Koniki polskie

duunia, a masz już coś na oku? Jakby co to zapraszam na PW, coś tam orientuję się na temat rodowodów i hodowli...
LatentPony   Pretty Little Pony :)
08 sierpnia 2012 09:19
Jakby ktoś był zainteresowany, to pełny brat mojego myszatego skoczka jest na sprzedaż z tego co mi wiadomo. Ale bardzo dużo pracy by z nim było, dwa lata spędził w szkółce.
Moje konisko jeszcze nie skacze za to szybko biega 🙂
annamazonka   ale świetne zdjęcie!  😀
Był ktoś w Wojnowie na tzw. wkkp ? 🙂 Dwudniowe święto konika polskiego, bardzo proszę o jakieś zdjęcia, ja niestety nie miałam jak się tam dostać  👿
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
19 sierpnia 2012 21:24
niom ja niestety tez nie byłam 🙁 
ten sam problem z brakiem dojazdu 🙁
zabieram jednego ze swoich grubasów na rajd. tego najgrubszego. jutro przeprowadzam do brzózek żeby się oswoila (a w zasadzie mój młp, ona jedzie głównie do jego towarzystwa, bo ona ma wszystko gdzieś a on jest durny panikarz co sie zapłacze bez jakiegoś szarego przyjaciela), no i żeby je pojezdzić do tej pory. bo mało pracują. bardzo mało. rajd nie ma długich tras (ze 30 -40 km maks, 4 dni) i tempo będzie spokojne, jadą i konie duże i kuce. ruszamy w czw popoludniu.
tylko mam nadzieje że temperatura się obnizy, bo dziś przy tych 30 paru stopniach, to po godzinnym terenie (stęp troche klusa, galopik - bo sama sie rwała) była cała mokra i szybko oddychała. w zasadzie to dyszala odrazu (moze z nerwow bo sama poszla, a reszta sie darła za nią ciągle) , a mokre to byly nawet jak stały...
nie lubie jezzić w taką pogode, szczególnie długo ;/

noi tak się zastanawiam, czy założyć cieniutki czaprak, czy taki gruby - ze lepsza amortyzacja, ale cieplej ;/. koniczka ma kilku (nasto?) cm warstwe tluszczu wszedzie, nawet kłebu nie widac - tzn widac - jest w dołku ;] to może nei martwić się o amortyzacje?
ja bym założyła cieniutki czaprak i baranka, jak boisz się o grzbiet


http://pzhk.pl/wp-content/uploads/Propozycje-X_Piknik_z_Konikiem_Polskim.pdf

są już propozycje Jasła, kto się wybiera?
(będę robić foty  :konik🙂
LatentPony   Pretty Little Pony :)
24 sierpnia 2012 10:45
Mam pytanie, a raczej prośbę do dzewczyn wybierających się na dzień konika polskiego, albo inną tego typu imprezę. Niestety ja mam dość daleko i w najbliższym czasie nigdzie nie dam rady pojechać...
Czy gdybyście upatrzyły gdzieś jakąś koszulkę z konikami polskimi, mogłabym się uśmiechnąć o kupno rozmiaru M? Bardzo mi zależy, a nigdzie nie mogę upolować 🙁 Oczywiście od razu zwrócę wszystkie kosztu zakupu i wysyłki do mnie  :kwiatek:

Chodzi mi np. o coś w tym stylu:


Ale innymi wzorami z kn'ami na pewno nie pogardzę 🙂 Kolor najchętniej czarny, ale jak nie będzie, to każdy inny 🙂
Miał działać sklep na stronie konikpolski.pl i chyba dupa 🙁 A właśnie tam mają tą bluzkę, którą wstawiłam.

za duza fota
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
24 sierpnia 2012 18:59
mam  taka koszulke 🙂
tylko niebieska kupiłam 2 lata temu  w Wojnowie
próbowałaś na http://www.konikpolski.pl/index.php/jarmark ?
musisz byc  zalogowana , zeby kupic koszulke 😉
LatentPony   Pretty Little Pony :)
24 sierpnia 2012 19:08
Tak, próbowałam. I za każdym razem wyświetla się, że to dopiero próbna wersja sklepu i jak w pełni zacznie działać, to dadzą znać...

Tak właśnie się domyślam, że na świętach konika polskiego można kupić te koszulki, a bardzo mi na takiej zalezy... Tak jak pisałam - najchętniej bym chciała czarną, ale każdy kolor będzie ok 🙂
Jakby ktoś zobaczył taką w rozmiarze M - zwrócę wszystkie koszty  :kwiatek:
LatentPony, a może spróbuj napisać maila do tego całego związku hodowców koników polskich?
BTW. Jest tam ktoś zarejestrowany?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
25 sierpnia 2012 07:58
Jak chcę ją kupić przez tą stronę, to mam komunikat:
"Uwaga! Jarmark jest w fazie testów, można składać zamówienia, ale jeszcze ich nie realizujemy. Prosimy czekać na informację o otwarciu Jarmarku na stronie głównej.
Pozdrawiamy
konikpolski.pl"


I ten komunikat jest od ponad roku...
LatentPony - zawsze możesz sobie taką namalować/zrobić 😉 w wątku DIY ostatnio omawialiśmy techniki  😉
LatentPony   Pretty Little Pony :)
27 sierpnia 2012 09:14
Myślę, że zrobiona po pierwsze wyjdzie drożej... Na tej stronie konikpolski.pl są po 15 zł. Nawet z przesyłką nie będzie to duża suma, więc po co się męczyć? A nie mam ostatnio zbyt dużo czasu na takie zabawy...
Więc po co utrudniać sobie życie?
no tak, jesli 15 zl to nie a co się zastanawiac, kupienie koszulki, farbki - wyjdzie więcej. no chyba ze chce się miec oryginalną - np swojego zwierzaka czy cos. ale ta też jest fajna 😀 mogli by zrobić taka "polskie konie" i rózne rasy 🙂 wczoraj wróciłam z rajdu - co koń to inna rasa, fajnie by bylo jechac na polskich właśnie z taką koszulką, bo naprawde sprawdziły sie super!

no własnie - m.in szła moja gruba koniczka. jak jest w kondycji, to spokojnie zasuwa za dużymi końmi bez oznak wiekszego zmęczenia (a inne mam naprawde szybkie). no ale teraz nie była, więc tempo było ustawiane pod nią - troche się cięzko na tych duzych szybkich jechało zatem, ale cóż. za szybko i za mocno dyszała...ale...minuta i jakby w ogóle nie miała wysiłku!
i bardzo podziwiam jej energooszczędność. przez te pare dni nie wykonała ani jednego zbędnego ruchu - ani się nie kręciła (na postoju szubkie rozeznanie- jest trawa - jemy, nie ma - śpimy), ani nie latała na noclegach, ani się  nie płoszyła (bo to też przecież strata energii 😉) . więc jestem dumna - pierwsze takie wyjscie (wczesniej raz byla poza stajnią na warsztatach west- no i kilka dni na zajezdzaniu). i rewelacja - mosty, ulice, wielkie maszyny rolnicze, obce stajnie, konie... i chyba nawet troche schudla - tzn brzuch się jej zmniejszyl 😉
i znów zapadła cisza, więc jedziemy z nowościami 😀
LatentPony   Pretty Little Pony :)
29 sierpnia 2012 20:49
Solaoke, widziałam już na fejsie, ale muszę tu napisać - SUPER!
mój szalony kn, który uważa się za araba ewentualnie jakiegoś małopolaka  😁

LatentPony, dzięki  :kwiatek:
galopada_ skąd ja znam takie chody u kn  😁
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
05 września 2012 19:27
pomóżcie, szukam jakiś zdjęc  z zawodów z Kn i nic nie znalazłam , tylko  z WKKW z Wojnowa
macie może jakies  zdjęcia z polowych prób dzielności koników polskich ?
LatentPony   Pretty Little Pony :)
05 września 2012 19:38
Huculska Ostoja, a do czego Ci te zdjęcia? Ja mam kilka swoich z zawodów i skoków, ale nie są to bynajmniej próby dzielności, a zwykłe zawody towarzyskie 🙂

Aaaaa! Ja się nie chwaliłam!
My od 30 czerwca stoimy w nowej stajni. I konio ma do dyspozycji swój własny, zadrzewiony, super padok 🙂









Huculska Ostoja, ze zwyczajnych skokówek ja mam dużo zdjęć Horsa... A na zawodach dla koników niestety nie byłam, ale widziałam gdzieś kilka galerii, są na 100 % do wyszukania w Googlach. 😉.
ponawiam pytanie, kto jedzie jutro do Jasła na piknik z kn 😀?!  🏇

będę robić foty  😎
Wklejam kilka Konikowych fotek 🙂
LatentPony   Pretty Little Pony :)
15 września 2012 18:19
My też mamy nowe zdjęcia 🙂





Ładna fryzurka  🙂
LatentPony, świetnie konisko wygląda!!  :kwiatek:

a jak już tu jestem to wrzucę jakieś starocie z zeszłego tygodnia  🤣
Heloooł 🙂 Przypominam się z Jasnowatym. Wstawiałam już na fejsbuka, więc kto ma mnie w znajomych ten pewnie widział.
Kur z Hubertusa z zeszłej soboty
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OfYGGnRKJbA
Jasnowata, głośników nie mam, ale i tak super 😉.
My też byliśmy na hubertusie i nawet złapałam lisa, chociaż koni było z 10 i to dużych 🙂. Dzielnie się ścigaliśmy ze 20 minut w pełnym galopie ;D.
a ja zrobiłam z Antoniego kucyka 🙂😉)

(na oczywiście nie ja tylko "moje" dziecko 😉

odkryłam, że kn można ubierać  😍

(edit spowodowane zmienianiem rozm foty)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się