wymiana książeczki zdrowia RUM

opolanka   psychologiem przez przeszkody
21 lutego 2009 18:27
Co trzeba miec ze sobą, aby wymienic książeczkę Usług Medycznych?

Jestem osoba pracujacą. Czy muszę miec ostatni ZUS RMUA czy podbita legitymacja ubezpieczeniowa wystarczy?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 lutego 2009 18:36
Ale jak chcesz wymienić? Wyrobić czy skończyły Ci się blankieciki?
a książeczka usług medycznych to jest coś innego niż legitymacja ubezpieczeniowa?
Książeczka RUMowska to ta z wyrywanymi kartkami. Jak się skończą, trzeba nową.

Legitymacja ubezpieczeniowa to książeczka wielkości dzienniczka ucznia, ze zdjęciem, w której co bodajże pół roku powinno się wbijać pieczątkę zakładu pracy, który Cię zatrudnia.
Książeczka RUMowska to ta z wyrywanymi kartkami. Jak się skończą, trzeba nową.

Legitymacja ubezpieczeniowa to książeczka wielkości dzienniczka ucznia, ze zdjęciem, w której co bodajże pół roku powinno się wbijać pieczątkę zakładu pracy, który Cię zatrudnia.


pieczątka wazna jest miesiąc (sic!)  czyli każdy wbija ją dopiero przed wizytą u lekarza - bo inaczej trzebaby za często zmieniać

a skąd się taką RUm-owską dostaje? na jakich zasadach?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 lutego 2009 20:10
nitka, zależy w jakim województwie chyba jesteś. U nas są RUMy i nosimy je na każdą wizytę do lekarza, który odrywa nam kuponiki.,
opolanka   psychologiem przez przeszkody
22 lutego 2009 15:20
nie sprecyzowałam - skończyły mi się kartki.

W niektórych województwach sa już karty chipowe, w niektórych takie "bloczki" z kuponikami.

A pieczątka w leg. ubezp. jest wazna tylko miesiąc.

No ale dalej nie wiem co mam zabrać ze soba, aby wymienić na nowa 😉 A na stronie nic nie ma :/
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 lutego 2009 15:23
Skończyły Ci się kartki? Idziesz do przychodni rejonowej,  mówisz, że skończyła Ci się książeczka. Podajesz starą, oni spisują dane, wyrabiają Ci nową. Trwa to ok. 2 tygodni, zależy ile muszą wyrobić.
U nas załatwiali to od ręki. Podawałaś swe dane i pani drukowała przy Tobie. Czasem była niewielka kolejka.
Od jakiegoś czasu nie używamy książeczek rumowskich. Pielęgniarkę interesuje tylko legitymacja ubezpieczeniowa. Faktycznie podbijam ją tylko przed wizytą u lekarza.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
23 lutego 2009 08:16
Widzę, że "co kraj to obyczaj" bo u nas nie robi się tego w naszej przychodni, tylko w specjalneym miejscu, gdzie zajmują się tylko tymi książeczkami.

I nie moge tam znaleźć żadnego nr telefonu :/ Mam nadzieje, ze nie odejde dziś z kwitkiem.

Dzięki wszystkim mimo to 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 lutego 2009 14:23
U nas "u źródła" też to robią od ręki, ale rejonowe też  spokojnie to załatwiają, tyle, ze trzeba czekać 2 tyg.
Opolanka masz tutaj dane poszczególnych oddziałów NFZ: http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=3&dzialnr=2

co oddział to inna książeczka medyczna. Chociaż moją plastikową kartę ze śląskiego NFZ ciężko nazwać książeczką  😉
po przeprowadzce w pomorskie do wyrobienia książeczki rumowskiej potrzebowałam zaświadczenia o ubezpieczeniu w pomorskim NFZ (z pracy lub ZUS), meldunek na terenie woj. pomorskiego, dowód osobisty.
A do dodrukowania kartek to powinna wystarczyć obecna książeczka rumowska. Dla pewności weź jednak zaświadczenia o ubezpieczeniu. A jeśli udasz się bezpośrednio do punktu drukowania książeczek to wyrobią od ręki. Przez przychodnię z reguły trwa to ok. 2 tygodni.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
24 lutego 2009 07:06
Dzieki. Zanlezienie na tych stronach czegokolwiek, to jak szukanie na stronach PZJ 😀

Załatwiłam. Byłam "u źródła". Można też zostawić w przychodni, ale tak jak pisałyście, czeka się dwa tyg. To ja wolalam postać 45minut 😉


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się