Celulit, rozstępy- czyli zmora każdej kobiety

Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
25 lutego 2009 15:56
mamy wątek o pielęgnacji włosów, twarzy, ciała, o dietach, ćwiczeniach itp

każdy z nas zdaje sobie sprawę ze sam krem czy herbata cudów nie zdziała ale warto używać różne "wspomagacze", czyli:

kremy, żele, peelingi, serum, herbaty i wszystko co pomaga pozbyć się cellulitu lub rozstępów  🙂

tak więc drogie Panie jakie kosmetyki polecacie? które okazały się totalnym niewypałem?


pozdrawiam
Solina
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
25 lutego 2009 16:01
polecam nie oglądać się za bardzo w przymierzalniach sklepowych  😉, nie kupować babskich pism i ogólnie totalnie olać i olać nagonkę pt. cellulit gdyz to wymysł przemysłu kosmetycznego
ja się muszę pochwalić, że cellulitu prawie nie mam  😎

za to rozstępy...  😡 mam kobieca figurę, tyłek jak latynoska, wcięcie w talii, biust na który koleżanki patrzą z zazdrością a koledzy z podziwem  😁
ale niestety biust i okolice bioder, pupy w rozstępach...


używałam kiedyś żelu Garniera ujędrniającego i antycellulitowego, efekt ujędrniający zauważyłam już po zużytej połówce opakowania, teraz mam masło ujędrniające Ziaji - pachnie jak krem Azazella albo jak Regis  😁

ale ogólnie jakoś się tym szczególnie nie przejmuję, w miarę dobrze czuję się w swoim zaokrąglonym ciele, i myślę, że to jest ważne 😉 a wszystkie tego typu kosmetyki raczej poprawiają mi humor, niż figurę 😉
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
25 lutego 2009 16:06
Cellulit to bardzo powazna choroba ktora nie leczona zmienia sie w sine blizny ktorych nie da sie usunac.Ale faktem jest,ze kremy nic tu nie zdzialaja jedyna skuteczna metoda walki jest Endermologia.
rozstepy to raczej problem hormonalny
jesli ktos ma z nimi problemy to czasami pomogaja odpowiednio dobrane tabletki hormonalne = antykoncepcyjne
ale to tylko i wyłącznie moja opinia
Scottie   Cicha obserwatorka
25 lutego 2009 16:36
A ja odkad nie jezdze konno i nie uprawiam zadnego innego sportu mam potworny celulit.
W programie "jak dobrze wygladac nago" zrobili testy kremow na celulit i wygral Nivea good-bye cellulite. Wlasnie zalilam sie kolezance, ze tata nie chce mi go kupic 😉
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
25 lutego 2009 17:30
polecam nie oglądać się za bardzo w przymierzalniach sklepowych

czemu? ja slyszalam ze sa one zrobione tak ze wyszystko wydaje sie smuklejsze, szczuplejsze
Scottie   Cicha obserwatorka
25 lutego 2009 17:34
i jeszcze oswietlenie ustawione jest tak, zeby wygladac korzystniej 😉 Ale to tylko dlatego, zeby ciuchy sie lepiej sprzedawaly.

lustro prawde Ci powie, ale ja tam lubie swoje odbicie lustrzane 😀 chociaz do idealow nie naleze, to jednak moge zmienic w swoim ciele kilka szczegolow 😉
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
25 lutego 2009 19:10
i jeszcze oswietlenie ustawione jest tak, zeby wygladac korzystniej 😉

Ja zauważyłam dokładnie odwrotną tendencję  🙄
Cellulit to bardzo powazna choroba
Poważna choroba? Poważną chorobą jest dla mnie AIDS albo nowotwory.
Ja trochę mam, mi osobiście przeszkadza. Natomiast mój chłopak usilnie próbuje mi wmówić, że nie mam  🤣 , więc w zasadzie nie powinnam mieć kompleksów 😉
Ja mam ogromny na nogach i szlag mnie trafia.
18 lat mam, a nogi jak stara, 60letnia, w ogóle nie dbająca o siebie kobieta.
Obwód uda to 58cm  👿
W wszystko zawdzęczam uwaga - tabletkom antykoncepcyjnym! (którymi faszerować się MUSZĘ, bo tylko wtedy nie rosną mi torbiele na jajnikach)

Teraz robię badania i prawdopodobnie wyląduję na meridii...
na cellulit bardzo skuteczne jest BIO C.L.A. z zieloną herbatą w tabletkach, bo ono rozbija grudki tluszczu pod skórą na mniejsze i one się wchłaniają dużo łatwiej i szybciej.
Nie jest to żaden "odchudzacz", nie dziala przeczyszczająco ani nic. to taki suplement diety raczej bym powiedziala.
wada- jak przestanie się go brać, cellulit wróci. Ale ja brałam kiedyś po 6 tabletek dziennie (maksymalną dawkę), żeby się go pozbyć, teraz biorę po 1-2 dziennie i nie wraca 😉 ja jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania.

paczka 60 tabletek kosztuje między 40 a 60 zł
Gillian   four letter word
25 lutego 2009 19:19
jaka jest opcja, że po stosowaniu kremu na cellulit to badziewie się powiększyło??
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
25 lutego 2009 19:23
Cellulit to bardzo czesto zaburzenia pracy limfy i w przyszlosci moze byc naprawde klopotliwy bo na poczatku robi sie tylko lekki ale z czasem sie zwieksza i sinieje a do tego zaczyna bolec.Wiem ze trzeba pic duzo wody i ze genetycznie mozna przejac 🙂 glowa do gory faceci tez go maja 🙂
zaba   żółta żaba żarła żur
25 lutego 2009 19:23
a rolletic???  🙄
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

25 lutego 2009 20:29
Poszłam na rolletic, bo podobno dobrze działa na celulit. Po piątym razie, chodzenia 2x w tygodniu, nie zauważyłam żadnej poprawy.Dopiero wtedy pani prowadząca zajecia powiedziała: "ojej, przecież do tych ćwiczeń jest dieta, którą trzeba stosować, by zobaczyć efekty. To ja ci nie powiedziałam?!" Więcej na rolletic nie poszłam. Choć tak, dla rozluźnienia się po pracy jest fajny.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 lutego 2009 08:42
KarolaLiderowa: ale ty chyba się wypowiadasz na podstawie przeczytanych czy usłyszanych info - bo kto jak kto ale osoba o twojej figurze na cellulit na pewno nie narzeka (jeżeli już to pewnie ten z gatunku wyimaginowanych wpojonych przez babskie pisma)
podobno statystycznie na 10 kobiet 9 ma cellulit

w takim razie moim zdaniem powinna się martwić ta jedna, która nie ma cellulitu 😀

przyłączam się do stanowiska EliPe
to kwestia nakręcona przez przemysł kosmetyczny

wystarczy zdrowy tryb życia
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 lutego 2009 09:03
9 na 10 ma cellulit?  tylko dzie jest definicja co to cellulit w takim razie.

Bo nawet najszczuplejsza kobita jak se weżmnie w ręke faldkę tłuszczu i ściśnie to uwidacznia się taki "cellulit" Więc jeśli to ma się zaliczacz do "choroby" cellulit no to wszystko się wyjaśnia.

cellulit to naprawdę widać u kobit naprawdę tłustych - a i też nie wsztystkich. Ale wtedy to nie cellulit jest problemem tylko sama tusza. Więc na ten prawdziwy cellulit pomoże nie krem tylko schudnięcie.


przecież napisałam "podobno"
chodzi mi własnie o to, że zgodnie z doniesieniami kolorowych pism, niemal cała populacja kobiet powinna bezwzględnie i nieustannie wklepywać w ciało przeróżne specyfiki
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
26 lutego 2009 09:12
ElaPe, nie zawsze kobiety "tluste" maja celulit, mam znajoma ktora jest przy kosci ma ciałka troche za duzo ale u niej grama celulitu nie znajdziesz, nie wiem z czego to wynika genetyka? czy poprostu to ze zdrowo sie odzywia i ma sam problem ze schudnieciem?

gadalam kiedys ze swoja gin na temat celulitu to powiedziala mi ze duzy wplyw na to czy ktos go ma i jaki on jest sa uwarunkowania genetyczne. Moza z nim walczyc i to nawet skutecznie ale to wymaga duzego poswiecenia i ciaglej walki z nim.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 lutego 2009 09:23
przecież napisałam że nie wszystkie tłuste mają cellulit.

Coś mi się wydaje że cały ten "problem" cellulitowy powstaje w umysłach samych zainteresowanych. Coś ala anoreksja. Że wszyscy wokół widzą chudego szkieletora a anorektyczka patrząc w lustro widzi grubasa.

Dlatego dać sobie spokój z zamartwianiem się i wymyślaniem nie wiadomo czego.
widzicie, tylko właśnie chodzi o to że ten podskórny celulit to już jest celulit.
to nie chodzi o widoczny, widoczny to jest już "zaawansowane stadium". My tak sobie trochę na to lejemy, a tak naprawdę ten niewidoczny celulit jest tak samo niebezpieczny dla zdrowia jak ten widoczny, bo to czy go widać czy nie nie zależy od ilości tłuszczu tylko od jędrności skóry. Dlatego wszystkie te kremy to jest jedna wielka bzdura, bo one nie działają na tkankę tłuszczową - one działają na skórę, żeby była jędrniejsza.
Na celulit pomagają tylko i wyłącznie specyfiki połykane (bo działają od środka) - z naturalnych może być zielona i czerwona herbata np, i ćwiczenia. I nic więcej. każdy inny zabieg prowadzi do ujędrnienia skóry i do ukrycia celulitu pod skórą.
A to nie o to chodzi. Celulit, choć istnieje od wieków, to jest taka trochę "choroba cywilizacyjna", dlatego że ludzie dużo solą (dużo za dużo), dużo za dużo przyjmują cukrów, piją napoi słodzonych i za dużo napychają się konserwantami. Za dużo cukru zamienia się w tłuszcz, który otacza taka solna otoczka, która sama w sobie jest już i tak bardzo trudno rozbijalna, a konserwanty ją tylko wzmacniają. Taki tłuszcz gromadzi się w dużych "okach" i robi się celulitis, im mniej jędrna skóra i im twardsza otoczka, tym bardziej jest widoczny.

tak naprawdę żeby go w ogóle w ogóle nie mieć to powinniśmy przestać jeść 😉 ale przede wszystkim wykluczyć jak najwięcej soli i rzeczy z konserwantami, a generalnie jakiekolwiek picie zastąpić wodą i herbatą albo kawą (kofeina świetnie rozbija te otoczki 😉 ). 
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
26 lutego 2009 10:12
polecam nie oglądać się za bardzo w przymierzalniach sklepowych  😉, nie kupować babskich pism i ogólnie totalnie olać i olać nagonkę pt. cellulit gdyz to wymysł przemysłu kosmetycznego



otóż to, przemysł kosmetyczny zauważył, że większość kobiet ma chociażby milimetr czegoś takiego, a że mają skłonność do panikowania, to zrobią wszystko, żeby się tego pozbyć jak im się uświadomi, że powinny

czyli wydadzą miliony... sasasasa... już prezesiki zacierają rączki


Ja dodam że u mnie cellulitu właściwie nie widać, mimo że jestem gruba
Za to mam całkiem całkiem rozstępy... ale je lubię!! serio 🙂 są porpostu ... ładne i urocze, nie rzucają się w oczy...
od wewnętrznej strony ud i na boczkach, ale jakbym nie powiedziała, to nikt by ich nawet nie zauważył...
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
26 lutego 2009 10:53
Ja faktycznie nie posiadam nawet pomimo tego ze jestem w ciazy ale moja mama ma gabinet na cialo gdzie ma wlasnie Endermologie i ogromna ilosc Pan na to poprzysylanych przez lekarzy.Jedne Panie maja wieksza tendencje inne mniejsza nie kazdej sie powieksza,ale jesli kogos zaczyna to bolec to ostatni dzwonek bo jak sie zrobi siny juz nic sie nie poradzi.Sporo Pan jest tez odsylanych z kwitkiem bo szkoda od nich pieniedzy wyciagac jesli to jest sladowe i takie samo od paru lat.Co nie zmienia faktu ze jest to choraba tylko dla niektorych bardziej szkodliwa a dla niektorych mniej.Dieta ma ogromne znaczenie i cwiczenia tez sa wskazane.Ale niestety krem sam w sobie nic nie zdziala,chyba ze w polaczeniu z masazem.Koncerny nakrecaja swoja droga i bardzo chca stworzyc alternatywe dla endermologii ktora ma papiery medyczne a nie kosmetyczne,ale jak na razie troche im nie wychodzi 🙂 . Podobno lipoliza tez dziala ale to juz robia lekarze.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 lutego 2009 10:59
ale jesli kogos zaczyna to bolec

poważnie - cellulit boli???  😲 😲

No tak to wtedy mogę zrozumieć że coś by z tym zrobić trzeba. Ale czy kogokolwiek z nas tu obecnych cellulit bolał?
nie wiem czy boli = ale mnie boli głowa jak to czytam  😂

celulit to związane z jedzeniem, genetyką, przemianą materii, dietą i innymi rzeczami

dowód?? mają celulit sportowcy, gimnastyczki, mają malutkie dzieci, mają nawet anorektycznki ;-)

maja mieli i miec będą - spójrzcie na obrazy Rembrandta - baby też mają = znaczy problem nie dotyczy XXI wieku ;-)
też słyszałam, że to boli  😲
Tak, cellulit boli.
Boli nawet niezbyt mocne szturchnięcie. Normalnie byś na taki bodziec nie zwróciła uwagi, a ja syczę jak głupia i mam gwiazdy w oczach
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
26 lutego 2009 11:07
Ale do tego zeby bolal trzeba juz miec niestety mocna tendencje,sa takie osoby u ktorych sie nie powieksza i pozostaja tylko wzgledy estetyczne ktore przeszkadzaja ja mam nadzieje ze u Nas nic sie powieksza nie bedzie a mi nie przybeda rozstepy jak cos to wybieram cellulit haha 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się