PSY

amnestria,
do samochodu Kardiff na tylne fotele 🙂
http://kardiff.pl/kardimata-anti-slip-ochronna-mata-na-tylne-fotele/
warto kupić taki dzielony na pół, żeby w razie czego pasażer mógł z tyłu siedzieć razem z psem.

a propos obroży i szelek i innych gadżetów to ja mega polecam:
1. wild woof
http://wildwoof.pl/
2. modna koza z haftem na obroży - imię i numer telefonu 🙂 mam, pieseł nosi nonstop i jest to nasza ukochana obroża 🙂
https://www.facebook.com/modnakoza/photos/a.360326257402577.1073741839.306443086124228/738996149535584/?type=3&theater
btw
https://www.facebook.com/modnakoza/photos/a.762706007164598.1073741869.306443086124228/901017043333493/?type=3&theater
3. szarpaki Zayma craft - uwielbiam, są mega wytrzymałe i spoko cenowo 🙂 no i piękne 🙂
https://zayma.eu/


[quote author=kajpo link=topic=32.msg2725676#msg2725676 date=1509438543]
JARA mowa o starszym psie który może nie być tak ruchliwy jak kiedyś. Nikt nie napisał żeby zakładać teraz derki zdrowym, aktywnym psom.


Wybacz, ale 10 letni amstaff jest psem dorosłym, a nie psem starym.
I tak jak przy pierwszych upałach psy bardzo źle je znoszą to po kilku dniach się przyzwyczajają. Tak samo jest z zimą, organizm musi mieć czas żeby załapać, że zmiana temperatury nie jest jednorazowa, a będzie to dłuższy czas i trzeba ogarniać ciało żeby przetrwało zimę.
[/quote]

Wydaje mi się, że to kwestia mocno indywidualna. U mnie nie ma opcji żeby zwiększyć intensywność spacerów, bo on jak wchodzi na łóżko, albo wstaje po długim spaniu to piszczy.. A jak w parku zacznie się ganiac z psami i w porę się mu nie przerwie to przez dwa następne dni jest tragedia, kuleje na wszystkie łapy.
Przez to uważam, że nie wiek jest wyznacznikiem, a samopoczucie, dlatego określam go jako starszego emeryta 😉


amnestria cudowny psiak!   😀

derby a co to za magiczne ubranko, że tyle Cię kosztowało?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
31 października 2017 17:12
nie takie magiczne, to BOT (Back on Track) 🙂
amnestria, ja bym zaczynała na obroży, szelki jak ci będą potrzebne. Mój pies chodził długo w szelkach, walka o polubienie ich była kosmiczna - łącznie z badaniem przez fizjoterapeutę czy nie ma jakiś żeber uszkodzonych albo co 😉 (bo pies na widok szelek próbował wejść pod łóżko...). Diagnoza była - mózg ma uszkodzony 😀iabeł: 😀iabeł:. Ale definitywnie zrezygnowałam z szelek jak potrzebowałam ich użyć w pracy i miał mnie na nich ciągnąć. Bo nagle się okazało, że ponad rok nauki nieciągnięcia coś jednak dało - raz w tygodniu na treningach postanowił pokazywać, że on jest grzecznym psem i nie ciągnie i nie zamierza 😉. Tak więc szelki poszły w odstawkę - dostał szeroką mocno dopasowaną obrożę, która nie wbija się w szyję i nie zsuwa się do jej podstawy i łazi w obroży. Szelki guardy wymieniłam na juliusy i w nich ma ciągnąć mnie przez krzaki 😉.
Szukam suchej karmy dla psa z chorą wątrobą. Znalazłam coś takiego https://www.zwierzakowo.pl/opis-produktu/hills-canine-ld.1578.html, jednak te kawałki są za małe. Staruszek mastiff nie poradzi sobie z nią. Potrzebuję czegoś wielkości Pedigree. Może ktoś mógłby coś polecić? Będę wdzięczna za każdą informację  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 października 2017 17:57
Huzar, zerknelas na sklad??

śruta kukurydziana, tłuszcz zwierzęcy, mączka sojowa, suszone jaja, celuloza, siemię lniane, hydrolizat białka zwierzęcego, glutenowa mączka kukurydziana, fosforan dwuwapniowy, olej roślinny, suszone wysłodki buraczane, chlorek potasu, węglan wapnia, L-karnityna, Dl-metionina, tauryna, L-tryptofan, witaminy.

Tu nie ma mięsa :/ nie wiem jak Ty ale ja nie widzę jaki to ma mieć dobry wpływ na wątrobę mięsożercy. Nie jestem odzolomczym wyznawcą barfu, karmię póki co chrupami ale to jest syf a nie jedzenie dla psa

Jesli napiszesz 'jak' ta watroba jest chora i jakietak sa zalecenia/przeciwskazania to latwiei bedzie cos doradzic
smartini, nie, nie zerknęłam  🙁. Szczegółów nie znam, staram się jedynie pomóc koleżance. Dziś wet zalecił jakąś specjalistyczną karmę dlatego szukam.
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 października 2017 18:08
Huzar, to warto się wypytac o zalecenia ale nie w stylu 'karma specjalistyczna w domysle syfiasy RC' tylko 'mniej weglowodanow, wiecej potasu blablabla' (tresc z tyłka jako przyklad)
Dobra jakosciowo karma z miesa a nie glutenu i cukrów na pewno dobrze watrobie zrobi. Może siadla wlasnie od trawienia śmieci
W tej cenie za kg są juz naprawde dobre karmy
Wet chciał Jej dziś wcisnąć RC  😉. Zwierzak według mnie je dobrze, wołowinka, indyczek, kurczaczek z ryżem lub makaronem i warzywami. Jak juz wspomniałam, to wiekowy pies. Koleżanka znalazła go 2 lata temu i każdego dnia walczy, co jakiś czas wychodzą różne kwiatki.
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 października 2017 18:18
Huzar, to jak juz je mieso t moze niech zwyczajnie przejdzie na barf? Gotowane traci wartosci odzywcze, ryzbi makaron to wypelniacze syfiaste dla psa, do tego takie jedzenie trzeba tym bardziej suplementowac bo rozwala sie stosunek wapnia do fosforu (bo gotowanych kosci nie podasz)
Jak juz kupuje mięso to niech poczyta o barfie, zrobi badania krwi i karmi surowizna, na najlepsze to psu wyjdzie. Na grupach barfowych na pewno doradza na co w diecie zwracsc uwage watrobowo (moze jakies suple, moze ktorys z podrobow dobrze watrobie robi)
Wspominałam Jej o barfie, ale nie dała się przekonać. Uważa, że gotowane lepsze jest dla psa. Dziękuję smartini za odzew  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 października 2017 18:46
No tak, bo w naturze psy sobie gotowały 🙁
Huzar
przy uszkodzonej wątrobie każdy "low fat" da radę.
Miałam psa który 3x przechodził żółtaczkę mechaniczną.
W trakcie leczenia jadł gotowane chude mięso - kurczak, indyk, wołowina - z rozgotowanym ryżem.
Poza okresami choroby, prewencyjnie był na zwykłej diecie low fat - wybierałam karmy z wysoką zawartością mięsa.

Edit:
Jak to jest z tym Barfem  - uprzedzam nie mam o nim zielonego pojęcia, cierpię na chroniczny brak czasu?
Bo drapieżniki w naturze nie żywią się samym mięsem, tłuszczem i kośćmi. Nie wiem jak psy, ale pozostałe jeśli ofiara jest na tyle duża żeby wybierać kąski, najpierw wyjadają zawartość żołądka, czyli nadtrawioną zieleninę, potem jest tłuszcz, potem mięso. Kości jeśli nie muszą to nie jedzą.
Może mnie ktoś oświecić?  :kwiatek:
TheWunia wydaje mi się że sama dobrze wiesz co zrobić 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 listopada 2017 10:17
Iskra de Baleron, ale jak brzmi pytanie ? Bo na temat Twojego chronicznego braku czasu raczej się nie wypowiem 😉


Wilki bardzo często w ogóle nie jedzą żołądków, najczęściej wraz z jelitami wywlekają je z dala od ofiary, tak aby mięso nie zostało ubrudzone zawartością żołądka i jelit.
50% diety stanowi mięso, 20% żołądki, 15% podroby i 15% kości.
Iskra de Baleron Z tym wyjadaniem w pierwszej kolejności zawartości układu pokarmowego to podobno mit. Mi też wydaje się mało prawdopodobne, żeby wilk mając do wyboru świeże mięsko rzucał się najpierw na śmierdzące bebechy, ale mogę się mylić. Dla mających mało czasu polecam książeczkę Małgorzaty Olejnik- cieniutka, przystępnie napisana. Ukazuje zarys diety barf/raw i dlaczego surowe jest lepsze niż gotowane. Dawanie surowego jest zresztą znacznie mniej pracochłonne niż gotowanie dla swoich sierści- wiem, bo sprawdziłam na sobie😉

Jara Z tymi żołądkami to teraz różnie źródła podają. Są tacy, co twierdzą, że w ogóle nie trzeba ich dawać (ja nie daję, dwa psy od roku na raw według Sekuły).

Huzar Mam psa "wątrobowego" na diecie barf/raw. Udało mi się zejść zupełnie z leków, wyniki prawie jak u zdrowego psa. Jeśli koleżanka ma wątpliwości, ale chciałaby spróbować mogę podać mój nr tel na prv i poopowiadać jak to u mnie wygląda, jak to się przedstawia cenowo, czasowo, z zaopatrzeniem itp.
🤣
No właśnie... jak coś napiszę to nikt nie wie o co chodzi  😉
To jaśniej: czy możecie polecić jakieś ciekawe książki na temat żywienia psów - barfem lub innymi nie chrupkowymi metodami? Tak żeby nie robić tu wykładu, tylko dlatego że jestem zacofana  😉

Moje są na suchych karmach od zawsze z pobudek czysto egoistycznych: łatwiej, szybciej.
Do tego, nie omijały mnie przypadki trudne: Mix ONka z toczniem i leczeniem cyklosporyną, kaukaz z kardiomiopatią i mastocytomą, mix dobermana z idiopatycznym zapaleniem trzustki wywołującym następnie żółtaczkę mechaniczną, ON z bardzo wrażliwym układem pokarmowym oraz ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów.
Także teges   🙄

Edit: Dzięki Rudziczek 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 listopada 2017 11:45
Barf jak pan buk* przykazał mówi o karmieniu żołądkami. Ja ich nie podaje w ogólę, a psy mam na barfie od 6 lat. A Sekuła to żaden autorytet 😉




smartini   fb & insta: dokłaczone
01 listopada 2017 15:15
Wetnę się, bawimy się dzisiaj w tunele 😉
Latał ktoś może z małym psem samolotem?  👀
W związku z tym, że waga mojego psa potrafi się dość mocno wahać zaczęłam zastanawiać się czy linie lotnicze restrykcyjnie przestrzegają ograniczenia wagi psa  🤔 Jeśli waga psa z klatką będzie np, pół kilo przekroczona, ale wymiary klatki będą się zgadzały to nie ma szans? Nie poleci?  🤔
Nieraz widziałam ludzi z bagażem podręcznym, który zdecydowanie nie był podręczny, dlatego zaczęłam się zastanawiać.

W ogóle byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś się podzielił doświadczeniami  :kwiatek:
Rudziczek :kwiatek: :kwiatek:
dwie już kupione :P
Dziewczyny.... mój pies posikuje. Tj leżał sobie w domu, szczęśliwy, że mąż go turlał stopą, w końcu wstał i zaczął posikiwać (tak ze 30 kropel). Wyszłam z nim na dwór, ale nie poleciał sikać bo deszcz pada. Wrócił do domu. Później poszłam z psami karmić konie i fakt, ciemno było, więc nie widziałam aby się załatwiał, ale ganiał się z siostrą i nie wykazywał bólu. Ogólnie jest wesoły.
Do weta podjadę jutro, ale boję się, że da jakieś byle jakie tabletki/zastrzyk i nie zrobi szczegółowych badań.
Mocz był czyściutki, tzn przezroczysty, bez krwi.
spotkałyście się z czymś takim?
Latał ktoś może z małym psem samolotem?  👀
W związku z tym, że waga mojego psa potrafi się dość mocno wahać zaczęłam zastanawiać się czy linie lotnicze restrykcyjnie przestrzegają ograniczenia wagi psa  🤔 Jeśli waga psa z klatką będzie np, pół kilo przekroczona, ale wymiary klatki będą się zgadzały to nie ma szans? Nie poleci?  🤔
Nieraz widziałam ludzi z bagażem podręcznym, który zdecydowanie nie był podręczny, dlatego zaczęłam się zastanawiać.

W ogóle byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś się podzielił doświadczeniami  :kwiatek:


Psa chcesz na pokład zabrać? Ogólnie wszystko zależy od załogi. Co do psów (i kotów) założenie jest takie, że tzw. "pet" musi mieścić się w wymiarach kontenerka i swobodnie się tam czuć. Nie można mieć zwierzaka upchniętego na siłę. Szczerze mówiąc rzadko się pety waży.
Megane ja spotkałam się z czymś takim kilka razy i za każdym razem było to zapalenie pęcherza  😉
Ale oczywiście u Was to może być cokolwiek innego.
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 listopada 2017 21:00
Do tego transporter musi spełniać konktetne lotniskowe normy, w 'dowolnym' się psa nie przewiezie
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 listopada 2017 21:09
Megane, u mnie tak wyglądało nietrzymanie moczu po sterylizacji 😉
Podejrzewam właśnie zapalenie pęcherza, tzn takie początki. Mam nadzieję, że uda się to szybko rozgonić.
To pies stróżujący, więc powinien być jak stal ...
Z wetami mamy tu problem niestety 🙁
Ostatnio pojechałam z kotem, bo był jakiś słabowity (leniwy, senny, schudł choć apetyt miał. Poprosiłam o badania krwi, to wet dał zastrzyk, w garść dorzucił mi jeszcze 3 szt do podania w domu i kazał przyjechać po tygodniu, jakby się nie polepszyło... no polepszyło się na szczęście...
Moj pies wyłysiał lekko na grzbiecie. Od ogona do ledzwi. Nie zlapalam go na ocieraniu sie. Nie zmienilismy karmy ( chociaz nie ukrywam ze nie interesuje sie skladem szczegolnie ).  Nie wiem jak dlugo to ma, bo ma taka siersc ze nie widac, a on sam ma 15 lat ponad i jest slabo aktywny. Czy powinnam udac sie natychmiast do weta, czy to cos oczywistego u psów  z jakiegos konkretnego powodu? Moge go czyms posmarowac? ( oliwka, linomag, masc na azs ? )
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 listopada 2017 08:13
KaNie, pójść do weta 😉
Może to być tak wiele przypadłości od hormonów poprzez alergię do pasożytów, że ciężko celować co może być powodem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się