PSY

Perlica, no teraz młody, ale zaraz zacznie się wiosna, hormony zaszaleją i może być nieciekawie, szczególnie w kontaktach z innymi samcami.
epk, mi jakby tego pisać nie musisz 😝
Dlatego napisałam,że się cieszę,że to inna strona miasta.
Mam jednego Kangala w okolicy, jest raczej zrównoważony, ale jak się mijamy na wąskiej ścieżce partynickiej to Pan schodzi na trawnik na wszelki, ja na drugi 🙃 i krzyczymy do siebie dzień dobry z daleka. A kiedyś się bawili🙈
Ponad rok temu pisałam wątku zapytanie o Back on Track. Po konsultacji z Fizjo kupiłam psu to cudo i przyszłam podzielić się zachwytami. Pomaga na zakwasy, utrzymuje rozgrzanie psa, rozluźnia - testowałam również na sobie. Jeśli się zastanawiacie, to warto sprawić taki prezent psiakowi i sobie.
Poncioch, ale mata to jest czy ochraniacz?
Jak używasz tego konkretnie? pies leży na tym czy jak?
Perlica, wydaje mi się, że Poncioch pisze o derce - Back on Track Mesh 🙂
Ja również miałam tą derkę dla poprzedniej psicy i też polecam.
Akurat moja psina ma derkę Night Collection. Chciałam kupić Mesh, ale trafiła się używka w okazyjnej cenie, więc nie wybrzydzałam. Zakładam nie tylko na spacery, po domu też w niej pomyka, ale nie więcej niż 2-3 h, bo to jednak grubsze jest. Sucza pokazuje, kiedy jej się za ciepło robi.
No dobra co do nerek. Moją mam od kiedy? od listopada?
Cena prawie 200 pln.
Dziś umarł w niej zamek.
No się wkurzyłam, bo bez przesady.
Wydaje się super mocna, a tu taka qupa.
Nawet wyprać jej nie zdążyłam. A nie jestem żadnym niszczycielem rzeczy.
https://dogotyp.pl/nerki

No serio jestem zła....
Perlica, mega dziwne, napisz do nich, może Ci wymienią bo widocznie jakiś wadliwy zamek był. Ja swoją z dogotypa mam prawie 1,5 roku i totalnie nic się nie dzieje (jedynie we wkładach mi się lekkie przetarcia robią, ale ja je wrzucam do pralki na 60 stopni z psimi ręcznikami, to nie ma się co dziwić).
maiiaF, w porównaniu do materiału, który jest mega mocny to zamek jest bardzo delikatny i tak myślałam, że pierwsze co się stanie to się zamek zepsuje....

Czy podaje ktoś Psibufet? Czy karmy tego typu są spoko czy raczej tak średnio?
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
09 lutego 2023 19:05
Perlica napisz do nich. Ta firma jest bardzo nastawiona na klienta. Mi przysłali nowa saszetkę, gdy stara po ponad roku postanowiła się rozpruc. Wszystko oczywiście bezkosztowo i inicjatywa wyszła totalnie z ich strony
RobaczekM, nie ma tam podanego składu % odnośnie mięsa tylko że mięso, ale nawet nie wiadomo czy mięśniowe , potem podroby, więc dla mnie to jest brak składu. Do tego ponad 40 % warzyw czyli węgli.
Być może jakiemuś psu takie proporcje mogą pasować, ale ja bym moim nie dała.
martva, maiiaF, jestem z tych co są za leniwi do reklamacji, bo będę musiała odesłać itp.
Jakby to było siodło czy ogłowie, ale nerka, szkoda zachodu.
Czy ktoś z Was używał szlifierki/elektrycznego pilnika do skracania pazurów ? Zdaje to egzamin ? Jeśli tak to, to możecie polecić konkretny model/firmę ?
ajstaf, Ja używam, ale do wykończenia czasami. Wpierw obcinam normalnym obcinakiem, a wykańczam elektrycznym.
Nie polęcę firmy bo nie wiem jaki mam w zasadzie, ale to dziala jak frezerka kosmetyczna, więc chyba nie ma znaczenia firma.

Czy ktoś wie czy istnieje szarpak z futra, ale żeby miał też piłeczkę piszczącą?
Perlica, dzięki 🙂.
Miałam nadzieję, że da się tym całościowo załatwić pazury. Zamówiłam szlifierkę firmy Oster i zobaczę co z tego wyjdzie.
ajstaf, da się na pewno, ja bym się po prostu nie odważyła, bo bym się bała że zrobię krzywdę.
Perlica, jakoś założyłam, że taką szlifierką można właśnie cieńsze kawałki pazura zdejmować, więc jest bezpieczniej. Pewnie wyjdzie w praniu 😉.
ajstaf, a ja założyłam,że to jak frezerka ludzka to można przypalić paznokcieć😂
Dlatego na necie poczytałam jak rozpoznać macierz, bo mój samiec ma czarne pazury i przycinam mu, bo mi się wydaje łatwiej i szybciej obcinaczką.
Jednak też zależy od pazura pewnie.
Perlica, jak wypróbuję, to zdam relację 🙂. Moja suka też niestety w większości ma czarne pazury.
Ja kupiłam frezarkę (nie pamiętam modelu) i ale schowałam do szafy i ciągle się czaję z używaniem... Boję się, że włosy wciągnie/pociągnie u kudlicy. Perlica, a czy Twoja frezarka ma "gołą" tę część, która się kręci, czy w jakimś zabezpieczeniu/obudowie (nie wiem, jak to nazwać)?
Teodora, ja kupiłam taką, z opisu wynika, że ma jakąś nasadkę ochronną. Pewnie w weekend będę testować.
https://www.zooplus.pl/shop/psy/maszynki_pielegnacja_psa/pielegnacja_lapek/pilniki/365993
ajstaf, moja to coś takiego: https://www.amazon.co.uk/Casfuy-Dog-Nail-Grinder-Light/dp/B08CDT1YMZ/ref=sr_1_29?keywords=Casfuy&qid=1676895039&sr=8-29 Nakładkę można założyć lub zdjąć. U nas pies mały, pazury małe, włosy na łapach raczej obfite.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
20 lutego 2023 13:46
Ma ktos doswiadczenie/przechodzil przez dysplazje lokcia u swojego psa?
Podejrzewam, ze wlasnie sie ujawnila u naszej labki, wet juz umowiony na piatek, ale pytam zeby sie rozeznac w doswiadczeniach, itd.
Ja mam bez osłonki.
To wasze są wypasione😁
Teodora, Wogole nie wpadłam na to,że włosy można by tym wciągnąć 🤣
Tzn. Borzoje nie mają długich włosow na stopach, więc u mnie o to się nie bałam, ale teraz zacznę na wszelki wypadek😝
Sorry, Perlica, nie chciałam!
Ja się zastanawiałam nad wciągnięciem pod osłonkę, bez to chyba nie ma jak.
Szelciakowa ma kłaki na stopach, może powinnam zacząć od nożyczek...
Teodora, hmm, no to już sama nie wiem co lepsze😁

Ja golę łapki maszynką malutką, ale pod spodem, żeby syfy nie zostawały między poduszkami.
Teodora, Perlica, moja jest krótko i gładkowłosa, więc dużo sierści wokół pazurów nie ma. Może jakoś nam pójdzie 🙂. Choć ona jest mocno lękliwym stworzeniem, więc nie wykluczam, że na sam dźwięk zwieje do swojej budki 😉.
A po co te frezarki? 😅 tzn widziałam wielokrotnie filmiki z ich użyciem i dla mnie to taaaka strata czasu i potencjalnie dłuższy stres dla psa, że nie kumam ich fenomenu? W czym one są lepsze od psich obcinczek? 🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się