PSY

desire   Druhu nieoceniony...
02 lutego 2018 09:22
maleństwo, może i słodycz, ale diablik straszny, małż ją straszy, że "odda rumunom".
😁 jest bardzo.. Ekspresyjna. 😉
Siostry syjamskie wymiatają 🤣

Smartini, pók co charakter baaardzo beaglowy (z porównania typowych zachowań to 90%).. Mega dyscyplina musi być, bo jak sie jej " popuści" to wychodzi mały trol z niej. 😉
Twój Cho uroczy 🙂

mundialowa, a w jakim wieku jest Twoja i ile razy dziennie sie wyrabia (chodzi o dwójke)??
desire, ma nieco ponad 5 miesięcy i robi na każdym spacerze, czyli trzy razy dziennie. Ale takie ilości, że nie mam pojęcia, gdzie ona to mieści. 😁
maleństwo   I'll love you till the end of time...
02 lutego 2018 09:44
desire, no po beaglu, to musi być szatanek 🙂

mundialowa, baby dobrze się dogaduja, większość czasu jest sztama, czasem jakieś tam burczenie, ale to zawsze  hodzi o żarcie, stara jest strasznie lakoma i musi Lusi miskę wylizac po jedzeniu, legowisko po jakimś gryzak, a małej nie zawsze się to podoba- co zrozumiałe. Ale tak, to jest ok. Mają zupełnie różne temperamenty i zajmują inne strefy w domu - coś jak różne gatunki ryb w akwarium 😀
desire   Druhu nieoceniony...
02 lutego 2018 10:44
mundialowa, no to moja ma jeszcze troszeczke czasu... 😁 mam nadzieje, że sie nauczy. 😀iabeł:

maleństwo, to miał być kundel, ale patrząc po ogłoszeniach, ile jest beagli do oddania i że nikt ich nie chce to.. Nie zdziwiłabym sie, gdyby sie okazało, że tatuś i mamuśka były jednak znane, a tragiczna historia zmyślona..
Wojenka   on the desert you can't remember your name
02 lutego 2018 11:04
RaDag, to i tak nie jest źle! Życzę jak najszybszego znalezienia fajnych domów!

smartini, coś czuję, że przegrasz walkę o łóżko :P

Gdy się wieczorem nudzimy...

smartini   fb & insta: dokłaczone
02 lutego 2018 11:24
Wojenka, nope, nie ma mowy w ogóle :P i to głównie dlatego, że ja jestem nietykalska i muszę spać 'sama', mieć miejsce (duuuużo miejsca) i absolutnie nic mnie przygniatać nie może... więc jakby Cho się miał na mnie pokładać to w wyniku ataku paniki lądował by na kopach na podłodze, a do niej jednak ciut dalej niż w standardowym łóżku 😁
Rozkoszna ona <3
Ło! Wojenka, jak nauczyłaś? Przymierzam się do tego od jakiegoś czasu i nie mam pomysłu. Chciałam to ogarnąć to tak jak opisane tutaj ale fajnie byłoby znać jakieś alternatywy (chyba że tak to właśnie robiłaś 🙂 )
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 lutego 2018 11:37
FurryMouse, Pies do kwadratu opisywała proces uczenia trzymania (aportu w jej przypadku), jeszcze nie próbowałam ale brzmi to sensownie. A jak pies trzyma aport to czy to potem będzie pilot czy łyżka to pewnie nie robi to różnicy 😀
trzymanie koziołka
smartini dziękuję bardzo, zaraz poczytam. To czego się najbardziej obawiam to wytłumaczenie tej łajzie mojej, że ma to trzymać w pysku póki nie dam komendy zwalniającej. On w ogóle niesamowicie dziwnie się uczy. Dużo jest rzeczy które mu pokazałam miesiące temu, nie zagrało mimo że próbowałam konsekwentnie "tłumaczyć", a teraz jak do tego wracam to wystarczy kilka powtórzeń i kuma.
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 lutego 2018 11:44
FurryMouse, Dominika miała u Gambita problem z tym i długo trwało zanim załapał, więc myślę, że jej metoda może być skuteczna 🙂 no ale mówię, nie testowane na kiełbasie, to tylko moje przemyślenia po przeczytaniu tekstu :P
smartini przeczytałam i wydaje mi się, że bardziej się to u nas sprawdzi niż ta metoda którą opisuje Natalia na fastncrazy. Dzięki raz jeszcze! Zaczynam dzisiaj w takim razie i zobaczymy co z tego będzie 🙂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
02 lutego 2018 11:57
My zwykle zamiast klikera mamy komendę "ok", co jest zapowiedzią nagrody. Czyli ćwiczenie,"ok"---> zabawa.
Pepe nie lubi dotykania, więc najpierw okejowałam trzymanie jej za pysk. Potem dotknięcie, następnie wzięcie do pyska przedmiotu. Nie przytrzymywałam przedmiotu. Jak wypluła przed moim "ok", to nie było nagrody, więc szybko zakumała, że trzeba czekać na okejkę 😉
Psy często mają problem z trzymaniem metalu, więc też ćwiczymy. Zdziwiła się na podkowę, ale dzielnie trzymała 🙂
Wojenka czyli . tak bardziej "statycznie" metodą Natalii. Mi się w tym co przesłała smartini podoba to warunkowanie "spokoju" otwartą i zamkniętą ręką. Czarcisław powinien na to pójść.

edit: dorzucam Czarcirekina z czasów kiedy jeszcze była jesień <3
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 lutego 2018 12:10
smartini dziękuję bardzo, zaraz poczytam. To czego się najbardziej obawiam to wytłumaczenie tej łajzie mojej, że ma to trzymać w pysku póki nie dam komendy zwalniającej.


Każdą komendę przecież zaczyna się uczyć od dosłownie ułamków sekund 😉 Czy to kontakt wzrokowy czy trzymanie aportu. Na początek wystarczy, że weźmie do pyska i musisz być szybsza w nagradzaniu niż przedmiot zostanie wypuszczony  🤣 często to walka samym ze sobą żeby zdążyć  😉 😀
Wojenka   on the desert you can't remember your name
02 lutego 2018 12:11
My samokontrolę miałyśmy już wcześniej zrobioną. Żarcie na łapach warującego psa, na nosie, na podłodze... Trzeba czekać na okejkę, nie ma, że boli  😁
JARA tylko u nas jest taki szał na żarcie że można nie zdążyć :P A nawet jak zdążę to jest opcja że będzie wypluwał żeby dostać nagrodę a nie skuma czemu jej nie dostał 🙂 Specyficzny przypadek (chociaż w sumie każdy pies jest na swój sposób specyficzny). Tak czy inaczej tekst wydrukowany i będę próbowała wprowadzać.
smartini   fb & insta: dokłaczone
02 lutego 2018 12:32
My na razie mamy chrupki na łapkach wyrobione ładnie. Z kladzeniem na nos póki co odpuszczam, bo na razie Chorizo gdy go baaardzo chrupka kusi, to odsuwa się od niej tak, by jednak nie kusilo 😁 na tym etapie nos jest za blisko strefy kuszenia i pies zachowuje sie jakby zabawa brzmiała 'chrupka parzy' a nie 'poczekaj chwile to zjesz' 😂
desire   Druhu nieoceniony...
03 lutego 2018 15:16
Aaa pochwale sie: Tola zajarzyła, że dwójke i siku robi sie na na dworze!  😅 💃 😜
mils   ig: milen.ju
04 lutego 2018 07:45
desire super. 😀 Tola absolutnie jest piękna, taki pies mi się marzył, kiedy szukałam szczylka. 😀
maleństwo ale masz super ekipę!
Wojenka Pepesza wymiata, jestem nią zachwycona. 😜
smartini koniecznie pokazuj Cho z siostrą! Bez siostry też może być. 😁
My pozdrawiamy z naszego pierwszego "wyjazdowego" spaceru. 🙂 Miało być zacne high five, ale Karmel stwierdził, że jednak nie. 🤣
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
04 lutego 2018 08:03
mils jaki on jest malutki!  😍
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lutego 2018 15:31
Oo rany jaki mikrus 😍
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 lutego 2018 17:05
mils, mikrusek 😍

Udało się na Najedzeni Fest pstryknąć Chorizo i Opi parę fotek. Choć większość spotkania wyglądało... ekhm, można zobaczyć na fejsie :P

Pieseczek jest zdecydowanie miejskim pieskiem, wśród tłumów czuje się jak ryba w wodzie, uwielbia atencję piesków i człowieków, aczkolwiek udaje się już względnie wygodnie z nim funkcjonować i skupiać na mnie, teraz też raczej ludzie podchodzą do psa a nie pies do ludzi 😀
Była nawet ala'wystawa więc chciałam zobaczyć jak Cho się zachowa w takich warunkach - szedł przy nodze, zrobił zig-zag (a ja się prawie zabiłam na mini stopniu wybiegu podczas), kawałek ósemki i kuku, wygrał bon do hau-house. Także jakby ktoś chciał rabacik na fajną klatkę-mebel to mogę odstąpić czy się wymienić, bo ja klatkomebel będę miała od mamy 😉
mils, Karmel to wielkościowy brat Coli. 😁

smartini, boscy są! 😍

U nas mocno spacerowo, bo odkąd spadł śnieg, muszę wychodzić z babami osobno. Brandy traci mózg w zaspach, a Cola zamiast iść naprzód, woli zdobywać śnieżne pagórki (a dla niej nawet nieduża zaspa, to Everest :hihi🙂. Ale fajnie jest. 😍 W domu jest wielka miłość - zabawy, mycie siebie nawzajem, czasem zdarzy się mała sprzeczka, bo Cola to straszny nerwus, ale ogólnie sielanka. Na wspólnych spacerach też, bo nawet, gdy Brands od nas odbiega, to co chwilę wraca sprawdzić, co robi Cola, pobawić się z nią i chwilę i potem leci dalej. 😉
Fajnie jest mieć dwa psy. 😍
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lutego 2018 17:43
mundialowa, pokaż lepiej te krótkie stopy!
JARA, speszjal for ju! 😁
(nie wiem, które zdjęcia wstawiałam tu, a które na insta, więc za wszelkie powtórki przepraszam :kwiatek🙂

Merdu, merdu 😀


A nuż coś spadnie z kuchennego blatu


Przepraszamy, czy ktoś otwierał lodówkę?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lutego 2018 18:18
Nie mogę, wyglądają jak dmuchane  😂
Ona jest bez kitu mieszanką belga z corgi  😁
JARA, przednie już nieco nadgoniły, ale tylne (głównie udko) rzeczywiście wygląda jak nadmuchane. 😁
A co do mieszanki, to też tak podejrzewałam, dopóki nie zobaczyłam matki... 😁
maleństwo   I'll love you till the end of time...
04 lutego 2018 19:02
mundialowa, Cola jest boska, no pluszak nad pluszaki! A Brands tak samo się rozpiera łokciami jak moja Li.
Potwierdzam, fajnie mieć dwa psy.
Dziś w nocy jaki zonk. Śpimy. Ja, mąż, między nami córka. Ciepło, miło. Do momentu jak... Do sypialni weszła... Córka! Ja na równe nogi, patrzę na wyro, a między nami śpi... Lusia. Jak i kiedy tam wlazla... Bezczelność level hard!
maleństwo, popłakałam się ze śmiechu! 😂 A mój niemąż pyta, czy nie zauważyliście, że nogi córki są... owłosione? 😜
Hahaha no nie mogę przestać się śmiać! Zwłaszcza w kontekście tego, że jeszcze niedawno pisałaś, że psy nie śpią z Wami. 😀
Jak dobrze, że u nas doskonale wiadomo, że (jeszcze) śpią z nami wyłącznie psy. 😁
desire, ma nieco ponad 5 miesięcy i robi na każdym spacerze, czyli trzy razy dziennie. Ale takie ilości, że nie mam pojęcia, gdzie ona to mieści. 😁
. Czym karmisz?? Jak tyle wydala znaczy nie przyswaja. Jak zaczęłam karmić Bubsona barfem z 3 - 4 rzadkich kup zrobiła sie jedna solidna "kiełbasa" raz dziennie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się