PSY

Perlica, ale jest cała masa ras psów (głównie z molosów), które są znacznie bardziej niebezpieczne w stosunku do człowieka niż TTB. Głównie dlatego, że były hodowane w celu obrony przed innymi ludźmi i do samodzielnego podejmowania decyzji. Spora grupa molosów jest taka i szczerze prędzej obronię się przed staffikiem (tak to też TTB) niż przykładowo dogiem kanaryjskim czy CAO. Zresztą jestem przekonana, że po ewentualnym kopniaku nawet mniejsza suka asta dalej by poleciała niż przykładowo dobermann, po którego kopnięciu to ja bym się mogła przewrócić. A innych grup psów jakoś nie chcesz delegalizować 😉. Dla mnie molosy przykładowo to jest dużo bardziej odbezpieczona broń - bo pomimo swojej stabilności to spora część ras z tej grupy jest ultra samodzielna w działaniu i nastawiona mocno średnio w stosunku do obcego człowieka.

Znam (znałam) ok. 20 różnych TTB - od staffików, przez asty, minibulle, bulle i pity - jeden był niefajny w stosunku do człowieka. Cała reszta ludzi uwielbiała - także obcych. Problemem były inne psy i zwierzęta - nie człowiek. Akurat jak nie jestem fanką TTB to akurat muszę przyznać, że w większości mają pozytywne nastawienie na człowieka. A jeśli zaatakują są niebezpieczne jak każdy duży pies. Takie samo prawdopodobieństwo śmierci jak cię zaatakuje pitbull czy dog kanaryjski.
epk, zgadzam się z tym co napisałaś w 100%. Takie psy powinny być na pozwolenie, po testach,że z takim psem sobie poradzisz ,że jesteś normalna ,że masz jakiś cel tego psa, poza teroryzowaniem osiedla.
Np. Na doga argentyńskiego trzeba mieć pozwolenie, co prawda nie działa to jak powinno, bo to tylko formalność ponoć, a tak być nie powinno.
Co do dobermana to się nie zgodzę, to są psy robiącę bardziej wrażenie, bywają z mocnymi charakterami, ale nadal one są dość delikatne. Znam wiele, sama miałam trudnego samca dość, ale ostatecznie zupełnie normalnego.
Staffików też znam trochę i większość miła, nie mam ich na myśli bo one krzywdy takiej nie zrobią, z uwagi na rozmiar.
Nie ma wiele przypadków ataków molosów na ludzi kończących się „ fatality” , ale może wynika to z liczebności, jest ich mniej, choć CC są dość modne i na pewno przez to rasa się popsuła lekko, też mamy kilka w okolicy.
Chodzi mi o jakąs kontrolę liczebności, coś co by odstraszało półgłówków.
Jeśli chodzi o CAO te które znam mają swoje cechy odpowiednie dla rasy, ale są mądre bardzo. Samiec bardziej pilnuje, nawet jak wejdę na teren i robię coś co on uważa za niefajne , bo zakopał kość a ja tam idę, bo nie wiem że tam sobie odłożył to on mnie ostrzega specyficznym tonem i łapie za rękę zebami lekko i odprowadza mnie w bezpieczne miejsce, normalnie pokazuje: nie idź tam babo. Fenomenalne to jest.
Wiadomo, mnie widzi teraz raz na pół roku, to cholera wie czy mu nie zjem gnata 😜
CAO dla mnie są takie zmyślne , a TTb takiej bardziej zero jedynkowe jak odpalą i samonakręcające się, przynajmniej te co mam w okolicy.

A tak wogóle to zapomnialam po co tu przyszłam: chwalę puszki z Pokusa.
Królik z jagnięciną i sama jagnięcina. Mam zastępnik dla raw paleo nareszcie, ktore zniknęły całkiem.
Jeśli ktoś potrzebuje zapraszam na priv,bo mam kod na 15% do Pokusa i mogę się podzielić.

Becia23   Permanent verbal diarrhoea
25 marca 2023 10:38
Becia23, nie wdaje się już w dyskusję,bo jednak nie ma sensu. Twoj mózg jest ograniczony jednak chyba jak tego właściciela z filmiku🤔
Wogóle nie rozumiesz tego co napisalam 🤣
Bo wyżej napisałam o przykładzie kota właśnie czy sarny, wiec nie czytasz albo nie rozumiesz.
Charty w UK uczy się szarpać właśnie na żywych kotach , co uważam że jest nienormalne.
Również w Polsce byly wypadki zagryzienia ludzi przez Maliny jak i mix ON, wiec i tym rasom się zdarza, nie na darmo sa to psy używane w służbach.
Tak JRT gryzą często, ale nie zabiją człowieka. Yorki też potrafią chapnąć. Każdy pies potrafi bo jest drapieżnikiem.
ZROZUM,ŻE NIE CHODZI O ILOSĆ ATAKÓW A O POTENCJALNE SKUTKI jednego ATAkU TAKIEGO BULLY.

I wyzej tez napisałam ze znam TTB super mile i wychowane, tylko co z tego jeśli część ludzi nie potrafi przeczytać ze zrozumieniem kilku linijek prostego tekstu🤣

Nie zmienię zdania, taki pies jest jak broń , bo jak zaatakuje to nie kopniesz go i się nie odczepi.


Perlica,

To nie ja jestem ograniczona 🙂

Weź policz, ile osób od Twojego pierwszego postu, Ci próbuje wytłumaczyć, że się mylisz co do TTB.
Podpowiem: sześć. Sześć osób.
Natomiast ani jedna nie przyznała Ci racji. Zero.

I o TY, nie ja, siedzisz i się dalej upierasz nad swoim. Osoba ograniczona umysłowo właśnie tak robi - wszyscy jej tłumaczą merytorycznie, że się myli, a ta dalej swoje.
Także ten 🙂

Opowiedz coś więcej o tych potencjalnych skutkach ataku TTB versus innych ras?
Skąd w TTB takie tragiczne skutki, a w innych rasach już nie?
Mityczny szczękościsk, mityczny nacisk szczęki, czy co?

Jakby TTB były takimi maszynami do zabijania, to w militarnych jednostkach specjalnych używano by TTB, nie maliniaków - bo uwierz mi, tam psów się używa do tego, żeby rozszarpywały ludzi na śmierć, nie oszczekały...

Wiesz, ile waży rasowy staffik? Od 11 do szalonych 17kg.
Wiesz, ile waży dog kanaryjski (albo inne przeciętne molosy)? 38-65kg. (CAO nawet 78kg)
Naprawdę uważasz, że staffik 14kg jest maszyną do zabijania, a taki molos ważący o wiele więcej od Ciebie, Cię nie zabije?


Jak nie masz staffików na myśli, to w przypadku UK jaką dokładnie rasę TTB masz na myśli? Bo tu tylko staffiki i ich mieszanki (pity, asty, nielegalne od kilkudziesięciu lat), American Bully istnieją tu dopiero od kilku lat.

Skoro się tak upierasz, że TTB to taka odbezpieczona broń, to może podaj statystyki zagryzień dla PL i paru innych przeciętnych krajów? Bo na pewno wszędzie TTB powinny być na pierwszym miejscu?
Tylko nie UK i nie USA, bo obydwa kraje mają ten sam problem korelacji klasowości społecznej i posiadania/produkowania pewnych ras.

epk już Ci wytłumaczyła, że są rasy psów, które przez historyczny użytek i historyczny cel hodowlany są o wiele, wiele groźniejsze niż TTB. TTB NIGDY historycznie nie były używane/hodowane do agresji/ataku na ludzi.

Idź sobie przestudiuj opisy osobowości molosów i ras stróżujących - prawie wszystkie mają wpisane frazesy takie jak "nieufność do obcych". To były psy hodowane do stróżowania, a więc akurat jak epk napisała - do agresji do ludzi i samodzielności w podejmowaniu decyzji. Ja jeszcze dodam że do nieustępliwości, terytorialności, chronienia zasobów.

TTB to Cię większościowo może na śmierć zalizać, zapraszam...

Po raz kolejny zachęcam, żebyś sobie kupiła porządną encyklopedię ras psów i przestudiowała różne rasy, różne grupy, zapoznała się z historią i użytkowaniem na przestrzeni ostatnich kilku stuleci i wynikającymi z tymi cechami charakteru i behawioru.


Raz jeszcze - to Tobie absolutnie wszyscy wypowiadający się tutaj tłumaczą, że się mylisz, i to Ty odmawiasz poszerzenia horyzontów umysłowych i otwarcia mózgu na to, że może po prostu zwyczajnie się mylisz.

Uparłaś się na na te TTB, że są odbezpieczoną bronią, zagryzą wszystkich ludzi i dzieci (Boże, jak pół UK jeszcze nie wyginęło przez te potwory!) i inne mityczne twierdzenia, i co kilka miesięcy jak jakaś psia babcia moherowa wpadasz tutaj się onanizować jakimś zdarzeniem...

Jakoś nie widziałam, żebyś tu linkowała cokolwiek na temat mężczyzny zagryzionego przez dwa maliniaki w PL.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
25 marca 2023 11:06
Jeszcze tak dodam - patrząc na przykład UK, demonizowanie i delegalizowanie ras nie działa.

Pity i asty w UK są nielegalne od 1991, i co - nic to nie daje, w 2022 pobite zostały rekordy ugryzień (przez wszystkie psy ogólnie, nie przez staffiki).
Bo w czasie COVIDu się namnożyło pseudo, bo wszyscy chcieli szczeniaczka, i byli gotowi za to płacić krocie, i wszyscy bez najmniejszej wiedzy sobie kupili pieski i nie wychowali.

A tymczasem skutki są takie:
https://www.facebook.com/gill.henderson.980/posts/pfbid02XdXsnuo7uxypo8NDuTJZuBCjDCCJdXEQun8kGHNHhY746RQwvFGQebXLi5vnYdPel
Szczeniaki zabrane w wieku 3 dni jako potencjalne "pit bull type". Całe swoje życie - szalone 4 lata - spędziły w kenelach, i teraz zostaną uśpione tylko za to, że wymiarami ciała wpasowują się w widełki tego, co legislacja nazywa "w typie pit bulla". Nie za charakter, agresję - za wymiary ciała. Tylko i wyłącznie.
I co roku usypianych jest kupa psów o świetnym charakterze i temperamencie, bez cienia agresji, które nigdy agresji nie wykazały i nigdy nikogo nie ugryzły - tylko dlatego, że wymiarami ciała wpasowują się w jakieś wymyślone widełki.

Także ten - Ty Perlica sobie dalej napieprzaj na konkretne rasy/grupy i wykłócaj się o to, że powinny być zbanowane, bo wszystkie są na pewno mordercami i zagryzą Ciebie, Twoją żonę (no, męża), matkę, babkę, prababkę i dziadka - parafrazując pewien klasyk 🙂

A ja już Ci w pierwszym poście tłumaczyłam, że chodzi o hodowlę i świadome, odpowiedzialne właścicielstwo - z tym, że to się tyczy każdego psa, bo każdy pies ma zęby i może ugryźć. ONek czy maliniak tak samo jak ast.
Becia23, sorry, ale naprawdę masz problem odnośnie czytania ze zrozumieniem.
Piszesz coś o staffikach, ja nie piszę o nich nic zupełnie, bo to niewielkie psy.

Opowiadam o skutkach ataków: gdyby tego konia zaatakował York, to myślisz, że ktoś by to filmował i byłaby afera? Na pewno nie, prędzej York by zginał.
AB pokiereszował mocno konia, który był super opanowany jak i jego jeździec, dzięki temu że koń był dobrze ujeżdżony to nie skończyło się to np poniesieniem i śmiercią funkcjonariusza na drzewie/pod autem/ stratowaniem przechodnia ( wstaw dowolne).

Dlaczego taki atak jest niebezpieczny? Sama napisałaś do czego takie psy zostały wyhodowane, jakie było ich przeznaczenie , są odporne na ból itp. Dlatego jest ciężej taki atak przerwać i potencjalnie trwa on dłużej.

Co do Malin czy innych ras, znam przeznaczenie tych ras i tak samo jak AB/pitbule/asty powinni je posiadać ludzie zrównoważeni, zapewniający im pracę do jakiej zostały wyhodowane.


Perlica, wygląda to strasznie, ale TTB, to naprawdę fajne psy, tylko często trafiają do mało fajnych, a nawet patologicznych właścicieli. Powinny być jakieś testy i badania psychologiczne dla osób chcących mieć TTB lub psa w typie TTB. Dobrze, że to był koń, a nie np. dziecko.
Mam nadzieję, że właściciela spotka jakaś surowa kara :/.

ajstaf, również napisała, że Te psy zwyczajnie mają pecha, że często trafiają do nieodpowiednich ludzi i z tym powinno się coś zrobić, bo to tak jak pisałaś z tą bronią.

Ktoś jednak myśli podobnie jak ja, jest to ktoś kto posiadał TTB i ma z nimi doświadczenie.

Z konia temat zszedł na ludzi, bo spójrz na cytat powyżej.
Każdego psa, który jest w stanie wyrządzić krzywdę człowiekowi ( zabić, trwale uszkodzić itp) powinny mieć osoby odpowiedzialne, zdrowe psychicznie.

Był przypadek że 2 Maliny zagryzły człowieka. To rasa też nie dla każdego, posiadanie takiego psa powinno być też regulowane w jakiś sposób.


Becia23, A ja już Ci w pierwszym poście tłumaczyłam, że chodzi o hodowlę i świadome, odpowiedzialne właścicielstwo - z tym, że to się tyczy każdego psa, bo każdy pies ma zęby i może ugryźć. ONek czy maliniak tak samo jak ast.
Zgadzam się z tym w 100%, napisałam to również wyżej, ale Ty się nakręciłaś bo masz Staffika.

Ludzie są nieodpowiedzialni, nie wiem dlaczego piszesz, że w USA i UK, w PL też są tacy ludzie, w innych krajach również.
Ludzi nie zmienisz, więc powinno być to jakoś kontrolowane.
Jak niestety nie wiem, bo za głupia na to jestem.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 marca 2023 20:07
Może ktoś ma bardziej aktualną tabelkę?
Perlica, takie incydenty będą z każdą popularną, acz popędową rasą. Mali są szczególne, a Lubelszczyzna to zagłębie pseudohodowli maliniaków
Screenshot_20230325_200614_Adobe Acrobat.jpg Screenshot_20230325_200614_Adobe Acrobat.jpg
madmaddie, oczywiście, że tak, napisałam to też wyżej. Im bardziej popularna rasa, tym wiecej pseudo, tym więcej ludzi chce bo popularna itp.
Twoja tabelka jest nie ok, bo spójrz sobie na liczebność populacji. Pod kątem statystycznym nie jest prawidłowa, bo próba jest zbyt mała ( ja akurat zaowodowo siedzę w SPC), ale też to są pokąsania.
Ja mam cały czas na myśli rasy, które moga wyrządzić krzywdę komuś.

Wiadomo,że każdy pies ma zęby to może chapnąć, no ale zazwyczaj kończy się to na bolącej ręce, opuchliźnie i tyle.

Co do wizyt u weta, to akurat mój wet mówi że najgorsze są Laby z jej doświadczeń. Również wynika to na pewno z ich popularności, tego że często chodzą do weta ( bo znowu popularne to pseudo z chorobami) , mieszkają w rodzinach gdzie upasione idą na spacer pod blokiem koło wózka i to by było na tyle.

Jednak w PL najczęściej pogryzienia kończące się śmiercią lub kalectwem itp to wg tego co znalazłam są mixy ON, kojcowane w wiekszości przypadków.
Znalazłam statystyki z okresu 15 lat przed covidem, jeśli chodzi o śmiertelne przypadki, przeklajam ostatnie.


fatality.PNG fatality.PNG
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
25 marca 2023 21:13
Mam zastępnik dla raw paleo nareszcie, ktore zniknęły całkiem.


Perlica, puszki RAW Paleo są jak najbardziej dostępne ponownie na rynku.
martva, nie doprecyzowałam, jagnięcinę mam na myśli. Tej nie ma już od dawna.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
25 marca 2023 23:55
Perlica, OK. Od początku.

Tak na sam początek, twierdziłaś że małe psy, typu jamniki nie mogą zagryźć na śmierć – pierwszy lepszy wynik googla:
https://time.com/5280769/dog-attack-dachshund-woman-oklahoma-death/

Jest i nawet zagryzienie na śmierć przez JRT w UK! https://www.dailymail.co.uk/news/article-2237532/Pet-Jack-Russell-killed-day-old-boy-escaped-stair-gate-attack-child.html

Jest też Lakeland: https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-tyne-41201040
I co, dalej nie ma takich przypadków?


Ja mam cały czas na myśli rasy, które moga wyrządzić krzywdę komuś.


Każdego psa, który jest w stanie wyrządzić krzywdę człowiekowi ( zabić, trwale uszkodzić itp) powinny mieć osoby odpowiedzialne, zdrowe psychicznie.

Przytaczając przypadki zagryzienia na śmierć w UK, proponuję abyś sobie przeglądnęła przekrój ras, i jak ciekawie się zmienia na przestrzeni lat:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fatal_dog_attacks_in_the_United_Kingdom
Zwróć uwagę, ile molosów/mieszanek molosów jest na przestrzeni lat. Wygląda na jeden constant niezależny od mody. 😉


Przykład z owcami jest kompletnie nie trafiony, bo duża większość ras za kolano jest w stanie uśmiercić owcę, to super łatwy cel jednak, ale to nie człowiek..

Aha, owca ważąca 45-100kg jest łatwym celem dla każdego psa za kolano, a 10-letnie dziecko ważące 25kg to już tylko psy o siłach nadprzyrodzonych (czyt. TTB) mogą zabić?
-------------------------------------

Teraz merytorycznie:

Ogólnie cała ta dyskusja z Twojej strony może być porównana z taką analogią:
twierdzisz, że auta BWM i Audi są niebezpieczne i powinny być zakazane (bo nie wiem, szybko można nimi jeździć). A wiesz co, to nie auta są niebezpieczne (ani te te konkretne, ani szybkie auta), tylko kierowcy. Samochód jak samochód, sam w sobie nie jest niebezpieczny, a tylko użytkownik może być.


Teriery Typu Bull (TTB) to grupa ras psów, składająca się obecnie z poniższych ras:
- amstaf (American Staffordshire terier)
- staffik (Staffordshire bull terier)
- bulterier (+ miniaturowy)
- pit bull terier
- American Bully

Z tym że, mówiąc łopatologicznie, american bully nie jest rasą (nie uznane przez FCI) i jest po prostu kundlem pitów, amstafów i bóg jeden wie czego jeszcze jeszcze (molosów, buldogów, itd.), stworzoną w USA w ciągu ostatnich 30 lat (American Bully Kennel Club założony został dopiero w 2004, a więc dopiero 19 lat temu!!!). Stworzone zostały przez – brzydko mówiąc – amerykańskich gangsterów, którzy chcieli osiągnąć psa jeszcze masywniejszego i groźniej wyglądającego, niż pit bull i amstaf. Tobie pozostawię domyślanie się, jaki potencjalny efekt na ich temperamencie taka historia stworzenia rasy ma.

Istnieją jeszcze psy rasy American Bulldog (FCI) – na tyle na ile wiem, nie są zaliczane do TTB, ponieważ nie są terierami, więc zaliczają się do buldogów/molosów? Proszę mnie poprawić.

Zamieściłaś filmik psa atakującego policyjnego konia w Londynie, UK.
Ponieważ w UK pity i asty są nielegalne od ponad 30 lat, może to być tylko jedna z tych ras/mieszanka: staffik, american bully, american buldog lub molos.

Po pierwsze, jak na moje oko, ten pies nie jest american bully – ma długie łapy, zbyt smukłą sylwetkę, z wyraźnym podkasanym brzuchem (american bully są szerokie, przysadziste, na krótkich łapach, z wielkim tułowiem i bez podkasania). Ja osobiście bym zgadywała, że to American Bulldog lub jakaś mieszanka TTB i tegoż – jest za duży/wysoki na staffika.
Tu znalazłam opis jako „American Bulldog XL” – ponieważ media w UK są naprawdę niedorobione jeśli chodzi o rozpoznawanie/nazywanie ras, i od jakiegoś czasu jest clickbaitowa nagonka na american bullies – które w UK są znane przede wszystkim jako „bully XL” (większość osób nie zna nazwy „american bully”) – your guess is as good as mine co to za rasa – najprawdopodobniej kundel wszystkich powyższych ras, bo jak już tłumaczyłam, w UK coś takiego jak rodowód/rasowy pies w 90% nie istnieje.
https://www.standard.co.uk/news/london/dog-attack-police-horse-video-east-london-victoria-park-owner-seized-b1069630.html
Przy okazji wywiadu w powyższym, możesz sobie od razu obczaić, jakiego kalibru jest właściciel. Pozostawię bez komentarza.

Teraz tak. Twój pierwszy post dosłownie mówił o TTB – nie o konkretnej rasie, a o całej grupie psów.
Również dosłownie napisałaś, że posiadanie „tych” psów powinno być ZAKAZANE.
https://www.thesun.co.uk/news/21807877/dog-attacks-police-horses-park/?fbclid=IwAR22HWwmnSFmB8ZI2id66zY206fRYdbrQRsYbz5ZPI6SIn1ZjSJw9eB9c_E
Jak zawszena TTB możn liczyć. Masakra, posiadanie takich psów powinno być zakazane po prostu.


Następne wiadomości o TTB ogólnie, i o zakazaniu posiadania kompletnie. Nigdzie nie wyszczególniasz, że chodzi Ci tylko o AB (zamiast tego ciągle odnosisz się do TTB). Odnosisz się również ciągle do ogólnego zakazu posiadania, a nie że powinno na nie być pozwolenie.

Jednak tak właśnie widzę, że one [w odpowiedzi do ajstaf, która pisała o TTB, nie poszczególnym rasom] są często brane przez dziwnych ludzi, kompletnie nie odpowiedzialnych.
Znam taką akcję z opowiadań znajomej i też pisałam tu, jak TTB (…) .


Pogryzienie przez inne rasy a TTB to jest różnica w skutkach kolosalna czy dla psów innych czy ludzi.
Atak TTB kończy się po prostu czasami najgorzej jak to możliwe.

to powinien być zakaz
(…)
a ludzie są jacy są. Ludzi nie zmienisz, więc możesz zmienić psy.Do AB konkretnie odnosisz się dopiero w swoim 5tym poście na ten temat:

ZROZUM,ŻE NIE CHODZI O ILOSĆ ATAKÓW A O POTENCJALNE SKUTKI jednego ATAkU TAKIEGO BULLY.

O pozwoleniu – a nie kompletnym zakazie – piszesz dopiero w 6tym poście:
epk, zgadzam się z tym co napisałaś w 100%. Takie psy powinny być na pozwolenie, po testach,że z takim psem sobie poradzisz ,że jesteś normalna ,że masz jakiś cel tego psa, poza teroryzowaniem osiedla.

Dopiero wtedy dalej się określiłaś, że nie chodzi Ci o zupełne zakazanie, tylko ograniczenie liczebności/odstraszenie półgłówków:

Chodzi mi o jakąs kontrolę liczebności, coś co by odstraszało półgłówków.

I dopiero wtedy piszesz też, że tak w sumie o staffiki Ci nie chodzi przez ich rozmiar (dopiero, jak epk wytknęła Ci, jak durne jest twierdzenie, że pies 14kg może Cię zamordować i że kopnąć nie możesz)

Staffików też znam trochę i większość miła, nie mam ich na myśli bo one krzywdy takiej nie zrobią, z uwagi na rozmiar.

No to ja już nie wiem – chodzi Ci o TTB (czyli 5 ras) czy tylko AB? Bo nagonkę zaczęłaś na wszystkie TTB.
I wtedy jeszcze chamsko (!!!) kota ogonem odwracasz, że nie czytam ze zrozumieniem, bo przecież Ty o staffikach nic nie m owisz, bo za małe:

Piszesz coś o staffikach, ja nie piszę o nich nic zupełnie, bo to niewielkie psy.

No widzisz, a przez 5 postów pisałaś ogólnie o wszystkich TTB, a że dyskusja toczy się do UK, to mamy możliwość tylko dwóch ras: staffika i AB.

Mi to się ogólnie wydaje, że wpadłaś tu cała nabuzowana celowo najeżdżając na wszystkie TTB, a że wszyscy Ci wtyknęli, że farmazony logiczne pieprzysz, to zmieniłaś zdanie, że chodzi Ci tylko o AB. A wiesz, że kulturalnie byłoby powiedzieć: OK dziewczyny, sorry, nie przemyślałam sprawy, mój błąd, chodzi mi tylko o AB, a nie wszystkie TTB (bo domyślam się, że np. bulterierów też nie wrzucasz do worka odbezpieczonej broni i ludożerców?). Albo: ok, mój błąd, chodzi mi tylko o pewne TTB, a nie wszystkie, źle się wyraziłam. A nie niekulturalnie zarzucać, że o co mi chodzi, ty nic o staffikach nie mówisz, ja nie umiem czytać ze zrozumieniem. Przeczytałam dokładnie to, co Ty napisałaś od swojego pierwszego postu 😊 TTB to cała grupa więc jak ktoś najeżdża na TTB, no to chyba na staffiki też, chyba że wyszczególni… A o staffikach piszę, bo rozmawiamy o przypadku w UK, jak już pisałam, w UK staffiki to stanowcza większość populacji TTB. Nie ma to związku z tym, że mam staffika, odpowiadam na Twoje posty o TTB ogólnie.

W sumie dalej nie wiem, na które rasy TTB najeżdżasz, czy bulle są included, czy wszystkie poza staffikami, czy co…?


Do tego ciągle odnosisz się do mitycznego porównywania do broni/bomby/odbezpieczonej broni, jakby te psy mordowały nawet z odległości, i to wszystko co się rusza:
To coś w sumie tak jakby dawać ludziom broń bez szkolenia i testów
a tego typu pies to praktycznie jak granat bez zawleczki
(…)
coś nie przypominające bomby.

Nie zmienię zdania, taki pies jest jak broń

Mój problem jest właśnie w tym – w Twoich patologicznych tekstach demonizujących TTB, kiedy nie ogarniasz, że każdy pies jest potencjalnie niebezpieczny. Każdy. Raz jeszcze odsyłam do spisu śmiertelnych zagryzień w UK i zwrócenia uwagi na wachlarz ras.

Dlaczego taki atak jest niebezpieczny? Sama napisałaś do czego takie psy zostały wyhodowane, jakie było ich przeznaczenie , są odporne na ból itp. Dlatego jest ciężej taki atak przerwać i potencjalnie trwa on dłużej.

A wiesz, że TTB to nie jedyne psy, które były hodowane na odporność/ignorowanie bólu i nakręcanie się? Wiesz, że to cecha przede wszystkim wszystkich terierów, i chyba wszystkich psów generalnie bojowych – wliczając w to kupę molosów i buldogów?

To co widać na tym filmiku, to tak zwane gameness, na które TTB były hodowane (dalej jest w standardach opisach FCI bodajże). ALE musisz zrozumieć, że to gameness odnosi się do instynktu łowieckiego w stosunku do innych ZWIERZĄT. ZWIERZĄT, nie ludzi. Od zawsze na jakikolwiek temat o TTB z całą szczerością przyznaję, że TTB są jak najbardziej potencjalnie niebezpieczne dla innych zwierząt i psów. Gameness występuje jako cecha pożądana w opisie wielu terierów, tu np. dl a bordera: https://www.fci.be/Nomenclature/Standards/010g03-en.pdf
To zaciekłe atakowanie ofiary nie występuje tylko u TTB – wiele, wiele ras było hodowanych dla dokładnie takiego samego zachowania. Takie było ich zadanie – zabić żeby nie wiem co. Szczury w oborze, lisy, itd.

Instynkt łowiecki w stosunku do innych zwierząt a agresja do ludzi są u psów dwoma bardzo, bardzo różnymi zachowaniami. Mówiąc łopatologicznie, to że ten pies tak się rzucał na konia, jest zachowaniem ZUPEŁNIE odrębnym do jakiejkolwiek agresji do ludzi.

Od czasu udomowienia, psy były jak najbardziej hodowane w kierunku zaniku agresji do ludzi (pewnym wyjątkiem są rasy stróżujące), ale w tym samym czasie dla instynktu łowieckiego. Musisz po prostu zaakceptować, że to, że TTB są cięte na atakowanie innych zwierząt, ma się NIJAK do jakiejkolwiek potencjalnej agresji do ludzi, jest NIJAKIM wyznacznikiem i nie możesz generalizować jednego na drugie. To są dwa bardzo odrębne zachowania u psów ze względu na 30 tysięcy lat hodowli eliminującej agresję do ludzi.Becia23,
Ludzie są nieodpowiedzialni, nie wiem dlaczego piszesz, że w USA i UK, w PL też są tacy ludzie, w innych krajach również.

Ponieważ patola w PL a w UK/USA to niebo a ziemia i pod względem zaawansowania, i pod względem skali zjawiska. I wiem co mówię, bo w PL wychowałam się w domu patologicznym, na patologicznym osiedlu, z patologicznymi koleżankami.
W PL nie ma świata tak głęboko przestępczego, w którym ludzie żyją poza jakimikolwiek zasadami społecznymi, prawnymi, moralnymi, jak to jest w UK/USA, i który to świat jest tak ściśle związany z produkcją i posiadaniem TTB. To nie są pojedynczy idioci, czy lokalni skinheadzi. To są ludzie, którzy nie mają problemu z zastrzeleniem/zaźganiem kogoś, bo coś złego o nich powiedział i ich „disrespected”. To są ludzie, którzy zastrzelają małe dziewczynki podczas drive by shootings. I tak, to się dzieje też w UK.
Poszukaj czy znajdziesz gdzieś (bo z PL pewnie nie pozwoli Ci grać strony BBC) dokumentu BBC „Dogs, Dealers and Organised Crime”
https://www.bbc.co.uk/news/uk-64346415

To są też ludzie skrajni niewyedukowani, często nie skończyli nawet podstawówki, mają problemy z pisaniem/czytaniem, są przeciwni przyjętym zasadom/normom społecznym i wierzą w różne dziwne rzeczy (teorie spiskowe, etc.).

Drugą sprawą tej patologii są warunki domowe, w jakich te psy żyją. Zwróć uwagę, że w UK stanowcza większość śmiertelnych zagryzień dzieje się w domach i ofiarami są dzieci. To są psy zupełnie niewychodzące na spacery (żadne, nic), z zupełnie niezaspokojonymi potrzebami. Żyją w małych, przeludnionych, głośnych domach. Nie mają nigdzie cichego kąta. W domu ciągle głośno gra TV, właściciele siedzą na bezrobociu a więc i w domu. Te psy dosłownie nie mają gdzie uciec od hałasu, tłoku, ludzi. Dzieci nie są uczone podstawowego bezpieczeństwa, typu pies musi w spokoju odpocząć. W takich warunkach to nawet ja bym dostała psychozy, a co dopiero pies. I tragedia gotowa.


Ja już temat kończę.
Na koniec zdanie zmieniłaś prawie o 180 stopni, z czego się cieszę, ale wygląda na to, że tylko dlatego, że nikt się z Tobą nie zgodził. A zaczęłaś od postu-dno i wypadałoby się przynajmniej honorowo przyznać: OK, macie rację, głupio palnęłam, itd., itd.

A jak już przytoczyłam na poprzedniej stronie, hejt na rasy "bo to potwory", zakazywanie ras i inne takie, krzywdzą tylko niewinne zwierzęta, i zupełnie odwracają uwagę od faktycznego problemu - hodowli, wychowania i ogólnego właścicielstwa.

Moim zdaniem akurat posiadanie KAŻDEGO psa powinno być zależne od przejścia odpowiednich testów, zdania odpowiedniej edukacji/szkolenia i obowiązku zdania kursu podstawowego posłuszeństwa z psem (typu pies towarzyszący). Bo nawet JRT może zagryźć małe dziecko. I największą tragedią jest, kiedy ludzie tak jak Ty myślą, że potencjał do zagryzienia mają tylko "niektóre" rasy, a potem płacz i tragedia.


W UK, naukowcy i specjaliści próbujący rozkimić "dog bite crisis" ostatniego roku, opiniują że banowanie konkretnych ras jako niebezpiecznych, może akurat pogarszać sprawę, bo wpędza ludzi w myślenie, że gryźć mogą tylko "te" psy.
https://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/dog-attack-rotherham-incidents-uk-danger-b2261700.html
Becia23, nic nie zmieniłam, łapiesz mnie za słówka i nie czytasz ze zrozumieniem.
Używam określenie TTB skrótowo, wkładając do jednego worka psy zbliźone w typie, co chyba jest logiczne, bo nie ma różnicy czy pies ma rodowód czy jest w typie, bo jak jest moda na dany typ psa to FCI też lecą z taśmą jak pseudo, bo kasa jest kasa.
Coś czytałaś, ale chyba wybiórczo, bo owszem niewielkie rasy psów były na przestrzeni lat odpowiedzialne za zagryzienia, ale niemowląt lub malutkich dzieci. Człowieka dorosłego nie zagryzie mały pieseczek.
Np. W PL mały szczeniaczek 6kg suczka odgryzła niemowlakowi udo, bo była to rodzina patologiczna, ale są to bardzo jednostkowe przypadki, ale niemowlaka to udusić może niechcący kotek.

System powinien działać i tyle, bo ludzie są zbyt głupi.
Są kraje w których takich psów nie można nawet w wozić, jedynie dyspensy były przy wysawach na chwilę i nikomu się nic nie dzieje.
Jak najbardziej ograniczenia/ zakaz hodowli/ pozwolenia i testy to dobre rozwiązanie wg mnie, bo na ludzi inaczj nie da się wpłynąć.
Ja w takiej akcji jak ta z parku bym nie chciała być, może Ty lubisz emocje.
Mam gdzieś czy ktoś przyznaje rację mi czy Tobie, mam swoje zdanie i go nie zmienię.

Co do aut , pewnie modele mają fabrycznie wprowadzone ograniczenia prędkości na dane kraje, ciekawe dlaczego 🤣

Becia23   Permanent verbal diarrhoea
26 marca 2023 09:13
Perlica, to Ty nie czytasz. Zalinkowalam Ci doslownie pierwszy link kobiety zagryzionej przez male psy w USA.

A wiesz, ze stanowcza wiekszosc staffikow w UK to psy w typie, z gruba mieszane od pokolen z roznymi rasami, a wiec statystyczny "staffik" w UK jest psem wielkosci sredniej, wagi ok. 20kg? To juz sie zalicza do Twojego wora TTB czy zalicza sie do Twojego wyjatku staffikow?

Taaaa, bo ja gdziekolwiek napisalam, ze ja takie akcje jak w parku lubie i popieram... i to ja nie czytam ze zrozumieniem?

EOT bo wykrecasz kota ogonem po prostu zlosliwie i zmieniasz ciagle zdanie, jak Ci tylko pasuje. Z bogiem, tkwij w swojej ignorancji z wyboru dalej.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 marca 2023 11:48
Post został usunięty przez autora
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 marca 2023 11:51
madmaddie, Ale nikt nie napisał że powodują najwięcej pogryzień.
Pogryzienie przez inne rasy a TTB to jest różnica w skutkach kolosalna czy dla psów innych czy ludzi.
Atak TTB kończy się po prostu czasami najgorzej jak to możliwe.
Dobrze, że to tylko Twoja opinia, a nie fakt.
Najgorsze obrażenia przy pogryzieniach są przez owczarki. I to opinia ekspercka.
JARA, To prawda. Ostatnie zagryzienia ludzi w PL spowodowane były mixami ON , kojcowymi i też to napisłam w kolenym poście.
Ledwo co zginął mężczyzna w tym roku, a miesiąc temu 8 latek.
Na ten prowadzą mixy ON.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 marca 2023 07:43
Ja nie mówię o zagryzieniach, a o obrażeniach.
Wśród psow "najgorzej" gryza owczarki, bo kasaja po całym ciele, ttb łapią i trzymają.
Wydaje mi się, że w zdecydowanej większości problemem nie są psy i ich popędy a bezmyślni opiekunowie. Chyba nigdy nie zapomnę jak parę lat temu na wyjeździe integracyjnym, mój kontrahent zabrał ze sobą miniaturowego bulteriera. W zajebistym kurorcie, ogrodzonym z bajecznymi terenami do eksploracji, przez kilka dni 90% czasu trzymał tego psa w kennelu. Ten typ sam uwierzył, że ma psa mordercę i tak go traktował. To był mlodziutki pies nie miał nawet roku! Izolował go od ludzi i wszystkiego co się rusza. Socjal? Ale jaki socjal. Dramat.
Dla równowagi mam na osiedlu tatuśka co kupił staffika. Jako pups od małego wszędzie z nim i jego dziećmi chodził. Właściciel mocno stateczny, spokojny, normalny. Stereotypowo ten pies nie pasował do niego 😜 Teraz ma ok 3 lat i nic go nie rusza. Jest totalnie neutralny i do ludzi i do psów. Ani się nie gania, nie bawi ani nie morduje xD
Pech chciał, że osobiście najgorsze doświadczenia mam z właścicielami ON. Na takich idiotów trafiam, że mimo ogromnej sympatii do tych psów omijam szerokim łukiem 🤷
Ja mam Staffika już 8 rok i przez te te wszystkie lata 0 agresji wobec ludzi. Wszystkie Staffiki jakie znam nie przejawiają żadnej agresji do ludzi, zero, NIC bo te psy naturalnie pozbawione są agresji wobec człowieka. Obcy może temu psu wejść do mieszkania i nie uświadczy niczego więcej poza radością. Dobrze wychowane psy tej rasy również nie są agresywne wobec innych psów, nie inicjują ataków, są odwoływalne w 100%. Oczywiście jeżeli się puszcza je samopas w grupie różnych psów i pozwala na samodzielne rozwiązywanie konfliktów to na pewno skończy się bitką. Tylko, że według mnie żadnego psa, żadnej rasy nie powinno się puszczać samopas do obcych psów w ramach zabawy. Zadziwia mnie ilu właścicieli psów to robi i do tego podchodzą do każdego napotkanego na spacerze psa, żeby się poznały, pobawiły, etc 😫 Ja jestem fanka TTB jako psów tkzw. do towarzystwa. Są na prawdę łatwe do ułożenia w porównaniu z innymi rasami, można się z nimi bawić w różne sporty, albo tylko spacerować i też się dobrze w tym odnajdą. Wystarczy tylko znać historie tej rasy i odpowiednio sobie tego psa wychować.
epk, zgadzam się z tym co napisałaś w 100%. Takie psy powinny być na pozwolenie, po testach,że z takim psem sobie poradzisz ,że jesteś normalna ,że masz jakiś cel tego psa, poza teroryzowaniem osiedla.
Np. Na doga argentyńskiego trzeba mieć pozwolenie, co prawda nie działa to jak powinno, bo to tylko formalność ponoć, a tak być nie powinno.

Perlica,

Zgadzam sie w 100%, ludzie nie wiedzą co biorą a potem jest płacz. Mój szef ma malinosa bo po prostu mu się spodobał i myślał że będzie bronił posesji. Z tym psem nikt nic nie robi ani spacerów ani nic, lata tylko samopas po stajni cały dzień. Regularnie atakuje konie, inne psy a nawet czasem ludzi i tylko biadola że on taki niedobry ale nie robią nic kompletnie zeby to zmienić🙄 a mnie doprowadza do szału jak na to patrzę
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
31 marca 2023 10:57
Potrzebuje karmy dietetycznej dla naszej labki z dysplazja.

Musi zrzucic pare kilo. Czekamy na operacje, wiec zwiekszanie aktywnosci fizycznej nie wchodzi w gre. Jest bardzo wrazliwa na zmniejszanie objetosciowe - jesli dostanie za malo, wymiotuje.
Proby zmniejszenia ilosci normalnego zarcia na granicy nie wywolywania wymiotow po miesiacu nie przynioslo zadnych skutkow.

Wiec szukamy karmy dietetycznej, ktora pozwoli karmic objetoscia wystarczajaca aby nie wywolywac wymiotow, a ktora bedzie dalej lekka kalorycznie i pozwoli chudnac.

Cos ktos?🌷
Może mokre w puszkach z małym % tłuszczu?Becia23,
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
31 marca 2023 11:15
Na codzien jest karmiona suchym i chyba bysmy woleli suche, jesli sa jakies dobre.

Jesli tylko puchy sa dobre z dietetycznego szamanka, to jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma 🤣 masz cos do polecenia? 🌷
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
31 marca 2023 15:57
Becia23, u nas sprawdziła się karma sucha VetExpert Obesity. Póki była w misce - pies chudł spokojnie i nie włamywał się do szafek/wiader/pojemników z potencjalnym żarciem.
Ostatnio dostawał już zwykłą karmę, ale mniejsze porcje - w efekcie miałam dwa włamy w ciągu 3 dni 😤
Czas wrócić do Obesity
somebody, wcale się nie dziwię Tobie, ale co zrobisz jak nic nie zrobisz ....
madmaddie   Życie to jednak strata jest
31 marca 2023 20:19
Becia23, Fish4dogs.
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
31 marca 2023 22:54
Alvika, dzięki - nie mogę jednak znaleźć na żadnej brytyjskiej stronie, napisałam do producenta czy wysyłają do UK, ale pewnie nie przez Brexit 🙄

madmaddie - ałć, wali po kieszeni niestety 🙁 co myślisz o Simpson Premium Senior/Light chicken & brown rice? Bo ogólnie Simpsona zawsze polecałaś, dobrze pamiętam? Albo jakieś inne nieco tańsze?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
31 marca 2023 23:21
Becia23, na zbożach raczej ciężko będzie psa chudnąć:/
Simpsons ma spoko składy dla wrażliwców i jakość też dobrą. Nie wiem jak u Was, w Polsce cena skoczyła koszmarnie i jak za swój ubogi skład (bo tym się charakteryzują wszystkie "senstiviwy"😉 to za dużo.
Ogółem teraz chyba wszystko wali po kieszeni .018731559256E+34; Essential po którym Aura czuje się najlepiej kosztuje już 300zl. Masaaakraaa.
Właśnie, jeszcze Essential Foods jest, to brytyjska karma, mają Contour
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się