PSY

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 września 2015 11:28
Psy dezaktywuje się zwykle pracą fizyczną (spacerem, bieganiem za piłką, pływaniem - ogólnie rzecz ujmując ruchem, zmęczeniem fizycznym) lub pracą umysłową (tropienie, ćwiczenie posłuszeństwa).
Różnica polega na tym, że po pracy fizycznej pies szybko się regeneruje, po pracy umysłowej jest dętka do końca dnia 😉
Najlepszą robotę robi szkolenie oraz spacery w miejscach, w których pies rzadko bywa.

Np dwa raz w miesiącu razem z Dziewczynką jedziemy na spacer do Topacza.

W drodze na spacer


Godzinę później


Nie ma jednej, uniwersalnej metody na wszystkie psy. Każdy pies to osobna historią, bulle szybko i łatwo się nakręcają, sa psami aktywnymi, ale nie nadpobudliwymi 😉
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
21 września 2015 11:53
Przy madrym wlascicielu sa madre psy 


i to jest to co muszę powiedzieć mojemu małżowi! On niestety z dużym dystansem podchodzi do tej rasy. Pokutuje mit psów zabójców. Pierwsze co to chciał wiedzieć , czy pies jest na liście psów niebezpiecznych. Na szczęście nie jest, bo od razu by go dyskwalifikowało. A tak jest szansa, ze  jeszcze go przerobie 😉
Co do 'mądrości' -> Dex i marchewka - nie udało mi się mu wytłumaczyć, że to się je i niektóre psy nawet to lubią 😁 Co za pies, on najbardziej szaleje za czymś o konsystencji chrupiącej najlepiej bez zapachu 🤔wirek: ostatnio próbowałam go poczęstować tuńczykiem.. wąchał i uciekał ode mnie 🙄 Właśnie pieką się ciastka merchewkowe może takie twarde i chrupiące stwierdzi, że są dobre bo kończą mi się pomysły na jakieś smackzi, które wywołałyby u niego efekt 'wow'.

Czy ma ktoś z Was obroze rogza w rozmiarze L tą szer 2 cm? Bo chcę jakąś zwykłą, miękką bez udziwnien ale trochę grubszą niż nasze obecne 15 mm, z tym, że Dex ma tylko 30 cm w obwodzie szyi i nie wiem czy na maxa zmniejszona Lka nadal nie będzie za duza.
No Robiś zwrócił dzisiaj chyba ostatnią torebkę liptona także przeżył.
A ja niestety muszę ciąć koszty i z kochanej Acany bezzbożowej trzeba będzie znaleźć jakąś tańszą wersję karmy.
ale skoro Robi zżera śmieci to nie powinien narzekać na żadną karme  😎 mam takie szczęście (i nieszczęście) że ten pies zje wszystko, więc cackać się nie będe z wyborem :P

dziewczynka jakie piękne serce  😉 i niewinny wzrok :P

Jara z Bułki prawdziwa super modelka -do Top Model ją ,choć pewnie by na sylwetkę narzekali  🤣

Magdzior u nas marchewka to też super zabawka z tym,ze Er ja szatkuje na drobne i zostawia 🙂

dumkowa super,że jakoś to przetrawił/zwrócił i dobrze,ze nic ostrego tam nie było/mu nie zaszkodziło

Ja proszę o kciuki,zaraz lecimy do weta.Tym razem sprawdzonego bo po pierwszej wizycie u innego,pomimo zapewnień "że opuchlizna"zejdzie jakoś pojawiła się znów 🙁
zuza Ja próbuję go do nowych smaków przekonywać bo on do wszystkiego taki niechętny początkowo, ale średnio mi to idzie;d

Kciuki są! A ja na tym moim psie to chyba doktorat zrobię jak tak dalej pójdzie;d prawie zanim skończę studia będę miała pełną dokumentację przypadku.  Czytam, szukam bo nadal ciekawi mnie czy jednak jego zachowanie nie ma jakichś podłoży medycznych, ale z racji, że po podawaniu stress out trochę łatwiej się z nim pracowało to można przypuszczać, że jednak nie radzi sobie jego układ nerwowy. Teraz w porozumieniu z wetem zdecydowaliśmy, że zacznę dawać mu witaminy B complex i zobaczymy czy coś się zmieni, niektórym nerwusom to pomaga a przy okazji wyczytałam, że jednym z objawów niedoboru wit B może być nadwrazliwość na światło, co by mi bardzo pasowało do jego niektórych zachowań. Wielkich nadziei na super zmianę nie mam ale warto spróbować.

dumkowa uff, no to najgorsze za wami, też patrzyłam na acanę ale niestety drogo wychodzi ta bezzbożowa, na co się prerzucacie?

Magdzior na lukullusa się przerzucamy, już próbki zamówiłam ale w sumie mogłam zamówić od razu worek. On serio wszystko zje :P Ty też teraz lukullusa próbujesz chyba z tego co kojarzę  😉

zuza byłam cały czas w kontakcie z wetem, który doradził żeby przyjechać jak będzie serio gorzej bo musi się przygotować i zwołać zespół na przyjazd Robiego do kliniki  😎 jest postrachem wszystkich wetów. Trzymam kciuki, dawaj znać co wet powiedział!

Za to z seniorką mam trochę problem jedzeniowy, ona od zawsze na gotowanym ale od dłuższego czasu ma duże problemy żołądkowe, badania wyszły okej. Jedyna karma po której nie ma problemów to weterynaryjna Animonda Intestinal, więc muszę zaoszczędzić na jedzeniu Robiego żeby mnie było stać na jedzenie Tośki :P Dobrze, że trzeciego psa rodzice utrzymują  🤣
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
22 września 2015 12:21
Lukullusem karmialam, a ze musialam znalesc cos tanszego to teaz na markus muhle. I tez iestem zadowolona

Cariotka   płomienna pasja
22 września 2015 13:13
JARA ona jest taka słodziaszna !!! a jakie ma podejście do innych psów?

My z Oniem już miesiąc jedziemy na alfa spirit. Mój pies od szczeniaka nie lubił suchego żarcia więc się trudziłam z gotowaniem albo moczeniem suchego. A to jest w sam raz....i są małe kawałeczki. Nawet taniej wychodzi niż nasz dotychczasowa karma Orijen Senior.

Chciałabym żeby mój drugi pies był mniej wybredny w jedzeniu.
dumkowa Tak zamówiłam przy okazji to małe opakowanie lukullusa bardziej z ciekawości i karma zrobiła na mnie pozytywne wrażenie, muszę zważyć i zobaczyć ile to będzie ilościowo dzienna porcja tylko lukullusa bo ja większość porcji daję mu z ręki w ciagu dnia a jednak chciałąbym by cokolwiek zostało do miski. To jedyny minus większych granulek jak dla mnie.

Cariotka Też patrzyłam swego czasu na alfa spirit ale z tego co patrzyłam to na niecałe 2 miesiące to największe opakowanie by mi starczyło na niecałe 2 miesiące, jednak worek suchego mam dłużej i taniej. Choć ciekawe czy mój dziwny pies by to jadł🙂



tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
22 września 2015 13:57
Ale te duze brykietu lukullusa bardzo latwo sie krusza i lamia
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 września 2015 14:00
JARA  a jakie ma podejście do innych psów?


Jej kontakty z psami były zupełnie poprawne do czasu, aż nie została trzykrotnie pogryziona. Od ten pory jej kontakty z psami są ograniczone i na specjalnych warunkach. 😉
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
22 września 2015 14:44
Przychodze po porade. Jak wszystko dobrze pojdzie to za nieglugo przeprowadzimy sie na wies. Od tygodni walkujemy temat psa odpowiedniego dla nas i nie mozemy sie zdecydowac. Wymagania mamy konkretne- musi odnalezc sie w relacji z malym dzieckiem (nauczonym zasad kontaktow z psami- duze psy bardzo lubi, ale jest uwazny i ostrozny, malych sie obawia), musi byc chetny do nauki i nie wymagac 10 levelu wtajemniczenia, zeby w ogole sklonic do siad 😉 Musi wygladac tak, zeby nieprtoszony gosc pomyslal 2 razy zanim wtargnie na posesje (fajnie by bylo jakby tez szczeknal ze 2-3 razy a nie grozil zalizaniem na smierc 😉 ), ale musi tez akceptowac nowe osoby na posesje wpuszczone. Musi tolerowac inne zwierzeta (koty, konie, moze jakas drobnice np kury).
W tej chwili chodzi nam po glowie owczarek staroniemiecki albo przygarniecie jakiegos mixa w typie rasy. Co jeszcze jest wg Was godne rozwazenia i wzglebienia sie w temat. Doswiadczenie mam tylko z dobermanem i mixem dobermana.
KRAKÓW, - czy ktoś ma jakąś potrzebę ze sklepu dingo? Dziś, najpóźniej jutro składam zamówienie, jak uzbieram jeszcze 45zł, to odpadną koszty przesyłki 🙂
Cariotka   płomienna pasja
22 września 2015 18:03
Magdzior mój już nie ma 5 zębów i alfa sprawdza się rewelacyjnie bo są małe półwilgotne kawałeczki. No i fajny skał, warty ceny. Nam nie wychodzi dużo bo Onyks już żyje statecznie i waży 9,6 kg. Miesięcznie wychodzi ok 150 zł.

Jara mój pies od szczeniaka był małym agresorem...miałam 7 lat jak go dostałam więc wychować go nie potrafiłam. Mama myślała że odpuści bo został też parę razy pogryziony, ale nic sobie z tego nie zrobił...jak jakiegoś psa nie lubi to potrafi zaczepić i sprowokować awanturę.
W życiu miał 2 miłości...jedna sznaucerka już zdechła w wieku 14 lat a za drugą wył co noc 😁 raz Nam do niej uciekł na drugą stronę rzeki 🤔wirek: Był strasznie nieszczęśliwy jak sunia pojechała na śląsk bo tam miała dom.
Moją pogryzły kiedyś na spacerze dwa yorki a ona położyła się tylko na plecach ze skulonymi uszami i czekała chyba na pożarcie  🙄 ale odkąd rzuciły się na nią dwa pitbulle boi się jak pies zbyt pewnie idzie w jej strone i jak jest większy od niej (obojętne czy gabarytowo czy wysokościowo)
Podrzucam baaaaardzo fajny filmik https://www.facebook.com/brigitte.saintes/videos/998793880183503/?fref=nf
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
22 września 2015 19:11
KRAKÓW, - czy ktoś ma jakąś potrzebę ze sklepu dingo? Dziś, najpóźniej jutro składam zamówienie, jak uzbieram jeszcze 45zł, to odpadną koszty przesyłki 🙂


Takie dwa,mczerwone gryzaki https://dingo-shop.com.pl/pl/p/GRYZAK-SZMATKA-SKORZANA/606
I koziolek do aportu 650 g https://dingo-shop.com.pl/pl/p/ZABAWKA-DLA-PSA-APORT-DREWNIANY/182

Ps. Filmik nie jest fajny, jest beznadziejny. Tu jest tylko pies ciągnący,male czesto wiaze sie to z brakiem jakiejkolwiek kontroli nad psem Moze byc fajny w Niemczech czy np Danii, gdzie pies agresywny zostaje natychmiast uspiony. U nas z takimi psami sie pracuje, bynajmniej nie na samych smaczkach.
Ja tak wpadam i wypadam z jedną fotką z dzisiejszego treningu- Magdzior ostatnio pytała, jak tam trenowanie Williama...  😁



I małe ps-Kleik jak tam suka?
szafirowa wszystkie te kryteria spełniał bardzo dawno temu właśnie owczarek staroniemiecki. Ja byłam raczkująca, siostra ze 4 latka, mama sama w domu więc i domu pilnował przed nieproszonymi gośćmi. Uwielbiał wszystkich ludzi którzy nas odwiedzali, koty, jedynie za sarnami ganiał. Ale był to pies oddany po policyjnym szkoleniu, więc z tego co rodzice opowiadali jeśli chodzi o szkolenie to to im jakby odpadło, bo już umiał wszystko i jeszcze więcej 😉 Ogólnie o nim krąży legenda w naszej rodzinie że był to pies idealny.
Ale tak poza tym to niestety za bardzo się nie znam na rasach, więc lepiej Ci reszta doradzi [ftp=ftp://😉] 😉[/ftp]
tet, ok, mogę ci dostarczyć w sobotę, nie najbliższą, tylko kolejną? 🙂
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
22 września 2015 19:48
Tak, nie ma problemu
szafirowa ONek to dobry pomysł, ja bym się zastanowiła nad kupnem dorosłego owczarka użytkowego, takiego z ukształtowanym charakterem i rozpoczętym szkoleniem. a może leonberger? lub cuś takiego, moje niespełnione marzenie, stworzone do stróżowania: http://www.anatolian.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=24&Itemid=28 (ale to chyba trudne psy). lub może jakiś mastif, pirenejski albo tybetański?
tet hm jeśli patrzeć z tej perspektywy to i owszem, ale ja filmik odczytałam trochę inaczej. Wieele właścicieli zakłada psom kolczatkę z błahych powodów. Wiem, bo w grupie "DON" na fb mnóstwo jest takich sytuacji gdzie kolczatkę dostaje np 5msc szczeniak, przeważnie dlatego że ciągnie na spacerze. I nawet nie próbują pozytywnego szkolenia, nie szukają u źródła tylko tępią objawy. Ja przynajmniej tak zrozumiałam ten filmik. Wiadome, że rozmyślne używanie kolczatki służy dobremu i nie jestem zagorzałą przeciwniczką ostrzejszych narzędzi ale bardzo często nawet nie próbuje się innych metod.
To musiałaś bardzo mocno ten film analizować, bo ja widzę bezmyślną propagandę, pokazującą, że jak powiesisz przy spodniach saszetkę z żarciem, to wszystkie problemy znikną, pies będzie szedł w pełnym skupieniu przy nodze i nawet nie pomyśli o najmniejszym rozproszeniu. Do tego dzielenie szkolenia na pozytywne i niepozytywne brzmi dość kuriozalnie, raczej nie znam innego sposobu szkolenia psów niż pozytywne. Negatywnie to można wpłynąć na psa go zastraszając, ale to niewiele ma wspólnego ze szkoleniem.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
22 września 2015 21:22
Szafirowa, leonberger. Duzy, robi wrazenie, raczej pierdola bardzo towarzyska i lagodna, nienwymaga wielkiej aktywnosci fizycznej ( w lecie aktywnosc znajomych leonow ograniczala sie do swinskiego truchtu na siku, powrotu na zarcie i uwalenia sie w najchlodniejszej czesci ogrodu).
szafirowa, Czarny Terier Rosyjski.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
22 września 2015 22:12
Tylko rusek ma tę drobną wade, że wymaga dużej pielęgnacji.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
22 września 2015 23:05
I nie jest psem lagodnym z definicji. Wymaga nakladu szkoleniowego
A dog niemiecki? Cudowny dla dzieci. Chyba że ma na stałe na zewnątrz mieszkać, to nie przejdzie. Wychowałam się z suką rasową i lepszego psa do dzieci to nie znałam.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
22 września 2015 23:11
Krotko zyje
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się