PSY

madmaddie, dzieki! sprawdze tego Simpsona. A odnosnie Farminy poza cena wiesz cos moze? Kolezanka pracuje jako przedstawiciel i zachwala, ale caly czas mam gdzies z tylu glowy, ze to moze taki chwyt?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 czerwca 2019 17:31
o ja z Magdą! zazdrooo dziewczyny! 😀

ej no nie przejmujcie się! każdy kiedyś zaczyna, a dla Magdy to nie ma znaczenia bo i tak każdy pracuje indywidualnie wg potrzeby 😀
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 czerwca 2019 17:36
Warta, ta grain free to dobra karma.

Derby, ja się nie przejmuje, zresztą pies ratuje nasz wizerunek, bo radzi sobie lepiej niż ja :P
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 czerwca 2019 17:43
no jak się nie przejmujesz :P jak zakładasz, że coś odwalicie 😀 hihihih
madmaddie, fajnie, że wstawiłaś ten link do wyboru karmy  :kwiatek:

Jak zawita do mnie szczeniak to brałam pod uwagę właśnie Wolf of Wilderness, ale widzę, że ona jedno- mięsna czyli nie najlepsza jak rozumiem?
Polecasz Simpson,ale on też ma tylko jeden rodzaj mięsa?

A co sądzicie o Alpha Spirit oraz Wiejska Zagroda?

Edit jestem sierotą, bo jest też Simpson z Mixed Meat :-)



madmaddie, smartini - do WW  akurat pisałam i odpisali, że nie zrobią, bo nie mają do tego sprzętu.
Pytałam nawet w kilku miejscach, gdzie są w ofercie obroże z takim zapięciem, ale tam też takich szelek nie zrobią...

Sama znalazłam na razie American Heart, ale jakby komuś jeszcze przyszła jakaś firma do głowy, to byłoby super.  😀
Kastorkowa   Szałas na hałas
23 czerwca 2019 18:52
Joy napisz do PetArtów  :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
23 czerwca 2019 19:34
Perlica, ja karmiłam 60/40 i 80/20. Karmy monobialkowe nie powinny być podstawą żywienia zdrowych psów bez problemów alergicznych/trawiennych. Nie pamiętam teraz dokładnie ale może to prowadzić do nadwrażliwości/nietolerancji. Jak mi się skończy remont mogę odgrzebac artykul o tym. Myślę natomiast że jeśli są karmy oparte na jednym mięsie ale jest ich w linii kilka rodzajów to spokojnie można zmieniać.
A, z dobrych jeszcze Petvita mi się przypomniała.

Joy, a Kudlaty Art?

Derby, ten typ tak ma! Na filmikach od hodowcy wszystkie pieski normalnie poznawaly świat a mój odwalalcoś dziwnego. Albo hodowczyni wolała, wszystkie leciały, mój się odwracal i szedł w druga stronę. 😀 jesteśmy dla siebie stworzone :P

Swoją drogą, serio nie wiem jak to zleciało. Dopiero kupowałam wyprawkę, a teraz ogarniam ortopedoww okolicy żeby zbadać stawy bo za chwilę kończy rok :O
madmaddie, no to było napisane w tym co podlikowałaś właśnie.
madmaddie, Dzięki :kwiatek:
Poproszę o poradę, tym razem dotyczącą starszej suni, yorka. Podobno idą następne upały, a ona mi trochę zarosła. Mam ją ostrzyc czy lepiej nie? Z jednej strony sierść daje izolację, a z drugiej u yorka sierść to jak nie sierść, bo nawet nie ma podszerstka... i nie wiem co robić. Co myślicie?
efeemeryda   no fate but what we make.
24 czerwca 2019 07:19
Golić
A co sądzicie o Alpha Spirit oraz Wiejska Zagroda?



Perlica, ja karmię wiejską zagrodą od około roku i jestem zadowolona. Skład ma dobry, cena też nie powala (szczególnie wersja indyk z jagnięciną). W porównaniu do innych karm jest dość tłusta, ale dla mnie to zaleta - wreszcie intensywnie trenująca Aku nie musi pochłaniać kosmicznych ilości karmy, żeby dobrze wyglądać.
ewuś, właśnie zależy mi na kalorycznej , bo mniejsza dawka dzienna wychodzi, co u Borzoja ma znaczenie z uwagi na skłonność do skrętu. Dziekuję  :kwiatek:
Byliśmy w końcu na wycieczce, to wrzucę parę fot, bom zachwycon. Jeszcze dorwaliśmy corgacza zaczepnego do zabawy, a mój pies w końcu ogarnął, że można się bawić również stacjonarnie, a nie tylko biegając jak poparzona 😁 Niestety corgi nie dawał rady dorównać jej galopadom, więc Skadi skumała, że dobrze bawić się można również w mordowanie.




Wojenka   on the desert you can't remember your name
24 czerwca 2019 10:42
fin, można ostrzyc, ale nie na "łyso", tylko zostawić ze 2 cm.

Za nami intensywny weekend treningowy z czołowym czeskim pozorantem/zawodnikiem. Ogrom wiedzy, inspiracji, motywacji.
Miło było usłyszeć tyle miłych słów na temat owczara, ale aż się boję , żeby niczego nie schrzanić 😉 .
Ja również dostałam pochwałę, że dobrze intuicyjnie czytam psy i mam do tego smykałkę oraz otwartą głowę  🙂 . Duży kop motywacyjny. Tego mi było trzeba 🙂

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/64880733_908458279496032_772360133433884672_n.jpg?_nc_cat=104&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=2531b0a7df1b382afc554946ece82e5e&oe=5D8DA803[/img]

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/64843611_908458836162643_6981227202276753408_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=944e5802b015fcedc826656a3456a856&oe=5DC1975C[/img]

[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/65318372_908459152829278_1109178001431461888_n.jpg?_nc_cat=111&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=4635553ae325f04f44059f680d3633a8&oe=5DB88AF8[/img]
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 czerwca 2019 10:57
też myślałam, o Wiejskiej Zagrodzie, ale białe owczarki potrafi nieźle przebarwić.  🙄 już teraz mam żółtawego psa, bo w tym Simpsonsie jest kurczak.

budyń, zazdroszczę widoków  💘

Wojenka, gratulacje! Owczar pięknie wyrósł  😍
smartini   fb & insta: dokłaczone
24 czerwca 2019 11:01
derby, widziałam nawet twój post sprzedażowy 😉 my specjalnie wpadliśmy na targi i przymierzaliśmy oboje, było git więc zostaję z tym planem 😉 tylko nadal nie mogę się na układ smyczy zdecydować :P
Także dzięki Kastorkowa za fotki! Jednak amortyzator oddzielnie trochę kusi. Taśma z pełną regulacją też... no nie wiem, mam jeszcze kilka dni na decyzję 😁

Joy, kurcze, a wydawało mi się że gdzieś pisali, że dadzą radę 🙁 A Hauever? Oni mają obroże z klamrami, może by zrobili...

Wojenka, Jeny, jaka ona już duża!! Tak piszecie o seminariach że aż bym się sama na jakieś przejechała :P

My w 'długi weekend' pojechaliśmy na jedną nockę pod namiot do lasu, nie było ani jednego człowieka :O Kiałbasa trochę polowała na wszelkiej maści owady ale generalnie fajnie się zachowywał, w namiocie (wzięliśmy 2sekundówkę dwuosobową no i trochę pożałowaliśmy jednak :hihi🙂 grzecznie spał w nogach. Na co dzień nie śpi z nami, obowiązuje zakaz wchodzenia na łóżko więc się zastanawiałam jako to będzie.
Byliśmy też nad jeziorem i jak na poziomie gruntu byliśmy w stanie złapać kontakt z mózgiem i wyciszyć tak poza zasięgiem gruntu, jak tylko pies zaczyna płynąć (więc i machać łapami robiąc kropelki) no to jest kaplica :/ Muszę znaleźć kogoś umiejącego w awersyjne metody żeby to wyplenić bo ani to bezpieczne ani przyjemne. A ja wodę lubię i bym chciała z psem sobie bezpiecznie bez szarpaniny i stresu pływać.

Za to w piątek w drodze powrotnej zaliczyliśmy trening frisbee i była pełna pochwała pracy nad puszczaniem dysku. Jak zaczęłam to wprowadzać na semi z Martą Harężą to pies totalnie nie kumał i się wyłączał, potem zaczęło nam to się niebezpiecznie kierować w stronę pasienia trzymanego dysku/zabawki. Teraz prędzej czy później puszcza (mieliśmy nawet kilka tygodni jedno wejście z płynnym puszczaniem w trakcie biegu do następnego!) a nawet jak się przywiesi to szybko da się go odblokować, z podaniem dysku do ręki a nie odmówieniem pracy 😀 Mimo nadchodzące burzy (Cho się nie boi no ale to jednak specyficzne warunki pracy) zrobiliśmy 3 wejścia a dla niego to dużo. Było mu trudno ale się starał, nie odchodził, nie rezygnował ze współpracy. Czad 😀 Ewidentnie późno psisko dojrzało i myślenie mu mocno przeszkadza ale jest niebo a ziemia w porównaniu do zeszłego roku a jakieś starty w przyszłości przestają być czymś wybitnie abstrakcyjnym.

Ja też załapałam się na pochwałę, poprawiłam swoje ogarnięcie i skupienie na sesji z psem, nie gadam do niego bez sensu, nie stresuję. Zaczyna to mieć ręce i nogi 😀
No i rzuty idą coraz lepiej, wjechały butterflye i skipy, trochę tricków. Backhandy zaczynają być powtarzalne i celne na 3 strefę, niektóre nawet na 4 😍 Jaram się strasznie, nie sądziłam, że temat aż tak wciągnie 😉 tylko zakwasy na dupie się robią od podnoszenia dysków z ziemi 😁
A tym czasem powolutku przymierzamy się do tripa do Rumunii 😀iabeł: z psem of kors!
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
24 czerwca 2019 12:14
smartini, ja też go wcześniej mierzyłam, ale strasznie zjeżdżał i się przekręcał po przechadzkach górskich no i te nieszczęsne paski pomiędzy nogami, no nie dałam rady

teraz widzę wprowadzili też inne, może lepsiejsze 😀
Czy ktoś z Was ma psa chorego na serce ?
Szukam wsparcia,12 letnia suczka, ala pinczer, choruje od kilku miesięcy, jest na lekach, były już zmieniane. Po zmianie pierwsze dni były cudowne, odzyskała siłę ale teraz jest coraz gorzej. Szczególnie dzisiaj  🙁
Pytanie czy tak jest, że leki działają chwile a później przestają i trzeba inne ? Czy stan się pogorszył, czyli leki jednak źle dobrane ?
I jak duży wpływ na działanie leku ma fakt, że lek podawany jest rozpuszczony w wodzie przez strzykawkę ?
Sunia inaczej niż tak nie weźmie. Różne próby były.
Sonika, Ja co prawda nie mam już, ale miałam 12 letniego dobermana.
Bywało różnie, czasem leki super działały i było ok, a czasem było bardzo źle.
Niestety po pół roku pies został uśpiony, bo było coraz gorzej i się po prostu męczył.

Czy jest gorzej  czy nie to raczej pytanie dla Weta i badania USG.
Perlica Co prawda do wczorajszego wieczoru było spoko ( nie idealnie, ale chodziła, jadła, była zainteresowana otoczeniem, szybko się męczyła i miewala ataki kaszlu) ale noc i dzień dzisiejszy- no jest złe, teraz zasnęła ale i tak oddycha płytko, szybko, w oczach widzę, że się męczy, nie je, szuka miejsc gdzie wieje wiatr, siada z zamkniętymi oczami i ciężko oddycha.
Wieczorem jedziemy do weta.
Najbardziej boje się że będzie umierała w cierpieniach, dusząc sie, topiąc. Gdyby była moim psem to chyba dałabym dzisiaj za wygraną, skróciła cierpienie. Choć nwm czy nie poddaje się za szybko.
PS. Pies jest moich rodziców.
Sonika, rozumiem. Mój pies co prawda jadł do końca, ale nie spał po nocach niestety wcale, bo jak się położył to nie mógł oddychać. Uważam, że powinnam była uśpić go wcześniej, ale weci uparcie twierdzili,  że jak je to chce żyć. Dopiero po ataku niedotlenienia przyznali rację i uśpili.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
24 czerwca 2019 17:19
budyń mega miejscówka! ahhh, uwielbiam ten kraj!
derby, koło Glarus, super na spacerek, niestety bardzo dużo ludzi :P
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
24 czerwca 2019 18:29
Sonika, a nie ma płynu w klatce piersiowej? Co prawda nie pies, a kot i to ze zdrowym sercem, ale objawy podobne.
Lanka_Cathar, najczęściej właśnie jest płyn i dlatego ciężko oddychają. W najgorszych momentach chodziłam z psem na spuszczenie tego płynu za pomocą igły.
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
24 czerwca 2019 19:29
Właśnie u nas było spuszczanie płynu i operacja z założeniem drenów.
Lanka_Cathar, współczuję...

Czy ktoś może polecić firmę materaca dla psa ?
Duży rozmiar , możliwość ściągania do prania pokrowca i nie miękki ( hodowca mówi że dla stawów nie zdrowo jak miękki).

budyń, jakie Ty masz piękne tereny do spacerów! Szwajcaria wygląda na cudowną 🙂
Wojenka, gratulacje i powodzenia w dalszej pracy, skoro tak super idzie na pewno nic nie zepsujesz 🙂
smartini, hahaha widziałam na instagramie zmęczoną Kiełbaskę po tym treningu 😀

U nas już zostało parę dni 🙂 Dzisiaj Młody ma drugie szczepienie, czipowanie i przegląd miotu 🙂 Swoją drogą jest już poważnym Panem Psem, którego chyba troszkę ząbki swędzą 😉


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się