PSY

Prawie norfolka mieliśmy jak byłam mala. Taki trochę przerośnięty był, ale podobny 🙂
Ta ma wpisane w kartotece "terier", ale ona ma wszystkie terki pod sobą 😀

O! Znalazlam! Rasowa jest  😂
http://www.szarik.pl/rasa-28-cairn-terrier.html
Dworcika gratuluje i sie ciesze bardzo razem z Toba! 💃
Cieszę się strasznie, ale to jeden z 330 🙁 Nie chodziłam po całym schronisku, obejrzałam tylko boksy z małymi psami i te, które z nimi sąsiadowały. No i fragment kwarantanny. Kilka psów nie pozwoli mi dziś zasnąć 🙁
Wojenka   on the desert you can't remember your name
25 października 2011 19:52
Dworcika, rzeczywiście cairnik, pręgusek. Bardzo ładna sunia, wytrymować ją i będzie elegancka  🙂.
🙂

Już się nie mogę doczekać odbioru, to będzie jeden z najdłuższych tygodni ostatnich czasów.
Hmm... czym zazwyczaj karmione są teraz psy w schroniskach? Co moglabym zabrać ze sobą na odbiór?
Dworcika śliczny psiak.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 października 2011 20:21
🙂

Już się nie mogę doczekać odbioru, to będzie jeden z najdłuższych tygodni ostatnich czasów.
Hmm... czym zazwyczaj karmione są teraz psy w schroniskach? Co moglabym zabrać ze sobą na odbiór?


Obroże/szelki i smycz.
Czym karmione. Hmmm jeśli dostają najtańszą karmę to są w siódmym niebie.
Wszystko zależy od schroniska, to co mają to dają. Czasem paszę dla świń, odpadki i resztki po jedzeniu, czasem dostają dwie kurze łapki dziennie, a czasem są karmione raz w tygodniu. Niestety, to polskie realia.`
To, ż☺e obrożę i smycz, to wiem. Pytałam właśnie o "prezent" dla reszty zwierzyńca.
W liceum organizowaliśmy zbiórki - grudziądzkie schronisko sugerowało głównie kasze, makarony itp. Będę w czwartek u psiny, to podpytam czym w Toruniu je karmią 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 października 2011 20:49
Tylko czy w schronisku ktoś gotuje czy dostają gotowe?
15kg jakiegoś Pedigree kosztuje ok 80zł, ale wiele psów się tym nie naje. Jak chcesz dać jakiś datek to może zasponsoruj jakiemuś psu szczepienie, dorzuć do leczenia/operacji albo zbierz koce, kołdry albo słomę do bud.
maleństwo   I'll love you till the end of time...
25 października 2011 20:50
Dworcika, tak jak pisze JARA, zależy od schroniska. Np moja w dniu adopcji na śniadanie spożyła indyka z makaronem. I zadziwia mnie, bo myślałam, że pies po schronisku zje wszystko, a ona wybrzydza.

My jako "prezent" zawieźliśmy garnki, miski i koce. myślę, ze kasze i makarony to niezły pomysł.
O czymś takim myślę. Żarcie to pierwsze co wpadlo mi do głowy. Pomyślę, a w czwartek zapytam po prostu.
Obroże.W schroniskach zazwyczaj brakuje obróż. I faktycznie wszystko co się nada do budy na legowisko, zima idzie 🙄 🙁  Ja jednak stawiałabym na jak najtańsze ale jednak karmy.Kasze i makarony to oni sobie zawsze kupią.Odpadki mięsne/kostne to marzenie...może masz jakiegoś rzeźnika zaprzyjaźnionego?Jeśli o mnie chodzi skoczyłabym do Biedry czy Lidla i kupiła tyle suchej karmy ile dam radę.
Z karma zapytam. Pamiętam, że grudziądzkie schronisko wolalo właśnie kasze/makarony itp. Suchą karmę dostawali dużo częściej, a większość psów wolała jednak gotowane jedzenie.
Mam jeszcze chwilę na zebranie paczki 🙂 Rzeźnika niestety żadnego.
Dworcika- z własnych doświadczeń, zawsze bardzo potrzebne są obroże w rozmiarze medium. no i koce wiadomo, oraz karma.
Dzięki 🙂

Wiedzialam, że tak będzie. Ledwie zasnęłam wróciłam do schroniska. I w sumie sunia, którą wybrałam mignęła gdzieś przelotnie, ale reszta... Zwłaszcza jeden pies, starszy już, upiął się mnie jak cień. Szkoda mi dziadka strasznie...



I takie dwa młodziaki:

W EuroCash'u jest karma MrDog 10kg- 22,50zł i wbrew pozorom całkiem nieźle żyją na tym psy.

Znajomy jak robił dla krakowskiego schroniska, to bardzo chcieli kasze i ryże-jednak sporo jest psów starszych, o różnym stanie zębów, chorujących, czy szczeniaków.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 października 2011 15:10
Wczoraj koło godziny 16 w hodowli Quercus w okolicach Mrągowa z podwórka zginęły dwie suki rasy bulterier:
biała Florka nr tatuażu 211J oraz pręgowana Halba nr tatuażu A821.
Poinformowane są już wszystkie schroniska w woj. warminsko-mazurskim, lecznice oraz policja oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości.
Jeśli ktoś miałby jakieś informację to proszę o kontakt z Danutą Łubian 503466009


Prześlijcie dalej, proszę.
Ostatnio cos duzo buli ginie...  🤔
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 października 2011 18:50
Ostatnio cos duzo buli ginie...  🤔


Nie wiem czy słyszałaś, że ostatnio w nocy ukradli bulla z ogródka. Właściciel powiadomił policję i pojechał z sąsiadami na poszukiwania. Jacyś robotnicy powiedzieli, że jakiś samochód wjechał w pole i słyszeli szczekanie psa. Jak podbiegali do samochodu to psa wyrzucili z samochodu, a sami odjechali.
bemyself znalazł się psiak  👀?
Byłam dziś w schronisku. Sunia już po zabiegu, czuje się dobrze, wylizała mnie po rękach. Pani ze schroniska zasugerowała karmę w puszkach.
[quote author=qniara link=topic=32.msg1168515#msg1168515 date=1319724880]
Ostatnio cos duzo buli ginie...  🤔


Nie wiem czy słyszałaś, że ostatnio w nocy ukradli bulla z ogródka. Właściciel powiadomił policję i pojechał z sąsiadami na poszukiwania. Jacyś robotnicy powiedzieli, że jakiś samochód wjechał w pole i słyszeli szczekanie psa. Jak podbiegali do samochodu to psa wyrzucili z samochodu, a sami odjechali.
[/quote]

Jak to było nie wie,ale że ukradli psa z Hodowli GAP to slyszałam....dlatego piszę że ostatnio coś sporo buli ginie .... zostaje skradzionych..... itp. 🤔


Edit :
Florka  znaleziona z tego co wiadomo , poszukiwana nadal  Halba  ,a psy nie zostały skradzione jak widać ...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 października 2011 21:12
[quote author=JARA link=topic=32.msg1168704#msg1168704 date=1319737805]
[quote author=qniara link=topic=32.msg1168515#msg1168515 date=1319724880]
Ostatnio cos duzo buli ginie...  🤔


Nie wiem czy słyszałaś, że ostatnio w nocy ukradli bulla z ogródka. Właściciel powiadomił policję i pojechał z sąsiadami na poszukiwania. Jacyś robotnicy powiedzieli, że jakiś samochód wjechał w pole i słyszeli szczekanie psa. Jak podbiegali do samochodu to psa wyrzucili z samochodu, a sami odjechali.
[/quote]

Jak to było nie wie,ale że ukradli psa z Hodowli GAP to slyszałam....dlatego piszę że ostatnio coś sporo buli ginie .... zostaje skradzionych..... itp. 🤔


Edit :
Florka  znaleziona z tego co wiadomo , poszukiwana nadal  Halba  ,a psy nie zostały skradzione jak widać ...

[/quote]

Widziałam właśnie na FB, że biała latała po wsi.
Podobno też w Siedlcach zaginął bull.


A ja mam dla Zivy zimówkę uszytą przez Ivett  💃  😍 Bulina wygląda w niej na 20kg grubszą, ale teraz to nawet Syberia nam nie straszna  💃
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 października 2011 21:21
Ja jak woziłam karmę do schroniska to nigdy kaszy nie kupowałam, kasza dla psów nie jest zdrowa, kupowałam ryż i makaron. Wiem, że kasza tańsza i więcej można kupić niż ryżu ale kasza jest podobno bardzo słabo przyswajalna i może wywoływać  u psów problemy żołądkowe.

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 października 2011 21:36
Wszystko zależy od rodzaju kaszy, ale rzeczywiście kaszy psy mogą nie trawić, albo wręcz przeciwnie może je przebiałkowywać.

Anetko jak Twoje wilczaki?  😍
Kolejnego psa ani słomy na razie nie potrzebuje  😉

A te maty, które wkleiłaś widziałam, ale ja właśnie chciałam taką wyższą po bokach i przyklejaną na przyssawki do szyby z uwagi na budowę mojego bagażnika inne po prostu nie pasują, a znacznie ułatwiłoby mi to sprzątanie samochodu po psach (zwłaszcza jesienią i zimą kiedy długie futro moich psów to prawdziwe przekleństwo dla mojego samochodu  😵

Przeszukałam już chyba wszystkie znane mi sklepy i nigdzie nie znalazłam także może ktoś się gdzieś spotkał z taką matą ? Zawsze pozostaje mi zamówić z hooksa, ale wolałabym jednak w Polsce gdzieś znaleźć.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
27 października 2011 21:47
G., a jaka wychodzi cena tej maty na złotówki?

Podpytaj dziewczyny z forum np Ivett lub Escadę czy by Ci zaprojektowały i uszyły taką matę, a przyssawki kupisz sobie w zoologicznym lub Castoramie. Może akurat wyjdzie Cię podobna cena lub nawet taniej.
G., a Kardiffa też oglądałaś? http://www.kardiff.pl/sklep/kardibag-c-153.html
Niektóre mają wyższe ściany, ale są bez przyssawek - choć znajoma miała i nie wiem właśnie czy to jakaś starsza wersja czy sama doczepiła.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się