PSY

k_cian wiem oczywiście że ten jeden przypadek wcale nie oznacza że te psy takie są ale wiesz jak to jest.. zobaczysz jeden 'spaczony' okaz i już mam spaczone całe pojęcie/mniemanie o danej rasie..

a jakiej rasy jest ta Twoja Tośka ? Golden ?
Toska to piękna flat'ka  💘
Wrzucę też tutaj, bo strasznie przykra historia.
Piękny psiak, po drugiej ucieczce pod płotem, właściciele po 7 latach stwierdzili, że już go nie chcą...
PILNIE szuka domku! Kraków i okolice.
https://www.facebook.com/events/452447528216418/?notif_t=plan_edited


Sama nie przygarnę, ale zawsze mogę udostępnić 😉
mam takie pytaneczko.. może trochę głupie no ale ja się mało znam więc zapytam  😉 mianowicie każdą wymienioną tu rasę wyszukuje sobie w google i czytam opisy i co to za psy itd. i zastanawiam się co to znaczy że 'podlega/nie podlega próbom pracy' ? 😡
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 lutego 2014 18:23
margaryna, to jest zabiedzony golden, zobacz jakie to chude. Głowa w pełni nie wykształcona z powodu niedożywienia za szczeniaka 😉


😁

[[a]]http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%B3by_i_konkursy_pracy_ps%C3%B3w_my%C5%9Bliwskich[[a]]
nie śmiej się ze mnie ja się zbyt wybitnie na rasach nie znam to i pytam.. czyli że co ? albo bierze udział w polowaniach albo nie ?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 lutego 2014 18:38
Jeśli masz psa, który podlega próbą pracy to musi te próby przejść aby mógł mieć status reproduktora lub suki hodowlanej.
Mały off top 🙂 Chciałabym gdzieś wyjechać z TŻ oraz psem. Polecacie jakieś sprawdzone miejscam gdzie mozna z psami zwiedzać, przebywać?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 lutego 2014 18:43
a jakiej rasy jest ta Twoja Tośka ? Golden ?



O rany, przepraszam, umarłam ze śmiechu  😁  😉 oczywiście margaryna to nie jest złośliwe  :kwiatek: Ale jak sądzisz - od czego pochodzi nazwa GOLDEN retriever?  😁  😉
pewnie od tego że jest złoty  😀 no ale czarnych nie ma ?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 lutego 2014 18:45
Nie ma 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 lutego 2014 18:46
No nie ma, nie ma  😉 W zależności od typu są od bardzo jaśniutkich do ciemnozłotych (czyli takich rudawych), ale czarnego to już się pod goldena nijak nie podciągnie  😉
aaaahaaaaaa......  😀 dzięki  :kwiatek:

dzięki JARA za wytłumaczenie o co chodzi z tymi próbami 🙂
szkoda, że w malamutach próby pracy nie są wymagane....
margaryna, to jest zabiedzony golden, zobacz jakie to chude. Głowa w pełni nie wykształcona z powodu niedożywienia za szczeniaka 😉


JARA!! Przez Ciebie oplułam ekran!!  😂

Jeśli masz psa, który podlega próbą pracy to musi te próby przejść aby mógł mieć status reproduktora lub suki hodowlanej.


Nie całkiem. Retrievery podlegają próbom pracy ALE nie mają obowiązku zaliczenia do wpisu hodowlanego... niestety. 🙁 W Niemczech, Czechach czy nawet w Estonii... i wielu innych krajach retrievery ten obowiązek mają. U nas jeszcze nie.. ale walczymy. 😉  Natomiast próby pracy i konkursy dla nich są przeprowadzane. Dla takich ras istnieje np na wystawach klasa użytkowa, do zrobienia tutułu interchampiona wymagane jest już zaliczenie konkursów - dopiero wtedy pies ma tytuł CIB, bez tego może zrobić tylko CIE.. niby też inter ale nie do końca to samo 😉
Kolejna sprawa, że psy tych ras mogą zrobić championat pracy - tak krajowy jak i międzynarodowy.
O ile dobrze pamiętam w PL jedynymi psami ras myśliwskich, które potrzebują wpisu do hodowlanki są chyba wyżły.. ale mogę się mylić.

[quote="smarcik"]O rany, przepraszam, umarłam ze śmiechu  😁  😉 oczywiście margaryna to nie jest złośliwe  :kwiatek: Ale jak sądzisz - od czego pochodzi nazwa GOLDEN retriever?  😁  😉
[/quote]
Oczywiście, że nie złośliwe! Ja też nie oplułam monitora złośliwie! 🙂 A różnic jest wbrew pozorom więcej niż tylko w barwie sierści ( flaty uznawane tylko w wersji wątrobianej i czarnej) . 😉

margaryna  Raz, że flaty są dużo delikatniejsze od goldów ALE za to kapcię wyższe. Dwa w standardzie nie istnieją w wersji biszkoptowej - tak jak goldeny występują tylko jako blondasy. Trzy nie co inny temperament, nawet omijając, że większość goldów ma wypaczony charakter w stosunku do pierwotnego. Inna masa. Flat nie ma podszerstka - golden multum.. No i  Masz tu porównanie głów... chyba nie da się pomylić 🙂

Tosia i jej treningowy fumfel Skidder



kkk  :kwiatek:

edit. kurna jak to rzadko pisząc na forum można zrobić w poście sieczkę  🤣
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 lutego 2014 19:08
Kompletnie niepodobne  😉

Nikt nic nie wie na temat Otterhoundów?  🙁
Prawda? 😉 Nawet pomijając fakt że to pies i suka, więc niby skrajne przykłady.. ale ekspresja pyska jest nawet inna.

Ja się nie spotkałam niestety z tą rasą. 🙁

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 lutego 2014 19:15
Kcian wyzly maja obowiazkowe, moj kolega był ze swoim weimarem na próbach (swoja droga ustawionych) wiec zasugerowałam sie ze to obowiazuje wszystkie rasy.
no rzeczywiście teraz widzę że totalnie inne  🙂

smarcik ja to bym pewnie szukała info o hodowli w Związku Kynologicznym

to ja mam jeszcze jedno pytanie : jak Owczarki Szetlandzkie znoszą upały ? bo wyczytałam że są aktywne, lubią ruch i zabawę ale to futro mnie nieco przeraża..
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 lutego 2014 19:26
margaryna niestety nic tam nie ma.

Jak patrzę pod kątem cech, które powinien posiadać mój przyszły pies, to najbardziej pasuje Labrador. Tylko kurcze jednego już mam i on nijak nie spełnia cech wymienianych przez znawców tematu  😁
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
02 lutego 2014 19:27
Smarcik, a cos sie tak na błoniastopalcego uparła? Stawy rybne masz ? 🤣
JARA, no one na 100%, mamy ćwiczące z nami weimary. 🙂 Natomiast wydaje mi się, że żadna inna rasa nie ma takiego obowiązku... Ani rasy zaliczane jako norowce, ani posoki, ani dzikarze.. To co mnie cieszy, to zmiana regulaminów. Teraz żeby retriever mógł zdobyć tytuł CIB nie wystarczy puścić go w tropowcach. Teraz MUSI mieć zaliczony konkurs retrieverów. Zaostrzanie wymogów na pewno ukróci puste wydmuchiwanie tytułów.

tet a co to tylko one błoniastopalczaste?  😁

smarcik a jakie to mają być cechy? Może zamiast labka po prostu inny retriever? Charaktery równie różne są jak i wygląd.  😉 A jednak trochę cech wspólnych nadal mają.
Czy ktoś podawał tą karmę: http://allegro.pl/ekologiczna-karma-dla-psow-magnusson-adult-5-kg-i3923956685.html

No i czy 7kg bezzbożowej Farminy N&D w cenie 122zł to niezła okazja?

(lukullus niejadalny, TOTW średnio wchodzi)
wistra, ja ją podawałam.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 lutego 2014 19:42
k_cian planuję zakup nowego psa po przeprowadzce w góry (czyli za 2 lata) więc chciałabym żeby był przystosowany do wędrówek, wytrzymały, chodził z koniem w tereny, być może miał coś wspólnego z polowaniem, ale to bardzo niepewna kwestia  😉 Z drugiej strony chciałabym żeby był w stanie zostać na kilka godzin w domu (oczywiście odpowiednia dawka ruchu gwarantowana mimo to) no i żeby przez ten czas w miarę możliwości nie zagryzł mi kota  😁

smarcik, wypisz wymaluj flet kotlet  😁 😁 😁 a do tego będziesz miała gratis pajaca all day long przy którym chandra Ci nie groźna 😁

ps. huhu z polowaniem mówisz, ale to jeszcze zależy na co  😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 lutego 2014 19:48
Jest to opcja godna rozważenia  😁 Chociaż ten Otterhound tak niesamowicie wpadł mi w oko  💘 Może za dwa lata ktoś już postanowi je hodować w Polsce albo będę robić interesy za niemiecką granicą  😁
btw na co Ty myślisz polować?

Jak lubisz takie szrostkie... to z fajnych egzotycznych ras.. może spinione?
K_cian, i jaką masz o niej opinię?

A jeżeli miałabym wybierać między N&D kurczak z granatem a Orijenem, to która lepsza?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
02 lutego 2014 19:56
k_cian poszło PW  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się