PSY

desire   Druhu nieoceniony...
20 grudnia 2017 08:33
Tola obrażona  😂 pozdrawia
KLIK
kocha moje skarpetki i majtki, w domu musze mieć cały czas porządek, bo inaczej coś  porwie - jej zabawki stają się mało atrakcyjne w obliczu naszej garderoby.  😉 😁

Kolejny raz fota gigant! 🤬

Edit: Wczesniej wstawiałam foty w innych wątkach i z fb zmniejsza mi automatem, przynajmniej u mnie na komputerze tak jest, ze po kliknieciu w zdjęcie otwiera się w osobnym oknie, a na forum zostaje mniejsze, nie wiem co jest grane, u mnie ogromne na forum nie jest i nie wyświetla mi rozmiaru zdjęcia... 🙁 :/
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 grudnia 2017 08:34
Cho mógłby się dołączyć, jak się zamyśli i leci po rampie na siku to jakbym kucyka miała a nie szczeniaka... 😁

desire skarpetki są fajne, bo je zabierasz i wchodzisz z psem w interakcję :P jej zabawki są mniej atrakcyjne, bo pewnie leżą a jak weźmie, to nikt się nie dołącza do zabawy 😉

ja zaryzykowałam z choinką  😜

wczoraj leżał pod nią obrażony, że nie pozwalam obgryzać gałązek :P
tulipan, w sumie wiedziałam, że na kogoś mogę zrzucić winę. Sigi!! 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
20 grudnia 2017 08:47
smartini, no właśnie cały czas się bawimy jej krową sznurkową (widać na zdjęciu jej kawałek, krowe uwielbia i biega z nią wszędzie :hihi🙂, minionkiem i innymi, wystarczy że mąż ściągnie skarpetki podczas, gdy ja się z nią bawie to ona leci do skarpetek.  😜 
haha zdjęcie gigant! my z choinki zrezygnowaliśmy. 😉
btw. jeszcze nie jest zaszczepiona, czeka nas drugie odrobaczanie, potem szczepienia i tu moje pytanie - chciałam zabrać ją na chwile do domu rodzinnego na wigilie (godzina, może dwie), dom bez zwierząt, czy można? Bo słyszałam, że przed szczepieniami nie bardzo można gdzieś psa zabierać, w szczególności tak młodego, to prawda?  od weta dowiem sie dopiero jutro.
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 grudnia 2017 08:52
desire, nie mówię, że się nie bawicie, ale co robicie, jak zabierze skarpetkę? ;D urok szczeniaków, Cho też rano próbuje koniecznie zwrócić moją uwagę zabierając mi skarpetkę, bluzkę, klapka. Cokolwiek nie-jego 😉 A z choinką stwierdziłam, że niech się uczy - komendę 'nie' zna i względnie respektuje, więc ma przynajmniej trening samokontroli. Tylko bombki wiszą na tyle wysoko, żeby nie kusiły 😉
Ile ona teraz ma? Pierwsze szczepienie już było? Ścisła kwarantanna to dyskusyjna kwestia, ja bym się za to zastanowiła, czy dla aż tak małego dzieciaka, który pewnie wczesniej nie był z niczym socjalizowany, rodzinna wigilia z tłumem nie będzie jednak dużym przeżyciem. Za dużym.
Kastorkowa   Szałas na hałas
20 grudnia 2017 09:15
W kwestii uciekania z szelek to chyba tylko takie zostają.
desire   Druhu nieoceniony...
20 grudnia 2017 09:24
smartini, aaa, no kumam.  🤣 Mieszkała z strażakami, tam to były tłumy w porównaniu z moją rodziną (na wigilii będą 4 osoby  😜 przez to sie zastanawiam czy jej nie wziąć).
Niestety właśnie wśród tłumów (10 psów i panów) czekaliśmy w poczekalni u weta.  😂
Ma 6 tygodni (tak wiem, ale to sierotka i historia jej krótkiego życia jest tragiczna, a gdzie nie wejde to mnie linczują 🙁), szczepienie miało być, ale znalazłam w pierwszej kupie po odrobaczaniu nieproszonego gościa (na szczęście martwego), więc jutro zamiast szczepić będziem znów odrobaczać, szczepienie pewnie będzie dopiero po świętach.  😵
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
20 grudnia 2017 12:37
desire, nie mówię, że się nie bawicie, ale co robicie, jak zabierze skarpetkę? ;D urok szczeniaków, Cho też rano próbuje koniecznie zwrócić moją uwagę zabierając mi skarpetkę, bluzkę, klapka. Cokolwiek nie-jego 😉 A z choinką stwierdziłam, że niech się uczy - komendę 'nie' zna i względnie respektuje, więc ma przynajmniej trening samokontroli. Tylko bombki wiszą na tyle wysoko, żeby nie kusiły 😉
Ile ona teraz ma? Pierwsze szczepienie już było? Ścisła kwarantanna to dyskusyjna kwestia, ja bym się za to zastanowiła, czy dla aż tak małego dzieciaka, który pewnie wczesniej nie był z niczym socjalizowany, rodzinna wigilia z tłumem nie będzie jednak dużym przeżyciem. Za dużym.



Mój ma 2 lata, a do tej pory jak przypadkiem w łazience leży skarpetka czy cokolwiek na ziemi... jest impreza :P 
U nas przypadkowo pozostawione rzeczy służą jako legowisko  😉 Pańciowe ubrania są święte i można w nich jedynie spać.
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 grudnia 2017 12:43
tulipan, to mojej mamy ONek tak robi - cokolwiek spadnie, kapeć, bluza, kurtka, pies od razu na tym leży 😁 Cho za to kładzie się na poduszce, którą sobie kładę jak siedzę na podłodze i coś z nim robię. Wstanę to ten od razu plackiem na poduchę :P no i kapcie P, najlepsza zabawka... biedny musi kłaść je na kanapę, bo złodziej kradnie mu namiętnie 😀
Potrzebuję pomocy przy wyborze karmy. Wiem, że temat co chwilę wraca, czytam wątek ale nadal nie wiem co wybrać, w ogóle się na tym nie znam. Dla wszystkożernej amsraffki-kanapowca zimowego. Z początku byliśmy przy brit premium z wołowiną, było przez rok w porządku. Zaczęły się gazy, zmieniliśmy na lamba. Ta sama sytuacja, najpierw super, teraz coraz częściej są gazy. Dzisiaj chcę zamówić kolejna karmę i przyszedł pomysł zmiany, tylko na co? Był pomysł na brit care, może jest coś w podobnej cenie lepszego?  Musi być hipoalergiczna, Milka jest aktualnie typowym kanapowcem, uwielbia długie spacery (jak się rozruszać to minimalnie jest lepiej) ale teraz pojawia się problem, zimą mimo ubrania marznie, a później ma problemy ze stawami.  🤔

Edit: przeglądam nasz sklep z karmami i mogłabym pozwolić sobie np na:
Teaste of the wild, brit care, carnilove, farnina
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 grudnia 2017 15:37
agnesix, wrzucalam tu już kilka razy tabelkę karm mokrych i suchych z barfnych korepetycji, ktora w kolejnosci od najlepszych do najgorszych (z najlepszych) proponuje karmy. Z tego co pamietam to Brit Care jestt najniżej, troche wyzej TotW, w połowie stawki Carnilove. Znajdz sobie tą tabelkę, to dobre wsparcie w wyborze
:kwiatek: dziękuję, świetna tabelka dla takich jak ja 😀 chyba padnie na carnilove w takim razie
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 grudnia 2017 15:52
agnesix, mi carnilove sporo osobr polegało, poki co pies tydzien na puppy i jest swietnie 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
20 grudnia 2017 16:07
to wszystko zależy od psa....mój masakra na carnilove, acana, brit champion....


teraz jestem na wolf's mountain i jeśli chodzi o ilość i jakość kupsk-rewelacja 😀
smartini   fb & insta: dokłaczone
20 grudnia 2017 17:17
derby, wiadomka, dlatego lista jest spoko, bo przynajmniej mozna sie sugerowac w czym wybierac 😉
Lista jest super, będę próbować która karma jej podpisuje. Wiadomo, trzeba poczekać pewnie kilka miesięcy jak przy poprzednich karmach. Zastanawiam się co może być powodem tych jej wzdęć, teraz patrzę pierwszy brit był z kurczakiem, ryżem i pszenicą. Drugi jagnięcina i ryż, bez pszenicy. Raczej jakość samej karmy i te dodatki czy może ten ryż? Ale to nie jest przecież wzdymający składnik. Alergii jako takiej nie ma, przynajmniej skórnej, nic nigdy nie wyszło. Tylko te gazy, raz lepiej raz gorzej...

smartini   fb & insta: dokłaczone
20 grudnia 2017 19:07
agnesix, psy generalnie nie powinny jeść zadnych ziaren, więc zwyczajnie jej nie służą. Ja pisałam kilka stron wczesniej ja wybrałam carnilove bo bez zbóż i bez ziemniaków. Także przejrzyj składy, wybierz coś i sprawdzaj, czy psu podpasuje 😉
mils   ig: milen.ju
20 grudnia 2017 19:32
Melduję, że 7h droga przebiegła bardzo pomyślnie! Karmel super grzeczny, spał smacznie większość jazdy. W domu pewny siebie, ale stres dał się we znaki. W trasie nie chciał pić i załatwiać się też tak średnio, więc w domu po wstępnym rozpoznaniu od razu kupa i siku. 🤣 Rodzice zakochani. 😀
mils, u mnie też najpierw było "po co ci (nie WAM, tylko CI - bo przecież mój narzeczony nie mógł wpaść na taki pomysł :hihi🙂 ten pies?!". A teraz wszyscy rodzice pytają, w którym domu święta spędzi Brandy. 😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 grudnia 2017 13:10
Ja się pakuję, Cho... jest sobą :P

za półtorej godziny ruszam, ciekawa jestem, jak będzie znosił podróż w klatce 🙂
zgubił już wszystkie jedynki i widać rosnące nowe, przez co gryzie strasznie i wszystko. W nocy pierwszy raz memlał gumowy gryzak na dziąsła a najlepszą zabawką są kostki lodu - ewidentnie dają mu ulgę.
Wczoraj w ogóle podczas krótkiej sesji na spacerze ktoś dalej zaczął strzelać petardami - pies zainteresowany ale nadal skupiony na treningu, nie obeszło go to jakoś specjalnie. Także może sylwester pójdzie gładko 😀

Gang, który czeka na nas 😉 (brakuje obrażonego mastiffa :P)
[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/25508114_1973396792930339_7147756416233720376_n.jpg?oh=f7b557cb1884e7e66845c178e1ee1775&oe=5AB59BD7[/img]

mils, super wieści 😀!
mundialowa, to chyba prawie zawsze tak jest :P Z resztą, pies 'na chwilę' to fajna sprawa - można głaskać i miziać ale nie ma obowiązków :P
smartini, extra gang! 😀 Na naszą czeka taki u teściów. 😁 Z kolei u moich rodziców był mój pierwszy psiak, ale latem, w wieku 15 lat odszedł 🙁 i trochę im brakuje psa w domu, więc cieszą się, gdy przyjeżdżamy z Brands. 😉

Laski, które kupowały adresówki w White Foxie - macie je na tych oryginalnych kółeczkach? Dają radę? Brandy już jedno kółeczko zabiła, cudem nie zgubiła monstera i szukam zastępstwa. O dziwo adresówka z Warsaw Doga jest na podobnym kółku i ono jest nienaruszone, ale może to kwestia przypięcia do obroży - Warsaw Dog ma specjalny uchwyt na adresówkę, a w Hauever mamy dopiętą do miejsca, gdzie przypina się smycz.
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 grudnia 2017 13:21
mundialowa, ja mam White Foxa na ich kółku, przy obroży Kettu nie ma dedykowanego uchwytu ale nie przypinam do kółka do smyczy tylko do łącznika taśm (obroża martingale). Co ciekawe, adresówka nam się... wygięła o_O nie wiem jak to Cho zrobił
smartini, my mamy obroże klamrowe wszystkie i jedynym sensownym rozwiązaniem było kółko smyczowe, ale kółeczko adresówki nie dało rady. 🙁
Wiesz co, jakoś mnie to wygięcie adresówki nie dziwi. Monster bardzo mi się podoba wizualnie, ale za 25 zł liczyłam na coś trwalszego jednak.
U nas się trzyma bez zarzutów na white foxowej obroży  😉

tulipan, może to rzeczywiście kwestia przypięcia do obroży, a właściwie uderzania o karabińczyk smyczy. Bardzo żałuję, że Hauever nie robi uchwytu na adresówki. 🙁
Przechodzę męki widząc te obróżki, bo są naprawdę przepiękne, a wiem, że nie kupie nic w najbliższym czasie.
Ja jestem zawiedziona adresówką White Foxa, dość badziewna tekturka. Nie zamówię więcej.
Za to zakochałam się w zestawie, którym nam przyszedł z Haulovely. Kurde ale słodkie detale i jak starannie wykonane! Obróżka fajna bardzo, miła, dobrze podszyta. Nie wiem jeszcze jak z wytrzymałością (na dużego psa w szczególności), ale że kupiłam zestaw świąteczny to będzie używany okazjonalnie.

Smartini, kurde moja to chyba nie wymieniała zębów. Serio 😵 Wszystkie psy jakie miałam wpadały w fazę mega gryzienia (nauczycielka w szkole wysłała mnie do psychologa jak zobaczyła moje ręce :wysmiewa🙂, a ta NIC. Co więcej 4,5 mca a ona już trzonowce gubi namiętnie. Zajrzałam do paszczy i wygląda jakby większość już była stała 😲 Strasznie szybko! Ale chyba Wojenka pisała, że jej Pepe też ma już komplet
Super Choruś wygląda w klatce, jaki chill 😍 A gang jest tak fantastyczny, że aż mu zazdroszczę!


Natomiast u nas znów regres. Pies jest aniołem, ale tak boi się innych, tak drze na nie ryja, że właściciele (i się im nie dziwię) uciekają przed nami (co tylko nasila problem - paput szczeka = psy znikają). Teraz chodzę ze śmierdzącym żwaczem, żeby odwracać jej uwagę i wczoraj nawet wyszło! Zero szczęknięcia. Chciałabym ją przeprogramować, bo aż mi jej żal, że się tak maluch boi. Rozważam konsultację z behawiorystą (mamy pomoc trenerską, ale co dwie głowy...), żeby mi się agresywna nie zrobiła. Jednocześnie z psami, które zna bawi się jak gdyby nigdy nic. No i niestety problem nasila się na smyczy (czyli w jej ocenie pewnie większe zagrożenie). Jak biega luzem to jest w miarę.
Adresówki z Warsaw Doga są dużo grubsze i z lepszego materiału. White Foxy są cieńsze, ale u nas daje radę, tylko że Sigi nosi zamiennie trzy obroże  😉
amnestria, dla mnie też ta adresówka to trochę badziew - nadruk zszedł przy bardzo delikatnym zakładaniu adresówki do obroży.
U nas też wrócił problem smyczowy, ale w drugą stronę - Brands jak widzi innego psa, to rzuca się jak ryba w sieci (naprawdę tak to wygląda...). I z tej okazji własnie wykupiłam dostęp do kursu online dotyczącego chodzenia na smyczy. Jest tam część o agresji smyczowej i odłączaniu mózgu, gdy przechodzi obok inny pies - jak dojdę do tego  i będą jakieś ciekawe patenty, to Ci podrzucę. 😉

tulipan, też tak sądzę i pomimo "czarności" łorsołowej adresówki wolę ją od foxowych.

P.S. czy Waszym psom też odłącza zasilanie w móżdżkach, gdy widzą śnieg? 😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się