PSY

cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
05 września 2016 11:13
Czy może ktoś posiada wiedze jakich konserwantów i przeciwutleniaczy używa w swych karmach firma bosch? Znalazłam jedynie informację, ze naturalne. Szczegónie szukam info, czego dodają do bosch soft - karmy połwilgotnej .
Zora90, ja też chcę! 🙂

Nam dziś mija pierwszy miesiąc razem. 🙂 Fajnie patrzeć, jak z dnia na dzień Brandy robi się coraz bardziej kumata i coraz bardziej przywiązana do nas (mój samochód poznaje z balkonu, gdy zajeżdżam pod blok 🙂 ).
Niestety mamy czasami problem z kupą - są dni, że jest wszystko ok, a czasem ciężko je zebrać z trawnika. :/ Obcięłam jej mokrą karmę, którą dostawała na pierwszy posiłek, może sytuacja się unormuje.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
05 września 2016 11:46
Zora90 i ja poproszę.

Możecie mi wytłumaczyć jak w karmie o np. tej http://www.ocanis.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=100&Itemid=138 jest 80% mięsa a białka tylko 9,6% ? Ja już "zgupłam" z tym żywieniem.

Ktos karmi pełno porcjowo swojego psa puszkami?
Możecie mi wytłumaczyć jak w karmie o np. tej http://www.ocanis.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=100&Itemid=138 jest 80% mięsa a białka tylko 9,6% ? Ja już "zgupłam" z tym żywieniem.

Mięso w ogromnym procencie składa się z wody więc to nie problem 🙂 80% półproduktów użytych do produkcji karmy to mięso (z wodą zawartą). Po przerobie wszystkiego zawartość białka jw.
Zora90, ja też chcę! 🙂

Nam dziś mija pierwszy miesiąc razem. 🙂 Fajnie patrzeć, jak z dnia na dzień Brandy robi się coraz bardziej kumata i coraz bardziej przywiązana do nas (mój samochód poznaje z balkonu, gdy zajeżdżam pod blok 🙂 ).
Niestety mamy czasami problem z kupą - są dni, że jest wszystko ok, a czasem ciężko je zebrać z trawnika. :/ Obcięłam jej mokrą karmę, którą dostawała na pierwszy posiłek, może sytuacja się unormuje.

Lil ostatnio robiła na rzadko, bo piła wodę z rzeki. Żarcie nie zawsze jest powodem. Ja się nie przejmuje, jeżeli jest to "sporadyczna" wpadka, ale w momencie kiedy trwa dłużej to już zaczynam się niepokoić.
Ja muszę znowu zrobić przegląd karm - chyba, że macie jakieś godne polecenia ze średniej półki? Bo Dex lubi lukullusa, granukli mu pasują z tym, że robi dużo kup więc trochę średnio ta karma jest przyswajalna. Wygląda ok i fajnie trzyma linię ale jednak wolałabym poszukać czegos co mu bardziej spasuje.

A przy okazji pochwalę się legowiskiem hand made ze starego materaca, który już wcześniej maluch sobie przywłaszczył, jest obok mojego biurka więc Dex już się nauczył, że jak ja się uczę to on kładzie mi się prawie, żę pod nogami na swoim materacu, póki co jest tylko przykryte kocem ale chcę pomyśleć o jakimś pokrowcu. Odkąd nauczył się chodzic po schodach ma legowisko na każdym piętrze, jeszcze na dniach caballa zamówię bo jest mniejszy i w salonie będzie się lepiej prezentował niż spory materac.
Magdzior super leżanko
U nas na lukullusie bylo identycznie.Teraz przestawiłam /juz kilka miesięcy / psa na Purizona.Jestem zadowolona,bo Er wygląda dobrze,chetnie je a kupy są max 2 na dzień i małe.
Zerknęłam na Purizona ale on ma bardzo dużo białka (37% a nawe 40 w zależności od rodzaju)🙁 więc u nas odpada, nie wiem ile w tym prawdy ale jest teoria (w sumie logiczna), żeby psom reaktywnym dawać dietę z mniejszą zawartością białka więc szukam czegoś w przedziale 20-25%.

A tak z ciekawości stosował ktoś z Was krople Bacha u psa albo homeopatie? Na różne dziwne internety dzisiaj natrafiłam, opinie są skrajnie różne. Szczególnie chodzi mi o lękliwość i napady frustracji czy by jeszcze jakoś można je wytłumić.
Magdzior ja i Roksana jesteśmy zakochane w Wolf of Wilderness  😍
kolebka No właśnie przegapiłam tą super promocję, która była w zooplusie bo już miałam ją na próbę zamawiać;/
Mój tymczas , zero zainteresowania 🙁



ciska, ale bandzior 🙂
Magdzior, moja jest okropnie wybredna i na Lukullusa wypięła się już po tygodniu. Szkoda, bo karma fajna, nietłusta 🙁 Jeśli chodzi o średnią półkę - fajny skład ma Brit care (11zl/kg), pies slini się na sam widok. Niestety jest bardzo tłusta - 16%. My teraz zamawiamy Granum lamb & rice, dobry skład i przy tym fajna cena, 155zł z przesyłką za 15kg 😉
ciska, fajny! Ogłaszałaś?
Lil ostatnio robiła na rzadko, bo piła wodę z rzeki. Żarcie nie zawsze jest powodem. Ja się nie przejmuje, jeżeli jest to "sporadyczna" wpadka, ale w momencie kiedy trwa dłużej to już zaczynam się niepokoić.


Dzięki za uspokojenie! :kwiatek: U nas też jest to raczej sporadyczne i nie jakieś mega biegunkowe. Ale mokre żarcie nieco obcięliśmy (Brandy dostaje Rocco na zmianę z Animondą Gran Carno) i jest lepiej. Zastanawiam się tylko, czy wpływ na rzadką kupę mogą mieć problemy z gruczołami okołoodbytniczymi? (wiem, pytanie bardzo laickie, ale Brandy już dwukrotnie miała je odtykane, a wizytę u weta mamy jutro :icon_redface🙂
maluda jest ogłoszony na olx i fb schroniska.  Chyba muszę poszerzyć pole działania 😉

Bardzo fajny pies i nawet łatwy jak na pita.  Najchętniej bym go nie oddawala ale kolejne czekają na ratunek.
mundialowa, nie wiem jak to jest tak do końca z fizjologicznego punktu widzenia, ale mogę powiedzieć jak wyglądało to u nas w praktyce. Te które miały wyciskane gruczoły regularnie nigdy nie miały tego w powiązaniu z biegunką czy nawet luźniejszą kupą. Na logikę efekt zatkanych gruczołów powinien iść w drugą stronę - zbyt luźne kupale sprzyjają zatykaniu i nie opróżnianiu się gruczołów w sposób naturalny. No ale...u naszych śp. rottka i dobermana mimo zwartych klocków i tak trzeba było regularnie oczyszczać.  Tak przynajmniej w tamtym czasie twierdził wet...  🙄
k_cian, dziękuję za odpowiedź. Nam wetka powiedziała, że skoro szczeniak miał już problem z zatkaniem, to całe życie trzeba będzie często wyciskać. Ale nie udzieliła odpowiedzi na pytanie, czy ma to związek z luźną kupą. Bardziej stawiała na zmianę żarcia (w poprzednich domach Brandy jadła tanie marketówki suche), ale psiak jest u nas miesiąc i wciąż zdarzają się luźne kupy. Tak długo przestawiałaby się na inną karmę? 🤔
Jakie zabawki dla rocznego Staffika? Sznurki i pluszaki odpadają - wytrzymują max jeden dzień, potem cała chata jest w częściach. Piłki są rozgryzane w ciągu mniej więcej dwóch dni... Zamówiłam oponę konga na przysmaki, jest szansa że przetrwa?
mundialowa, może spróbuj przez jakiś czas podawać Diarsanyl albo diadog. To nie leki 😉
Cricetidae, powiesz coś więcej o tym? :kwiatek:
tulipan kong ma też fajne pluszaki ale  nie wiem jak z trwałościa, pewnie najleipej byłoby wydzielać do zabawy (chyba, że tak ma i i tak je uśmierca?), a z guowych podobno comfy są fajne ja właśnie planuje truskawkę na smaczki i jakieś do żucia, memlania.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
06 września 2016 10:29
Magdzior ja chyba tez zmienię karmę, jesteśmy na acanie i wszystko poza za dużą chyba ilością kup jest ok....

Jak skończę worek będę myślała nad czymś innym, taki teraz wybór, że ciężko będzie :/
mundialowa sprawdz przy okazji, czy w kale nie ma błony (wtedy jest problem też z jelitem grubym)
Ja byłam w takiej sytuacji, karmiłam Animondą, często były biegunki. Przeszłam na suchą i od tego czasu ani razu biegunki. Potem do tego doszło leczenie jelita.
Kaktus, ale jak to... błony? 🤔 😡
Biały śluz, taki na powierzchni kału, ciągnie się jak gluty i czasami przypomina niektorym błonę. Ale jest biały ciągnący glut  😉
Kaktus, ale jak to... błony? 🤔 😡


Dokładnie tak jak pisze E. . Taki ciągnący się glut, ale to tak profilaktycznie sprawdź.
Aaaa, teraz łapię, jakoś nie umiałam sobie tej błony wyobrazić. 😀 Ale nie, czegoś takiego nie zauważyłam. Po prostu czasem kupa jest bardziej rzadka. Nie jest to całkiem biegunka, ale i do zwartych klocków sporo brakuje. Może rzeczywiście zrezygnujemy z puszek, albo będziemy traktować je jako zapychacz konga raz na jakiś czas.
cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
06 września 2016 11:14
tulipan, mojej bulince ostatnio kupiłam oponke do taczki za jedyne 11 zł. Niestety zainteresowanie było tylko na chwilkę. Ona po prostu uwielbia kijeczki i małą żółtą lateksową piłeczkę, którą memła namiętnie. O dziwo jej nie psuje. Inne zabawki są na 5 min - ze względu na zainteresowanie lub ze względu na posiadane kończyny które można oderwać i zjesc heh.

Magdzior ja chyba tez zmienię karmę, jesteśmy na acanie i wszystko poza za dużą chyba ilością kup jest ok....

Jak skończę worek będę myślała nad czymś innym, taki teraz wybór, że ciężko będzie :/


Ja mam wybór ograniczony białkowo. Teraz jedziemy trochę na boschu soft kaczka lub mills farm kaczka i ziemniaki. Myślę o powrocie do totw sierra mountain z jagnięcina, ale ta ma  białka na pograniczu zalecanego poziomu dla młodej. jeszcze ten wolfsblut mnie kusi, ale cena dużego wora trochę odstrasza.
Najlepiej jakbym przeszła na barf, ale moj mąż sie nie zgadza...
Magdzior coś jej muszę zostawić jak idę do pracy, ale to gumy zazwyczaj. Sznurków i pluszaków się boję, że zje pod moją nieobecność i będzie dramat.

cranberry moja kije też uwielbia, ale ostatnio obrała jeden z kory i znowu mamy podrażnione gardło...

Dla niej zabawa jest udana jak zabawka zostaje rozczłonkowana i unicestwiona  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się