PSY

Wojenka   on the desert you can't remember your name
18 lutego 2012 14:58
[quote author=łania link=topic=32.msg1308157#msg1308157 date=1329573412]
Z ciekawość: czechosłowackie wilczaki są bezpłodne? Jak np. koń + osioł = muł ?
[/quote]

Nie są bezpłodne  😉
Cieciorka, niestety, Wola to nie moje rejony. Bardziej Praga Pd. W okolicznych sklepach nie znalazłam niestety Orijena i Acany...
cieciorka   kocioł bałkański
18 lutego 2012 20:00
łania, jak niby miałoby się je wobec tego hodować gdyby były bezpłodne?
cieciorka, zastanawiałam się czy wilk + pies = wilczak, czy wilczak +wilczak = wilczak  😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
18 lutego 2012 21:30
fioukova a który dokładnie Orijen by Cię interesował?
Edytka, Regional Red lub ew zwykły Adult. Wolałabym Regional Red, ale nie wiem czy moja psina to łaskawie ruszy - czasem wypina się na dziczyznę.
fioukova, mogę się podzielić ale jestem już na końcówce worka. Jak zamówię ponownie to dam znać.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 lutego 2012 11:06
[quote author=łania link=topic=32.msg1308670#msg1308670 date=1329599220]
cieciorka, zastanawiałam się czy wilk + pies = wilczak, czy wilczak +wilczak = wilczak  😉
[/quote]

Tak powstały wilczaki od krzyżówki owczarka niemieckiego z wilkiem. Teraz się krzyżuje wilczaki ze sobą. Chociaż krążą legendy, że są tacy co by chcieli znów dolewać krwi wilka.
Dzisiejszy spacer był zdecydowanie pod znakiem łosia 🙂 Poszliśmy jak zwykle do lasu i trafiliśmy na mnóstwo tropów. Zwłaszcza w jednym miejscu, na polance gdzie pod śniegiem ziemię pokrywają mech i porosty. Łosie nocowały tam dzisiaj 🙂 Psy wpadły w amok.
U góry zdjęcia widać nawet odciśniętą sierść.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
20 lutego 2012 12:56
Jak bardzo delikatnie poruszyć z teściami temat zatuczania psów...?  🤔
Dwa starsze mają od dawna problemy ze stawami, młodsza Nora wygląda jak pączek w maśle, a 5 miesięczna Mila już jest za gruba...  😵 Dzięki Bogu dwie ostatnie często latają i biegają z Morusem, trochę kondycji im to zapewnia... ale i tak Mila mnie martwi. Nie dość, że z racji rasy i tak może mieć problemy ze stawami(owczarek środkowoazjatycki), to jeszcze otłuszczenie bynajmniej jej w tym nie pomoże. :/ Weterynarz im tego nie wyjaśni, bo przecież nie chce stracić klientów  😎
Zapewne w przyszłym miesiącu wyjadę na dwa tygodnie, Moro będzie u nich. I już widzę, jak po powrocie odbieram słodkiego, tłustego, kudłatego pączka a nie psa...  😵
A może ktoś z was albo znajomych ma szczeniaki Jack russela?




Kupiony ciuch dla psa jednak jego męska duma nie pozwoliła na "wystrojenie" .... :/ Tak więc będzie dla mamy jak młoda wyrośnie ;P







I wiecznie "uśmiechnięty" 😀
qniara, co one mają z noskami? Jakieś takie biedne oba wyszły...
Bule chyba zawsze wychodzą "biednie" ,albo "głupio"
Co mają mieć z noskami? Bo nie rozumiem ... mają mleczaki, są dwa - nie raz się bawią w mało delikatne zabawy, a nosa nie mają z sierścią więc igiełki widać "sprawne"
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
20 lutego 2012 15:48
Na pierwszych dwóch zdjęciach wygląda na baaaaaaardzo zaspaną 🙂
A wręcz przeciwnie bo  była mega rozbawiona ;D ale już trochę zmarznięta i chciała do domu ;D
qniara, no właśnie te ranki - nieźle muszą bojować, że takie rany wojenne noszą 🙂
Co do wychodzenia "biednie", to mam chyba najbardziej żałosne zdjęcia pudla jakie świat widział 😀 Są tak paskudne, że ich nawet nie wrzucę 😉
CzarownicaSa kurczę to właśnie wet powinien zwrócić uwagę, że nadmierna waga u psa jest niewskazana. W końcu do jego zadań powinno należeć dbanie o dobro psa a nie o to żeby człowiek się nie obraził.

Nam właśnie wetka stanowczo acz kulturalnie zwróciło uwagę, że labradorka jest za gruba. Wyjaśniła jakie niesie to ze sobą ryzyko i na jakie choroby naraża psa.
Choć wytłuamczenie tacie żeby jej nie podkarmiał było nie możliwe. I w związku z tym po ponad roku odchudzania nie było efetów. Zaczęła zauważalnie chudnąć dopiero dwa miesiące temu jak Jego zabrakło.

Dlatego niestety dopóki teściowie nie zrozumieją, że robią psiakom krzywdę to walka z wiatrakami

Edit:
Jeszcze nie ideał ale już nie kluska

Dzionka - wstawaj .. !! .. wiesz co do moich kluch to ... "wojna domowa"  🏇  😂
Archeo, pocieszna Babcia Blondyna 🤣 W jakim jest wieku?

A propos żałosnego wyglądu....Pamiątka z pierwszego razu-zawody z dogtrekkingu 😉



Pogoda, podłoże.....no comment 😀iabeł:
Wojenka   on the desert you can't remember your name
20 lutego 2012 21:22
I te urocze krople na obiektywie  😉
Taaaak, całość najlepiej określałby wyraz MOKRO 😉  Wkręciłam się, następne w kwietniu, idziemy znowu. oże ktoś się skusi i przyjedzie do Gdańska połazić po oliwskich lasach? 🤣
Blow 10. Śmiesznie przecytać o niej Babcia. Dopóki żył Rudzielec była nazywana Młoda. Ale fakt faktem teraz to pani w sile wieku.

Pogoda rzeczywiście była pod psem.
Szliście jakiś konkretny dystans?
Babia wiekiem, umysłem niekoniecznie 🙂

Szliśmy najkrótszy dystans 10km i dobrze się stało, że taka decyzja została podjęta(ja chciałam 25) bo warunki dały nam w kość 😀
Z tym umysłem to prawda. Teraz ma czteromisięcznego yorka do towarzystwa i razem z kotem potrafią prawie roznieść parter na strzępy.

Do dogterkkingu trzeba mieć chyba niezłą kondycję. Jak przeczytałam kiedyś o Czechach chodzących 100km 😲

My ograniczmy się do wspólnych spacerów z koniowatym. W jednym ręku pies w drugim Tunis i łazimy po lesie.
no i niestety sezon skijoringowy nam się skończył 🙁 a czarnemu tak się spodobało...
quniara Ty ich nie słuchaj!!! Maluchy wyglądają bosko a nie biednie  😵 😵 😵 Szczególnie białasek...... schrupałabym  😍 😍 😍
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
21 lutego 2012 10:06
znacie jakieś bardzo wytrzymałe zabawki? mój chłopak ma amstaffa (6 m-cy), który bardzo się nudzi w domu (zniszczyła wszystkie zabawki typu sznurki) i dobiera się teraz do ścian...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 lutego 2012 10:12
bajaderka-zorro, kongi
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się