hucuły.

Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
31 maja 2013 16:51
AnetaW, witamy 😀 Przy zajeżdżaniu może nic nie pokazać, ale poczekaj na jej huculskie pomysły 😉
zaczynam się bać, bo mam do robienia 2 😀
Nie przesadzajcie. To najkochańsze konie na świecie.
Ja jeździłam dziś na wszystkich trzech, Pelka to jest miód na moje serce. A na Wici na oklep poszalałam, chyba trochę schudła, bo tłuszcze się jej nie trzęsą.
Taaa....  🤣 Już stajenny do mnie dzwonił naskarżyć. Upatrzyła sobie klaczkę kasztankę, którą dziewczyny wzięły na jazdę. Jak zobaczyła że tamta wraca do stajni to nie było, że prąd kopie, nic to w ułamku sekundy z każdego padoku się wyczołgiwała, z ringu przy stajni wyskoczyła... na jakich wysokościach taśmy dla takich szatanów grodzić...?  🏇
31 maja 2013 17:38
I właśnie o tym piszę 🙂 Robienie hucuła to nic, ale o ich pomysłach na padokach czy w boksie można by książki pisać 😉
Za to u nas Wata pracuje pełną parą. Bardzo fajna z niej kobyłka i praca z nią to dla nas czysta przyjemność. Nigdy nie wpuszczamy koni, które przyjeżdżają do nas do pracy do stada, ale z Watą jest inaczej. Konie ją w pełni zaakceptowały, chodzą wszystkie razem, a źrebak jest szczęśliwy, bo ma z kim pobiegać. Zachowują się tak jakby zawsze były stadem. Może to dzięki źrebakowi?
Raczej wątpliwe. Źrebak raczej by potęgował problemy. Kobyła widać zgodna musi być.
31 maja 2013 23:23
Bardziej chodzi mi o zachowanie naszych koni. Wyjątkowo serdecznie ją przyjęły co raczej im się nie zdarza w tak krótkim czasie.
emptyline   Big Milk Straciatella
01 czerwca 2013 10:29
Time, jezu jaki piękny koń, ten srokacz. Nie szczędź zdjęć!
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
01 czerwca 2013 18:53
A my w związku z Dniem Dziecka byliśmy z końmi w wiosce indiańskiej, która rozbiła się niedaleko nas. Magnacy spisał się wzorowo. Woził dzieci i pozował do indiańskich zdjęć. Jedynie wódz wioski nie przypadł mu do gustu i nafukał się na niego niemiłosiernie. Na jego miejscu ja też bym była w szoku jakby mi ktoś machał piórami i dzwonkami przyczepionymi do łokci. A tak poza tym to wypad poza stajnie na 6  🤣

Ja w sexi gumiakach robiłam wioche :P
Pelargonia tak fuka i fuka zazwyczaj, ja się szykuję do akcji a tu z tego nic nie wynika 🙂
01 czerwca 2013 23:44
Farunka fuczy w ten sposób w terenie kiedy nagle zobaczy człowieka, którego się przestraszy. Cała się wtedy napina i wygląda jak gladiator 😉

Alicja_8, jedziesz w tym roku na wystawę w Poświętnym (Poświętnie?)?
Kurczak na zdjęciu wyszło tylko tak to kopyto lewe, nic z nim normalnie nie jest Jedyny problem jest z całą prawą nogą tylną i na tej nodze powinna mieć ortopedy, a żeby tyłów nie miała tylko podkutych to i przody będą.
No robił ją jakiś kowal, nie pamiętam z nazwiska, okolice Pobiedzisk-Iwna w woj. wlkp.

Wybacz ale wszystkie kopyta są z innej bajki za przeproszeniem co za debil zagladal w te kopytniaki?!. Nie ocenie po zdjęciu czy tam jest potrzebna ortopedia ale wydzwoń  prawdziwego kowala i jestem pewny na 95% że wyprowadzisz je przez samo werkowanie.
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
02 czerwca 2013 18:29
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
03 czerwca 2013 09:53
KUrczak pewnie będę ale tylko gościnnie bo pracuję 🙂
03 czerwca 2013 17:03
W takim razie zapraszam do boksu z hucułkami Ifą i Watą 😉
emptyline - pocykam więcej i wrzucę, od nast. tyg i Pasyjka idzie do roboty więc będzie więcej zdj, a tymczasem Farciszonek coraz lepiej chodzi, ale coś czuje, że będzie to mały kombinator 😀
Kurczak ja w tym roku bez koników ale pewnie przejazdem wpadnę to odwiedzę  🙂
Taaa....  🤣 Już stajenny do mnie dzwonił naskarżyć. Upatrzyła sobie klaczkę kasztankę, którą dziewczyny wzięły na jazdę. Jak zobaczyła że tamta wraca do stajni to nie było, że prąd kopie, nic to w ułamku sekundy z każdego padoku się wyczołgiwała, z ringu przy stajni wyskoczyła... na jakich wysokościach taśmy dla takich szatanów grodzić...?  🏇

Na mojego nic nie działało, wszystko "przechodził" jak znudziło mu się przebywanie ze stadem. Właściciele pensjonatu zrobili specjalną kwaterę z 4 taśmami od pastucha: tak na oko 40, 80, 120, 150 cm. Jak było podpięte to działało, koń w miesiąc nabył "odruchu" i teraz już nie wyłazi nawet ze zwykłych podwójnych. Pozdrawiam.
To widzę, że mój to ideał grzeczności na padoku ! Zero kombinowania, najlepiej to by tam jadł, spał, jadł, spał i nic po za tym  😂 Bieganie z innymi końmi go nie kręci...  🥂 W stajni tak samo....

Ostatnio zaszalałam i założyłam mojemu owijki na jazdę  🏇

05 czerwca 2013 16:06
AnetaW, zapraszam 😀
pampera- mam ten sam komplecik, ale jeszcze nie testowany 🙂 Owijek mi szkoda, bo ciągłe tereny, wjazdy do wody, błoto, krzaki. Czapraków mam innych kilka, a derka? Na co mi derka. I tak sobie leży w szafie i czeka na swój czas.

Jutro planuję pojeździć, ale moje plany chyba popłyną z deszczem. Witka podcięta linką ( no comment) więc tylko dwa grubasy zostały do ruszenia.
marysia550 W sumie do tej pory używałam czapraka, derkę zakładałam w zimie po jeździe. Owijki do tej pory były za długie na przody, więc w końcu je przycięłam i pasują 😀 W tereny też nic na nogi nie zakładamy - albo byśmy to zgubili, albo utopili gdzieś  😁 Ale na ujeżdżalnie jak najbardziej ochraniacze a od wczoraj i owijki  😜

To jeszcze wrzucam dzisiejsze i uciekam  😁

W galopie dziś jeździło mi się na nim fenomenalnie ! Za to kłus... no cały czas do pchania, trzeba cały czas pilnować tempa  👿
Niby w każdym chodzie chodzi fajnie rozluźniony, dobrze reaguje na dosiad, na polecenia, ale w kłusie będzie się wlekł i koniec. Dużo pracy przed nami, ale o to w tym chodzi, by stawiać sobie cele i do nich dążyć 😀
05 czerwca 2013 22:11
pampera, ja mam taki problem ze stępem. Bardzo ciężko jest Farunkę namówić do tego, żeby wyciągnęła nogi w stępie. Woli podkłusowywać i ciężko jest z tym walczyć, ale próbuję 😉
Ja dziś z moim kucem mieliśmy pierwszy trening skokowy w tym sezonie taki poważniejszy. O mamusiu... jak ten kuc kocha skakać, ani razu nie wyłamała, równe tempo przy najazdach a tak to dzida do przodu, dobiliśmy do 80 cm, oksery, stacjonaty jakieś kombinacje, cały mini parkur wszystko na czysto  😍 Może jakieś małe zawody w tym miesiącu się zaliczy.
Na następny trening biorę fotografa by się pochwalić maszynką, w końcu po sąsiedzku mamy wspaniałego hc Magnesa który jest dla nas wzorem 😀
Zdjęcie dość stare, ale takie sentymentalne.
widać że konisko ma serce do skoków,ja się nie mogę doczekać jak Farta w korytarz puszczę 🙂
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
06 czerwca 2013 20:04
A ja nie lubię skakać ani jeździć stricte na placu ujeżdżeniowo- wolę tereny i pracuję nad szczegółami w terenie. Nawet mogę coś skoczyć.

Dziś za to prawie Pelkę w bagnie utopiłam- nie wiedziałam, czy ją wciąga czy nogi połamała, bo wstała dopiero przy trzeciej- czwartej próbie. Wystraszyłam się na maksa, ale tak to przed deszczem uciekać ( którego w końcu nie było). Za to kozaczka ładnego znalazłam.
ja puscilam konia w korytarz ostatnio i nabawilismy sie kontuzji. Zle wyglądalo, ale naszczeście juz wszystko ok 🙂

Troche zdjec 🙂
07 czerwca 2013 21:13
Kinia16322, zdjęcie z kozą jest super 🙂 Uwielbiam kozy i kiedyś na pewno jakąś będą miała.

U nas dzisiaj wieczór pełen wrażeń. Awantura na padoku, której konsekwencją jest złamany nos jednej z klaczy (naszej kochanej babinki). Sprawca zamieszania? Za kopyto nie złapaliśmy, ale stawiam na Grubą... Babinka dzielnie dała sobie pomóc, ale okazało się, że ma problem z jedzeniem owsa. Owies utkwił w przełyku i nie mogliśmy go przepchnąć. W końcu się udało, ale zanim zdążyliśmy odetchnąć, to pojawiła się kolka  😵 Na szczęście sytuacja już opanowana, ale co się nabiegaliśmy i nastresowaliśmy, to nasze 😉

Ogier Prymus po Sonet - mówi Wam coś?

Kurczak - niezłe przeżycia, jak na jeden dzień.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się