PSY

ushia   It's a kind o'magic
15 grudnia 2017 09:26
ae - tez polecam olej
pomiedzy kapielami mozesz tez suche zrogowaciale partie smarowac maslem shea

nuzyca tez wyszla ujemnie?

kudlate psy to maja jednak przechlapane
Dziękuję bardzo za wszystkie rady!  🙂

Magdzior - nie miałam pojęcia, do tej pory po prostu myłam go dwa razy-tzn szorowałam, spłukiwałam dokładnie i jeszcze raz powtórka.  Spróbujemy przy następnej kąpieli  😀  :kwiatek:
ushia z zeskrobin wyszły tylko drożdżaki, a właśnie po spojrzeniu na psa pierwsza myśl weta to była nużyca lub świerzb. Zaopatrzymy się w masło shea  :kwiatek:
desire   Druhu nieoceniony...
15 grudnia 2017 21:11
KLIK

Moja mała.  💘
Ma 5 tygodni, matka zginęła tragicznie, została znaleziona wraz z rodzeństwem w szopie, od dziś u mnie..

Zdjęcie gigant!
Gratuluję!
Jak dałaś na imię?

desire   Druhu nieoceniony...
15 grudnia 2017 22:39
maluda, :kwiatek:
Nie potrafie znaleźć nic oryginalnego, póki co imie robocze to Funia. 😁
jak wpadnie mi inne w ucho to pewnie na dniach zmienimy 😉
Biszkopcik.  😉
Piękna jest. Życzę samym radosnych chwil i pełnej satysfakcji z posiadania psa.

[img]https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/25353856_1758565600854526_5189116592795356298_n.jpg?oh=6b960006e462600e6c6d6c8a29ab2b70&oe=5A892A57[/img]

Mój mały łotr
U nas bombeczki świąteczne się rozpączkowały 😉


Wczoraj była akcja. Mega ciężka, ale co się dziwić jak każda kulka ponad pół kilograma  😲
Takich wielkich jeszcze nie miałam.
Obyło się bez cc, ale oxy, wapno i glukoza były niezbędne, także poród lecznicowy.
Z kliniki wyszliśmy ok 15😲0 w 10szt.- ja, Gina i 8 pupsów i o 1 jak kontrolowałam jeszcze tak było...
jak się obudziłam o 3:20 to zwariowałam... Liczyłam chyba z 15 razy. Dołączyła jeszcze jedna suńka, wcale nie mniejsza czy słabsza od reszty.
Także mam 6 suczek i 3 psy 🙂
mils   ig: milen.ju
16 grudnia 2017 11:07
RaDag gratulacje!  😅
desire   Druhu nieoceniony...
16 grudnia 2017 14:43
Przepraszam za zdjęcie gigant, nie potrafie z komórki pomniejszyć (na kompie mam program)  😡

My dziś po pierwszej wizycie u weta, oczywiście od razu bęcki, bo pies za młody, no ale to sierotka, co poradzić.. Na szczęście ogółem ok, odrobaczanie zaliczone 🙂

maluda, dzięki :kwiatek:
miałam kiedyś psy, ale nie takie maciupkie i młode  😡 ona jeest wielkości mojej stopy, a rozm.41 do kajaków sie raczej nie zalicza, chyba. 😁
Ale już uwielbia buty męża, w jego tenisówce mieści sie cała, a przyłapana udaje że jej nie ma.  😂

RaDag, piękne kuleczki! 😍
mils   ig: milen.ju
16 grudnia 2017 17:18
Melduję tak szybko, że u nas dużo postępów, Karmel już naprawdę przyjemny do mieszkania się robi. Natomiast ciągle posikuje w klatce. Najczęściej robi to poza nią, ale zdarzy mu się też w środku. Nie mam pomysłu jak to przewalczyć. :/
maleństwo   I'll love you till the end of time...
16 grudnia 2017 20:39
RaDag, cudowne, gratuluję!
Ech, powiedzcie, że dwa psy to zły pomysł w bloku i że mnie pogielo... Wkrecilam sobie adopcję drugiej biedy, mąż mnie chce wystrzelic w kosmos...
maleństwo, 2 psy w mieszkaniu to świetnym pomysł!  😁 serio, lepiej nam się żyje odkąd pojawiła się Aku. No i Biansonkowi też jest duuużo lepiej 🙂
maleństwo   I'll love you till the end of time...
16 grudnia 2017 20:55
ewuś, tylko Wy dzieci nie macie 😉 Ja trochę się boję logistyki spaceru dziecko plus dwa czworonoga. Mąż powiedział "bierz, ale to ty będziesz wyprowadzać, mnie już ten jeden wystarczająco wkurza" :p A ja się po prostu zakochałam po samym ogłoszeniu i coś do mnie gada...
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 grudnia 2017 20:59
A ja się chwalę 😀 rano sesja z Izą Łysoń a potem trening 😀
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=173388533256506&id=149274259001267
maleństwo, ale nie wykluczam, że będziemy mieć 😉 podczas spacerów nie odczuliśmy w zasadzie różnicy między jednym a dwoma (no pomijając wiek szczenięcy Aku 😉 ). Logistyki to wymaga spacer z pięcioma psami 😉

smartini, Bardzo zdolne małe merle!  💘
Dzięki dziewczyny  :kwiatek:

maleństwo jedna z tych kulek zamieszka ze starszą kudłatą ciotką w warszawskim bloku 😉
I nie muszę dodawać, że są to briardy 🤣
Ja mieszkałam z mamą, briardem i kundelkiem w dużej kawalerce 😉
W moim odczuciu to nie przestrzeń a zaangażowanie jest ograniczeniem.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
16 grudnia 2017 21:47
Przestrzeń jest ok, piesek malutki, moja suka  generalnie niby spora, a lubi małe mieszkania, w domu jest nieruchliwa. Bardziej rzeczy typu schody, miejska zabudowa... Miał być dom, byłoby inaczej. No mam rozkminke, może to świąteczne odmóżdżenie, a może jakiś sygnał od losu, że akurat ten futrzak tak mnie za serce chwycił...
Kastorkowa   Szałas na hałas
17 grudnia 2017 07:27
Nam też się lepiej żyje odkąd są dwa. Jeden 50kg drugi docelowo też.  Pozdrawiam z 9 piętra bloku w Krakowie.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
17 grudnia 2017 07:49
Haha, czyli się da. U nas co prawda "tylko" 4 piętro, ale za to bez windy.
W domku wcale nie jest lepiej. Znaczy na pewno dla ludzi, ale dla psów wcale nie.
Ja chętniej sprzedaję psy do bloku niż do domku.
Niestety widzę po sobie, że moje straciły na takiej zmianie 🤔
Jak ktoś bierze do bloku- to wie co robi. Przemyślał pięćset razy i decyduje się na właśnie to zaangażowanie.
W domku psy mają, mogą mieć znacznie mniej kontaktu z człowiekiem.
Masz czas idziesz na spacer, nie masz- zawsze możesz wypuścić na ogródek. Przy psach mocno kontaktowych i nastawionych na człowieka, to średnie.
W mieście musisz iść, po prostu. I pies ma zapewnione chociaż to minimum aktywności dla mózgu, zmiany terenu, kontaktu z człowiekiem takiego.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
17 grudnia 2017 08:53
RaDag, no wiem właśnie. Tu się tak naprawdę rozchodzi o pierwszy spacer, kiedy mąż bierze psa po 6, na samo siku, ja potem odstawiam dziecko do przedszkola i idę z suka na długi spacer, po południu ma już szczególnie dwa długie. Mąż strzelił focha, że on drugiego rano nie weźmie. I w sumie chyba tylko o to idzie.
Zresztą, mój mąż woli drugie dziecko od drugiego psa 😀 Taki hardkor.
no to jeszcze parkę do kompletu 😀
Parzyście zawsze lepiej 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
17 grudnia 2017 09:42
RaDag, gratulacje! Ale niespodziankę Ci zrobiła suka tym ostatnim szczeniakiem!

Co co tematu psów w bloku i domku. Po części zgadzam się z RaDag. Z drugiej strony ja nie mogę się doczekać wyprowadzki na wieś i tego, że nie muszę się spieszyć ze spacerami. Że mogę iść w piżamie na spacer. Że nie muszę wychodzić z każdym psem osobno. Że nie muszę dojść gdzieś do parku, tylko otwieram drzwi i mam przestrzeń dla kundli.
Aczkolwiek rzeczywiście, w przypadku wielu osób posiadanie ogrodu=brak konieczności jakiejkolwiek pracy z psem.

I wg mnie jest ogromna różnica w posiadaniu jednego psa, a dwóch i więcej. Szczególnie, jeśli się pracuje i chce się jakoś pracować jeszcze z psami.

smartini,  😍

Kilka zdjęć z wczorajszego treningu zrobionych przez abre  😍 😍 😍 :











Z drugiej strony ja nie mogę się doczekać wyprowadzki na wieś i tego, że nie muszę się spieszyć ze spacerami. Że mogę iść w piżamie na spacer. Że nie muszę wychodzić z każdym psem osobno. Że nie muszę dojść gdzieś do parku, tylko otwieram drzwi i mam przestrzeń dla kundli.


No widzisz, to też zależy jaki domek. Ja tak miałam na Śląsku i wszystko to o czym piszesz, z piżamą włącznie. Tutaj niby dom, ale na osiedlu- porządny spacer to i tak wyprawa.
Znów na wsi lipa było zimą- przed pracą ciemno, po pracy ciemno i brak osiedlowych latarni, nie mówiąc o śniegu- co z tego, że las pod nosem, jak "zasuty" po kolana.
Kastorkowa   Szałas na hałas
17 grudnia 2017 16:08
Smartini super, że Cho tak się w tym odnajduję  🙂
Wojenka jaka Pepesza jest zajadła  🙂 🙂 super się na nią patrzy.

Dzisiejsze łosie i gra w psiego tenisa  😉


Cześć, jestem nowa tutaj w wątku psów. Posiada ktoś może zniżkę % do sklepów internetowych zooloooogicznych na karme dla psów? Będę wdzięczna 🙂 pozdrawiam M.
kto jeszcze jak ja był na Łapa Targu i wrócił z pięknymi zakupami dla pieseła? 😉
maleństwo, i jak decyzja o drugim psiaku? 😎 Ja też wypatrzyłam jedno cudo w schronisku, ale póki co nie umiem sobie wyobrazić opcji spacerowej wózek + Brandy, a co dopiero wózek + Brandy + szczeniak i tylko to mnie powstrzymuje przed wycieczką do schronu. 😜

Z ciekawostek życiowych - mój pies już dwukrotnie pomylił pilot od telewizora z gryzakiem. 😵
smartini   fb & insta: dokłaczone
18 grudnia 2017 08:37
maleństwo, dwa psy fajna sprawa 😀iabeł: ale przy dziecku to fakt, już jeden jest utrudnieniem logistycznym. Ale z drugiej strony jeden a dwa... :P
Wojenka, ale maszynka 😍 ładna gównoburza na fejsiku się zrobiła 😉
Kastorkowa, on się póki co chyba lepiej odnajduje niż ja, mi się myliły nogi i kierunki :P i jaaakie te Twoje olbrzymy są super! :O

Chorizo miał hardcorowy weekend (ja przez to też :P)
Zaczęliśmy piątkiem, gdzie z Pawłem poszedł na trening koszykówki na wózkach znajomych, potem odbierali mnie ze spotkania na mieście i barman nas wpuścił z psem, więc chwilę Chorizo zajął miejsce przy stole w krafcie 😀 w sobotę rano mielismy sesję zdjęciową i nie sądziłam, że nasze 'zostań' będzie już tak dobre, że wśród lasków, łąk, biegaczy i nowych psów burek będzie umiał spokojnie siedzieć i czekać na zwolnienie w siad, leżeć i siedząc/obierając się o pieńki :O
Potem druga w życiu wizyta na placu i efekty jak na filmiku (pierwszy tunel z naprowadzeniem przeze mnie a nie że trenerka go trzyma a ja zachęcam z drugiej strony, pierwsze połączenie dwóch elementów z treningu <3). Wieczorem byliśmy na domówce i sztuczkowaliśmy w samym centrum imprezy a w niedzielę najpierw byliśmy w parku z goldenem i się pięknie do niego odwoływał a na koniec byliśmy godzinkę na urodzinach 3latka, chrześniaka P. Nie sądziłam, że będzie tak grzeczny i delikatny, nie interesował się jego zabawkami (tylko pluszowym pieskiem, którego dzieciak sam mu wkładał do pyska :P), nie skakał, nie zaczepiał tylko grzecznie leżał i oblizywał go całego 😀
Drzemki podczas imprez to już w ogóle norma <3
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się