PSY

chomcia Współczuję ogromnie  🙁 Niestety takich sytuacji czasem ciężko uniknąć ...
ushia zuza A no, kawał cielska, choć nieprowokowany to prawdziwy misiek do tulenia 😉 Wiadomo jednak, że gdy trzeba, to pokazuje do czego go stworzono  😁

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 grudnia 2014 20:03
Dziś dostałyśmy paczkę z karmą Doctor Dog jednobiałkowa wołowina. Test smaku zdała na 6+. Jeszcze nie widziała, żeby mój pies tak się rzucał na karmę. Niestety od razu po zjedzeniu zaczerwieniły jej się uszy. Zobaczymy co będzie dalej, oby jednak mogła ją jeść!
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
02 grudnia 2014 07:43
😁
http://pelna-miska.pl/pl/c/DOOG-zabawki-dla-psa/516


U mnie w lesie tez jest promocja na patyczki. Wszelkie ksztalty i wielkosci. Wykonane z ekologicznych materialow.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 grudnia 2014 08:28
A ja czekam na próbki shaggy brown. Po Orjenie Nuta kupska robi jak dog niemiecki  😵
Czy kiedy pies kradnie ubrania właściciela i żuje je, ciumka i ssie podczas jego nieobecności, to choroba sieroca?
(potrafi nawet zdjąć je sobie z wieszaka czy półki)
wera5510 Ile waży to Twoje szczęście? Pytam, bo mam psicę w podobnym typie (kaukaz x środkowoazjatycki). Wprawdzie ma dopiero 8 miesięcy, ale już jest spora 🙂 Zastanawiam się jaka będzie w wieku 2,5 roku...
moja suka leonbergera - max waży 56kg
safie, ejże, dogi wcale nie robią takich wielkich kupali 😉

Moja suka totalnie znudzona rekonwalescencją, a ja sprzedaję rower miejski i kupuję terenowy - na przyszły rok planuję pierwsze starty w zaprzęgach 😉 Tymczasem pożyczam w weekend hulajnogę i od przyszłego tygodnia zaczynamy lekkie treningi 🙂
Honey powodzenia 😀 Kocham bikejoring, moja sunia też. Nigdy jej nie zmuszam do ciągnięcia, sama az wariuje gdy widzi szelki do ciągnięcia, wkłada łapy w odpowiednie otwory i już chce ciągnąć 🙂 Wprawdzie wiele nie pociągnie, ale na rowerze to się jeszcze pedałuje :P Fajna sprawa.
honey, to może razem się za to weźmiemy? Ja rower mtb mam, psa chętnie ciągnącego też. Tylko czasu (szczególnie zimą) w tygodniu brakuje, jak ja Ci zazdroszczę studenckiego lajfu :P
Roxy w lesie 🙂

[img]https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/10624576_757111367659455_1296747231244569255_n.jpg?oh=ef20cab8588d58c17b616eab92e4720c&oe=5517DB31[/img]

Mam zagwozdkę, zauważyłam dzisiaj że pies ma hmm asymetryczne biodra, jakby z lewej strony bardziej wystaje guz biodrowy. I dodatkowo jak robi kupę, to tę lewą nogę odciaża, wysuwa mocniej do przodu. Plus czasem jest nieregularna, ale ogólnie chęci do ruchu są.
Jutro jadę z nią do weta, bo i kot jedzie, mam nadzieję że to nie jakaś dysplazja  🙄
kwagga Coś ok. 50kg, może trochę ponad - dawno ją ważyłam. Ona jest wielka, puchata, ale...chuda z natury. Ta rasa ma skłonności chyba po prostu do tego, bo jej matka jest taka sama, inny pies tej rasy co w pobliżu chadza też taki, a nawet bardziej kościsty  😉
Alten, no moja rwie się do biegania jak szalona, dlatego liczę na to, że rower lepiej spuści z niej parę niż 10 km biegi :P

Hiacynta, coś za coś, ja za to nie kupię roweru za więcej niż tysiaka na ten moment, no ale umówmy się, że wyczynowo raczej jeździć nie będę, ale ciągnie mnie do klimatu zaprzęgowego :P
No i muszę kupić mocowanie do bagażnika na dach i jeszcze modlić się że mój samochód dożyje przyszłej zimy :P
Jak kupię rower, to będę chętna na towarzystwo 😉 (Mimo wszystko trochę nie mogę się doczekać "dorosłego życia", żeby odetchnąć finansowo, bo tyyyle bym chciała z tymi psami robić :P)

kolebka, to może być stary uraz, jak nie czuje bolesności, to pewnie nie będzie jej przeszkadzać w życiu 😉
Mnie do zaprzęgów też ciągnie, marzyłby mi się trójkołowy wózek ciągnięty przez dwa psy 🙂 jak mały dorośnie to pomyślę 🙂

Czemu nie można podawać psu kości wieprzowych ?  👀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 grudnia 2014 16:40
Można 😉 Tylko surowe.
Hiacynta, nawet wiem kto nam wózek pożyczy 😉 Nie wiem czy na chodziaki wózek nie będzie za ciężki, ale obgadamy to przy okazji :P
Jara dzięki, jak zwykle  :kwiatek: czytałam artykuł (http://codlapsa.pl/zywienie-jedzenie-gotowane/), bo po wyczytaniu tutaj, że pies żyjący na dworze powinien dostawać raz dziennie ciepły posiłek, zabrałam się za przyswajanie wiedzy odnośnie tego co gotować. I wracając, właśnie w tym artykule jest napisane: Dla zachowanie higieny jamy ustnej i uzupełnienia poziomu wapnia można podawać psu od czasu do czasu surowe kości (poza wieprzowymi).
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 grudnia 2014 21:26
Podejrzewam, że chodzi o to, że kości wieprzowe są pozyskiwane z dorosłych osobników i mogą być dla psa za twarde. W barfie zaleca się aby kości były surowe oraz z jak najmłodszych zwierząt (cielęcina, jagnięcina itp). Nie zaleca się również podawania kości długich dużych zwierząt. 😉

Poza tym poza świńskimi nóżkami, żeberkami i ogonami to ciężko chyba o wieprzowe kości?
świńskie nóżki to on uwielbia, choć niekoniecznie mi się na to miło patrzy  🤣
a kości wieprzowe są najbardziej dostępne, tak mi się wydaje. To mam jeszcze jedno pytanie, naprawdę taniej wychodzi BARF? Bo jagnięcina, konina i wołowina to są  droższe mięsa od wieprza czy drobiu. Przerzucać się w sumie nie mamy zamiaru, co nie zmienia faktu, że muszę się wdrążyć plus minus w ten temat, coby psu krzywdy nie zrobić jak będę mu podawała ciepłe żarcie.
Witam, nieśmiało się wtrącimy i przedstawiamy, bo troche się już zadomowiłyśmy  😡. Nesca (bo takie imię sama sobie wybrała) ma 3 miesiące i jest z nami od soboty i już zdążyła przywiązać się na tyle, że chodzi za nami krok w krok. Przynajmniej mam towarzysza w pracy 🙂
We wtorek czekają nas pierwsze zajęcia w psim przedszkolu, jakieś opinie albo rady? 🙂
Pozdrawiamy
Mnie BARF wychodzi drożej, za 270zł miałabym albo Orijena na 45 dni, albo barfa na 30 dni. Jako, że głównie kupuję Primex, przyjęłam uśrednioną cenę 18zł/kg (bo kupuję i za 14 i za 22zł).
Na pewno da się barfować za mniej niż połowę tej kwoty - raz, to zależy od wagi psa i zapotrzebowania na mięso (mój dostaje pół kilo dziennie); dwa, można znaleźć sobie tańsze źródło niż Primex. Sama się staram obniżać koszty kupując szyje indycze czy kurze korpusy w supermarkecie.
Edit - no i jeszcze zależy, jaka sucha karma, tu porównuję do jednej z droższych, przy tańszej jeszcze mniej korzystnie by to wychodziło.
heroinx - słodka! A Ty nie chciałaś czasem samoyeda? 😉
W przedszkolu powinni Ci wszystko krok po kroku pokazywać - mam nadzieję, że szkolą metodami pozytywnymi?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 grudnia 2014 06:50
Mnie barf wychodzi połowę taniej niż sucha karma.
Tak sobie czytałam o truciu psów i cieszylam sie ze my bez takich przygód.. A dzis noc na wymiotach i biegunce, od 6 rano wisimy u weta na kroplówce.. Proszę o kciuki
Czy faktycznie można podać psu ogony wieprzowe ? I jak z dawaniem podrobów, wiem że żołądki są okej - a np.serca, nerki, wątroba ? Nerki zawsze wg mnie potwornie śmierdzą 😀  a wątroba to wiem że raz na jakiś czas, bo dużo wit. A.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
04 grudnia 2014 09:12
Tak sobie czytałam o truciu psów i cieszylam sie ze my bez takich przygód.. A dzis noc na wymiotach i biegunce, od 6 rano wisimy u weta na kroplówce.. Proszę o kciuki


Na pewno zatrucie? Bo moze np pokleszczowe swinstwo?
Quendi, cokolwiek to jest, to trzymaj sie!
Hiacynta można to inaczej powiedzieć, obojętne mi było jaka rasa z wyjątkiem owczarka niemieckiego długowłosego. Nie chciałam go ze względu na to, że bardzo przeżyłam śmierć mojej ostatniej suczki właśnie owczarki jakieś pół roku temu. No ale jednak przekonałam się. Mam już trochę doświadczenia z tą rasą, na pewno małej to pomoże 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 grudnia 2014 16:59
Czy faktycznie można podać psu ogony wieprzowe ? I jak z dawaniem podrobów, wiem że żołądki są okej - a np.serca, nerki, wątroba ? Nerki zawsze wg mnie potwornie śmierdzą 😀  a wątroba to wiem że raz na jakiś czas, bo dużo wit. A.


Jeszcze nie słyszałam o wieprzowych żołądkach 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się