... ślub :) ...

a organza nie jest taka sztywna??moze tiul ??
Tuśka dobry pomysł!
Właśnie mi się wydaje, że tiul jest sztywny.

Najlepszy byłby jedwab, no ale cena... 😀
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 stycznia 2014 21:22
TUŚKA, tylko wtedy ten materiał nie tylko jako pasek zwisający tylko na całość naszyć, a to co jest potraktować jako podszewkę

Żeby efekt był mniej więcej taki
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 stycznia 2014 21:25
A sukinki od cyckow w dol puszczone luzno przy wiekszym rozmiarze nie poteguja wrazenia wiekkiego brzucha i ciazy? Ja tak przynajmniej wyglądam.
Każdy robi jak uważa, dla mnie po prostu dziwnym jest uczestniczyć w takiej szopce i udawaniu, bo tym to przecież jest jak się nie wierzy/nie jest katolikiem.

Bardzo fajne w większości te sukienki z ostatniego linku!  🙂
Nie wiem czy da sie tak zrobic ze w to co juz jest naszyc  inny material bardziej myslalam o tym zeby ten dol tak luzno puscic tak jak idrilla pisała
Alveaner ale ja nie udaję, że jestem katoliczką.
Mi też się najbardziej podoba ta opcja co wstawiła safie
Może tylko zrobić szerszy pas pod biustem, żeby uniknąć efektu ukrywania ciąży.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
24 stycznia 2014 21:30
Każdy robi jak uważa, dla mnie po prostu dziwnym jest uczestniczyć w takiej szopce i udawaniu, bo tym to przecież jest jak się nie wierzy/nie jest katolikiem.

Bardzo fajne w większości te sukienki z ostatniego linku!  🙂


Przeciez sluby w polsce sa konkordatowe. Wiec bierze sie udzial automatycznie w slubie cywilnym. A czy szopka to nie jest do oceniania gosciom czy swiadkom. Kazdy ma prawo brac slub w jakim obrzadku chce.
TUŚKA - może szyfon....
tak jak tu:


Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
24 stycznia 2014 21:35
Szyfon jak najbardziej.
Ratujemy kiecke tuski 🏇
Tak samo jak wszyscy sie dziwią i nie raz najeżdżają na panny młode które biorą tylko cywilny a idą w białej sukni ślubnej ze jak to biała suknia a brak ślubu kościelnego 🙄

Niestety tak jest w wielu przypadkach ze kościelny jest tylko by było bardziej uroczyście bardziej z "pompa" albo po co powie rodzina/ciotka/babka....W naprawdę niewielu przypadkach chodzi tu o prawdziwa wiare
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=34.msg1990572#msg1990572 date=1390599311]
Ratujemy kiecke tuski 🏇
[/quote]    🤣  Dziękuje za poprawe humoru



Jutro z rana telefon do krawcowej i spytam czy da rade tak naszyć na całość....
DZIĘKUJĘ WAM za pomoc :przytul:
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 stycznia 2014 21:39
Szyfon- właśnie! Kilka lat temu nie był zbyt drogi. Krawcowa pewnie dałaby radę go pasować w reszte 😉

edit: jeszcze kilka pomysłów


Ogólnie to coś z tych trzech tkanin: organza, tiul, szyfon a co się będzie najlepiej układało to już pytanie do specjalisty krawcowej 🙂 Tylko zaznacz, że chciałabyś żeby nie było to naszyte tak że uzyskasz efekt smętnie wiszącej halki tylko miało swój kształt i zwiewność. Nie wiem jak to ująć no ale żeby nie wisiała prosto do dołu.
Idrilla a ty mówisz o puszczonej od biustu czy o całości naszytej na sukienkę??Właśnie tego sie obawiam żeby nie zrobiła tego tak jak ty mowisz 😤 spróbuj rozwinąć mysl zebysmy sie lepiej zrozumialy
Ja bym to jednak naszyła jakoś i na biust i od pasa puściła właśnie tak zwiewnie bo nie wiem czy naszyte tylko od pasa w dół nie będzie się zbytnio od siebie odcinało...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 stycznia 2014 21:50
TUŚKA, czy szyjąc za wzór miałaś coś takiego?



tutaj jeszcze koronka po całości


edit:




Właśnie nie jedyne co sie zgadza z tego co mówiłam i pokazywałam to tył 😤
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
24 stycznia 2014 22:00
Jeszcze takie znalazłam




A biustonosz masz dobrze dobrany?
Pisałam wcześniej ze biustonosz dobry to wina albo uszycia albo zdjęcia(mama mówi ze na żywo to wygląda normalnie ze ładny biust jest)
TUŚKA, a byłaś u brafitterki?
Też znalazłam fajną, skromną kieckę:
http://allegro.pl/suknia-slubna-rozm-42-44-i3916209767.html
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
25 stycznia 2014 07:07
TUŚKA jestem fanką metamorfozy Twojej sukni, wrzucaj na bieżąco relacje co się dzieje  :kwiatek:

Dziewczyny powiedzcie mi (totalnemu laikowi) proszę, jak to jest z tymi wszystkimi pięknymi, długimi sukniami na weselu? Mam wrażenie, że w tym nie bardzo da się poruszać, a co dopiero mówić o tańcu  😉 Na wszystkich ślubach, na których byłam, panny młode miały dość skromne suknie, nie ciągnęły się za nimi po ziemi.

http://www.annakara.com/kolekcja/kolekcja-2012/elena ta jest zdecydowanie moim faworytem  💘 może kiedyś..  😉
Trochę ni z gruchy ni z pietruchy wyskoczę, ale w końcu to wątek ślubny 😉 Nie udzielałam się, ale ślub brałam w 5 października. Suknie miałam w typie pirncess . Pozwolę sobie wstawić zdjęcia
Tutaj widać najlepiej krój sukni :

na paluszkach , pustynia

A tutaj  najlepiej widać koronkową górę sukni:

Na początku chciałam skromną, prostą, ale w ogóle nie lażała. Więc różnie to bywa, mówi się jedno a zycie pokazuje drugie 😉  i tak jak sama sukni kajuli bym nie kupiła, tak one razem tworzą obrazek idealny 🙂
pozdrawiam wszystkie przygotowujące isię panny młode :kwiatek:
natknęłam się na niesamowicie uroczą rzecz i muszę się z Wami tym podzielić  😁
http://2people1life.com/blog/
kujka   new better life mode: on
25 stycznia 2014 09:58
buyaka, super! a to rumunskie jakie czadowe!
TUŚKA - zdawaj relacje na bieżąco, koniecznie! Ja bym na 100% zmieniła marszczenia na biuście, dała grubszy, lub właśnie taki V pas pod biustem i koniecznie puściłabym luźno jakimś zwiewnym materiałem.

Ilekroć oglądam zdjęcia sukien ślubnych, tyle razy przekonuje się, że najbardziej podobają mi się takie zwiewne, proste suknie. Ciekawe czy wyglądałabym w takiej dobrze - jakie panie najładniej w takich wyglądają?
Np:
-> do tej najlepiej dodałabym jeszcze koronkę, siateczkę na ramiona.



TUŚKA, również trzymam kciuki za metamorfozę 🙂
smarcik, nie wydaje mi się, żeby długa suknia była problemem... Część ma treny podpinane, a na te, które się lekko ciągną - cóż, trzeba uważać, żeby wuja Stachu w ferworze weselnym nie nadepnął na tył 😉
Tuśka, a może muślin? Tez bardzo delikatny i zwiewny  :kwiatek:

whitemoon, ta pierwsza mierzylam i poczatkowo mialam ja kupic dopoki nie ubralam swojej JA8640  😍



no i dobrze, w tej "Twojej" wyglądasz obłędnie! Twój przyszły mąż nie wytrzyma wesela patrząc na Ciebie w niej, to pewne! :p
whitemoon, dziekuje, jestes kochana  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

w ogóle wszyscy mi tu tak słodzicie, że aż mi głupio momentami, dawno nie słyszałam tylu miłych słów  😡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się