PSY

Tak! Laski możecie mi doradzić! Klatkę już mamy, ale chciałabym jeszcze:

- transporter/klatkę materiałową
- legowisko jakieś niegłupie
- jakieś zabawki dla malca

ba... ja obróżki nie umiem wybrać 😉 dostajemy od hodowcy parę drobiazgów, ale nawet nie wiem co kupić 🤣 Szeleczek dla malucha chyba nie ma co? Dobrze myślę? Czy jednak warto uczyć? A kaganiec? (chodzi mi o kwestię nauczenia, ze czasem niestety trzeba to mieć - vide komunikacja miejska)


epk, ooo fajnie, że to piszesz! 😍 Pamiętam, że zachęcałaś do zmiany rasy 🙂 Dla mnie to ON tylko delikatniejszy i biały. No i masywniejszy (nie, ze wyższy, ale taki bardziej klockowaty 😁 )
majek   zwykle sobie żartuję
31 października 2017 11:38
amnestria, w sniegu jej nie znajdziesz! Jest piekna! BOS to marzenie mojego meza...
epk, zarzekałam się, że adoptowany żółw będzie ostatnim zwierzątkiem w domu...
U mnie też rozsądek jeszcze walczy, ale bardziej tym, że chcę "skończyć" etap szkolenia Brandy, zanim weźmiemy drugiego psa. Bo ogarniać dwa potwory na raz, to chyba ponad moje siły. 😀

amnestria, my mamy aktualnie najzwyklejszy [urlhttps://www.e-legowisko.pl/pl/p/Materac-dla-psa-ponton-KLEO/106]ponton[/url] i sucz uwielbia w nim spać (poprzedniego z wyższymi bokami nie lubiła), a dla mnie ogromnym plusem jest zdejmowalność pokrowca i łatwość prania. A i cena bardzo przyjmna. 😉

Co do szelek się nie wypowiem, bo do nas Brands trafiła z paskudnymi nawykami - ucieczki z obroży i ciągnięcia w szelkach, więc nasze szelki są od dawna nieużywane. Kagańca w ogóle nie posiadamy.

A z zabawek koniecznie kongi! 😀

edit. dopisek
majek, dziękuję! :kwiatek:

mundialowa, a te kongi jakieś konkretne? Bo wpisałam w gugla i mi sto milionów wyskoczyły 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 października 2017 11:49
amnestria, to apropos wyprawki - polecam ciężkie ceramiczne miski! Nasze uwielbiam, mniejsza jest z wodą w klatce i w nocy krąży po całej ale młody nie da rady jej wywrócić - mistrzostwo świata! Linka treningowa 10m też się dobrze sprawuje, tubidogi i suszona kaczka z Dokasa robią furorę. No i szarpaki :P Mam z Power Dogs dwa, jeden póki co za duży i za kudłaty i Cho tylko go 'goli' więc czekamy aż urośnie i będzie w stanie całego wziąć w paszczę a nie tylko włoski :P
my mamy szelki bo póki co wyślizguje się z obroży a i tak docelowo chcę szele. Guardy oczywiście

Materiałową raczej na dzień dobry zniszczy, z tego co kojarzę to takie dla już 'oklatkowanych' psów.
Z legowiskiem może się nie spiesz i sprawdźcie na czym młoda woli spać - u nas (jak widać na zdjęciu) królują nogi fotela i parkiet, od biedy dywan jak chce leżeć bliżej nas. Legowisko jest punktem rzadkiej zabawy a kocyk w klatce leży zwinięty w kłębek, Cho śpi na klatkowej plastikowej podłodze :P

Z zabawek hitem jest piszczący krokodyl z TK Maxxa i Kong Wobbler od Zory 😉 jest większy od standardowego, twardy i zamiast dziury na dole ma małą z boku - zawsze jest w pionie więc pies musi nim bujać żeby chrupki wypadły
Zwykłe Kongi są do wylizywania z nich rzeczy, my mamy 'coś w stylu' (sumo się chyba nazywa) ale bez szału, Chorizo nie chce nic z niego wylizywać, nawet wielbionego tubidoga

A tak w ogóle u nas siad i leżeć opanowane, łapa prawie, powoli do przodu z czołganiem, proszeniem i obrotami 😍
smartini kocham Cię! Masz rację, ja mam dziadoską miskę póki co 🙁 A gdzie Ty swoją kupowałaś?
Ps. dajecie pieskom żarcie/wodę na podwyższeniu? Jeśli tak to jakim (smartini Ciebie nie liczę, bo Ty masz jakieś dizajnerskie rozwiązanie 😀 :kwiatek: )
amnestria gratki! Biały pies i czarny koń. 🏇 Ale ma uszi! 😍 Jak ma na imię? Niech się chowa dobrze!
Kibicowałam Wam i mam nadzieję, że jakoś i ja się przyczyniłam do tej decyzji.
Po cichutku zazdroszczę i mam wielką nadzieję, że w przyszłym roku po przeprowadzce do Krk, jak się sytuacja unormuje, też pojawię się w tym wątku z moim szczeniorem.
mundialowa, z tego samego powodu szczyla jeszcze nie ma 😉. Do końcowego ogarnięcia Nero jeszcze zostało trochę pracy...

amnestria, Z szelkami uważaj tylko, żeby nie ograniczały ruchów - bo psy serio tego nie lubią. Ja tak sobie "zepsułam" szelki u psa. Nienawidzi ich całym sobą. Jedyne jakie akceptuje to Juliusy ale wg mnie dlatego, że kojarzy je tylko i wyłącznie z ulubioną pracą - szukaniem ludzi 🙂. Każde inne to zło. No ale on od zawsze nie przepadał za szelkami a potem je już znienawidził.


amnestria, my mamy aktualnie tego konga, jak Brands była mniejsza to miała odpowiednik dla szczeniaków i taką kość.
Szarpaki, jako, że Brands szybko je niszczy, zaczęłam robić sama. 😉 Matę węchową do rozładowania bateryjek przed naszym wyjściem z domu - też. Jakbyś szukała inspiracji, dawaj znać na pw. 🙂
Piszczącymi zabawkami Brandy się nie bawi - boi się. 😁
I dobrze, ze smartini przypomniała o lince - ważna rzecz, jak jeszcze przywołanie nie do końca działa. 😉

edit. pomyłka 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 października 2017 11:59
amnestria, TK Maxx :P różne michy ceramiczne były. A moje dizajnerskie rozwiązanie aka płyta chodnikowa to po to, żeby nie chlapał wszędzie dookoła po parkiecie 😁
Psom nigdy na podwyższeniu nie podawaliśmy nic dopóki u Taurusa nie zdiagnozowaliśmy dziury i 'woli' w przełyku i musiał jeść jak najwyżej, bo przy pochylonej głowie wpadało tam jedzenie, puchło i uciskało tętnicę (fundując psu omdlenia)

co do szelek to jak epk napisała, nie mogą ograniczać ruchów. Step-iny i norweskie uciskają łopatki i ograniczają ich ruch, tak jak czytałam to wszyscy odradzają w szczególności szczeniakom, ponoć mogą nawet powodować zmiainy rozwojowe w łopatkach. Czy to prawda to nie wiem ale mi zawsze wyglądały na niewygodne. Dlatego tylko guardy, przy ciągnięciu nie zaciskają się na łopatkach bo są przed nimi

matę węchową muszę zrobić 😀 a szarpiemy się też takim najzwyklejszym mopem z carefoura za piątkę :P
No o lince to wiem. Ale muszą krótszą, bo mam tylko taką na dorosłego psa. Na liście do kupienia! 😀 A! Matę węchową zrobiła mi przyjacióła! W kolorach pasujących do mieszkania 😂

Epk, dzięki za uwagi o szeleczkach. Czyli co, najpierw obróżkę byś radziła?


Ashtray, lasko Ty mnie ratowałaś! Dziękuję Ci za te wszystkie pw :kwiatek: Naprawdę, naprawdę! Jestem bardzo wdzięczna za tę pomoc :kwiatek:
Też bym dopisała linkę wysoko na liście.
Kaganiec nie ma sensu, bo szybko kufa i obwód głowy urośnie. Nauczy się potem 😉
Szelek to ja dla szczeniaków w ogóle nie lubię... Później jak dogtrekking czy IPO, to zaczyna mieć sens.
Ciężkie miski super sprawa 😀

amnestria, już Ci zazdroszczę możliwości kupowania każdego koloru obróżek! 😍 Bo smartini wie, jak ja mam ciężko z moim burkiem z doborem koloru. 😂


Zazdroszczę możliwości kupowania czegokolwiek co jakkolwiek widać na psie, u nas wszystko ginie w kłakach 😉

Edit. Nie dajemy na podwyższeniu pomimo dużej rasy. Są kontrowersyjne opinie na ten temat. Ja się boję,w  gruncie rzeczy nie jest to naturalne.
Moje młodsze pokolenie preferuje jedzenie na leżąco i spokój 😉

A jeszcze się pochwalę, z dużym prawdopodobieństwem mam najmłodszą "przy nadziei" 😉 Jeszcze trochę do usg, ale mam symptomy  😍
Ok, czyli tak:

1. linka
2. kong
3. ciężka micha
4. szarpak
5. legowisko

szczoty, miska, kocyki, podkłady, smyczka, klatka, obróżka już są + jakieś zabawki. Tylko właśnie część do wymiany (vide miska, bo badziewna)
Zaczekaj jeszcze co dostaniesz w wyprawce. Niektórzy hodowcy dają bardzo bogate.
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 października 2017 12:10
jest jeden szarpak, tył krokodyla i mop 😀 i moja skradziona skarpetka :P
[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/22894759_10208072282643926_791959257_n.jpg?oh=6213e3b7aaa716a6a36212730968677d&oe=59FADE4F[/img]

drugi szarpak taki, tylko białe futro i pomarańczowa rączka 😉
[img]https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/22773497_10208036061978432_6179192_n.jpg?oh=b9b24c84da6719c3e68c4d474e41552d&oe=59FA7DC5[/img]

a trzeci jest w drodze, od znajomej i jednocześnie właścicielki siostry Chorizo - Chii :P
Wojenka   on the desert you can't remember your name
31 października 2017 12:11
amnestria, gratsy! Kiedy zabierzesz do stajni, żeby mogła się ładnie ubrudzić?  😁


Szelek to ja dla szczeniaków w ogóle nie lubię... Później jak dogtrekking czy IPO, to zaczyna mieć sens.


Popieram. Ja w ogóle nienawidzę szelek  😁 (oprócz używania do pracy)

My dzielnie trenujemy. Kurcze, to IPO takie skomplikowane i wszechstronne, normalnie WKKW!
Równolegle już działamy posłuszeństwo, tropienie i pozoranta. Z tym ostatnim trochę brak zębów przeszkadza  🤣
Wojenka, a wiesz, że miałam do Ciebie pisać! Ustawmy się na psie przedszkole 😀 Niech się maluchy bawią razem 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 października 2017 12:20
Wojenka, ale zazdroszczę szkolenia 😀
My jedziemy jutro na trening otwarty do szkoły agility trochę na socjal, trochę obgadać plany przyszłościowe ;D a 11.11 warsztaty frisbee dla zielonych <3 W planie jest zabranie Cho w ramach socjalu (bo przecież bez rzucania), zobaczymy jak się będzie póki co socjalizował ale wróży dobrze 😉 jak będę miała jakieś obiekcje to pojadę sama
Wojenka   on the desert you can't remember your name
31 października 2017 12:23
amnestria, bardzo chętnie, bo moja ciągle ze starszymi psami przebywa i nikt się z nią nie chce bawić 🙂

smartini, wbijaj do nas do Waw  😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 października 2017 12:29
Wojenka, kuszące :P jak ciut podrośnie to chętnie 😀
Ej dobra jeszcze potrzebuję pomocy!

Transport szczeniora? Jak? W czym? Transporter? Szelki? Mam małe autko (w środku nie takie małe, ale nie jest to SUV; mam mikro bagażnik)
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 października 2017 12:34
amnestria, Cho jechał na kolanach, ale w waszym przypadku to chyba nie przejdzie 😁
Jak wieźliśmy 8tygodniowego mastiffa tybetańskiego to jechał ze mną z tyłu, w szelkach transportowych i smyczy z klipsem do pasów
Nasza też jechała i w sumie do dziś jeździ w szelkach, przypięta pasem. Na wszelkie klatki mam zbyt nieporęczne autko. 😀
Eeee to jest malec 🙂 Tzn no widać, że starszak, bo jednak 3 miechy ma. Ale nie jest duży. Jakoś bardzo 😁
Bardziej myślę co docelowo, bo chcę pokazywać mu świat 😉 Macie jakieś sensowne.. narzuty? kurde jak to się nazywa? Do położenia na siedzenie? Żeby auto mi się białe nie zrobiło 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
31 października 2017 12:45
piękny BOS-ki pies  😍 😍 😍
Moje oba przyjechały na tylnej kanapie, i oba spały jak ciapki póki auto jechało, jak stawało to było przebudzenie a jeden z Poznania do Krakowa a mała z Śląska do Krakowa, ale przez Wrocław bo mieliśmy tam sprawę. Aktualnie jeżdżą oba w bagażniku (Jeep Grand Cheeroke i renault Twingo) albo na tylnej kanapie na pokrowcu dla psów (Chrysler Pt Cruiser i opel Omega) Pokrowiec mamy z lidla jak kiedyś były i przy jednym 50kg psie i drugim aktualnie 25 ale docelowo 50  sprawdza się dobrze.
Czytam wątek chyba najbardziej regularnie ze wszystkich tutaj, choć sama jestem bez psa, więc się nie udzielam. Ale, ale... Zrobiliśmy z W. przełomowy krok i została podjęta decyzja, że pies będzie. 😀 Już dostaję świra, a to jeszcze kilka miesięcy. 😁
smartini Chorizo jest absolutnie genialny! Ciekawa jestem jak się Wasza sportowa kariera rozwinie. 😀
amnestria bardzo się cieszę, że taka decyzja zapadła. 😀 Ślicznego "malucha" wybraliście. 😀
tulipan Sigi jaka śliczna panienka! Staffik to moja i W. miłość! W. jak czasem mi zagląda przez ramię i zobaczy Sigi, to od razu mówi "ooo, no takiego pięknego psa chcę!". 🤣
Dziękuję dziewczyny za odzew w sprawie klatki. :kwiatek:
Macie jakieś sensowne.. narzuty? kurde jak to się nazywa? Do położenia na siedzenie? Żeby auto mi się białe nie zrobiło 😉


Mata do samochodu. 😉 Na siedzenie lub do bagażnika. Ja ciągle odwlekam zakup, bo planuję zmianę auta (i wtedy w końcu pies wyląduje w bagażniku), ale jak patrzę na unoszące się kłaki, to szczerze wątpię, czy mata da coś poza niebrudzeniem siedzenia. 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
31 października 2017 13:26
amnestria, legowisko polecam polskiej firmy HappyDog 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
31 października 2017 13:31
mils, i co, będzie staffik? ja mam tak samo, czytam wszystko i chyba jajko zniosę, bo szczeniora powitam za rok dopiero. Nie mogę brać papisia w sezonie letnim, bo mam strasznie dużo maratonów pracowych wtedy, na jesień się robi spokojniej i będę miała czas. Mam już upatrzoną wyprawkę i wszystko  😁

amnestria, gratulacje! Piękny pies 🙂 Pisz dużo, też chcę szwajcara i mnie zastanawia co przeżyję zanim dorośnie  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się