PSY

Hiacynta, no niby chce, ale jeszcze szukam idealu. Lubie dlugonogie sucharki, ale serery i wyzly mnie srednio kreca. Chociaz kto wie 😉
Kurczak Myślę, że to dobra decyzja, trzymam kciuki za bezproblemową adopcję.

Hiacynta Ale cudne te Twoje psy, a nigdy psy w typie ONka nie przykuwały mojej uwagi, te są takie inne🙂

Wojenka Piękne zdjęcia i modele również niczego sobie,mnie się wyżły niemieckie i weimarskie podobają, ta ich elegancja🙂 ale też tylko na obrazku bo raczej siebie z takim psem nie widzę.

honey Oj tak nie ma czegoś takiego jak rasa idealna, w każdej trzeba iść na kompromisy, planujesz w najbliższym czasie drugiego psa?

A u nas dość pozytywny weekend z nami, ale lekko nie mam bo jeśli chcę być dla swojego psa interesująca i fajniejsza niż środowisko to.. muszę się o to bardzo postarać🙂 Dobrze, że chodzimy na spacery rano/wieczorem gdy w naszych okolicach pusto bo ciekawie by się ludzie patrzyli jak robie z siebie wariatkę piszcząc i biegając z piłką 😜 Ale maluch zaczął już ogarniać wymianę zabawek, że ta w mojej ręce jest najfaniejsza, a i też jest w stanie już usiąść w przerwie między zabawą (np. czekając na piłkę) co wcześniej było niewykonalne bo albo skakał i wariował albo stwierdzał nie to nie i tracił zainteresowanie mną i zabawką. Tak wiec małymi kroczkami do celu.
Magdzior, zasadniczo mam już dwa psy, a trzeciego nie planuję dopóki Peru się nie wychowa. Ale lubię planować 😉 A niestety mam obecnie więcej czasu na planowanie, niż wychowywanie :P
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
25 maja 2015 06:33
Wojenka, piękna zdjęcia i piękni modele, ale ja tak jak Ty twierdzę, że to nie dla mnie 😉

A ja nie wiem co będzie z adopcją 🙁 Pies wydawał się mega łagodny, a w sobotę warczał na pracownika schroniska i porządnie rzucił się na jakiegoś psa. Na psa z jakąkolwiek skłonnością do agresji w tej chwili nie możemy sobie pozwolić. Wolontariuszka miała wczoraj do mnie dzwonić, ale nie zadzwoniła, telefonu też nie odebrała. Mam jakieś dziwne przeczucie, że nic z tego nie wyjdzie. Szkoda, bo cholernie mi się psisko podoba.
Bandos   Pan Migotek
25 maja 2015 06:38
honey, FLAT 🙂

wojenka, są absolutnie cudowni! Oni mają wygrawerowane tabliczki na obroży?

Gratuluję k_cian sukcesów jej dzieciaków 🙂

Sama też wpadłam się pochwalić, że Tara zakończyła wczoraj Championat Młodzieży PL. Może czas ruszyć za granicę 🙂



kurczak widziałam wydarzenie na facebooku, że 2 letnia skrajnie zagłodzona bernardynka (chyba 17kg) szuka domu, podesłać Ci link na pw? 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
25 maja 2015 07:15
Zora90, dzięki, ale w grę wchodzi tylko pies. Za duże jest ryzyko, że Baśka nie dogada się z drugą suką.
o mamo, przezylam chyba jedną z najgorszych nocy.
W skrócie naświetle sytuacje - moi rodzice wyjechali wczoraj nad morze, wiec przenosze sie do ich domu na ten czas razem z Robim żeby być z psami i pilnować domu ogólnie. Późnym wieczorem wpadłam do domu żeby wypuścic psy do ogródka (zamykanego, ogrodzonego) - zawsze w nim siedzą od 10 lat gdy zostają same i pojechałam się spakować żeby potem wrócić już i zostać na noc w domu rodziców.
Wracam, Figa jest w ogrodzie Tosi nie ma. Tosia ma ok 14 lat i jest typem psa który nigdy nie uciekł a nawet nie odchodzi na spacerach dalej niż 15 m od człowieka, trzyma się baaardzo blisko mnie zawsze. Zaczęłam szukać i nic. Zrobiło się całkiem ciemno, łaziłam z latarką po lasach i polach (Toska uwielbia łapać myszy a boi się wychodzić na ulice więc najpierw sprawdziłam tam), potem łaziłam po ulicach, pojechałam nawet pod dom mojej babci i pod moje mieszkanie. Wróciłam dalej nic, następna rundka szukałam po okolicznych rowach, bagnach i wszystkim możliwym - dalej nic. Zadzwoniłam do schroniska, nic.
Po około 6 godzinach jeszcze raz podjechałam pod dom babci - Tośka pod drzwiami. Dom babci jest oddalony mniej więcej o 3 km od domu rodziców.
Tośka całkiem brudna, mokra, trochę poraniona na łapach.

Oczywiście wyobraźcie sobie szukanie w nocy przez ok 6 godzin psa, chodząc po kolana w błocie i płacząc :P Druga sprawa, że na prawde jestem w szoku i nie rozumiem czemu tak zrobiła. Mam nadzieje, że to kwestia  mega tęsknoty i pogubienia a nie czegoś innego. Bo Brutus tuż przed śmiercią też zaliczył takie 2 wypady do domu babci. Potem też się wybierał ale i w końcu poszedł do altanki w ogródku i tam odszedł.
edit: ah zapomniałam dodać, że w trakcie poszukiwać coś mnie tak użarło że zaraz po znalezieniu tośki pojechałam na ostry dyżur 😉
Dziewczyny pomocy, mam psa mieszanke sznaucera i podobno jamnika  😁 Strasznie leci z niego sierść dosłownie przejechanie po nim ręką skutkuje że cała dłoń jest w sierści i wszystko dookoła.No dom i szczególnie mój pokój jest cały w siersci psa....irytuje mnie to strasznie i musze cos z tym zrobić.Jakiś szampon, odżywka ?Czy to może być sprawa zdrowotna i musze psa do weta na badania wieźć?
zapytaj się weta, czy to nie jest związane jakoś z pofodą
a odżywka na pewno nie zaszkodzi, ale raczej bierz coś z tabletek albo syropków do łykania, bo z szamponami miałam różne przeboje i jakoś zadowolona nie byłam zbytnio
U mnie poskutkowalo: porządna kąpiel,  wysuszenie, furminator przez parę dni i na bieżąco codziennie dostaje biotyne i olej lniany. A uwierz mi spadalo z niego tony sierści. Ale Oprócz tego miał matową sierść i łupież po schronisku wiec może to inny przypadek.
dumkowa ooo rany, ależ miałaś przygodę  🙇  nie zazdroszę, 6 godzin szukania psa i pewnie cała masa czarnych myśli... dobrze, że się odnalazła!

gunia92 ja mam psa ze schronu, jak się odkarmiła to zaczęło z niej lecieć tonami futro 😀 kłaki byly wszędzie. Wykąpałam, czesałam codziennie (siatkami futro zbierałam...) i też dałam olej, ale z wątroby dorsza 🙂 teraz Roksana ma super mięciutką i gładką sierść.

Słuchajcie, gdzie w okolicy Krakowa (ale może być też np.Podhale na dłuższy wypad) można pojawić się z psem na jakieś fajnej trasie spacerowej 🙂 ? Z tego co wiem, to parki narodowe odpadają, ale słyszałam że można przejść z psem przez Dolinę Chochołowską do schroniska ?
Psina jest ze mną od szczeniaka,zaszczepiony odrobaczony i odkleszczony, kąpany 1-2 razy w tygodniu . Więc to nie zawszenie ani nic z tych rzeczy.Kurcze ale jeszcze nie spotkałam sie z takim psem z którego tak leci sierść.
Wygląda tak
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 maja 2015 13:07
gunia92, lato idzie to pies linieje.
Czesanie + codziennie żółtko + olej lniany 😉
lniany czy rzepakowy? boja zawsze dawałam rzepakowy  👀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 maja 2015 13:18
Obojętne, oba mają przewagę Omega 3.
Psina jest ze mną od szczeniaka,zaszczepiony odrobaczony i odkleszczony, kąpany 1-2 razy w tygodniu
Kąpiesz psa 1-2 razy na tydzień? O.o Całkiem prawdopodobne, że się jakichś podrażnień skóry dorobił w związku z tym.
Psina jest ze mną od szczeniaka,zaszczepiony odrobaczony i odkleszczony, kąpany 1-2 razy w tygodniu
Kąpiesz psa 1-2 razy na tydzień? O.o

nie za często?  👀  mnie wet mówił, żeby raz na 2 miesiące albo irzadziej  👀
kolebka, dolinki krakowskie, trasa spacerowa na tyniec, lasek wolski, niepołomice są super płaskie - droga królewska. Chochołowska jak najbardziej.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
25 maja 2015 13:57
No i miałam rację 🙁 Wolny do nas nie przyjedzie. Zaczął atakować psy, na suki też warczy, więc odpuszczamy. Ciężko będzie znaleźć psa do adopcji, który chociaż trochę będzie przypominał Gucia. Zastanawiamy się też nad kupnem szczeniaka z hodowli, ale troszkę się to gryzie z moim sumieniem.
Psina jest ze mną od szczeniaka,zaszczepiony odrobaczony i odkleszczony, kąpany 1-2 razy w tygodniu . Więc to nie zawszenie ani nic z tych rzeczy.Kurcze ale jeszcze nie spotkałam sie z takim psem z którego tak leci sierść.
Wygląda tak


Jeśli kąpiesz go tak często, szkodzisz mu  🤣 I prawdopodobnie to jest odpowiedź na pytanie dlaczego tak linieje  😉 Odstaw kąpiele (w ogóle!), wyczesz i obserwuj. Jeśli Pies ma faktycznie szorstką sierść, nie powinien być uciążliwy w pielęgnacji, wytrymujesz i po sprawie.

Obojętne, oba mają przewagę Omega 3.



Rybny! Żaden roślinny go nie pobije 🙂

Wczorajsza solenizantka  😍

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/11061339_1126646124028827_736310160456917035_n.jpg?oh=b68b1007ee53bca1b27cac2d32cab924&oe=5609B0A7[/img]

14 lat skończone


Ale śmiechowo opitolona 🤣

Dziunia w ten weekend pokazała, że bez formy.... nadal trzyma formę  😉  3cia lokata w kl. L na TSD Gdańsk - za borderem i holendrem, fajne łowcareckowo wyszło to podium  😅

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10371519_1056799051019703_8584091159841699499_n.jpg?oh=a354d0084261f1e2594eb8e7526a2fb6&oe=5609576F[/img]

tu z haremem  😀iabeł:

[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/10527606_1056796177686657_961856146978224329_n.jpg?oh=79bca9ffa350a1b26c23283dfa2da0b1&oe=56035765[/img]
dumkowa ale historia!

Blow Gratulacje🙂

RaDag Wszystkiego najlepszego przekaż solenizantce, przuroczo wygląda w tej fryzurce🙂

gunia92 A czy twój pies nie ma przypadkiem szorstkiej sierści jak sznaucery i teriery? Bo jeśli tak to może po prostu już okrywowy włos urósł na tyle, że jest martwy i wypada - wówczas należałoby psa wytrynować, wyrwać włos, który i tak wypadnie i zostanie wtedy podszerstek a orywowy będzie sobie na nowo odrastał. Najlepiej trymuje się trymerem, który nie ucina włosów a wyrywa, jak wychodzi bardzo można też palcami (jeśli to faktycznie pies szorstkowłosy i się nie mylę co do typu sierści).
RaDag świetna fryzura!
dumkowa zdecydowanie nie zazdroszczę tej historii, dobrze, że wszystko pozytywnie się skończyło 😉
Blow super, gratulacje! Sama żałuję że nie mogłam być, ale ostatnio każdy grosz się liczy i w starciu inny sport vs agility wiadomo co wygrywa- więc opuściłam. A jak atmosfera na zawodach?  🙂
Blow super, gratulacje! Sama żałuję że nie mogłam być, ale ostatnio każdy grosz się liczy i w starciu inny sport vs agility wiadomo co wygrywa- więc opuściłam. A jak atmosfera na zawodach?   🙂


Atmosfera, organizacja, wszystko super, jedne z fajniejszych zawodów jak dla mnie. Najpierw poprażyło, następnie zlało i wymarzło ale nic to, mieliśmy namiot  😍 Jedynie postanowiłam po zawodach poruszyć pewne niezbyt dociągnięte kwestie i wywiązała się ciekawa dyskusja na wydarzeniu. Były Wasze koleżanki Juhowe  😉
hahaha, musiałam:
Nugat, 4 mies pies-niespodzianka, nie chce pozować
😂


Kojarzy ktoś http://www.abc.poznan.pl
może jakieś opinie? Brat męczy co dalej z małą
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
25 maja 2015 22:26
W Poznaniu polecam tu http://www.pawelzielinski.pl
Eh albo jestem uzależniona od forum albo jestem totalnym świeżakiem i nic nie wiem  😡 krótkie pytanko. Odnośnie ras w typie ONków jak długo podawać karmę Puppy? Podaję Orijen Puppy Large ale z chęcią przeszłabym z drobiu na coś lepszego. Mała skończyła 9 miesięcy. Teoretycznie do 14 miesięcy wszędzie piszą, ale w końcu Regional Red o wiele lepszy składem. Niunia wapń i fosfor ma całkowicie w normie.
ja bym jeszcze tak do 12 miesiąc poczekała ze zmianą karmy, 9 wydaje mi się zawcześnie na adulty
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się