Jak przytyć?

Becia, w moim przypadku na 100% nie chodzi o wiek. Schudłam koło 8 kg w miesiąc-dwa(!), bo z nerwów prawie nie mogłam jeść. Miałam wszystkie kości na wierzchu. Teraz powoli żebra mi się chowają, ale obojczyki dalej mam jakby mi lodówkę na kłódkę zamykali. Wcześniej miałam fajną figurę. Chociaż, jak już pisałam, zacznę się więcej ruszać, to znowu zacznę kilogramy zrzucać 😤
Ja niedawno właśnie zmieniłam stanowisko, zmiana jest zdecydowanie na duży plus mimo, że stresujące dużo bardziej niż poprzednie.
Ja bym chciała utyć mimo stresu. Niektórzy podobno ze stresu tyją 😉 Ja mam 166 cm.


Cytuję siebie celowo. Chociaż już chyba nie powinnam w tym wątku się odzywać.
Jak utyć? Zmienić pracę na spokojną, gdzie jest nieograniczony dostęp do słodyczy, ciastek, cukierków, najróżniejszych kaw i 8h za biurkiem  😜  😁
Mam 54 i 166 cm, urosło mi od grudnia delikatnie sadełko na brzuchu i boczki ale nic poza tym, mimo to nie nazwałabym już siebie chudzielcem i dobrze mi z tym aczkolwiek więcej już nie chcę.
Odkopuje i sama w to nie wierzę, że mi się coś takiego przytrafiło.
Zawsze byłam raczej "dobrze zbudowaną"dziewczyną. Od kiedy bardzo dużo pracuje (są dni, kiedy pracuje po 23h w ciągu doby), robię na dwa etaty, plus koń (na którego i tak już brakuje mi sił i czasu), do tego siłownia zaczęłam drastycznie chudnąć. Wypadają mi włosy garściami, mam wręcz szarą skórę. W tym momencie moja waga wynosi równe 43kg przy wzroście 168cm. Nie mam już ciuchów, z dnia na dzień coraz więcej chudnę (jeszcze dwa tygodnie temu ważyłam lekko ponad 50kg). Staram się jeść w miarę regularnie, zawsze odsypiam dni, które prze pracuje prawie całą dobę. Nie wiem czy stres mnie tak zżera od środka czy nie unormowany czas pracy, ale chce już zacząć tyć 🙁
Behemotowa, to nie jest normalne i na Twoim miejscu jak najszybciej poszłabym do lekarza!
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
29 października 2016 11:23
Behemotowa udaj się koniecznie do lekarza oraz zrób badania krwi  :kwiatek: Tak duży spadek wagi w tak krótkim czasie to już raczej objaw choroby a nie bycie 'zbyt chudą ' 🙁
Dzięki dziewczyny, we wtorek mam wolne to pojade do mojego lekarza.
A jakie najlepiej zrobić badania? Nie mam zbyt wiele czasu wolnego by iść najpierw do lekarza po skierowanie, a później jeszcze na badania i po badaniach z wynikami. A tak to zrobię badania prywatnie i już przyjdę z wynikami.
Behemotowa, pełna morfologia + badania tarczycy
Behemotowa, jeśli rzeczywiście schudłaś 7kg w ciągu 2 tygodni, przy tak niskiej wadze wyjściowej, to coś na pewno jest nie tak. Osoby z nadwagą jak się za siebie wezmą to rzeczywiście na początku waga im szybko leci, ale to bardzo niepokojący trend przy spadku 50-43. Jak pójdziesz do lekarza i to powiesz to na pewno tego nie zbagatelizuje, to dosyć alarmujący objaw. Jak pójdziesz z tym co napisała epk to będzie to już dobra podstawa, by coś potwierdzić, coś wykluczyć i pomyśleć, w jakim kierunku pójść dalej.
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 października 2016 12:48
Koniecznie zrób badania! Nie wiem czy we wtorek lekarz Cię przyjmie bo to wszystkich świętych.
Eh, dlatego pewnie mam w końcu wolne. Dzięki dziewczyny. Czuje, że organizm tego nie wytrzymuje, już nie raz w tym tygodniu zasłabłam, ale myślałam, że to przemęczenie. Dopiero jak dzisiaj stanęłam na wadze na siłowni to uwierzyłam w to, że ciuchy aż tak się nie rozciagają.
Behemotowa, organizm daje Ci poważne sygnały, że coś się dzieje, że coś jest nie tak. Spróbuj zrezygnować na jeden dzień ze swoich obowiązków i wybierz się do lekarza. Być może okaże się, że to tylko kwestia trybu życia, że musisz sobie dać więcej czasu na odpoczynek i więcej jeść. Ale być może jest tu jakiś czynnik chorobowy i bez wsparcia leczniczego nie da się nad tym zapanować. Zdrowie ma się tylko jedno
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
30 października 2016 08:06
Behemotowa, pełna morfologia + badania tarczycy


I kortyzol. Taki szalony tryb życia rozwala nadnercza.
Odkopuję staroć, złota łopata welcome to 😀

Czy komuś udało się przytyć chłopa swego ? Mój TŻ chciałby trochę przytyć, ale nie bardzo wiadomo jak się do tego zabrać - robił badania (nerki, wątroba i tarczyca), zdrowotnie jest ok. Jakieś szejki białkowe ?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
29 listopada 2019 16:33
Pytanie, co je. Przyglądał się swojej diecie? Pod kontem makro i zapotrzebowania kalorycznego?
Kalorie w górę. Powyżej zapotrzebowania. Kalorie nie tylko z białka ale i z tłuszczu i z węgli. Po prostu wszystko w górę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się