hucuły.

Pomyślałam, że wątek się przyda. Ma ktoś hucuła? Wasze opinie o rasie, zdjęcia itp.

Bo ja właśnie mam zamiar kupić hucuła. Tak nawiasem mówiąc wie ktoś o jakiś hodowlach albo coś na śląsku gdzie mogłabym kupić hucka? Wiem, że w Bieszczadach jest ich sporo ale najpierw wolałabym w okolicach się rozejrzeć.
m.indira   508... kucyków
07 grudnia 2008 16:18
radzę zaglądnąć tutaj http://huculy.phorum.pl
u Presji w stajni stoi niezła srokata hucka (mało srokata) , zapytaj o nią , jest do sprzedania za nie głupie pieniadze z fajnym rodowodem

sama teraz robiłam 3 klaczki do licencjatu , wszystkie go dostały ...
dla mnie to dziwne zwierzaki , znam je kilka lat , bo je jeżdżę , ale sentymentu nie mam specjalnego , może dlatego że zawsze z tymi bardziej szlachetnymi obcowałam ...

og Puszkar pod Agą Sojką
[img width=640 height=424][/img]
[img width=640 height=444][/img]

i scieżka z Hawłowic
og Lucifer
[img width=640 height=434][/img]
og Lando
[img width=640 height=428][/img]
og Wiraż
[img width=640 height=428][/img]
mamy w stajni 4 hucuły, jednego arabo-hucuła i jednego hucuło-konika, więc trochę hucułowe towarzystwo 😉,  może jutro wstawię fotki 🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
07 grudnia 2008 20:40
mój Maxior to tak naprawdę w 3/4 jest hucułem ale w papierach ma k.f - jego dziadek to Jaśmin

a to jego stare zdjątko - jak jeszcze był ogierem


ogólnie to uwielbiam małe konie  🏇
zduska - jaką krew oprócz hc ma jeszcze? jakich rodziców ma? 🙂
niestety nie moj i nie w 100% hucul, ale dla mnie to "moj huculek" 😉 niestety juz go nie jezdze, nawet nie widuje ale sentyment pozostal
Fraczek



Przypominam o dopuszczalnej wielkości zdjęć    /o.

[img width=640 height=480][/img]

[img width=640 height=479][/img]
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
08 grudnia 2008 20:29
goha głównie to hc i k.f

w rodowodzie od strony ojca mamy min : Jaśmin hc, Platyna, Dziewanna a od Matki : Morena, Eliksir, Emulsja - ta strona to chyba k.f - przynajmniej tak mi się zdaje  🤣
a jaki ojciec? czysty hc?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
09 grudnia 2008 19:04
właśnie nie czysty hc.  🙄

zarówno od strony ojca jak i matki mam ten sam ród męski ( nie wiem czy dobrze się wryraziłam ) - tj. zarówno ojciec jak i matka są po tym samym ogierze FASON hc. - i on jest w 100% hucułem.  😁
Reb

Wstawiam zdjęcie hucułki z naszej stajni ciach / a.


matka Wena (po Puszczyku )
ojciec Piast

fajna urodziwa bardzo drobnej budowy jak na hucuła ciekawska ale trochę wścibska bez narowów , niestety ale podobnie jak m.indira nie mam sentymentu do tych koni :P

proszę nie przemycać ogłoszeń! / a.

całkiem ładna hucułka 🙂 wydaje się bardzo żeńska - ma więcej srokacizny? opisana jest jako srokata?
M.Indira ale Puszkar boski!!

Ja jestem niekłamaną fanką tych zwierzaków od kiedy poznałam kilka, były nieziemsko inteligentne, rozwinięte emocjonalnie, 'pytające', nie idące na łatwiznę. I największe zbójcerze w każdym stadzie 😀
Presja - piękna!!

moje 2 hucułki

Belka


Oskar
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
10 grudnia 2008 17:03
M.Indira I największe zbójcerze w każdym stadzie 😀


taaa - coś wiem na ten temat  🏇 mój koń jest wyjątkowo waleczny  🤣
grzesiek.1993 to teraz jak wrzuciłes Nucie nie dam ci zyc - tez mam hucuło-arabkę
ile Nucia ma lat? ile wzrostu no i jak się z nią pracuje?
I mój  huculski niesforniak  😁



P.S. Skoro ma być porządek to się stosuję  😀iabeł: ... i korzystam z edycji. 😅
Kuba ( właściwie Pers ) - ( Hroby XXI-50  - Perełka po Dioryt )
inf. które podam nie są zbyt dokładne, gdyż nie znam jej wzrostu ani dokładnego wieku, ale podam w przybliżeniu 😉 (na oko). Ma gdzieś 5-7 lat, około 150 cm wzrostu. Pracuje się z nią bardzo fajnie, nieźle skacze, narazie jej rekord to 110 cm, ale to dopiero początki 😉 uwielbia się ścigać, wygrała wyścig na 1300m z czystymi arabami 🙂 co tu jeszcze...nie wiem 🙂
fajne te Wasze konie ale mam prośbę jak zdjęcia wstawiacie to piszcie od razu pochodzenie 😀 tak dla jasności sytuacji żeby się za każdym razem dopytywać nie trzeba było... 🙂

(sznurka - może załóż temat jak na starej volcie mix hc-oo - bo dosyć dużo się tam informacji pojawiało 🙂 )
Zduska one gryzą inne duże konie po nogach, kiedy u nas stał hucuł to wszystkie smoki przed nim uciekały bo ten mógł tak cały dzień podgryzać.. zakochałam się w nich wtedy :-D
Goha wątek załozony.
To nie miało być ogłoszenie 🙂 no ale dobra niech będzie że może tak wyglądało  🙇

polonez dzięki przekaże jej  😉 miałam właśnie pisać że ten pierwszy co wstawiłaś jest naprawdę nie zły a ten drugi uderzająco podobny do matki Wilgi(klaczy ze zdjęcia) niestety już nie żyjącej ale muszę przyznać że wyjątkowo miłej i przyjaznej hucułki.

goha - tak z tego co wiem ma w papierach że to srokacz ale... ona ma generalnie tylko dwie nie wielkie plamki pod grzywą i na zadzie , plus oczywiście nogi 🙂 i tak jak wspominałam bardzo delikatnej budowy jest 🙂
A na stajni mamy jeszcze jednego hucuła klacz ma 1,5 roku ale taka jakaś wredota się z niej robi , czyli wszystko po staremu  😁 albo ja takie hucuły napotykam głównie na swojej drodze ...(oprócz w.w przypadku )
Wenecja ale rodowodu nie znam niestety.
ona ma generalnie tylko dwie nie wielkie plamki pod grzywą i na zadzie , plus oczywiście nogi 🙂 i tak jak wspominałam bardzo delikatnej budowy jest 🙂


a to już w zupełności wystarczy 🙂
Mam pytanie nie wiem czy dobrze ,że pytam w tym wątku.  😡.Jaki rozmiar ogłowia potrzeba dla hucułka?
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
22 grudnia 2008 19:14
Ja mam do czynienia z Hucułkami ponad 2 lata, od kiedy zaczęłam jeździć w OJH "żurawiejka" .
Uważam,że hucuły są to wyjątkowo mądre konie , które mają wiele zalet, ale również wiele wad.
Nie da się ogólnie opisać charakteru tych stworzeń , ponieważ każdy jest inny .  🙂
Jednak ja twierdzę iż są to konie wyjątkowo mądre , odważne i przyjacielskie, a zarazem cholernie uparte.
Spotkałam się z przypadkami kompletnie nie nadającymi się do pracy, które były strasznie uparte i niechętnie chodziły przeszkody huculskie, a u Mnie w stajni to podstawa ze względu startów na zawodach. - jednak każdy koń znajdzie swojego amatora, także i te trafiły do dobrych domów,gdzie nikt nie zmusza ich do chodzenia ścieżek,a do pracy która sprawia im przyjemność, tj. wycieczki w tereny  .   🙂 Ale spotkałam także końskie ideały, które dla jeźdźca potrafią zrobić wszystko, na myśli mam Klacz Szamanka (po Jasmon od Suliła ) oraz mojego młodziutkiego podopiecznego Szuma (po Saracen od Szamanka) , jest przed Nami wiele pracy, ale będziemy dążyć do upragnionego celu.
Jestem także fanką Ogiera Lubas (Po Jaśmin od Donica), który został sprowadzony z Niemiec, a tam odbył karierę skokową. I zostawił wiele potomstwa.
Ale nie było tak znanego i wyjątkowego Hucuła, którego niestety nie ma już z Nami , mówię o Ogierze Jaśmin ..
Mogę wymieniać tak jeszcze długo Hucuły, które świetnie skaczą, chociażby znana Biela a przykładem , ze hucuł nadaje się do ujeżdżenia  jest wałach Pilot , którego trenuje właścicielka Kasia K.

Teraz pozwolę sobie wstawić kilka zdjęć.

Klacz Biela
http://www.konpolski.pl/Galeria_zdjec/Sielec_20_21_06_2008/skoki_zaprzegi_wyscigi/slides/603biela.html
Wałach Szlak (po Saracen od Szamanka)
http://www.konpolski.pl/Galeria_zdjec/Sielec_20_21_06_2008/skoki_zaprzegi_wyscigi/slides/609szlak.html
Klacz Szamanka
Ze Mną podczas ścieżki w Rawie Mazowieckiej 2007

I na pastwisku

Szum
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
22 grudnia 2008 19:16
"Lucja" to zależy od wielkości głowy 🙂
ja najczęściej spotykam rozmiar 2 , ale są wyjątki gdzie potrzebna jest 1 albo 3 . 😉
Także nie ma uniwersalnego rozmiaru, musisz ogłowie dopasować.
pozdrawiam !🙂
ja od 23 września jestem szczęśliwą posiadaczką dwóch hucułków Wawrzynka (Neszor, Wiklina) oraz Witezia (Fant, Wipera)





są słodkie, ale takie rozrabiaki że masakra, no i jeszcze nie do końca ustaliliśmy sobie hierarchie, w szczególności z Wawrzynkien, ale jesteśmy na dobrej drodze 🙂

ale murze przyznać że to cwane bestie 🙂
To ja mojego hucuła pokarzę. 😉
Wiedźmin (po Banysz od Wigilia)

Wiedzmin ma fajne imie  👍
jakby ktoś był zainteresowany hucułkami to SKH Gładyszów ma bardzo dużo koni teraz w ofercie na sprzedaż 🙂

Szumka94, masz więcej zdjęć? fajna para 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się