list otwarty w obronie SKOWROŃSKIEGO( Trójka)

KresPas   żyj i daj żyć
27 lutego 2009 14:49
oto pełna treść:
W wypowiedziach władz Polskiego Radia i niektórych publicystów nie znajdujemy śladu oceny tego, co jest w opinii o działaniach dyrektora anteny najważniejsze - odpowiedzi na pytanie, jakie radio stworzył. Trójka za czasów Skowrońskiego zyskała na nowo swoisty charakter, wyróżniający ją od innych stacji publicznych oraz komercyjnych. To znów radio dla inteligentów, zapewniające godziwą rozrywkę nie polegającą tylko na graniu w kółko tych samych przebojów oraz audycje poświęcone kulturze wysokiej, ale w sposób niekoturnowy. Nie stroni od eksperymentów, ale w granicach tego, co może zainteresować osoby spoza wąskich kręgów awangardowych. I wreszcie Trójka daje słuchaczom wyważony obraz świata, z dystansem do afiliacji politycznych i chwilowych medialnych mód. Naszym zdaniem jest to właśnie najpełniejszy sposób realizacji misji medium publicznego, które potrafi się liczyć z oczekiwaniami i gustami swojej publiczności, ale nie idzie na łatwiznę. A że publiczność ta istnieje i coraz chętniej powraca do Trójki, świadczy choćby wzrost wyników słuchalności. Widać z nich, że stanowimy mniejszość, ale jednak liczną. Mamy prawo do dobrego radia i oczekujemy od władz publicznych mediów, że dostrzegą w Trójce pod kierownictwem Skowrońskiego jeden z nielicznych przykładów, że w ostatnich latach coś zmieniło się na lepsze.

Piotr Adamczyk (aktor)
Cezary Bielakowski (”Dziennik”)
Paweł Bravo (”Rzeczpospolita”)
Bogusław Chrabota (Polsat)
Jan Dworak
Paweł Fąfara (”Polska The Times”)
Piotr Gabryel (”Rzeczpospolita”)
Maciej Gawlikowski
Joanna Góra (”Shape”)
Robert Górski (satyryk, Kabaret Moralnego Niepokoju)
Piotr Gursztyn (”Dziennik”)
Jerzy Haszczyński (”Rzeczpospolita”)
Wacław Holewiński (pisarz)
Andrzej Horubała (pisarz, producent, reżyser telewizyjny)
Stanisław Janecki (”Wprost”)
Igor Janke (”Rzeczpospolita”)
Janina Jankowska
Anna Kaplińska-Struss (”Gala”)
Jarosław Kostkowski (”Fakty” TVN)
Robert Krasowski (”Dziennik”)
Piotr Legutko (”Dziennik Polski”)
Monika Libicka (”Polska The Times”)
Tomasz Lipko (TVN)
Paweł Lisicki (”Rzeczpospolita”)
Cezary Łazarewicz (”Polityka”)
Filip Łobodziński (”Newsweek”)
Marek Magierowski (”Rzeczpospolita”)
Wojciech Mann
Grzegorz Markowski (Perfect)
Robert Mazurek (”Dziennik”, “Wprost”)
Marcin Meller (”Playboy”)
Cezary Michalski (”Dziennik”)
Zdobysław Milewski
Marzena Paczuska
Agata Passent (felietonistka)
Maciej Pawlicki
Mirosław Pęczak (”Polityka”)
Tomasz Pompowski (”Polska The Times”)
Jan Pospieszalski
Marcin Prokop (TVN)
Piotr Pytlakowski (”Polityka”)
Michał Rusinek (poeta, tłumacz)
Andrzej Rychard (socjolog)
Bogdan Rymanowski (TVN 24)
Piotr Semka (”Rzeczpospolita”)
Paweł Siennicki (”Polska The Times”)
Ernest Skalski
Piotr Skwieciński (publicysta)
Tomasz Sobiecki (”Życie Warszawy”)
Liliana Sonik (publicystka)
Paulina Stolarek (”Voyage”)
Marta Stremecka (”Dziennik”)
Maciej Strzembosz
Wiktor Świetlik (”Polska The Times”)
Paweł Śpiewak (socjolog)
Marian Terlecki (TV Puls)
Tomasz Terlikowski (”Wprost”)
Wojciech Tomczyk (dramaturg, producent filmowy)
Grzegorz Turnau (piosenkarz)
Magda Umer (piosenkarka)
Łukasz Warzecha (”Fakt”)
Grzegorz Wasowski
Bronisław Wildstein (”Rzeczpospolita”)
Ewa Winnicka (”Polityka”)
Michał Wójcik (”Focus”)
Tomasz Wróblewski (publicysta)
Igor Zalewski (publicysta)
Piotr Zaremba (”Dziennik”)
Aga Zaryan (piosenkarka)
Dominik Zdort (”Rzeczpospolita”)
Rafał Ziemkiewicz (”Rzeczpospolita”)
Wojciech Zimiński
Beata Zubowicz (”Rzeczpospolita”)
myślę że znajdą się tutaj słuchacze Trójki, którzy na pewno zauważyli zmiany po wyczynach Laskowskiego... znowu się zaczyna ..."co by tu jeszcze spieprzyć Panowie, co by tu jeszcze spieprzyć"
jako zwykli słuchacze też możemy się podpisać, tyle możemy zrobić 😉
http://blog.rp.pl/listotwarty/2009/02/19/list-w-obronie-krzysztofa-skowronskiego/
Podpisałąm!
Krzysztof Skowroński to jeden z moich ulubionych dziennikarzy.
trojka jak dla mnie juz od odejscia Niedzwiedzia sie zmienila -jakos mniej jej slucham.. choc nadal to moje ulubione radio

podpisane..
cieciorka   kocioł bałkański
28 lutego 2009 00:35
mnie też niedźwiedzckiego brakowało, ale się przyzwyczaiłam
KresPas   żyj i daj żyć
28 lutego 2009 17:02
Ech Niedźwiecki…od dzieciaka słuchałem trójki a jego niesamowity głos na zawsze utkwił mi w pamięci,…za moich czasów nie było prywatki bez listy przebojów.. ale na szczęście Pan Marek nie kształcił mojego gustu muzycznego w przeciwieństwie  do mistrza Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Panów Kaczkowskiego, Wasowskiego, Deblessema , Manna czy Kydryńskiego wielu Innych…
Pan Marek odszedł do korporacji Agory i niech tak zostanie… byle tylko Trójka nie trafiła w końcu w ich ręce a to zaczyna pomału tak wyglądać… sprawa abonamentu też się do tego przyczynia ..
O jakiej trójce piszę i czemu służy ten list…Z innego forum zacytuję samego siebie
Trójka właśnie za czasów Skowrońskiego odrodziła się jak Feniks z popiołów i po wtóry raz zaczęła nabierać swojego specyficznego uroku radia ambitnego, autorskiego, niebanalnego, inteligentnego, skierowanego do inteligentnego słuchacza o różnych gustach ,zbaczając z drogi komercji którą kroczyła do 2006 roku przez co najmniej 3 lata (jakoś tak to obserwowałem  )
W końcu przepadły smsowe konkursy, a playlisty zostały zastąpione muzyką zgodną z temperamentem prowadzącego ( nie wszystkie gatunki mi odpowiadają ale akceptują to i z zainteresowaniem się przysłuchuję odkrywając nowe nurty, bądź przekonuję się ze to za głęboka woda dla mnie  )
Skowroński przywrócił słuchowiska w Scenie teatralnej Trójki, codzienny reportaż wrócił z „nocnego wygnania” na godz. 18.15, to samo z audycjami Kaczkowskiego czy Wróblewskiego, pojawiło się sporo nowych programów autorskich jak choćby „Trójka przekracza granice”.
Na takiej trójce się wychowałem i taką  Skowroński miarę możliwości i ducha czasów przywrócił….
Teraz został wywalony bo przyklejono mu mordę pisowczyka… na siłę doszukując się haków w czym prym wiodła ostatnimi czasy GW.
I przeciwko takiemu stanu rzeczy jest ten list  pod którym się podpisałem obiema rękami 
Pozdrawiam.


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się