PSY

buyaka, dziękuje bardzo! :kwiatek: Wcześniej miałam aparat, to nie miałam modeli, a że sprzedałam aparat, to trafiły mi się modelki i to aż dwie. 😁
mundialowa zakochałam się w tej uroczej dziewczynce z klapniętym uszkiem  😡 💘  Brandy też śliczna laska, ma takie bystre spojrzenie.

Wróciłam właśnie z wystawy w Martorell i ma mieszane uczucia. Niektóre psy naprawdę piękne, wypachnione wytrefione ale...w tak koszmarnej kondycji  🤔 Zapasione, zatłuszczone, ledwo te łapy wyciągają, no jakby nigdy w życiu na spacer nie poszły tylko były trzymane w jakiś szczelnych inkubatorach. Przykry widok.
Swoją drogą głównym celem mojego wyjazdu było złapanie kontaktu z hodowcami akity amerykańskiej w mojej okolicy, ale niestety okazało się że w całej Katalonii nikt ich nie hoduje a na wystawę przyjechała tylko jedna sunia. Za to o, taka śliczna:



Czy ktoś może ma/miał psa tej rasy? Od dłuższego czasu się nastawiam na kupno i im więcej info (oprócz tego że są wymagające pod względem pedagogicznym), tym lepiej.
feno, dziewczynki z klapniętym uszkiem już nie ma... 😁



Kastorkowa   Szałas na hałas
20 stycznia 2018 17:30
Mundialowa no nie mogę z tych łapek  😍 😍 Cała jest boska, ale no te łapki  💘
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
20 stycznia 2018 17:40
Ogonek  😍
Kastorkowa, łapki są najśmieszniejsze, jak Cola biegnie albo się drapie - tylne wciąż nie uzyskały funkcji zginania. 😁

safie, ogonek prostuje się tylko wtedy, gdy coś małą przestraszy. Nawet, gdy merda, to takim właśnie zawijasem. 😜
PILNIE!!!
Potrzebuje kontaktu z kimkolwiek kto sondował szczeniaka. Proszę o kontakt na PW lub wszelkie informacje tutaj.

Robiłam to kilka lat temu, nie do końca pamiętam na jaką długość wkłada się sonde, ile mleka podać w ml w zależności od wagi/rozmiaru szczenięcia... Walczę o wcześniaka, spada z wagi, nie ma odruchu ssącego  😕
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
20 stycznia 2018 21:02
mundialowa, Cola jest serio wyjątkowa. Taka słodkość na pulchnych nóżkach  😜
maleństwo   I'll love you till the end of time...
20 stycznia 2018 22:17
Ogonek  😍

Dokładnie!

Luśka dziś pierwszy raz w podróży, wzorowo, grzecznie na przednim fotelu (przypieta, niestety, póki nie zmienimy auta, inaczej się nie da). I wizyta u teściów (z kotem!) też wzorowo. Zuch małe żółte!
Hej 🙂
Czy możecie polecić mi jakieś szelki dla psa? Kompletnie nie siedzę w temacie szelek, a potrzebuję takich które nie zachodzą na szyję- u psa właśnie zdiagnozowaliśmy problemy z tarczycą  🤔 jaki krój polecacie? Pies nie ciągnie na smyczy, ale czasem próbuje się wydostawać z obroży/szelek (kiedyś próbowaliśmy żeby chodziła ale z nich wychodziła) w jakie firmy celować?  :kwiatek:
mundialowa, chyba nasze owczarko-corgi mają wspólne korzenie 😉. Mój Maluszek szczenięciem będąc prezentował się bardzo podobnie:



Żolka, pękate łapki 😍 A jak Maleństwo wygląda jako nie-szczenię? 😉
olga96, w jaki sposób mają nie zachodzić na szyję?
olga96, we Wrocławiu masz https://m.facebook.com/titanum.grey/
Mogą Ci uszyć takie szelki, które będą dopasowane do Twoich wymagań.
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 stycznia 2018 15:26
olga96, no własnie, w jakim sensie mają nie zachodzić na szyję? Trochę stron temu było o nie wychodzeniu z szelek, wniosek z dyskusji był taki, że jak pies się uprze to z każdych wyjdzie. Wtedy tylko półzaciskowa obroża lub martingale. Firm szyjących szelki jest od groma, do wyboru do koloru - dosłownie 😉 Z modeli są do wyboru guardy, norwegi, step-iny, easy-walki, sleedy... musiałabyś zerknąć które budową nie przeszkadzałyby w spacerowaniu to na pewno znajdzie się kilka firm, które by uszyły 😉
mundialowa, straszny słodziak, dobrze jej w niebieskim! 😀
Żolka, mi wygląda na malino-corgi!! Te pręgi <3

Ja powoooooli wracam z chorobowego (podczas którego przegrałam bitwę o kanapę :/........) Szczyl przeżył niespełna tydzień samych szybkich sikup i ciągłego spania. Wczoraj dawał już ciut do wiwatu, za to dzisiaj w końcu dotarł do Krakowa porządny śnieg, więc ignorując resztki kaszlu i kataru wpakowałam się w ciuchy snowboardowe i oto moja gazela śnieżna! W końu półzacisk od Modnej Kozy doczekał się odpowiednich zdjęć 😉
[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/26907767_10208607461943074_8372167095507917121_n.jpg?oh=a4a9cf132fcb63c711c0bf62f029520e&oe=5ADC006A[/img]
[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/26993222_10208607462063077_3744576103163924625_n.jpg?oh=031b8c06de361cd44ea045ddb08a7ad0&oe=5AEF267F[/img]
[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/26805452_10208607461903073_7606206147526169073_n.jpg?oh=fabd898a68ef23540fae04e515e3755e&oe=5AE2829B[/img]
[img]https://scontent-frx5-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/26815478_10208607489983775_3954961715300824572_n.jpg?oh=84aa1f696c1028d9c58d593bfe6763c3&oe=5AE64BF0[/img]

W lutym/marcu ciśniemy na szczeniaczkowo u Zuzy a na koniec kwietnia rozważam wystawę w Opolu, ale to jeszcze odległe plany 🙂 znajoma z jego siostrą była teraz w Lubinie, dostała wybitnie obiecującą <3
smartini, super foty! 🙂

My się w tym tygodniu pochorowaliśmy, tzn Pan Pies. Zatrucie fest 🙁 Ale tfu tfu już jest lepiej.
W poprzedni weekend braliśmy udział w semi z Alą Boruczkowską i było super pozytywnie 🙂 Polecam z całego serca😉 No i niestety przepadłam jak zobaczyłam asortyment sklepu WOOF WOOF i zanabyłam mega szarpak z owcą i ażurką na długim amortyzatorze i szelki dog copenhagen... 😉 Zło czai się wszędzie!
Nie mogą dodatkowo naciskać na tarczycę, takie są zalecenia
Wiem, że ze wszystkiego może pies wyjść, po prostu nie znam się na szelkach i nie wiem czy są modele z których psy łatwiej wychodzą niż z innych.
yegua dzięki zaraz przejrzę ich ofertę  :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 stycznia 2018 15:59
olga96, hm, to może gaurdy bezuciskowe? Typu hurtta, nacisk się rozklada na wieksza powierzchnie?

Albo step in? Są dość nisko na klatce piersiowej

Nie wiem gdzie dokładnie pies ma tarczyce ani jakiej budowy masz psa wiec tylko strzelam 🙂


*widze, ze foto za duze, zaraz wrzuce inne
maleństwo   I'll love you till the end of time...
21 stycznia 2018 16:14
Pies ma tarczyce pod krtanią 🙂 psa mam w typie spaniela
te guardy bezuciskowe powinny się sprawdzić, dzięki smartini  :kwiatek:
Żolka, mi wygląda na malino-corgi!! Te pręgi <3


Chyba raczej holendro-corgi 😉
Świetne zdjęcia Kiełbaska! Szczególnie pierwsze 🙂

My jutro jedziemy na "przegląd rejestracyjny" czyli pobranie krwi na morfo oraz sprawdzenie stanu trzustki, próby wątrobowe i zastanawiam się też od razu nad próbami nerkowymi. Coś się dzieje ze strony układu moczowego, na razie wiem tyle, że z badania moczu nic nie wyszło. Mam swoje podejrzenia, ale pewnie jutro z lek-wetem wyjaśnimy.

A poza tym Wer mózg zasypało śniegiem i mam 3,5 rocznego szczeniaczka. 😉

amnestria, jak ja się nie mogę napatrzeć na tą Twoją białą kulkę!
mundialowa, dzięki za kciuki. Na razie ciężko stwierdzić 🙂 a co wy obecnie jecie? My jesteśmy na łososiu z Carnilove od jakiegoś czasu.

A tak jeszcze a propos szczekania. Wyobraźcie sobie że już kilka razy usłyszeliśmy od sąsiadki „ten wasz pies to w ogóle nie szczeka. Ja to bym chciała czasem posłuchać jak on szczeka”. Także tego 🙂

Smartini, można wiedzieć jakim obiektywem robiłaś te foty?
smartini   fb & insta: dokłaczone
22 stycznia 2018 10:53
FurryMouse, starą, zmęczoną życiem sigmą 70-200 2.8 😉
Ascaia, może być, rejony podobne, Holandia, Belgia, co za różnica :P
olga96, no to bezuciskowe gotowce masz u Dog Copenhage, Hurtty, TrueLove, Puppia a w pl szyją na zamówienie w Dogs Profit - fajne wzory mają 😀
mundialowa, Małej powiedziano, że może być kim chce, więc została psim sucharkiem 😀.


Jako nie-szczenię pozostała maleństwem, którego 50% powierzchni ciała stanowią ogon i uszy 😉. Dzisiaj już pyszczek uszlachetniony jest siwizną a ze względu na dość zaawansowaną dyskopatię, tylne nóżki odmawiają posłuszeństwa, ale Mała to wciąż najsłodsze 6 kg centralnej Polski 😉. Taka liso-hiena miniatura.





FurryMouse, pjona, u nas też Carnilove łosoś. 😁 A z mokrej Lukullus.

Żolka, obłędna jest! 😍

maleństwo, co do szelek się nie wypowiem, bo dla Coli mam zwykłe guardy, a dla Brandy takie jak na pierwszym zdjęciu smartini guardy bezuciskowe- z jednych i drugich jestem bardzo zadowolona, psy też. 😉 Tyko, plis, skróć link, bo rozjeżdża forum na telefonie. :kwiatek:

W tym Hauever jednak żyją! Mail - cisza, zapytanie przez formularz na stronie - cisza, dopiero dziś na fejsie udało mi się ich złapać i Pan nawet oddzwonił! Szkoda tylko, że półtora tygodnia później...
Powiedzcie mi jak to jest ze sprzedażą psów. W świetle prawa sprzedawać mogą tylko hodowcy z zarejestrowaną hodowlą. Inni mogą jedynie oddać psa. Dobrze myślę?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 stycznia 2018 13:41
Tak, ale wszelkie związki przyjaciół psa i kota również są w świetle prawa zarejestrowanymi hodowlami.
Chodzi mi o taki twór jak Maltipoo. No wiem, że są śliczne te pieski, koleżanka się nimi zachwyca, ale 2000 zł to trochę dużo. I teraz wygląda to tak, że rodzice są rodowodowi, ale szczeniaki rodowodu nie mają, więc jak to jest teraz ze sprzedażą? Nie klei mi się ty coś, a mam zły dzień więc złośliwość level hard mam.  😀iabeł:
agulaj79, 2000 zł za szczeniaka to dużo? To w sumie mało...
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 stycznia 2018 14:01
Cri ale jak nie jest zarejestrowaną rasą to chyba jest kundelkiem, nie?  😉 2000zł za kundelka to jednak trochę kasy jest  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się