diagnostyka problemów z kręgosłupem

Witam

Jak w temacie - diagnostyka schorzeń kręgoslupa u koni.
Na pewno ma ktos doswiadczenie w tej kwestii i moglby sie podzielic.

Przy podejrzeniu jakiegos schorzenia kregoslupa oprocz badania wet. i zdjec rtg co mozna jeszcze zrobic?
Czy zdjecia rtg calego kregoslupa wykonywaliscie w stajni czy w klinice. czy aparat do robienia zwyklych zdjec konczyn jest wystarczajacy zeby objac kregoslup w kilku zdjeciach ?


Czy korzystaliscie z uslug kregarzy , jesli tak z jakim efektem ?

jakie sa najczestsze schorzenia powodujace usztywnainie sie konia zwiazane z kregoslupem?

Czy wasze konie mialy moze takie problemy - czy problem uwidocznil sie na zdjeciach rtg  i jak byl leczony.

Moze troszke ogolnie ale chcialabym poznac opin
caroline   siwek złotogrzywek :)
10 września 2010 20:45
wiele było o tym mowy w wątkach o końskich plecach, wątkach o problemach z końskim kręgosłupem oraz w wątku o masażu, jeśli dobrze pamiętam.

o! nawet listę linków znalazłam w jednym z plecowych wątków:
- chiropraktyka: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,3962.0.html
- rozbudowa mięśni- cwiczenia, itd: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,1042.0.html
- Końskie plecy: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,2337.0.html
- Kissing spines czyli stykające się wyrostki kolczyste: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,4545.0.html
- masaż koni: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,53.0.html
- zapalenie mięśni grzbietu: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,5928.0.html

większość odpowiedzi na twoje pytania znajdziesz w tych wątkach.
dzieki - poprzegladam i zadam pytania na ktore nie znajde od 🤣powiedzi

Ja pare dni temu fundnelam swojemu pelna diagnostyke metoda kwantowa((telediagnostyka kwantowa).
Nie powiem - robi wraznie (siebie tez zeskanowalam).
U konia wyszly rozne ciekawostki zgodne z rzeczywistoscia (i jego przeszloscia operacyjno - sensacyjna) w tym poprzestawiane kregi ( z 3 podanych o jednym wiem bo jest to widoczne).
Koszt 150 zl. Wystarczy zdjecie.
Tak  - to jest troche kosmiczne ale dziala  😉
Ponizej cytat z broszurki:
...............
Nadchodzi rewolucja w badaniu i leczeniu
                      zwierząt i ich właścicieli.Jest sposób na przyspieszenie znalezienia przyczyn wielu chorób zwierząt. Ponad czteroletnie obserwacje w Gabinecie Medivet BW i Laboratorium Badania Chorób Odzwierzęcych w Gabinecie Integrum w Warszawie wykonane na psach, kotach, koniach, bydle i drobiu skłaniają do wniosków o opanowaniu nowych możliwościach diagnostycznych. Chodzi o metodę elektropunktury ( Vega test ) stosowaną już przez kilku lekarzy w kraju, która wzbogaca ocenę stanu zwierząt poprzez dotyk elektrodą punktów na ciele.

W efekcie tego badania można dobrać leczenie i przeprowadzić stymulację punktów aktywnych, regulując stan energetyczny organizmu ( elektropunktura, BRT-biorezonansowa terapia ).Najnowsza metoda zaś, to ocena stanu organizmu ze zdjęcia cyfrowego obiektu, do diagnostyki metodą tzw. biokomunikacji kwantowej i wspomaganiu stanu zdrowia na odległość, poprzez specjalną diodę „białego szumu ”.Laboratorium wykonało np. 6 tygodniowe obserwacje w chowie broilerów. Badaniu / wspomaganiu na odległość poddano kurnik z 44 tys. sztuk piskląt. Po 6 tygodniach tuczu porównano wyniki z kurnikiem kontrolnym o tych samych parametrach. Okazało się, że kurnik wspomagany programem miał lepsze przyrosty, mniejsze zużycie paszy i mniejsze upadki.Niedawno zakończono wspomaganie tuczu stada liczącego 5,5 tys. indyków. Wprowadzenie wspomagania zdalnego , zdaniem hodowcy znacząco poprawiło zdrowotność ptaków. Lepszy efekt tuczu określono po uboju. Uzyskano ok. 20 % więcej mięsa niż w poprzednim okresie tuczu .

Ten sam hodowca poprosił ponownie o wspomaganie nowych stad indyków, każde po 7,5 tys. Sztuk w kurniku. Obserwacje trwają.

Lekarze z Laboratorium uważają, że uzyskane efekty stanowią  wystarczającą zachętę do upowszechnienia metody w tuczu i hodowli wielkostadnej zwierząt. ( więcej informacji na str. www.medivet.hg.pl ).Podobnie rzecz ma się z domowymi czworonogami. Wykonujemy obserwacje psów, kotów – poprzez skany diagnostyczne ustalając tło każdej choroby chronicznej. Ciekawym elementem skanu bywa stan emocjonalny zwierzęcia. Zdarzyło się określić np. stan zawstydzenia psa kastrata w stosunku do kolegów, czy zazdrości, depresji pt. „ nikt mnie nie kocha ”, gdy pani pojechała na wystawę z suczką, a piesek został sam w domu.

Ten sam piesek wykazał „ musisz odzwyczaić się od palenia ” – co wyjaśniła właścicielka, która kopci jak parowóz, co pewnie szkodzi jej psu.

Badanie kotów z Gdańska wykazała kilka cech charakteru, różnych u kota i kotki, co potwierdzili właściciele w rozmowie po badaniu.Wszyscy znamy problemy dzieci autystycznych i nadpobudliwych. Te same przyczyny co u ludzi, mogą być przyczyną odchyleń emocjonalnych u zwierząt ( vide: Dziecko autystyczne modelem obciążeń środowiskowych www.paramed.waw.pl ). Metoda biokomunikacji może pomóc taki stan wykryć i uleczyć.Badane koni rekreacyjnych, było bardzo pomocne np. w ustaleniu przyczyny złego samopoczucia konia, który skubnął gdzieś listki bukszpanu. Badanie wykazało podrażnienie błony śluzowej przełyku i żołądka z odczynem alergicznym. Ten sam koń wykazał tkliwość kręgosłupa w wyniku przesunięcia kręgów, co udało się wykryć i naprawić stosując masaż kręgosłupa wałkiem gumowym z magnesami.  Uszkodzenia narządu ruchu u koni, stanowi dużą trudność.

W kraju diagnostyka jest utrudniona z braku specjalistów i klinik. W Niemczech liczba profesjonalnych klinik koni dawno przekroczyła liczbę 100. Scyntygrafia całego konia jest możliwa np. w Berlinie. Jednak to tylko obrazek skutku.

To samo badanie wykonano przed laty metodą termografii u koni wyścigowych w stajniach na Służewcu. Metoda polskich lekarzy weterynarii pozwala wyjaśnić p r z y c z y n ę  danego stanu.

Wiele nerwowych koni ma po prostu boreliozę z koinfekcjami bakteryjnymi, wirusowymi lub  reakcjami po szczepieniu.W odróżnieniu od ludzi, gdzie już się o tym mówi i pisze ( www.vaccinationdebate.com ), stany reakcji poszczepiennych u psów opisał na razie tylko miesięcznik Nexus  ( www.media-nexus.pl).Wniosek z zamieszczonych tam  artykułów jest taki, że psy, koty kończące życie zbyt wcześnie, to wtórny, szkodliwy efekt szczepień. Na dowód tego można przytoczyć zalecenia z USA : szczepić w tylną kończynę, bo jak wystąpi np. nowotwór w mc. wstrzyknięcia, to zawsze można nogę amputować (!) i uratować życie zwierzaka.Zastosowana metoda doprowadziła do zapisania leczniczych informacji w syropie  B o n e m e d.

Obok składników wspomagających procesy  oczyszczania poprzez wątrobę i nerki, przeciw pasożytniczych, grzybowych, wprowadzono też detoksykację z szkodliwych składników szczepionek.Olbrzymie zdolności regeneracji organizm wykazuje w okresie wzrostu i rozwoju, czego dowiódł przypadek, kiedy po półrocznej kuracji pewien buldog angielski z Krakowa, z wrodzonym niedorozwojem panewek stawów biodrowych ( potwierdzonym w badaniu rtg w 6 mc. życia ),  został zregenerowany i zdobył tytuł championa młodzieży.Oprócz programu biokomunikacji laboratorium wykorzystuje widma 17 rodzajów komórek macierzystych, które wspomagają regenerację narządów i tkanek.

Dotychczas udało się też  uzdrowić pieska ze stanów padaczkowych leczonego bez efektu konwencjonalnie, stosując metodę oczyszczenia organizmu m.in. z pasożytów.( opis na www.medivet.hg.pl ).Pozytywny efekt uzyskano w przypadku 20 latka, pacjenta Gabinetu Integrum. Mając rozpoznaną padaczkę od 13 roku życia, został z niej uwolniony po usunięciu zmian w chromosomie 5 wywołanych przez wirusa HPV, do czego doszło już w łonie matki. Badanie matki bowiem wykazało, że wykryty u niej rak szyjki 13 lat po porodzie miał podłoże wirusowe.
Podobnie rzecz ma się z  obserwacjami u ponad 200 pacjentów ludzkich z różnymi objawami neurologicznymi, u których jest ślad wirusa wścieklizny. I to zarówno dzikiego, jakby ze środowiska jak i szczepionkowego. Dotychczas brak było metody na przyżyciową diagnostykę takiego obciążenia u ludzi.Mając to wszystko na uwadze laboratorium proponuje program oczyszczania organizmów zwierząt i ich właścicieli . Dotyczy to zarówno rolników / hodowców ( vide : płuco rolnika, drobiarza, gołębiarza ) jak i zwierząt ozdobnych ( bakterie, wirusy, grzyby, pierwotniaki, pasożyty ).Choroby odzwierzęce stanowią niestety przyczynę wielu chorób chronicznych u ludzi i swą stanowczo niedoceniane w diagnostyce schorzeń chronicznych.

Laboratorium zaprasza  na konsultacje właścicieli, hodowców i same zwierzęta ze swoimi opiekunami na konsultacje. Badaniu poddane mnoga być  całe rodziny.Wykaz chorób odzwierzęcych których ślady tzw. toksyczne Laboratorium najczęściej diagnozuje u ludzi to  :Gruźlica / TBC czyli różne Mycobacterium z trądem ( Mycobacterium leprae ) włacznie,

Białaczki : bydła, koni, drobiu, małp ( tu razem ze śladami wirusa polyo )

Spirochety : leptospirozy, boreliozy, syfilisy: treponemy i ich różne odmiany

Pierwotniaki: lamblie, rzęsistki, malarie, babesie, piroplazmy, toksoplazmy

Wirusy inne : brodawczycy strzyków krów, wścieklizny, hepatitis,

Bakterie : bruceloza, różyca świń / róża / trądzik różowaty na twarzy..., salmonellozy, mykoplazmy,

Grzybice: wielko- i drobnozarodnikowe, aspergillozy, candidozy, mukormykozy

Roztocza : świerzby krajowe i tropikalne,KONTAKT:Dr med.wet. Bogumił Wojnowskibw@zipnet.com.pl

paramed@wp.pl

telefon + 510 247 300 i + 48 22 885 57 59 oraz + 48 22 651 59 16

Mnie by było szkoda magii woodoo na zwierzęta  😕 Zastosować na ludzi (różnorakich) - i kupić sobie zdrowe zwierzaki  💃
hmm powiem tak, mnie interesuja bardziej metody konwencjonalne .

Czy na zwykłych zdjęciach rtg wykonywanych aparatem takim jak do kończyn spokojnie widać wszystkie struktury potrzebne do oceny kręgosłupa ?
Skupiamy sie na wyrostkach kolczystych , na co jeszcze należy zwrócic uwagę ?

Czy jeśli okaże się , że np wyrostki leżą za blisko siebie to oprócz ostrzykiwań i jakiś tam wątpliwych metod palpacyjnych można zwierzęciu pomóc na trwałe - tak aby mogło chodzić w sporcie bez uszczerbku na zdrowiu?

pozdrawiam
kupczak, dr Golonka zdjęć kręgosłupa nie robi. Może ktoś w PL robi, jeśli chodzi o partię kłębu, środek kłody. Z tego co wiem dla partii krzyżowo-lędźwiowej zostaje Berlin.
Jeśli jest inaczej, niech ktoś koniecznie sprostuje. Bo może jest takie miejsce w PL, tylko lekarze o nim nie wiedzą???
dempsey   fiat voluntas Tua
13 września 2010 01:18
może oprócz rtg pomocna byłaby termografia?
widzialam w użyciu przy skomplikowanym urazie obręczy barkowej (uraz tkanek miękkich i urwanie nerwu)
wykonuje p. Olga Kulesza
kupczak, tak zwykly rtg do diagnostyki konczyn przy odpowiednich parametrach nadaje sie do zdjec kregoslupa. Dr. Przewozny napewno robi takie rzeczy i jesli chodzi o schorzenia plecow to ma spore doswiadczenie i na pewno jest w stanie pomoc. Poza rtg , badaniem klinicznym napewno lekarz musi obejzec konia pod siodlem to bardzo pomaga w diagnozie.
Pzdr
kupczak
Mnie dr Pedziwiatr proponował USg kregoslupa.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się