Siwe konie ;D

czyli jak w temacie wszystko o siwkach... 🤣
wątek zamknięty
Bischa   TAFC Polska :)
24 lutego 2009 15:05
Kto nie miał Siwego ten nie miał dobrego  😀

Pozdrawiam 🙂
wątek zamknięty
🤔

Nie ma to jak rozwinięty , długi i fascynujący temat  🙄
wątek zamknięty
Zuziasta   Zakupoholik na odwyku...
24 lutego 2009 16:09
Fajrant^^, nie rozumiem o co Ci chodzi
wątek zamknięty
mamy temat o siwieniu, o czyszczeniu siwkow chyba tez
w pozostalych kwestiach siwe nie roznia sie bardzo od innych koni
wątek zamknięty
Remedioss   2* Parelli Professional
24 lutego 2009 17:25
Kto nie miał siwego ten nie miał ... brudnego.

A tak na serio... chyba jednak się różnią.
Kiedyś siwki były dostępne tylko dla rodzin królewskich bądź władców państw. W niektórych stadach są nie akceptowane przez inne konie. Mają bardzo dużo odmian kolorystycznych - w sensie siwieją rożnie, ciężko znaleźć 2 takie same siwki - o np. gniadych nie da się tego powiedzieć. Często mają kolorowe, lub białe kopyta - co czasem sprawia problemy (ponoć naukowo dowiedziono, że kolor jednak nie ma związku ze zdrowotnością). Częściej niż inne konie chorują na raka skóry. Włosi gardzą ich mięsem.
Oprócz tego są jakieś takie... magiczne 🙂 - po kąpieli oczywiście 😉 Poza tym jednorożce to siwki.
Kiedy kupowałam swojego chciałam jakiekolwiek tylko nie siwe. No i los chciał, że zakochałam się w tym właśnie egzemplarzu. Mimo wielu zawirowań w naszej karierze nigdy nie miała tak mocnego związku z żadnym koniem. Ale my jesteśmy inni 😉, a mój smok to "Magiczny koń na pilota", "Najlepszy pacjent świata", "Koń-człowiek", "Jakiś taki... inny", "Eee... takich koni nie ma", - a przede wszystkim Mój, mój najlepszy przyjaciel 🙂
wątek zamknięty
srokacze mają swój wątek, to czemu siwe mają nie mieć  🤔
wątek zamknięty
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 lutego 2009 17:43
wistra, no właśnie! nie mają też jeszcze kasztany, ciemne kasztany, jasne kasztany, gniade, jasne gniade, ciemnogniade, skaro gniade, dereszowate, tarantowate, izabelowate, palomino, z 4 skarpetkami, trzema, dwoma, jedną, bez, z latarniami, gwiazdkami. Leć zakładać im tematy, zanim cie ktoś wyprzedzi!

Jak dla mnie zaśmiecanie forum, ale ja tu nawet nie sprzątam...
wątek zamknięty
wlasnie mialam pisac ze ide zakladac watek skarogniadych z prawa tylna skarpetka i lewa przednia pietka
wątek zamknięty
Pursat   Абсолют чистой крови
24 lutego 2009 17:49
A ja za siwymi tak nie bardzo przepadam - no chyba że są takie stalowe jak koń amazonki*, ewentualnie gdy siwek jest tekińcem 😁 I jak tu czyścić takiego białasa, który położy się w czymś brudnym? To by było nie na moje nerwy 😀 Ale podziwiam właścicieli siwków 😎
wątek zamknięty
A ja nie tyle właścicieli , co opiekunów  😀

zdarzają się posiadacze koni co to do boksu nie wejdą ...
wątek zamknięty
a ja się opiekuję siwkiem, który siwieje z bułanego 😜
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
24 lutego 2009 19:14
To może powstawiajmy zdjęcia każdego "rodzaju" Siwka? :P bo wśród samych siwych mamy przecież i ciemne siwki, i jasne, i jabłkowite, i hreczki... i w ogóle ;]
wstawiajcie foty swoich kopytnych 🙂
wątek zamknięty
oczywiście, że możemy wstawiac zdjęcia prawie wskazane :kwiatek:  :kwiatek: 😍 😀
wątek zamknięty
darolga   L'amore è cieco
24 lutego 2009 20:26

Hreczka 😀
do tego ma ciemnoszare nogi, brązowe jabłka na prawym pośladku, szare jabłka na lewym pośladku, po lewej stronie kłodę w piegach, a po prawej stronie kłody jeden czysto siwy placek xD ot, taki oryginał :P
wątek zamknięty
Remedioss   2* Parelli Professional
24 lutego 2009 20:30
Nasza hreczka na zimowo.



W długiej zimowej sierści jakoś tak się rozmywa.

wątek zamknięty
to ja też wstawię swojego 😉 mimo, iż hreczki nie ma 😉



wątek zamknięty
Remedioss   2* Parelli Professional
24 lutego 2009 20:45
No i letnie dla porównania.



wątek zamknięty
ZAMYKAM! jest już wątek o fazach siwienia siwków. o preparatach jest inny wątek. a zdjęcia możecie wklejać do ZNK. proszę nie zaśmiecać forum  🤬  😉 / a.
wątek zamknięty


Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.