PSY

Karmelek!!! 😍 😍 Jaki maciupek!


Moja BOSka 😍


Ps. nie jest taka biała, telefon przekłamał nieco.
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 grudnia 2017 09:51
amnestria, e tam przekłamał, wyretuszował :P zazdroszczę obróżki, ja mój komplet odbieram dopiero w sobotę :O
dzisiaj rano się zawzięłam i porobiłam psu zdjęcia w śniegu także będę miała czym spamować 😀

I wczoraj wieczorem chyba! pokazał, że chce na spacer - naszczekał na moją kurtkę spacerową i położył się w standardowym miejscu czekania na spacer (bo jak idziemy i się ubieram, to grzecznie się kładzie i czeka aż wyjdziemy). Po wyjściu pierwszy sik był jeszcze na hałdzie śniegu na parkingu, tak mu się chyba chciało, więc MOŻE się udało i może załapał :O
Do tego świetnie zniósł sobotnią parapetówkę (i 14 osób w mieszkaniu na raz, w tym dwie na wózkach), nie gnębił aż tak i zaliczył dwie drzemki mimo tłumu i hałasu, w niedzielę był zafascynowany ilością psów na zawodach treningowych pod Krakowem (Zora, gratulacje 😀!) a potem wybawił się w rodziców P z ich suczką - na koniec też poszedł w drzemkę, mimo zaczepiającej go Sary. Dał się też w trakcie wizyty uspokoić i usadzić jak jedliśmy obiad a on koniecznie chciał się bawić z psem - mimo to grzecznie siadł i czekał, aż pozwolimy się bawić dalej. Kumatego mam kurcze pieseczka jednak, jakby nie był wkurzający i sikający po domu :P
Ciekawa jestem, jak się będzie zachowywał na targach!
Smartini, uuu to może będzie przełom! Trzymam kciuki mocno!

Moja za to zaczęła ciągnąć na smyczy, ale przerabiamy i już jest sporo lepiej. Tzn spacer wygląda dość kretyńsko, ale nie uznaję ciągnięcia więc co chwila się zatrzymujemy (początkowo zawracałam i szłam w drugą stronę, ale to na nią totalnie nie działało; o wiele lepiej zatrzymanie + danie jej czasu na przemyślenie sprawy, a jeśli nie kuma to przywołanie)
Ale laski przyda się rada - mega szczeka na inne psy. Jestem prawie pewna, że ze strachu. Tylko nie wiem co robić, ona wyłącza mózg wtedy. A nie zawsze możemy pójść gdzie indziej. Mówię póki co "nie" i za każde zamknięcie się i skupienie na mnie daję smaczka. Dobra droga? Zabawki ma gdzieś 🙄
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 grudnia 2017 10:12
amnestria, no mam nadzieję, także niedziękuję za kciuki 😀!
U nas Cho uwielbia lecieć na spacer i - o dziwo - z niego wracać. Jest jedna wielka impreza, więc też walczymy z szarpaniem na smyczy, bo mózgu brak i leci jak głupi, w szczególności z powrotem do mieszkania 'na ostatniej prostej' :P
A co do psów, może odwracaj uwagę czymś super-pysznym? U nas na pasztet pies wygląda, jakby miał doznać implozji, reszta świata nie istnieje. Może znajdziesz coś takiego hiper i na widok psa, zanim jeszcze zacznie szczekać, odwracaj się z nią 'tyłem' od psa i zajmuj sobą aka smakołykiem? Może, jeśli to lękowe, to darować sobie komendy i pokazać w takiej sytuacji, jaka Ty jesteś superekstra bo masz pasztet/parówkę/gotowanego kurczaka. I starać się wyłapać moment jeszce przed szczekaniem? W sumie tylko to mi do głowy przychodzi teraz
mils   ig: milen.ju
04 grudnia 2017 10:26
amnestria jaka królewna śliczna! Ciekawe jak będzie się kamuflować zimowymi wieczorami. 😁 Obróżką cudowna! Warsaw Dog wypuszcza nowy wzór - moro. Tak jak do tej brązowo-miodowej sierści Karmela wszelkie kolorowe tak średnio mi lasują, to jak zobaczyłam te moro... Myślę, że to może być to. 😀 Tylko muszę jeszcze poczekać, żeby zobaczyć co mi z tego mikrusa wyrośnie.
smartini oby to był przełom! Hah, Karmel też lubi wracać do domu. Do tego stopnia, że przed schodami muszę go łapać w locie na pierwszy stopień. 🙄
My też walczymy z ciągnięciem. Tutaj też czekam na przełom, Karmel chyba musi przetrawić pewne rzeczy. Możemy też powoli ruszyć dalej z nauką, już nie roznoszą go tak emocje na widok smaczka, nawet umie się momentami opanować na kilka sekund. 🤣
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 grudnia 2017 10:30
mils, no ja się naczytałam, żeby uczyć psa, że powrót ze spaceru to też fajna rzecz... no a tu psikus, muszę tonować psa, bo po rampie dla wózków biegnie jak głupi więc teraz na tej śliskiej brei co chwila ląduje na paszczy, a jak czekamy na windę to z radości lata w jedną i drugą stronę 😁 wygląda prześmiesznie wtedy, serce mi pęka, że muszę go uspokajać :P Już nie mówiąc o ostatnim korytarzu, teraz już grzecznie idzie przy nodze i się patrzy ale wystarczy powiedzieć 'do domu!'... 😂
A moro faktycznie mógłby ciekawie na jego kolorze wyglądać 😀 albo ta czarno biała Wanta z hauevera

a jeszcze niedawno ten ogon wołowy był prawie tak duży jak pies... :O

smartini tak sobie myślę, że maść Twojego Cho to chyba niezłe wyzwanie dla aparatu? Sama jak patrzę to ostrości nie mogę nabrać, a wyraźne jest oko i nosek  😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 grudnia 2017 13:15
Fokusowa, no trochę mi się piesek zlewa w niejasną breję szaro-czarną 😀 telefon sobie nie radzi, natomiast dla Nikona punktem odniesienia jest różowy nosek, który nagminnie jest ostry zamiast oczu :P
Ja tam bym brała merlaka dla samej słodyczy zdjęć. Potrudzić się trzeba trochę ale jaki efekt! 🙂
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
04 grudnia 2017 14:53
amnsestria a jak kontakty z psami?  żeby Ci się nie przerodziło później w agresje do psów jak nie dopilnujesz 🙂
Właśnie, chodzicie do jakiegoś psiego przedszkola czy inaczej socjalizujesz?

A my po kolejnym treningu obrony mamy masę zadań domowych  🤣 Ale chwyt coraz lepszy, także jest postęp. Teraz pora na zakupy bo pożyczone szelki nie do końca nam pasują, a i linka gumowana by się przydała. Także muszę zmierzyć psa i wybrać kolor taśmy w el perro co mnie przerasta  😵 A na sobotę umówiłam się na pierwszy trening obi  😜

derby, 3-4 x w tygodniu jest u moich rodziców z psem dorosłym, który jakoś zwariował na jej punkcie, dodatkowo ma psich kolegów i koleżanki, plus na zajęciach psich spotyka inne psy. Ale drze morde nieprzeciętnie 🙄
Kastorkowa   Szałas na hałas
04 grudnia 2017 15:59
Amnestria moja młoda też darła się na psy ale też ze strachu (nie zapomnę jak miała bliskie spotkanie z nowofundlandem u nas na osiedlu, taki staruszek ledwo chodzący podszedł do niej bo go zaczepiała i ją liznął po pysku a ta się przestraszyła bo takie wielkie futro co nie widać gdzie ma oczy a gdzie ogon  :lol🙂, co automatycznie sprawiało, że musiałam Tora łapać bo przecież jak mała niunia szczeka znaczy trzeba pilnować  🙄 Teraz jej przeszło, kontakt z psami ma ciągły i to różnymi, w stajni, mojej szkole, na spacerach i agresji w niej nie ma. Za każdym razem jak zaczynała piłować tą mordkę to była karcona a jak z daleka widziałam, że idzie jakiś pies to zajmowałam ją czymś innym typu patyk czy coś, że nawet uwagi nie zwracała na innego psa.
mils   ig: milen.ju
04 grudnia 2017 17:04
Wróciłam do domu z uczelni, nagrałam psa i... Karmel zaczyna się drzeć jak zostaje sam. :/ Od pierwszego dnia zostawialiśmy i nagradzaliśmy jak się uspokoił, ale mam wrażenie, że nie rozumie i jego piszczenie za nami się nasila. Na wyjście dostaje jakiegoś ekstra smaka, ale piszczy jak tylko zje. Niby po kilku minutach się ucisza, niemniej zaczyna mnie to martwić, bo zaczyna piszczeć coraz mocniej...
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 grudnia 2017 19:00
mils   ig: milen.ju
04 grudnia 2017 19:10
smartini po prostu stwierdził, że jest mega fajny! 😍
Kolejna "miła" niespodzianka, pies mi się wyparł na karmę po niecałych 2 dniach, nawet nie tyka. :/ Tryb "szczeniak" wraca.  🙄
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
04 grudnia 2017 19:46
smartini ale on rośnie! ale z twarzy bije mu.... szataństwo!  😀iabeł:
mils   ig: milen.ju
04 grudnia 2017 20:09
Nie wiem dlaczego, ale jak na niego tak patrzę, to jakby mówił: "hej mała, skoczysz ze mną na drinka?" 😁
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
04 grudnia 2017 20:25
hahaha, mi jego mina mówi "liczę do trzech i jak nadal tu będziesz to... " :P  🤣
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 grudnia 2017 20:42
mils, u nas podzialalo zabieranie michy jak nie jadl i spalanie części porcji w szkoleniu 😉
derby, mils, no wyraz paszczy to on ma 😀iabeł:
Muszę, no muszą się pochwalić, właśnie odebrałam :O 😍


Jest przepiękna
mils   ig: milen.ju
04 grudnia 2017 20:50
smartini u nas podziałało na odchodzenie od jedzenia po paru gryzach. Przymusowo trochę zmieniliśmy mu smak (z Brit Lamb and Rice na Brit Salmon and Potato) i obiadu i kolacji nie tknął. Ale to i tak mniejszy problem niż te jego gorzkie żale. :/ Rany, obroża przepiękna! Cho taki arystokrata w niej. 😀
Dziewczyny, polecicie kogoś, kto robi kurtki dla psa na zamówienie?  :kwiatek: Mój małpiszon strasznie niewymiarowy, a zależy mi, żeby miała przykryty brzuch i nery, bo łatwo się zmarzluch przeziębia. Poza tym to spory psiak, mix rhodesiana, ale figurę ma niemal charcią. Kurtki standardowych wymiarów niestety muszę przerabiać, a nie powiem jak to potem wygląda 😁.

smartini   fb & insta: dokłaczone
04 grudnia 2017 20:54
mils, ja teraz na carnilove chyba bede zmieniać. A Cho coraz lepiej panuje nad 'zostań', stąd iście krolewska poza 😀 potem juz bylo tylko szalenstwo z probka smaczka od Lata Kita
Lussi Cabal, Ostolka, nie wiem czy le petit pet by nie uszyl na miarę (pewnie jakby zagadac to by uszyli 😉 ) to tak na szybko co mi do glowy przyszlo
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
04 grudnia 2017 20:57
ah jaki dostojny! Pięknie mu w niej!


to i ja się chwalę, jutro mi wyślą to cudo:

smartini   fb & insta: dokłaczone
05 grudnia 2017 08:05
derby, oh, White Fox <3 z adresówką do kompletu? ;D
smartini, noo mówiłam, że zdjęcia pleśniaków to sama słodycz :P
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 grudnia 2017 08:20
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
05 grudnia 2017 08:46
derby, oh, White Fox <3 z adresówką do kompletu? ;D



nieee, mam kilka adresówek i już nie wiem jakie musi być wow, żebym za blaszkę dała 25 zeta :P
smartini   fb & insta: dokłaczone
05 grudnia 2017 08:53
derby, mi teraz brakuje adresówki do obroży z Modnej Kozy, niestety znalazłam złote blaszki z wygniatanym tekstem, niestety są na Etsy, niestety za 17 euro sztuka 😁
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
05 grudnia 2017 08:57
omg, hihihi ale biznes robią :P

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się