... ślub :) ...

Martita   Martita & Orestes Company
01 marca 2018 22:13
emptyline A skąd sukienka w końcu? 🙂 A zaproszenia boskie!
emptyline   Big Milk Straciatella
02 marca 2018 06:01
Martita, dziękuję kochana. :kwiatek: Needle & Thread.
Libella, jeszcze ja się podziele. Miałam podejście podobne do twojego i mimo, że bardzo starałam się oszczędnie, to i tak wyszło ponad 20 tysięcy na imprezę dla 70 osób (2011 rok). Praktycznie większość tej kwoty to restauracja bo nie byliśmy w stanie pójść na kompromis w kwestii jedzenia i hotele dla gości. Auto wzięlismy od dziadka, kieckę uszyła mi mam za dosłownie kilka stów (koszt materiału), nie mieliśmy orkiestry ani didżeja. Tak z perspektywy, bardzo się cieszę, że daliśmy się "wkręcić" w profesjonalnego fotografa bo plan był taki, że focie będą robić znajomi i rodzina. Koniec końców mąż się poddał namowom rodziny i znaleźliśmy dziewczynę, która robiła śliczne zdjęcia ale była w ciąży i nie chciała pracować standardową ilość czasu. Była gdzieś do 10-tej i wzieła jakieś śmieszne pieniądze 800 pln chyba za jakieś 100 zdjęć. Zdjęcia podrukowaliśmy i rozdaliśmy rodzinie, nawet ostatnio ktoś się nimi cieszył, a sama oglądam jak jestem u rodziców bo dostali album w małym formacie i leży dostępny na półce. Sobie wydrukowałam taki wielki, że leży na półce pod sufitem i z tego powodu oglądałam go chyba raz 😉 Moja psiapsióła natomiast zdecydowała się na zdjęcia od takiego fotografa (za 5 tysi chyba), że oglądam je już kilka razy 😉 chociaż to nie mój ślub  😂 niektórzy fotografowie to prawidziwi artyści są.

Co do balerinek to ja mam jakoś tak, że nie jestem w stanie dobrać sobie wygodnych butów na obcasach i wiedziałam, że całej nocy nie pociągnę. Sukni w balerinach nikt mi nie przydeptywał bo to była taka suknia bez falbanek i tiulów ale oczywiście była cała u dołu wyszlajana 😀
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 marca 2018 09:20
Mam wielki problem z sukniami  😵
W ostatnim roku przytyłam i nie zakładam, żebym miała schudnąć - nie jest to nadwaga ot rozmiar 38/40. Dodatkowo jestem kurdupel i mierze już wszystkie modele .... W żadnym nie wyglądam dobrze.
Ma ktoś pomysł w co powinnam celować?
safie, A jakieś krótsze suknie wchodzą w grę? Np. asymetryczna krótsza z przodu albo w ogóle suknia przed kolano.... albo baskinka...? + zasłonięte ramiona jakąś delikatną koronką.
Niewielkim i okrąglejszym (albo "beztaliowym"&bezbiodrowym) osobom ciężko dobrać taką "klasyczną", długą suknię ślubną. :/
safie, jakąś odcięta w talii, w literę A?
Pisałam posta,ale mi go zżarło.Nie wiem jak czujesz się w obcisłych sukienkach pomimo paru kg plus.Ja mając 155 wzrostu i ważąc jakieś 57-58 kg najlepiej czułam się w dopasowanych bo w princeskach wyglądałam jak mały gremlin i totalnie mnie pogrubiały.Zależy jaki też masz typ budowy bo jak duże piersi i pupę a wąską talię to syrenka będzie spoko a jak bardziej gruszkę to litera A.
safie, zależy jaki masz typ figury. Jakie proporcje wymiarów.

Jeśli patrzeć na kwestię wzrostu - spróbuj zobaczyć siebie w sukience odciętej pod biustem. Z niezbyt szerokim dołem, ale luźno opadającą. Optycznie powinna wysmuklić i wydłużyć sylwetkę. Ten typ ładnie maskuje również jeśli Twój optyczny ciężar gromadzi się na dole (jeśli masz więcej bioderek niż biustu, krąglejsze uda albo ogólnie mniej smukłe nogi)

Jeśli masz talię to tak jak Cri zasugerowała odcięta w talii w literę A powinna się ładnie układać i podkreślać walory sylwetki.

Syrena, moim zdaniem, jest bardzo zdradliwą sukienką. Osoby niskie raczej kiepsko w niej wyglądają (chyba, że bardzo szczuplutkie). Trzeba mieć do niej naprawdę płaski brzuszek i smukłą linię bioder i smukłe ramiona. Wtedy dopiero osiągnięty jest syreni efekt.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 marca 2018 10:21
Takie mam tylko zdjęcia ukradkiem zrobione

mam szerokie ramiona, brak biustu i szerokie biodra  😵
emptyline   Big Milk Straciatella
03 marca 2018 10:23
safie, szukaj czegoś z krótkim rękawem przede wszystkim. 🙂

Mój zestaw już został do mnie wysłany. 😅
Masz podobną budowę do mnie. 😉
Nie gadaj, że nie masz biustu, bo masz. Widać (w lustrze jest Twój profil) jak się ładnie odcina.
Celowałabym w odcinaną pod biustem z bolerkiem o luźnym rękawku. Dekolt w V, może kopertowy.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 marca 2018 10:29
Jeszcze coś takiego. - trzymam spódnicę bo była mocno pomarszczona i tak lepiej wyglądała
Ascaia , push up ze stanika + wszyte push upy w sukienkach 😉
Co myślisz o takiej?
Tylko dałabym odcięcie wyżej, pod biustem od razu.

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 marca 2018 10:34
Ascaia, a być może. 🙂 Nie widziałam takiej tam, gdzie byłam
Ascaia Nawet szczupłe osoby mogą źle wyglądać w syrence  🙄 Mnie dopiero klasyczna litera A pogrubiła i to jedyny model w którym wyglądałam źle bo wydaje mi sie,że te pod samym biustem odcinane pogrubiają najbardziej.

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 marca 2018 10:50
Chociaż właśnie moja znajoma bardzo zgrabna miala suknię odcinaną pod biustem - po opublikowaniu zdjęć posypały się gratulacje, że jest w ciąży ... Nie była  👀
Bo bardzo ważne w odcięciu pod biustem jest ilość marszczenia. Jak krawcowa / projektant nawali na dole duuużo materiału to się rzeczywiście zrobi bombka. Jak jest odcięte i spływa luźną linią to jest ok.

Dekster, na tym zdjęciu masz wyglądać źle czy dobrze? 😉 Bo dla mnie z perspektywy foty wyglądasz bardzo ładnie. 🙂 Tylko jeden szczegół bym zmieniła w tym obrazku. No i ciekawe jak wyglądasz od przodu.
Ascaia kupiłam tą sukienkę  😉,ale nie uważam,żebym wyglądała w niej jakoś mega dobrze.Ważę teraz ok 49 kg i boję się,że jak będzie dopasowana to będzie mi kości na biodrach znać.Na zdjęciu jest dwa rozmiary za duża a przytyć nie dam rady bo już od przymiarki  schudłam znowu pół kilo.Nie mam niestety zdjęcia z przodu bo to jedyne jakie mi Panie pozwoliły zrobić.Nie mam już ani cycków ani tyłka i wyglądam jak biała ,cienka kreska przy moim chłopie (192 i 92 kg wagi),ale nie znalazłam nic co by nie kosztowało 6 tysięcy i spełniło moje na prawdę  niezbyt  wygórowane oczekiwania .Łamię się czy zostawić tren czy nie,ale chyba go upitolę.

Safie
ja bym szukała czegoś w typie ostatniego Twojego zdjęcia.Najbardziej mi się podoba.
No widzisz, mówiłam, że ładnie 😀
A jak będzie nieco mniejsza to i ten szczegół co mi nie pasi powinien się ułożyć.
Wyglądasz bardzo korzystniej i tylko tak o sobie myśl. 🙂
Safie a coś takiego? optycznie mniejsze ramiona, podkreślona talia i zamaskowane biodra?
Propozycja bery mi się podoba 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 marca 2018 13:30
bera, mierzyłam takie "opuszczone" ramiona i źle to wyglądało 🙁
To poproś o nieopuszczone. Przy szerokich ramionach dekold w łódkę wg mnie będzie źle wyglądał. Sama takie mam i unikam. Celuję w V lub U
safie, tak jak bera mowi - przy szerokich ramionach wszystkie szerokie dekolty o zaokraglonej dolnej linii, opuszczone ramiaczka, szerokie, proste ramiaczka, sukienki bez ramiczek to masakra, generalnie wszystko co odcina rowno w pionie albo w poziomie wyglada raczej slabo, wiem z doswiadczenia niestety 🙄 bo mam ramiona jak terminator 😁

Ja bym celowala w dekolt V i jakis krotki rekaw do zakrycia samej gory ramion 🙂 Dol bardziej mi sie widzi taki jak proponuje Ascaia, raczej z miekkiego, lejacego sie materialu niz jakies nastroszone falbaniaste tiule.
safie, jak dla mnie najlepsza jest ta ostatnia, wrzucona w osobnym poście (lub przedostatnia w tym poście wcześniejszym - jeśli idzie o dół sukni). Moim zdaniem powinnaś postawić właśnie na luźny, swobodny dół a nie takie ciężkie materiały jak na tych wcześniejszych, które mocno opinają i naprawdę mało kto wyglądałby w nich dobrze. Jeśli chodzi o górę to też bym nie pakowała się w długi rękaw ani w suknie bez ramiączek.
emptyline   Big Milk Straciatella
03 marca 2018 19:16
Czy możecie mi podpowiedzieć ile butelek wina na głowę? 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 marca 2018 19:25
emptyline, a wino jako dodatek do wódki czy zamiast?

emptyline   Big Milk Straciatella
03 marca 2018 19:27
safie, żadnej wódki nie będzie, będzie za to piwo (robimy grilla w ogordzie). Mamy na liście osoby które piją tylko wino i takie które piją i wino i piwo. Wypada nam po mniej więcej 3-4 piwa na łeb.
A ma ktoś do polecenia zespół we Wrocku i okolicach?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
03 marca 2018 19:39
emptyline, butelka na głowę?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się