PSY

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 listopada 2010 11:45
No i mamy pierwszą stratę, szkoda, że zdążyłam w nich wyjść tylko raz.
KLIK

A to sprawca!
KLIK
😁

Są prześliczne jak są małe - w sumie to nie ma brzydkich szczeniąt, ale sama rasa mnie przeraża. Zdaję sobie sprawę z mojego mylnego toku myślenia, ale jakoś tak mi się utrwaliło. Piękny niszczyciel JARA 🙂
zaba   żółta żaba żarła żur
11 listopada 2010 12:23
Niszczyciel widać dumny z siebie!Ahhhh  😀iabeł:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 listopada 2010 12:36
Zdjęcia niszczyciela sprzed "chwili", a buta zjadła w poniedziałek? 😀
Cholera jedna tylko moje buty nosi, ale to moja wina, bo butów nie chowam, a nie długo zęby będzie wymieniać 😉
To musiałabym wam pokazać jaką ma minę jak moje noszone majtki wyciąga z pralki  😂
a jak się robi, by pies stał przed sędzią taki wyprostowany i z taką dumną miną ❓
Robi się tak, że się trafia na takiego wyjątkowego psa jak Sab-o niesamowitym temperamencie i wpatrzonego w jednego jedynego pana, wręcz od niego uzależnionego(za bardzo...) 😉

Blow - widziałam jak robisz zdjęcia przed halą chyba 8? Kucałaś i pstrykałaś fotki 🙂 Szłam z moją czarną bandą 🙂


Z tą bandą? 🙂

cieciorka   kocioł bałkański
11 listopada 2010 14:06
cieciorka, furminatory i wszelkie ich podróki o takim samym ostrzu WYMIATAJĄ 👍 Ja mam coatminator marki Vivog-jest super ale ostrze o wiele węższe niż w przytoczonym przez Ciebie, był też droższy, sporo droższy...ta cena z aukcji jest zaskakująco niska 🤔 Kurka, może się skuszę bo ta szerokość kusi... 😉 Jakiego masz psa(o rodzaj sierści mi chodzi)?
psa mam starego kundla, w zależności od ostrzyżenia przypomina sznaucerka lub pudelka, sierść pudlowa, raczej nie kłopotliwa.
Furminator raczej przyda się na dla kota, wielkości psa (7kg) o mega puchatej sierści- nie leży, tylko stoi, tyle jej ma. Przy głaskaniu zaraz po czesaniu wyłazi z niego mnóstwo futra, po przytuleniu zostaje się rudym. To futro jest takie mięsiste, można za nie złapać, jak u malamuta (tylko w mniejszej skali oczywiście), dużo podszerstka. Dla odmiany drugi kot ma gładką, leżącą sierść, której prawie nie gubi.
Zastanawiałam się nad rozmiarem ok. 7cm zamiast 10, ale kot jest duży (http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,12.msg712870.html#msg712870), i bardzo lubi czochranie. Za rok, lub dwa w planach większy pies (właściwie średni), wprawdzie z krótką i leżącą sierścią, podobną do Twoich, ale zawsze to większa powierzchnia czesania 😉
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
11 listopada 2010 14:28
Dzisiaj mój pies wyjął kocią kupę z kuwety i ją zaczął jeść  🤔 Trzeba go jak najszybciej oduczy tego, tylko nie wiem jak, na razie kuweta stoi wyżej 
Ja wam powiem jedno agility tez może być uzależnieniem i stwierdzam że jeden pies do treningów to za mało. 🤦
Blow czyżby dogoterapię prowadził Groszek z D.? 😀
Blow czyżby dogoterapię prowadził Groszek z D.? 😀


odpowiem za Blow - tak, to Groszek 🙂
zaba   żółta żaba żarła żur
11 listopada 2010 19:39
Hermes-im więcej czytam tym bardziej załamuję się!  😵

Generalnie zanim ktoś decyduje się na psa,zasięga informacji praktycznie na każdy temat związany z nim!Szczególnie na temat wychowania!I nie ważne czy jest to mały York czy jakiś olbrzym,zajmujący pół pokoju!Pies to pies!Do każdego powinno podchodzić się tak samo!Każdego należy od początku uczyć co mu wolno a czego nie!

U was widzę,że wszystko od du*y strony,najpierw pies a teraz jak go wychowac?  Tak się nie robi!!!  😵
cieciorka, generalnie rzecz biorąc takie trymery są genialne do podszerstka ale nieprzesadnie bogatego, obawiam się, że psa mocno kudłatego i puchatego po prostu ogołoci z futra tnąc włos także uwaga 😉

Hermes, to normalne u szczeniaków, większość z nich ma na swoim koncie takie urozmaicanie diety! 🤣 Mój też tak robił.
Trzeba pieska delikatnie(!) skarcić ale tylko jeżeli przyłapany został na gorącym uczynku.Np złapać za skórę na karku(ostrożnie, wszak to pchła maluchna jest), powiedzieć stanowcze(ale nie krzycząc) "FE" czy jaką tam sobie komendę negatywną wymyślisz(ważne żeby była zawsze taka sama)...
Psy często zjadają odchody dla uzupełnienia flory bakteryjnej brzuszka-powiedz o tym mamie i poleć zakup tabletek Rumen Tabs-możliwe, że pomogą a na pewno nie zaszkodzą...

W&W, tak tak TAK!!! 💃 Dziś mieliśmy trening po dłuższej przerwie i znów jestem jak nowo narodzona-pies tym bardziej!Uwielbiam tą przemianę jaka zachodzi w tym moim sflaczałym kapciu transformującym się w huragan emocji i dynamiki na placu 🙂

Naboo, tak to Groszek z D. skąd się znacie? 😉
Zdjęcia niszczyciela sprzed "chwili", a buta zjadła w poniedziałek? 😀
Cholera jedna tylko moje buty nosi, ale to moja wina, bo butów nie chowam, a nie długo zęby będzie wymieniać 😉
To musiałabym wam pokazać jaką ma minę jak moje noszone majtki wyciąga z pralki  😂

Z moją bylo dokładnie to samo. Moje buty i noszone majtki, w ostateczności biustonosz. Brudy wydzierała z takiej zasuwanej szafki, nie wiem do tej pory, jak ona tym nosem tam musiała namanipulować, żeby się do tego dorwać. Tylko, że moja nie gryzła, po prostu na nich spała.

Teorie co do żarcie gówien są trzy:
1/ problemy behawioralne
2/ zwierz dostaje za dobre żarcie i część tego żarcia jest w kupie, stąd jest ona tak atrakcyjna, że należy ją zjeść
3/ odwrotna sytuacja - kiepskie żarcie i pies żre wszystko co dorwie, łącznie z własnym kupskiem.

Podejrzewam, że żarcie kocich kup pasuje do punktu nr 2.
aaa JARA dopiero teraz zobaczyłam, że masz bulla 😍  jaka ona jest piękna!!

My też mamy w rodzinie bulika (tu był jeszcze młody na tym zdjęciu):



W ogóle nie wiem czy kiedykolwiek przedstawiałam moja sukę Ginę:


Blow z ciekawości poczytałam Twoje posty i już wiem, że my też się znamy. Nie poznajesz siwego? (co prawda widziałaś go raz, ale on przecież był taki charakterystyczny  💘 🤔mutny🙂
edit.
żeby nie było OT dorzucam zdjęcie - mój pies pracuje, czyli pilnuje dzieci
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 listopada 2010 19:48
pokemon, a co jeśli pies je ludzkie kupy? Psiej nie ruszy, kociej też nie?
Wpadam z krótkim pytaniem- czy są jakieś, hmm, dowody na to, że do dużych worków z karmą (tych powyżej 7kg) wsypywana jest karma gorszej jakości? Z dnia na dzień nasza suka odmówiła jedzenia karmy, którą dałam jej z nowo napoczętego dużego wora..
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 listopada 2010 21:03
zaba a mnie coraz bardziej zaczyna wkurzać fakt, że czepiasz się, że do psa trzeba się najpierw przygotować, ale przykro mi bardzo jak wcześniej pisałam MOJA MAMA GO DOSTAŁA W PREZENCIE skąd niby miała wiedzieć, że dostanie yorka?!  🤔 Nie rozumiem czego ty się czepiasz PIES ŻYJE I MA SIĘ DOBRZE!
a co za różnica czy yorka czy innego? pies to pies
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 listopada 2010 21:30
Uważam, że sprawianie komuś psa w prezencie nie jest dobrym pomysłem. Podejrzewam, że osoba, która sprezentowała psa kierowała się jego małymi rozmiarami, a nie charakterem 😉


Pies miał być przecież cały biały!
KLIK

I miał być taki czysty!
KLIK

W tym odcinku się nie udało 😉
KLIK
KLIK
nie mogę się napatrzeć 💘
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 listopada 2010 21:32
Dziękuję (jeśli to o moim kurduplu)  😉 Rzadko komu podoba się moja świnka  😍
Ja kocham świnki, a białe to już w ogóle 😉
Blow - tak ten Rudowłosy człowiek to ja i oczywiście moja banda 🙂 Fajnie, załapaliśmy się na zdjęcie 🙂 W takim razie miło było was poznać, choć tak z daleka 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 listopada 2010 21:43
branka, a ten wasz rodzinny bulik to też Wrocławiak? :P
Oczywiście, że Wrocławiak 😀 a dokładniej mieszka na Psim Polu i należy do mojego brata(ale bardzo często jest u mnie w domu, bo brat dużo wyjeżdża służbowo i wtedy mam 2 psy 😎 ).
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 listopada 2010 21:51
branka, a Ty z jakiego osiedla jesteś? :>


edit:
Jutro o 11 na Animal Planet jest program o bulterierach, welsh corgie, charcie perskim, australijskim pasterskim (i nie wiem czy to chodzi o kalpie czy o Wojenki Cattle doga) 😉
pokemon, a co jeśli pies je ludzkie kupy? Psiej nie ruszy, kociej też nie?


a ze tak zapytam... jak cos takiego jest mozliwe ?  🤔 pies w szambie urzeduje czy co ?
Wpadam z krótkim pytaniem- czy są jakieś, hmm, dowody na to, że do dużych worków z karmą (tych powyżej 7kg) wsypywana jest karma gorszej jakości? Z dnia na dzień nasza suka odmówiła jedzenia karmy, którą dałam jej z nowo napoczętego dużego wora..

To nie tak. Po prostu mógł być uszkodzony worek (nawet mikroskopijnie), coś tam "wlazło", spleśniało, czy coś innego i stąd problem. Miałam tak ostatnio z Royalem hipo, pies z 5 lat na tym, nagle odmówił współpracy z kolejnym workiem. Tylko, że Royal worek wymienił na inny i po kłopocie.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 listopada 2010 08:29
[quote author=JARA link=topic=32.msg767860#msg767860 date=1289591324]
pokemon, a co jeśli pies je ludzkie kupy? Psiej nie ruszy, kociej też nie?


a ze tak zapytam... jak cos takiego jest mozliwe ?  🤔 pies w szambie urzeduje czy co ?
[/quote]

Wystarczy że bezdomny lub żul załatwi się w krzakach w parku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się