Nie tylko fotografowane, także rysowane... cz.III

W związku z tym, że z forum znowu były jakies problemy, odnawiany jest wątek, założony wpierw przez m.indira, Magdę


Także, dzielcie się swoją Twórczością 🙄








Janek, zaczynaj 😀
cieciorka   kocioł bałkański
06 grudnia 2008 18:13
ja tez kiedys rysowalam, nawet probowalam malowac.
ale jak wszystko inne, zainteresowania plastyczne takze porzucilam.
to konik ktorego namalowalam majac lat 13, bylam z niego bardzo zadowolona tym bardziej ze to byla moja drugie spotkanie z fabrami w ogole.

w rzeczywistosci nie jest aż tak przeżółcone, kon jest lekko niebieskawy a nie caly szary. do dzis podoba mi się jego nos 🙂
proba aktu

i dwa z ksiazki z poezja konska


moze kiedys dorobie sie lepszych zdjęć, np zeskanuje, moze wowczas pojawia sie tez te ktory nigdy nie mialy swej cyfrowej wersji 🙂 a wszystko takie stare ze heca!
[shadow=red,left]Abre[/shadow], ok. Zaczynam. To moja najnowsza praca. Może zbyt hiperrealistyczna, poszła na aukcję charytatywną, już jest w rękach innego pana.  A tak poza tym, to jest w moim avatarze  😀 Pozdrawiam   🙂


Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
06 grudnia 2008 19:54
cieciorka
Ostatnie podoba mi się najbardziej 😉
Za tego pierwszego konia szacunek - 13 lat  👍

Ja od dłuższego czasu mam ochotę coś narysować, ale brak mi czasu...
Mam nadzieję, ze w Święta uda mi się przysiąść, tym bardziej, że mam zamówienie do zrealizowania 😉
cieciorka to wstaw te zamówienie, kiedy narysujesz; koń, tak? 😀 czekam  👀
Janek, dobry kadr, ładnie poprowadzona linia cienia porządkująca płaszczyznę. Ganasz za bardzo świeci (niezależnie od zdjęcia i modela rzeczywistość można nagiąć gdy modeluje się bryłę). Powalcz z włosiem, spróbuj sobie poszkicować włosy długie i krótkie, kręcone i proste, gęste i cieniutkie a jako modeli wykorzystuj ludzi ze swojego otoczenia 🙂

Cieciorka, mam wrażenie że dobrze byś się czuła rysując pędzlem. Może spróbujesz się jeszcze pobawić? 🙂
Koni obok siebie nie mam, więc tylko ze zdjęć. Jeżdzić też nie jeżdżę, nigdy nie siedziałem na koniu nawet, co wydaje sie dziwne, zwłaszcza z moimi zainteresowaniami. Bardzo Ci dziekuję Abre naprawdę, takie rady dla mnie wiele znaczą, bo mogę sie czegoś nauczyć. To akurat, takie wygłaskane, chociaż winy nie składam na zdjęcie, arab na fotce był wychuchany, wygłaskany. Postaram się próbować rysować różne typy włosów, może fryza? 😀 
Usiądź przed lustrem i rysuj swoje jeśli brak Ci modeli, obejrzyj jak wygląda oko, usta, ucho ludzkie - w momencie gdy dostrzeżesz w nich bryłę, dostrzeżesz bryłę nawet na płaskim zdjęciu. Pamiętaj że włosy to też bryła.
o to Ci chodzi, o czym ja mysle, tylko o koniach, heh  😀 dzieki, musze poćwiczyć. pozdrawiam! wstawiajcie swoje rysunki koni, czekam! 👀 może, abre , czyms się pochwalisz? rysujesz?  🙂
Już od dawna nie rysuję dla siebie chociaż pewnie niedługo zacznę 🙂
to czekam, ale cięzko się te bydlaki rysuje, co? 😀
Odgrzebałam na dysku stary obrazek (30x40 olej na obciągniętej płótnem tekturze) 😉

bardzo mi się podoba. użycie farb, światło. jedynie co mnie razi, to oko, w którym wieje pustką. to tyle 😉
Żebym to wtedy dostrzegła... 😉 ale poprawić się nie da bo konisko od lat w innym domku 🙂
no to nie poradzisz  😀
cieciorka   kocioł bałkański
06 grudnia 2008 21:45
Pauli dzieki 🙂
żałuje, że się poddałam. wzroku nawet nie podnosze, bo wiem że np Alice kolana najwyżej zobacze jesli mnie mech nie przytłoczy 😉
ale wydaje mi się jakiś tam potencjał miałam i gdybym chodziła na lekcje, lub po prostu ćwiczyła mogłoby coś z tego być.
prawde mowiac dostalam farby, namalowałam trzy rzeczy (pierwszej poszukam jak bede w domu, druga widzicie, trzeciej nie warto pokazywac) a potem uzywałam ich tylko do zabaw, namalowania czegos na scianie, czy udekowania dupereli.
a rysowałam i wycinałam z papieru od urodzenia. podobno nieźle mi szło 🙂

ale po przerwie wychodzi się z wprawy... chciałam cos nabazgrolic, ale to że wychodzi inaczej niż chce denerwowalo mnie i zniechecalo na kolejny, jeszcze dluzszy czas.
prowadze taki zeszt w ktorym mam zapisane co zrobic, np remont. mam tam tez wpisane: rysowac. bardzo bym chciała jeszcze kiedys....
co to znaczy rysowac pędzlem? coś mi się wyobraża, ale nie jestem pewna, czy o to chodzi.

janek podoba mi sie, ale najbardziej wargi i centki 🙂
ale tego co napisałeś do mnie nie zrozumiałam. kodujesz? :P

abre- łaaaał 😜
Cieciorka, pędzlem rysuje się tak jak ołówkiem, długopisem, piórkiem... Masz narzędzie 🙂 Możesz użyć twardego pędzla ze szczeciny, rysować farbą akrylową, temperą na kartonie. Możesz użyć miękkiego pędzla i rysować tuszem - cienkie linie stężonym, lawować z dodatkiem wody... Możesz wziąć zagruntowane płótno lub tekturę, rysować farbą olejną a potem w podeschniętej lekko drapać (tej techniki Rembrandt używał w przypadku włosów i innych detali - warstwa jaśniejsza na spodzie wyschnięta, ciemniejsza na górze, po wydrapaniu jaśniejsza przebija). Są dziesiątki możliwości. A na ołówkowe dłubanie wydajesz mi się za energiczna 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
06 grudnia 2008 23:15
hehe, ołówki zawsze były moim ulubionym narzędziem, z którym czułam się nalepiej.
nie rozumiem co to znaczy lamować z dodatkiem wody. rozmywac, rozcienczac?
z atramentem probowalam. ale nie podobalo mi sie. ciekawila mnie sztuka kaligrafii w ktorej wszystko jest delikatne a kontury regulowane gruboscia pedzla itp. forma w jakiej to widze i podoba mi sie to własnie budowa obrazu za pomoca kontorow i cieni.
wlasnie dla mnie wydawalo sie nie do odtworzenia, zbyt czytste i delikatne. a ja mimo ze uwielmiam suchość, prostote, minimalizm zawsze nackam czegos za duzo.
sama sobie wymyslalam cwiczenia- np rysowanie schematów, lub rysowanie za pomoca wylacznie prostych linni. kopałam wszystko. inny moj problem- dla mnie w calym obrazku jest tylko jeden punkt, jeden temat. nie zapelnialam przestrzeni, nigdy nie dodawalam tla. wsciekalam sie kiedy musialam cos wydlubywac w linoeum bo przy zbyt duzych wolnych powierzchniach prasa nierowno rozprowadzala farbe, brrr.
przypomnialo mi sie cwiczenie ze szkoly- wyrywajac platki kolorowego papieru mielismy odtworzyc costam  co stalo na stoliku. chodzilo glownie i plame barwna i gre swiatla. zeby to byl jakby obraz po przymruzeniu oczu. ja rwalam drobniutkie kawalki bo nie moglam pogodzic sie z uproszczeniami, plamami.
haha i podobne ale na inny temat. dostalam w podstawowce laske za to wyklejanie kolorowanki kulkami zwnietej bibuly. gniotlam wszystko rowno i dokladnie, inni poprzyklejali rozwalajace sie papierki i skonczyli przed dzwonkiem a ja nie 😀
skonczylam, musialam to powiedziec- trauma z dziecinstwa :P
sztuka nie zna czasu. zawsze możesz rysowac. nigdy nie jest za późno  😉
ważne, żeby sprawiało ci satysfakcje, wiek nie ma znaczenia.
ołówek to jedyne moje medium. farbami maluję rzadko. to bardzo trudna technika, trzeba się uczyć. może dlatego większość rysuje ołówkami, że mają je pod rękoma, natomiast profesjonalne farby trzeba sobie zakupić. chociaż plakatówkami też można coś stworzyć.  😀
Farbą możesz nie tylko malować ale i rysować. Patrząc na kolegów z pracowni mam wrażenie, że większość rysuje ołówkiem... ze strachu. Ale widziałam już, jak ludzie się otwierali gdy zostali zmuszeni do użycia innej techniki.
m.indira   508... kucyków
07 grudnia 2008 16:29
a ja sie tak zastanawiałam... Janek mnie ubiegł ....
Abre co to za siwe u Ciebie?
tak, Abre, masz rację, może to też trochę strach. Farba daje dużo możliwości, trochę zajmuje ich odkrywanie, może dlatego, że jest techniką raczej trudną w opanowaniu, odpycha. Ale jest niesamowita. Jak sie patrzy na niektórych mistrzów, to naprawde, ma się ochotę, wziąść pedzel i malowac.

Magda, tak się właśnie zastanawiałem, szukałem wątku, może jest, ale nie mogłem znaleźć,  i ... część III.  😀
To Euscera (Emigrant - Elcantara / Pamir) hodowli SK Michałów.
m.indira   508... kucyków
07 grudnia 2008 16:47
mam jedna Emigrantkę u siebie
oto i Makdiara w muszkach 😀

To zapraszam do wątku foto 🙂 Zaraz tam wrzucę siwą 🙂
ta z muszkami  👍 ładne konisko
zaluje, ze przestalam rysowac. moze kiedys do tego wroce i w koncu sie bardziej rozwine..



tu tylko fragment, bo mialam maly skaner i nie nie zmiescilo
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się