PSY

Becia23   Permanent verbal diarrhoea
01 kwietnia 2023 02:49
Aaa, nie wiedziałam o zbożach - dlatego jestem Ci bardzo wdzięczna, że odpowiadasz zawsze na pytania o karmy, jesteś moją biblią 😁

O, my od już paru lat karmimy tylko Essentialem, a jakoś przeoczyłam, że mają odchudzają karmę!

Oj z cenami wiem aż za dobrze, właśnie na Essentialu. Widzę że teraz zmienili worki z 12kg na 10kg, a ceny za worek zostały takie same - czyli cena za kg znowu skoczyła 🙈 i w sumie wychodzi na to samo cenowo z Fish4Dogs.

Mogłabyś jeszcze podpowiedzieć, znalazłam Fish4Dogs na stronie dużej sieciówki zoologicznej w UK, ale jest o 15 funtów tańsza niż na stronie producenta:

Sieciówka: https://www.petsathome.com/shop/en/pets/fish4dogs-superior-weight-control-senior-complete-regular-bite-dog-food-12kg#

Producent: https://www.fish4dogs.com/superior-salmon-weight-control-senior

Myślisz, że jest jakiś powód takiej różnicy cenowej? Czy sieciówki dostają jakieś gorsze partie, czy coś?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
01 kwietnia 2023 11:43
Becia23, to ta sama karma, chodzi o marżę sklepu 🙂 są różne polityki cenowe, nie mam pojęcia jak to tam w UK działa. U nas np Bozita trzyma cenę i nie kupisz taniej, a takiego brita kupisz taniej bez problemu.
A ja chciałabym polecić takie chusteczki do pielęgnacji zębów:
https://ani-wet.pl/pielegnacja-jamy-ustnej/1179-vetfood-oral-cleansing-wipes-maxiguard-100szt-5907368856605.html
Przy regularnym stosowaniu zdają egzamin. Nawet niekoniecznie trzeba codziennie, co drugi dzień też jest ok. Pies nawet lubi czyszczenie zębów przy użyciu tych chusteczek 😀.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
03 kwietnia 2023 10:16
Szukam czegoś odstraszającego kleszcze, bo psy niestety znoszą mi tego za dużo na futrze do domu :/
A ich brosem nie spryskam...
Są zabezpieczone tabletkami, ale myślę czy jest coś co odciągnie te pasożyty od nich całkowicie?
Czy te ultradźwiękowe odstraszacze mają sens? Albo jakieś mgiełki zapachowe z olejków?
Pati2012, obawiam się, że nic Ci nie da 100% zabezpieczenia 🙁
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
03 kwietnia 2023 10:32
macbeth, jest masakra w tym roku... Psy przynoszą z lasu i łąk kilka na sobie i później mi łażą te potwory po domu :/
z konia też już 3 wyciągnęłam w ciągu tygodnia...
Pati2012, ja wczoraj byłam na treningu frisbee na osiedlu, na trawiastym boisku, wróciliśmy i mikro kleszcz chodził mu po pysku -.-
Pati2012, ultradźwiękowe nie działają 🙁 ja się nabrałam na tickless i niestety nie sprawdza się ani na piesku o średnim włosie, ani na kremowej amstaffce, na której widać każdego kleszcza. Nam jedynie wet polecił stosować jednocześnie simparice i krople, ale też przynoszą do domu :'(
Gniadata   my own true love
04 kwietnia 2023 09:29
Pati2012, nam ta mgiełka z totobi w pewnym stopniu pomaga - trochę mniej tego tatałajstwa podróżuje na psie. Do tego tabsy ofc.
Ja z rozeznania wśród większej ilości znajomych, którzy testowali różne te naturalne specyfiki jako dodatek, to mam takie wnioski, że zdecydowanie na pierwszym miejscu mgiełka z Positive Care, na drugim Totobi.
Sama nie miałam potrzeby sprawdzać, mam jakiegoś śmiesznego psa, którego kleszcze się nie łapią zbytnio :P przez 4 lata miał tylko jednego wbitego, który zdechł (bravecto), i maks kilkanaście łażących, z czego ponad połowa to po jednym spacerze, musiał się gdzieś wytarzać w kleszczowisku.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
05 kwietnia 2023 07:50
Mgiełka Totobi jest super, potwierdzam. Oczywiście nie zastąpi całkowicie innej ochrony, ale fajnie wspomaga.

Swego czasu miałam jeszcze mgiełkę z Pokusy, ale mój pies stanowczo i wielokrotnie odmówił współpracy przy niej przez jej zapach (mocno octowy).
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 kwietnia 2023 11:43
Pokusa wg działała najlepiej, ale ten smród masakra przy aplikacji.
My odkurzyłyśmy pasienie. Miałyśmy długa przerwę od jakiegokolwiek treningu, obi też. Z pieska jestem super zadowolona, ze mną gorzej. Siadł mi timing, plączą się komendy, masakra 😂
IMG-20230402-WA0008.jpg IMG-20230402-WA0008.jpg
IMG-20230402-WA0025.jpg IMG-20230402-WA0025.jpg
Widzę, że nie tylko mój pies nie znosi zapachu Pokusy 😅 On przez to, że tę mgiełkę mielismy jako pierwszą, teraz boi się wszelkich sprayów 🙈
madmaddie, zazdro wielkie, ja czekam aż wstawimy gaz w aucie i też będę mogła sobie w końcu lecieć na owce (bo przy obecnej cenie paliwa 60km w jedną stronę żeby sobie zrobić pasienie mnie trochę wstrzymuje 😀)
macbeth, do Annówki? Jeśli tam można z nie-borderem i to totalnie zielonym, to się kiedyś możemy zgadać i pojechać z Wami, dorzucę monety na paliwo 😀 chociaż mnie chyba jednak trochę przerażają owce, mogę oddać psa komuś kto się z nim w to pobawi 😂
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
05 kwietnia 2023 12:35
maiiaF, można, koleżanka jeździ z kotletem 😀 ACD w sensie
Ja z owczarkami też chciałabym spróbować, szkoda, że nie ma nic bliżej Poznania jednak :/
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 kwietnia 2023 12:44
macbeth, no ja się przeprowadziłam i do Bielska do naszej Oli mamy 60km też, ale wyjechała się szkolić na wyspy i zostałyśmy bez trenera. Byłyśmy w Śląskim Folwarku, który uwielbiam, ale tam zaś 120km w jedną stronę :/
w kwietniu musimy się skupić na obi, bo mamy 3 dni z Asią Hewelt i Magdą Stodułko, a też nie trenowałyśmy. Ale w maju będę płakać, tankować i jeździć do Chróściny. Chciałabym w tym roku zaliczyć IHT1, więc trzeba trenować.
maiiaF, tak, Annówka dokładnie 🙂 Więc tak jak Pati2012, pisze, że można, to jasne, możemy jechać razem 🙂
Pati2012, teoretycznie jest coś bliżej Poznania, ale ja bym nie poleciła, sama wolałam jechać dalej, a się czegoś nauczyć, niż jechać bliżej i przeżyć to, co opowiadały osoby, które się skusiły 😀
madmaddie, trenowanie z psem takie fajne 🙈🙈
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 kwietnia 2023 20:24
W przypadku owieczek naprawdę lepiej rzadziej, a lepiej 🙂

macbeth, nooooo, ja niestety się w to pasienie mega wkręciłam. Nic mnie nie interesuje oprócz chodzenia z baranami 🙈 No może jeszcze obi trochę, tzn sport kocham, ale z tym psem to katorga. Choć jestem zaskoczona jak gładko wróciła do tego i że to wygląda w miarę. Niemniej, zaliczy jedynki na przynajmniej bdb i dam jej spokój. Zrobimy sobie w zamian fpr.
galopada_   małoPolskie ;)
02 maja 2023 17:16
Hej. Może któraś z Was się orientuje. Poszukuję godnej polecenia hodowli goldenów. Lokalizacyjnie w sumie bez znaczenie, dojedziemy najwyżej na drugi koniec pl 🙂
galopada znam pod Pruszkowem, malutka hodowla, psy mają super, właśnie mieli krycie.
galopada_   małoPolskie ;)
02 maja 2023 20:33
DeJotka, podrzucisz na priv? 🙂
Pytanko z serii być może głupich: Skąd się biorą historię że pies zaczopował się, jedząc mięso? Od kiedy przeszłam na pół-surową dietę (nie mogę karmić całkiem mięsnie bo zwierz często ląduje u rodziców, albo rodzicowe psiaki u nas, a rodzice karmią tylko 100% suchą a nie chcę szoku mu robić) to jak tylko się przyznam ze mój psiak dostał kilo mięsa na śniadanie to zaraz słyszę teksty w stylu "łolaboga a pies znajomego/ciotki/wuja/sąsiada/sołtysa/tym podobne to jak dostał mięso to się zakleił i do weteryniorza trza było jechać i operacje robić!"
Mnie osobiście wydaje się ze pies ma się w zupełności dobrze na takiej diecie, kupy nie są ani płynne ani też zbite za bardzo, więc dziwi mnie takie straszenie ale może o czymś nie wiem.
Sayu, może te psy znajomego/ciotka/wujka bez żadnego przemyślanego przyzwyczajania i wprowadzania dostały kości po prostu (no bo przecież psy się karmi resztkami i kośćmi, ludzie gadający takie banialuki to chyba jest mentalność tego pokroju). To jedyne co mi przyszło do głowy. Bo nie wiem jak mięso zjedzone przez psa miałoby tak łatwo doprowadzić do operacji, ale już chappi pewnie dobre i zdrowe ich zdaniem 😂
maiiaF, może, choć kilkoro z tej grupy uważam za ludzi na poziomie, stąd moje wątpliwości (może poziom jest, ale akurat nie w zakresie psiaków). No i zawsze było podkreślane ze nie kości tylko mięso to takie zło. W każdym razie też nie umiem sobie wyobrazić by mięcho miało aż tak zaszkodzić (no chyba ze mamy psa łapczywca co zje mięcho razem z foliówką, miską i kawałkiem podłogi. Ale ten mój zbój się raczej żarełkiem delektuje, wiec to problemem nie będzie)
efeemeryda   no fate but what we make.
04 maja 2023 16:08
mięso na pewno nie zatka, ale kości owszem. Wykształcenie nie ma tu niestety nic do rzeczy, znam bardzo dobrze sytuowane małżeństwo, które radośnie karmiło psa całymi pieczonymi pałkami z kurczaka - dopóki im nie zwróciłam uwagi.
Sayu, ja karmię Barfem i tak mięso może psa zatkać, jeśli dajesz tylko mięso, bez podrobów.
Po to Barf zawiera instrukcje odnośnie proporcji podrobów do mięsa mięśniowego, kości i warzyw.
Np. Mój samiec na samym mięsie ma zaparcia, więc musi dodatkowo dostać warzywa czyli po prostu blonnik, a za to nie może podrobów, bo jest po Cp.
Każdy pies jest inny po prostu.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 maja 2023 10:06
Gdzie zamawiacie gryzaki? Ja od dłuższego czasu petmexa, ale zmieniłabym coś. Przerobiłam balto i lorda zetona też.

Aura z koleżanką Aurą pozdrawiają
20230428_180104.jpg 20230428_180104.jpg
madmaddie, a czemu w ogóle chcesz zmieniać ? Nie byłaś zadowolona z tych dotychczas wypróbowanych firm ? Ja jakoś już bardzo długo zamawiam z balto i cały czas jestem zadowolona.
Potrzebuję dobrego psikacza na kleszcze-dla mnie ,pies dostaję regularnie tabletkę.
Chodzi mi o coś czym mogę napsikać na spodnie i buty przed spacerem.Mamy w okolicy tyle kleszczy ze to jest jakaś masakra
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
11 maja 2023 07:24
Tobaccovanille, ja lecę po ubraniach albo NAFem końskim albo najsilniejszą Muggą.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się