? warto ?
i jeszcze takie pytanie, dorwalam tanio siodlo syntetyczne, dopiero teraz obejrzalam je i patrze, ze te zamkni do puslisk nie sa kompletne i moje pytanie, czy tak ma byc w syntetykach czy po prostu czegos tam brak  ? czy ktos kto posiada syntetyka moglby sie wypowiedziec?🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się