PSY

Cholewa, wróciłam ze spaceru z psem i znalazłam kleszcza wrrr!  jest mały, mam taką łopatkę ze szczelinami do wyciągania kleszczy. jak go wyciągnąć żeby nic nie zostało? posmarować czymś potem czy nie? 
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 kwietnia 2016 17:33
Spirytusem możesz odkazić.
czyli wyciągnąć i odkazić?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 kwietnia 2016 17:39
Tak 🙂
Nienawidzę takiego czegoś, wszystkie moje psy bardzo sporadycznie łapały kleszcze. Pysiek jest z nami 11 lat i chyba z 3-4 razy załapał. Dlatego jestem taka nieporadna 😡, i boje się że coś mu tam zostanie.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 kwietnia 2016 17:52
Watrusia, najważniejsze to wyciągnąć jak najszybciej kleszcza, zanim się opije i zarazi. Jak urwiesz tak, że zostanie łapka czy główka to się nic nie stanie, najwyżej trochę podejdzie ropą i z nią wylezie 😉
Cholera, nie mogę wyciągnąć, bo jest za mały i za chudy, te szczeliny w łopatce są za szerokie na takiego małego, co robić? Wyrwałam, ale chyba została główka 🤔
Poniekąd w temacie...
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/t31.0-8/fr/cp0/e15/q65/12891665_1334097929950311_7091820470353808456_o.jpg?efg=eyJpIjoidCJ9[/img]
-
Mój skarb największy, najmojsza z moich dziś skończyła 9 rok życia  💘
...no a świętowaliśmy w klinice- bebeszka...
Kleszcza jeszcze nie widziałam na moich w tym roku. No ale przeoczyć się da w tym futrze...
Alten, fajna z was ekipa, cieszę się, że się dobrze bawiłyście 😉 Peru ma wiele problemów, chwila płaczu w klatce jej nie złamie 😉 Dozo na szlaku 🙂
Ja u Dexa w brodzie też dzisiaj znalazłam kleszcza🙁 uwielbiam przyrząd do usuwania taki z pętelką bo wyciąga dosłownie każdego nawet najmniejszego, ale na szczęście foresto już zamówione więć w przyszłym tygodniu będzie bezpieczniej (było pytanie gdzie zamawiać ja znalazłam najtaniej za 88 zł w sklepie naszezoo.pl).

A przy okazji dzisiaj była taaaka cudna pogoda i mam w końcu sensowne zdjęcia choć nbiestety obecny obiektyw nie ogarnia psa w ruchu to chociaż portrety wychodzą, narazie jedno a po weekendzie będzie więcej:
Zapisanue się na kolejny dogtrekking na dzisiaj to mega błąd, mam takie zakwasy, że nie potrafię chodzić  🤬
Widze dogtrekking teraz wszedzie🙂 my 2 zaliczylismy w ciagu ost 10 dni. Moja seniorka zaskakuje- 2ga/5ta na midi, za harpaganami z pucharu Pl. Oczywiscie zapisani na kolejny. Wczoraj z psa kolezanki zdjelusmy okolo 15 kleszczy, z Szelki 3, po mnie i Macie lazilo 4... Masakra!
RaDag wszystkiego naj dla solenizantki! I zdrówka jak najwięcej.

Jak jest tylko kilka kleszczy po spacerze u nas to mało 😉 zazwyczaj około nastu 😉 rekord zaś hmm 35? :P Uroki podlasia, tjaa... ale przynajmniej każdy zbudzony w środku nocy rozpozna babeszję i wie z czym "ugryźć" kleszcza.

Wszystkim dogtrekkingowcom gratulacje przedniej zabawy i wyników. 🙂 My się szykujemy na pierwsze WT w tym sezonie, już za tydzień.

A tutaj mały filmik z Buką w akcji. Ćwiczymy budowanie dłuższych linii, pamięć i posyłanie naprzód. 🙂  
zuza   mój nałóg
03 kwietnia 2016 10:34
RaDag kolejnych 9 lat razem
Magdzior śliczny portrecik

Zapisanue się na kolejny dogtrekking na dzisiaj to mega błąd, mam takie zakwasy, że nie potrafię chodzić  🤬


E tam,trzeba rozchodzić 😉 Bierzcie się do roboty i mam nadzieję,że zobaczmy się za 2 tyg.w Lublińcu 🙂
Tak w ogóle to miło było Was poznać 🙂

Jeśli chodzi o kleszcze to czy możliwe,żeby pies "był dla nich niesmaczny". Stosuję fiprex,z przerwami na zimę.Pies nie miał jeszcze kleszcza ani razu a nie wydaje mi się,żeby to tylko po tym preparacie.(mam go 2 lata)

Honey  😅

W Lublińcu? Toć ja nawet nie wiem gdzie to jest  😁 Jeśli znajdę normalny dojazd to ok 😀
zuza   mój nałóg
03 kwietnia 2016 10:47
Kawałek za Tarnowskimi Górami.Ja na 90 % będę jechała sama.Wtedy mogę Cię z Dąbrowy G./Zabrza/Tarn.G zabrać🙂
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
03 kwietnia 2016 11:04
Hej ja niedawno musiałam uśpić swojeg psa , byłyśmy razem 13 lat <3 Mona była super psem zawsze ze mną w tereny chodziła .
Teraz rozglądam się z psem rodzinnym , który toleruje dzieci/lubi dzieci i jest aktywny na tyle by biegać ze mną w tereny z kucykiem .
Mona była wyżłem szorstkowłosym ,szukałam w ogłoszeniach takiego psa ale niewiele jest ogłoszeń a ceny straszne . Mozecie mi cos polecić ?

Hmm dobra to jeszcze popatrzę co i jak i Ci dam znać, ale kurde, JADĘ na 99%

Gajara współczuję i mam nadzieję, że znajdziesz  super  psa 🙂

Honey - husky australijski powalił mnie z nóg  😁 [url=https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Jkd85pp2u3CQghPm16QoF6TOqbp0XlMltadfMm8KTgg/edit#gid=0]O TUTAJ[/url]
Właśnie zobaczyłam, że mój numer był 112. Właśnie nie wiedziałam, czy miałam 121 czy 112 :P Szkoda, że nie pamiętałam który był mój, bo 112 padło w losowaniu 🙁
A ja zajęłam 20 miejsce, kurcze coraz lepiej mi idzie 😀
Muszę przyznać, że takie imprezy dają pozytywnego kopa w tyłek i motywację do biegania 🙂 Dzisiaj byłam na dogtrekkingu w Katowicach - Trasa "Long" miała 15 kilometrów, "Midi" miała 5 kilometrów... No właśnie. Ludziom na Endomondo wyszło, że ta 15km miała 12km, a ta 5km miała 8 😀
Ja biegłam tą 8, już minutę po starcie gdy biegłam jeszcze gdzieś z przodu, wpadł mi pod nogi husky i się zatrzymał. Leciałam na twarz, to chociaż się obróciłam na bok, ale teraz mam zdartą prawą połowę ciała, zdartą skórę z dłoni i obite żebra i kolano :P Ale dotruchtałam do końca i byłam gdzieś piąta. Teraz mam zakwasy, zdartą skórę i poparzoną twarz, ale warto było  😁
Jeśli ktoś wie, jak się zabrać za dobór dobrych butów do biegania, to byłabym mega wdzięczna - wszystkie buty niesamowicie mnie obcierają  🙁
opolanka   psychologiem przez przeszkody
03 kwietnia 2016 14:57
Kochani poszukuje sprawdzonej i pewnej hodowli psa rasy maltańczyk. Nie zalezy mi na rodowodzie. Chce, by pies byl z pewnego źródła. Woj. opolskie, śląskie, dolnośląskie w szczególności. Polecicie cos?
Serdeczne dzieki.
gajara18 wyszukaj na fb stronkę "sos dla wyżłow" bardzo często fajne psy są tam oglaszane do adopcji 🙂
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
03 kwietnia 2016 16:18
koola szukam raczej szczeniaka ,ale ceny straszne 2 tysiące za wyżełka szorstkowłosego .
Tak strasznie smutno na podwórku ,już sama nie wiem czy dobrze zrobiłam .Ale ostatnio ona całe dnie leżała nawet jak wołałam nie chciała wstać .
Dopiero gdy ją zamknęłam do stajni i wypuszczałam tylko gdy byłam akurat coś robić na podwórku to trochę pochodziła i się kładła . Miała jeszcze apetyt .
Ale gdy w piatek ją wypuściłam to było od niej czuć taka ropą a zmiana którą miała wyglądała bardzo źle . Jako przyszła pielęgniarka może gdybym przemyła to środkiem odkażającym podała jej antybiotyk to Mozę jeszcze by się wylizała na kilka tygodni czy nawet miesięcy . Operacji wet się nie podjął bo za stara , powiedział tylko że z czasem będzie gorzej .

Tamtego dnia gdy zobaczyła weta to aż odżyła wstała ,zaczęła szczekać na niego , była pobudzona . Tylko ten zapach ropy mógł wskazywać na stan zapalny całego organizmu który albo był albo by zaraz nastąpił . Naprawdę jest mi ciężko .
Tak smutno bez niej ,nie powinnam sama podejmować tej decyzji, powinnam zostawić to mojemu tacie . To był nasz wspólny pies .Czasem jest łatwiej gdy ktos inny decyduje o życiu lub śmierci .Teraz tak myśle .
13 lat to nie tak dużo. I przepraszam ze to napiszę w momencie kiedy jest Ci smutno po stracie psa, ale wyzel to nie jest pies na podwórko.
Alten u nas mini sa 6-8km, midi 10-15 i long powyzej 25. Ja na pierwszym midi zrobilam 32 i chcialam umrzec, teraz cisnelam skrotami i zrobilam tylko 1 przerwe na picie dla psa no i wyszlo 13900m, takze progresujemy choc czasem mam problem z mapa i kompasem 😵  no i wrocilam z ranami dokladnie jak Twoje- poparzona od slonka twarz i bable na stopach 😉 w razie co to we wrzesniu zapraszam do Puszczy Kozienickiej🙂 no i w lipcu do Lacka w ramach mazowieckiej ligii dogtrekkingowej🙂
gajara18, współczuję.

Ja chciałabym zrobić w tym sezonie longa >40 km, ale nie wiem czy będzie okazja, może jesienią. Nie dam rady się wybrać gdzie indziej niż na południe Polski, bo zwyczajnie brakuje mi czasu  🙁

edit: Moja Kudłata 9, ale z nią już nie będę startować, bo w ogóle nie czerpie przyjemności przy aktywnościach, którym towarzyszy smycz, bądź linka (poza tropkami). Natomiast Perka w swoim żywiole 😉
My tylko Mazowsze obstawiamy i midi- foks konczy za miesiac 13 lat, nie jest w regularnym treningu ( ja biegam tylko na zawodach, spaslam sie jak swinia wiec pewnie na longu bym padla😉).Na szczescie trasy u nas fajne i urozmaicone🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
03 kwietnia 2016 18:30
Kochani poszukuje sprawdzonej i pewnej hodowli psa rasy maltańczyk. Nie zalezy mi na rodowodzie. Chce, by pies byl z pewnego źródła. Woj. opolskie, śląskie, dolnośląskie w szczególności. Polecicie cos?
Serdeczne dzieki.

jak chcesz z pewnego źródła to tylko z dobrym rodowodem, nie bierz pseudo bo jak ładnie by nie wyglądały zawsze będą złe - polecam grupę na FB - kynologia na każdy temat (czy jakoś tak), tam na pewno znajdziesz dobrą hodowlę  :kwiatek:

gajara
wyżeł za 2tys to mało, z całą pewnością nie były to ogłoszenia porządnych hodowli. Także albo masz te przynajmniej 2,5-3tys i w górę, albo szukaj  takiego do adopcji.

Autentycznie do szału doprowadzają mnie te wszystkie pseudo  👿 szczeniaki po 500zł, bo komuś nie zależało na papierku,a  potem płacze i lamenty.
Cariotka   płomienna pasja
03 kwietnia 2016 20:20
jeju jak dawno mnie nie było  🙄
Magdzior przy dwóch psach zamówiłe chyba kiltixa. Jakie zamawiałaś foresto bo ja muszę to powyżej 8 kg  😉 Wy chyba też takie zamówiliście jak za 88 zł 🙂 Dex wypiękniał, ma bardzo ładne zdjęcia z tej nowej sesji na fb  😍
honey Gratuluję  😉 Niesamowita z Was para! Widać że i Tobie i Peru sprawia to ogromną przyjemność, zawsze uśmiechnięte  😀

Ja po seminarium z Patrycją Kowalczyk  💘 Jestem zachwycona. Mam zamiar jeździć raz w miesiącu do Zabrza na trening. Bardzo się cieszę że miałam okazję ją poznać i z nią poćwiczyć z moją sucz.
Cariotka Tak, ja też zamawiam jutro to powyżej 8kg bo akurat kilka osób z Lublina się zebrało to będzie darmowa przesyłka więc czekam na przelewy i zamawiam. Dziękuję w imieniu Dexia, fajny psiak z niego się zrobił ale ma dalej takie swoje 'nerwice' i czasem mi go szkoda, muszę w końcu do dr Irackiej zadzwonić w celu konsultacji leków ale ciągle nie mam kiedy..🙁 Jutro dzwonię też i umawiam kastracje najprawdopodobniej na 15 kwietnia bo to jedyny piątek, na kiedy uda mi się dotrzeć do domu a chcę być te pierwsze kilka dni w domu jak będzie po zabiegu.

Strasznie zazdroszczę seminariów, dogtrekkingów i w ogóle wszystkeigo, ja z moim dzikuskiem nauczyłam się cieszyć spacerami w spokoju i ciszy i naprawdę jest super ale chciałoby się czasem na jakieś 'psie' akcje wybrać, póki co szkoda jego nerwów za dużo bodźców mooże przyjdzie odpowiedni czas.

Co robiłaś na semi z Patrycją pracowaliście nad konkretnymi sztuczkami, posłuszenstwem? Widziałam kilka zdjęć i zazdroszczę bardzo! Miałam nawet ochotę jako słuchacz wpaść, ale czasu brak a dobra za krótka.

To jeszcze dwa zdjęcia z wczoraj, na naszej trasie spacerowej mamy taki kamieniołom w którym w lecie jest kąpielisko, póki co cisza i spokój, czysta woda itd, schodzi się w dół zejściem łagodnym a ostatnio żeby się nie wracać znaleźliśmy inną bardziej stromą ścieżkę do góry i o taki wspinacz mi rośnie:

gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
03 kwietnia 2016 22:37
sienka To chyba nie znasz tej rasy :-) Wyżeł to pies myśliwski i takim była moja z tatą polowała ze mna jeżdziła w tereny .
To pies podwórkowy ,musi być zachartowany bo polowania na kaczki zaczynają sie od pażdziernika czy może września :-)
Wiadomo przy dużych mrozach spała w garażu . Ale nie to nie jest uroczy piesek do ubrania w dereczke i spacerków w mieście .

Mi i tacie nie zależy na papierku ,chcemy suczke rasowa , a często myśliwy kupi jedno zwierze potem kolega pomoze bo ma psa i tak kilku kolegów zyskuje szczeniaki a potem psiaki na polowanie . Nie będe chodzic na wystawy ,chce tylko wspólnie z tym psem żyć i dogadywać się .
2 tysiace to dużo wole chyba dołożyć troche i kupić wilczarza .
Za 2 tysiące moge siodło kupić czy pasze na rok dla konia
Ale pies RASOWY ma zawsze PAPIER.
Chyba że, nie zależy Wam na jakości rodziców, ale to błąd.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się