PSY

nasze wilczątko powoli przestaje być brzydkim kaczątkiem..

No naprawdę!Ładnieje 🙂
quniara ano dokładnie ta ........... jest taka wyjątkowa  😍

kejsa ależ on ma fajowe uszyska

I jak się oprzeć takiej słodkości 😀?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 lutego 2012 17:30
Florcik, moje ukochane  😍
to ja się przyłączam..
mam psa co "paczy"  😉
Cariotka   płomienna pasja
11 lutego 2012 19:37
ale słodko paczy 😍 zakochałam się 😜
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
11 lutego 2012 19:51
Praktyczne zastosowanie psa w zimne wieczory 😉
Koniczka szkoda tylko, że na całość nie starcza 😉 ale i tak jest uroczy... zawsze taki grzeczny czy tylko jak śpi?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
11 lutego 2012 20:12
Niby mały, ale grzeje na potęgę 😉 Grzeczny jak śpi. Chociaż i tak narzekać nie mogę, kumaty jest bardzo i szybko załapuje.

Poglądowo obiecana Josera 🙂 Później poszukam jaki to rodzaj, może znajdę stare opakowanie 🙂
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
12 lutego 2012 12:45
To dorzucę jeszcze "moją" 😉

A! Właśnie mi się przypomniało, że mam taką "książeczkę" z opisami różnych karm Josery i ich zdjęciami. Jeśli jesteś zainteresowana to daj znać - zeskanuję 🙂
Dzięki dziewczyny 🙂.
A ona jest twarda czy raczej miękka?
Jak już wspomniałam mój pies jest bardzo wybredy, ma delikatne dziąsła no i straszny niejadek. Chyba kupię tą Joserę i zobaczymy co z tego będzie 🙂
Pierwsza to Josera Festival z rybką i sosem, druga Sensiplus z kaczką dla wrażliwszych piesków. Obie karmy są twarde, ale Festival bardziej krucha. Wielkościowo obie wypadają dla raczej średnich psów.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
12 lutego 2012 18:18
shagyaaa - karma z mojego zdjęcia to karma Kids.
MorticiaSlayer  a to nie josera dla wybrednych z sosem ?  🙄
Rzeczywiście, przepraszam za pomyłkę. One są dosyć podobne kształtem.
Z tych dla dorosłych psów z wyższej lini jest jeszcze High Energy, Balance i Optiness jeśli chodzi o te większe pieski dorosłe i mój niejadek próbował wszystkich i jedynie Festival mu pasował na dłuższą metę.
Karmił ktoś Joserą Festival i Belcando Finest Croc i porównywał reakcje psa? Ta druga też podobno z sosem jest.
Zgadza się, sprawdziłam i to Josera Festival z ryżem i rybką oraz sosem 🙂

Zmieniając temat z karm, postanowiłam dziś zaprojektować ubranko dla Neli na zimowe, mroźne spacery. Na początku myślałam, że nie będzie jej potrzebne, ale ostatnio okazało się jednak, że bidulka cała się z zimna trzęsie jak nie biega, a np. czeka ze mną na przystanku. Wzięłam się więc do zrobienia kroju coś na wzór: http://www.pelna-miska.pl/pl/p/Winter-Jacket-Polar-42/1977 . Siedziałam na samą górą prawie 4h... Czego efektem jest to, że nie mogę się teraz ruszać ze względu na kręgosłup... 😉 Został mi jeszcze tylko dół "kurteczki". Jutro jadę do hurtowni materiałów, planuję kupić polar (na wewnętrzną stronę) i jakiś materiał chroniący przed wodą (od zewnątrz). Miał ktoś z czymś podobnym do czynienia? Co polecacie? To mój pierwszy "projekt" i nie bardzo wiem jak go wykończyć 🙂
Próżność nie zna granic więc jeszcze pare..

Kejsa Przystojniaczek 🙂
Kejsa no nareszcie foty!!! Ciemny on...  😀iabeł: czy tylko na fotach tak wyszedł?
Napisz jak sobie radzicie z burym szczęściem...
Nie i nie. Tak trudno przeczytać skład?
Kejsa cudny (to czsł wilczak?) .
A oto moja Amelka, zwana również księżniczką ze śmietnika (bo tam właśnie ją znalazłam)

To jej popisowy numer ala piesek preriowy
Zdjęcia trochę oszukują, ale faktycznie ciemny, ta pierwsza jest najbardziej realistyczna.  Radzimy sobie już chyba lepiej😉 Chodzimy do przedszkola, mieszkanie już przemeblował po swojemu ale jest cudowny, nie do zajechania😉 Jak sobie radziłaś z gryzieniem.. wszystkiego? łącznie z nogami, rękami..

Hanula tak jest, wilczak czechosłowacki
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 lutego 2012 21:46
Dramka, szukasz dobrej karmy? Sporo takich na rynku: Acana, Orijen, Taste of the wilde, WolfsBlut, White Woolf, Fish 4 Dogs, Lukullus.

Niestety, dobre karmy kosztują więcej. A Royal i Eukanuba kosztują za dużo w porównaniu do ich jakości.
Duuużo zabawek, gryzaków, sznurków do przeciągania, prasowanych kości itp. Z Lichem było gorzej bo Baskil nie chciał się z nim bawić, wychowywał ale rozrabiać i bawić w zagryzanie to niekoniecznie... więc jak podgryzał nas to uwagę przekierowywałam na zabawki i zamiast ręki podsuwałam coś co wolno sobie poszarpać. Kiedy gryzł jak opętany za mocno robiłam mu mniej więcej tak:

oczywiście nie pyskiem (tzn buzią  😉 ) ale ręką... obejmujesz i przytrzymujesz za pyszczek.  😉
Na moje buraki działało.
I pamiętaj, że csv'y są bardzo wrażliwe na mocne sygnały im mocniej sygnalizujesz, że coś Ci się nie podoba tym bardziej się szczeniaczkują i pokazują podporządkowanie (w ich przypadku trudne do opanowania głupawki i za wszelką cenę polizanie po twarzy) on coraz bardziej nakręcony Ty coraz bardziej zła i kółeczko się zamyka... Z burymi tylko spokój może nas uratować  🥂

Pozdrowienia od CIOCI Lahatiel GD  😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
12 lutego 2012 22:10
Rany, jakie te wasze wilczaki są piękne 😍 Słyszałam że to bardzo trudne psy, w zasadzie jedne z najtrudniejszych do ułożenia, prawda to czy raczej ludzie demonizują? 👀
Nie i nie. Tak trudno przeczytać skład?

Zdradzisz mi jakie tajemnice kryje skład?

JARA i wszystko jasne. dzieki  :kwiatek:
W składzie jak sama nazwa wskazuje jest napisane co się w karmie znajduje, jak w jednej są 'produkty pochodzenia zwierzęcego', a w drugiej 'mączka mięsna' to jak karma ma być dobra? Nie wspominając już o całej masie niepotrzebnych zbóż, ale po co czytać, za dużo wysiłku. Nie wspominając już o tym, że w tym temacie to już było wałkowane X razy.
Nie, nie demonizują...
Ale to czy najtrudniejszy nie wiem, nie miałam w domu wszystkich ras.  😉 A z tych, które miałam owszem...
Wszystko zależy co rozumiesz pod pojęciem UŁOŻONY, wilczaki są bardzo inteligentne i uczą się błyskawicznie pod warunkiem znalezienia odpowiedniej dla danej sztuki motywacji... Mój pies na poziomie szkoleniowym IPO I dla jednych jest dobrze ułożonym psem dla innych powalonym furiatem (nie lubi niektórych obcych osób i potrafi obczyścić lodówkę jak nikt nie widzi) więc wszystko zależy co kto rozumie pod pojęciem ułożony...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się