... ślub :) ...

.
Muchozol, jaka cena! 😵 A czemu Wielka Pani Psycholog powiedziała, że nie powinniście być razem, jeśli mogę spytać? 🤣
.
Muchozol, kredki mocne! 🤔 😵 My stwierdziliśmy, ze idziemy do Dominikanów, to sobie życzą 40zł/osoba. Chyba, że faktycznie wystarczy nam świadectwo 😁
Muchozol serio? No chyba nigdy nie zrozumiem, co takim ludziom w głowie siedzi, a najgorsze jak sobie człowiek pomyśli, że może ktoś kiedyś z poważnym problemem do takiej pani "psycholog" się zgłosi i dostanie takie złote rady 😵

Ja robiłam już rozpoznanie jak wyglądają nauki u nas i ponoć wszystko fajnie, poza jedną nawiedzoną, co przez czas nauk każe kalendarzyk prowadzić 🤣
Scottie   Cicha obserwatorka
08 grudnia 2016 13:26
[quote author=Szalona😉 link=topic=34.msg2623787#msg2623787 date=1481190167]44
A teraz pytanie do tych co decydują się na kościelny, czy słyszała któraś o tym, że jeśli w ostatniej klasie szkoły średniej uczęszczało się na religię, to jest się zwolnionym z nauk przedmałżeńskich?  Po na jednym ze ślubnych portali taka informacje wyczytałam.  🙄
[/quote]

NIE jest to prawdą, nauki przedmałżeńskie i poradnię rodzinną musisz mieć zrobione, jeśli chcesz mieć ślub kościelny. Tak jak wcześniej pisałam, czasem w ramach religii w LO siostra czy ksiądz robili nauki przedmałżeńskie, ale po tym dostawałaś zaświadczenie, które NIE MA DATY WAŻNOŚCI. Na moim zaświadczeniu o odbyciu nauk/poradni nie ma nigdzie wpisanej żadnej daty 🙂
Natomiast, czasami księża życzą sobie (oprócz wymaganych dokumentów) świadectwa z ostatniej klasy ze szkoły średniej, na którym ma być ocena z religii. Jeśli nie chodziłaś na religię w LO, to mogą Cię wysłać na jakiś kurs 😉 I nie przejdzie opcja "zgubiłam świadectwo", bo xerokopię można wyciągnąć z archiwum szkoły.
.
Muchozol, masakra, mam nadzieję,. że tu nic takiego nie będzie... A jak zareagowali na tabletki? 🤣
.
Muchozol, ja już swojego widzę, jak cokolwiek analizuje 😂 Ale dobrze wiedzieć, że można próbować się postawić 🤣
Scottie w sumie tak myślałam, ale ten artykuł mnie zastanowił, więc pomyślałam, że spytam czy coś wiecie 😉 no bo ja żadnego zaświadczenia nie mam, ale religię miałam, chodziłam i na świadectwie jest, u narzeczonego raczej też 😉
.
Muchozol, kochana, jak tu tylko analityka trzeba to spoko, my oboje programiści! 😅 🤣 Cóż, najwyżej się nie odezwę a im oddam wydruk z internetu, bo wiem że laski też tak robią. A u Ciebie to nawet nie "kilka miesięcy" by było, tylko zaraz by wyszło że w ogóle 🤔wirek: A to co mówią tacy ludzie, to trzeba rozumieć chyba odwrotnie... 😉
.
Muchozol, to miałam rację z tym, że praktycznie w ogóle, bo przecież seks dla Kościoła to nie ma być przyjemność tylko prokreacja! 👀 Ja już widzę, jak świetnie będziemy się bawić na tych naukach 😁
.
Wesoło mieliście! Ale to mnie pocieszyłaś :kwiatek:
Muchozol, to miałam rację z tym, że praktycznie w ogóle, bo przecież seks dla Kościoła to nie ma być przyjemność tylko prokreacja! 👀 Ja już widzę, jak świetnie będziemy się bawić na tych naukach 😁


Właśnie to nieprawda. Miałam w liceum wspaniałą katechetkę, była to osoba znająca oprócz naszej religii także inne religie (prowadziła też religioznawstwo) i ona jak interpretowaliśmy różne fragmenty Biblii mówiła wielokrotnie, że małżeństwo i seks są nierozłączne, seks nie służy jedynie prokreacji, a ma zbliżyć do siebie małżonków. Tylko niestety księża i właśnie takie Panie w poradniach mają z tym problem i wmawiają ludziom, że seks to zło.
Cricetidae, Ale właśnie o to mi chodziło 🙂 Właśnie o opinie księży (nie wszystkich), bo ja wiem że są też tacy, którzy poglądy mają "normalne" - czyli takie, jakie powinny być i takie jak piszesz, ale są też tacy, którzy powiedzą to co ja pisałam... Nie chciałam generalizować, więc przepraszam, jeśli tak to zrozumiałaś :kwiatek:
Doubler, spoko, rozumiem 🙂

A ja mam sukienkeeee  💃 Nie wiedziałam, że to mi sprawi aż taką przyjemność 😀 Odkupuje od koleżanki, leży na mnie jak szyta na miarę 😉 Teraz tylko jakieś fajne buty muszę mieć, bo sukienka odsłania stopy. No i spełniło się moje marzenie o niewydawaniu tzw 'milionów monet' na ten cel 🙂
Bolerko się odpina i wtedy trzeba tylko pasek dobrać (zastanawiam się tylko czy w kolorze przewodnim czy jakiś błyszczący... nie wiem nawet jaki będzie kolor przewodni hehe)
Zdjęcia nie są moje, na sobie ją pokaże dopiero za niecały rok 🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
11 grudnia 2016 13:42
Cricetidae, super kiecka, ale to już wiesz 🙂 Ona jest już uprana?

Gadałam ze starą znajomą, która bierze ślub w październiku przyszłego roku i kupiła sukienkę, którą brałam pod uwagę (Justin Alexader 8733) jeszcze jak w ogóle nie mierzyłam sukienek. I jakoś tak przykro mi się zrobiło, że ona rewelacyjnie wygląda w tym, w czym ja beznadziejnie... 😉 
Scottie, jest uprana i 'umocniona' w niektórych newralgicznych miejscach przez krawcową. Będę ją prać jeszcze raz przed ślubem, bo jednak będzie te 2 lata wisiała w pokrowcu no i pognieciona była trochę jak ją mierzyłam. I welon kupię nowy, bo mi się spodobał taki, który mierzyłam w salonie.
E tam, gadasz 😉 Mnie się dużo bardziej podoba ta, którą ostatecznie wybrałaś 🙂
Cricetidae, cudo! 😍 Też będę na takie patrzeć, tylko ja bym chciała trochę bardziej rozszerzony dół 🙄 Ale Twoje jest przepiękna!

Scottie, zgadzam się z przedmówczynią 😉 Ta, którą wybrałaś, jest ładniejsza 😉
Scottie   Cicha obserwatorka
11 grudnia 2016 17:00
Cricetidae, Doubler, dzięki dziewczyny 😉 Pocieszam się tym, że... ona chciała koronkową sukienkę, a wesele planowała w stylu folk i teraz też rozpacza, że musi plany zmienić :P Chociaż ostatnio wyczytałam, że w 2017 roku będą modne wesela w stylu mieszanym i zamierzam jakoś połączyć księżniczkę ze stylem rustykalnym 😉
A my wczoraj odwiedziliśmy paru jubilerów i mamy już wybrane obrączki. Są piękne, od razu rzuciły mi się w oko, jak założyłam jeszcze bardziej mi się spodobały, memu przyszłemu mężowi tak samo 😍 oczywiście potem spojrzałam na cenę i okazało się że są najdroższe z tych co oglądaliśmy, ale trudno 🙄 w końcu to zakup na całe życie więc trzeba to jakoś przełknąć  😉 po świętach zamawiamy 😜
Szalona😉, pochwal się! 👀 😉
Doubler proszę, nasz typ:  http://wkruk.pl/slub/obraczki-cortina,id-z59  😉
Szalona😉, dzięki! 😉 Ładne, chociaż nie nasz typ, my raczej będziemy brać świecące - na obrazkach podobają nam się takie . Chociaż chętnie zobaczyłabym Twoje na żywo, bo są proste, a wiadomo jak to na zdjęciach... 🙄 Ale gratuluję, zakup obrączek to chyba ważny krok do przodu 😁
Szalona😉 to takie jak nasze 🙂 chociaż my mamy robione u mniejszego jubilera dużo taniej ale właśnie taki model😉 Po pół roku noszenia mogę polecić z całego serca  😉
A nam wczoraj pykneło 6 miesięcy  😍
Doubler A ja właśnie co do świecących nie jestem przekonana, nasze dłonie mają na codzień ciężkie życie i wszystko co się na nich znajduje też, mam wrażenie (też nie do końca wiem czy dobre 😉 ) że na takiej satynowanej będzie mniej widać drobne ryski 🙂 no i my oboje chcieliśmy z jakimś paseczkiem białego złota. Żeby nie była taka jednokolorowa  😉

gunia92 o, super, też się może z ciekawości popytamy w okolicy czy ktoś takie zrobi, ale z drugiej strony u kruka teraz fajna promocja i dożywotnia opieka nad obrączkami więc jakby zsumować korzyści to nie wyjdzie źle  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się