PSY

Jak co roku u nas leci na wrażliwe zwierzęta alprazolam i wszyscy są zadowoleni. Nie betoni zwierząt jak Sedalin czy Sileo. A jednak działa lepiej, niż uspokajacze, zwłaszcza jak ktoś się ocknnie 3 dni przed, albo co gorsza wieczór wcześniej...
Sileo hmm, niby ma jakieś tam niewielkie działanie przeciwlękowe, ale ciężko to stwierdzić. Ja się takich leków boję dawać do domu komuś, ze względu na liczne skutki uboczne  i możliwość przedawkowania.
Wszystkie psy źle reagują na Sylwestra? Moja w tym roku przeżyje swój pierwszy i nie wiem czy się martwić czy zobaczyć jak będzie.
aaga84 nie wszystkie, u nas tylko dwójka kiepsko znosi ten huk, pozostała trójka ma w nosie  🙂 mam nadzieję, że na Twojej psinie nie zrobi to wrażenia  😉
Moja, bez leków i innych wspomagaczy, zniosła Sylwestra bardzo dobrze, ale pokój był szczelnie zamknięty, z opuszczonymi roletami i grała głośno muzyka.
W tym roku spróbuję podobnie, bo mam siedmiomiesięczną pannę i to będzie jej pierwszy Nowy Rok. Zobaczymy.
Mój pies z ryjem by poszedl na tygrysa, natomiast przy fajerwerkach dostaje drgawek i ja odcina od swiata zewnetrznego. I tak najgorsze juz w tym roku przezylam, tj 5 listopada w Szkocji jest swieto, ktoremu towarzyszyly fajerwerki 10 dni z rzedu...
emptyline   Big Milk Straciatella
05 grudnia 2018 21:01
Cricetidae, mój ma je gdzieś. Przynajmniej dotąd miał. Poprzedni przez całe życie miał to w nosie.
No dobra czyli nie ma zasady. W takim razie ten rok chyba będzie eksperymentalny, więc nie będę kupować żadnych środków. Mam nadzieję, że będzie jednym z tych co ma je gdzieś 🙂
pokemon, to w takim razie moje badania nie-kliniczne na jednym psie potwierdzaja regule 😁

aaga84, jeszcze zalezy, gdzie mieszkasz i jakie natezenie fajerwerkow bedzie w okolicy 😉 Na spokojniejszych przedmiesciach to troche inna rozmowa niz np. w centrum miasta, gdzie slychac glowna sylwestrowa impreze.

Lipton juz niby ostrzelany na tyle :P  ze byle petardy rzucane co wieczor przez lokalne gimby go nie ruszaja, jakas jedna seria fajerwerkow ujdzie. Wczoraj tuz obok nas rzucali i przeszlo bez dramy, nawet sie wysikal. Juz bardziej mnie schizuje, czy to tylko petardy, czy raczej bron ostra 🤣

kokosnuss, weź Ty się przeprowadź! 😉 Bo ja tu siwieję po drugiej stronie ekranu jak takie rzeczy piszesz.
Ascaia, a wez, chlop wrocil ze spaceru z psem z nowina, ze naprzeciwko policja gang pacyfikuje. Takze tak 😉 ale z reguly strzelaja sie pare przecznic dalej i tam nie chodze. I cierpliwie czekam na przydzial mieszkania, w tym kraju jest wiele pieknych rzeczy, ale wolny rynek nieruchomosci nie jest jedna z nich 😉 😁

Zeby nie bylo az takiego offtopa :P to z psich aspektow getta: a) prawie wszystkie dzieci boja sie Liptona i psow w ogole b) wszystkie Marokanki maja pretensje do mnie "ze tu nie mozna chodzic z psem" (a mozna) c) nia ma nigdzie zadnych psich uslug, kliniki wet, zoologicznego, literalnie nic! d) jedyne psy to psy Polakow, z reguly asty i inne ttb, czasem tylko jakis tipsiarowy shih tzu sie trafi :P
Czy któraś z Was sterylizowała suczke przed pierwszą cieczką? Rozważam to u mojej. Konsultowalam się z wetami ale każdy ma inne zdanie na ten temat. Nie znam nikogo kto to robił więc nie mam się nawet jak podpytać..
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 grudnia 2018 08:09
Wszystkie psy źle reagują na Sylwestra? Moja w tym roku przeżyje swój pierwszy i nie wiem czy się martwić czy zobaczyć jak będzie.

Moja poprzednia w młodości się w ogóle nie bała, chodziłam z nią oglądać fajerwerki. Na starość trzeba było posiedzieć z psem, bo jednak trochę ją straszyło 😉
na grupach dotyczących BOSów niektórzy piszą, że puszczają z youtuba, żeby przyzwyczaić psa, ale ponoć to nie sam huk, tylko ten świst przed straszy psy.

Sonkowa,
moja koleżanka sterylizowała.
madmaddie i wszystko jest okej? Nie ma jakiś problemów zdrowotnych, hormonalnych? Byłam praktycznie zdecydowana ale wszyscy zrobili mi taki mętlik, że już sama nie wiem.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
06 grudnia 2018 08:24
na razie wszystko ok, ale to z miesiąc temu było 😉 Ja myślę, że to wszystko zależy od psa. Swoją będę sterylizować późno, bo tak mam w umowie, a rozwija się do 15 miesiąca 😉 Dobry weterynarz powinien ocenić, warto się na niego zdać, tak myślę 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 grudnia 2018 08:52
Sonkowa, coraz częściej się sterylizuje przed pierwszą cieczką 😉
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
06 grudnia 2018 09:07
Sonkowa, moja cięta przed pierwszą cieczką 🙂 Obecnie 4,5 roku, nie ma żadnych kłopotów z tego względu. Też miałam masę wątpliwości, ale decyzję podjęłam na "przed".
efeemeryda   no fate but what we make.
06 grudnia 2018 09:16
Miałam się nie odzywać, ale doszłam do wniosku, że może to być potrzebne.

Sileo to deksmedetomidyna, czyli bezpieczny lek z mnóstwem preparatów obecnie dostępnych na rynku, o działaniu przede wszystkim USPOKOJAJĄCYM, nie jest prawdą, że pies jest "wyłączony" i wszystko słyszy tylko nie może się ruszyć.

Sedalin czyli acepromazyna, został obecnie już wycofany ze stosowania u psów w Polsce, z uwagi właśnie na działanie powodujące brak możliwości reakcji na bodźce, które cały czas docierają w takim samym stopniu jak przed podaniem tego środka.

Osobiście ja i pacjenci, którym zaleciłam SILEO są zadowoleni z działania preparatu i nie spotkałam się z działaniami nieporządanymi.

Co więcej SILEO jest obecnie zalecane u tych pacjentów, których nie da się bez uspokojenia przyprowadzić do gabinetu.
Czy któraś z Was sterylizowała suczke przed pierwszą cieczką? Rozważam to u mojej. Konsultowalam się z wetami ale każdy ma inne zdanie na ten temat. Nie znam nikogo kto to robił więc nie mam się nawet jak podpytać..

Ja, dokładnie w poniedziałek.
Plus, parę przypadków u Rodziny, które nadzorowałam.
A w jakim wieku miały sterylke? Moja ma dopiero 3 miesiące i nie wiem czy jeszcze czekać czy już zrobić.
Młoda! Poczekaj jak skończy 6 miesięcy i tnij. Kira ma 7, jesteśmy na końcówce. W poniedziałek zdejmujemy szwy. Lilu miała 9.
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
06 grudnia 2018 11:19
U mojej ciężko dokładnie określić wiek, bo znajda +/- 6-7 miesięcy miała.
efeemeryda, ja wiem co jest napisane na ulotce.
Oczywiście, że będą zadowoleni, bo co ma powiedzieć pies, który nie może się ruszyć?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
06 grudnia 2018 11:27
Najlepiej sterylka/kastracja ok 2,5 - 3 rok życia 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
06 grudnia 2018 11:30
pokemon
skąd zatem czerpiesz wiedze i na jakiej podstawie twierdzisz, że działa jak acepromazyna ?
Nie wypowiadam się jedynie na podstawie tego co jest napisane w ulotce.
Z chęcią się douczę.
Najlepiej sterylka/kastracja ok 2,5 - 3 rok życia 🙂

To chyba trochę późno😉
ja jestem z maluchami już na styczeń umówiona jak skończą 6mc
Tak późno na pewno nie chce. Bardziej zastanawiałam się przed czy po pierwszej cieczce. Dziękuję Wam za odpowiedzi. W takim razie zdecydujemy się na sterylke w wieku 6 miesięcy. Znalazłam jednego fajnego weta, który mi właśnie zaproponował sterylke już teraz ale wszyscy łącznie z tymi wetami, którzy radzili zabieg przed cieczką mówili żeby jeszcze zaczekać.
u mojej rasy zalecam sterylki nie wcześniej niż w piątym roku życia 😉
W ogóle jestem przeciwna wczesnej sterylizacji...
No, ale często to mniejsze zło.

W tym temacie chyba nie da się znaleźć złotego środka i po prostu trzeba pójść za tym, kto wzbudza zaufanie.
Jakiś czas temu wybraliśmy się na weekend w góry z kokosem i było fantastycznie. Spacerowanie po górach sprawiało futrzakowi mega przyjemność.

Szczyt Szrenicy


Sensacja na szlaku, pies w butach  😜


Orsz zasłużony odpoczynek


Przy okazji Kokosowy niedługo kończy 7 miesięcy, tak szybko zmężniał. W sezonie 2019 mamy nadzieje pokazać się na ringach.  😅



dairoxroxi piękne psisko.

Czy ktoś może mi polecić jakis preparat na przebarwienia pod oczami dla psów o jasnej sierści?
poki co znalazłam
SHOW TECH No More Tear 
oraz Hery Soin Des Yeux w żelu.
ushia   It's a kind o'magic
07 grudnia 2018 16:15
Czy któraś z Was sterylizowała suczke przed pierwszą cieczką? Rozważam to u mojej. Konsultowalam się z wetami ale każdy ma inne zdanie na ten temat. Nie znam nikogo kto to robił więc nie mam się nawet jak podpytać..

ja
siedem lat temu - polecam

dairoixroxi - piekny psiur 🙂
a bryczki na tyłku jakby się jakis koń po drodze trafil?  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się