Wrocławianie :))

Dzięki! Tylko nie napisałam, a myślałam o przychodniach z kontraktem z nfz, czyli o wtyce do systemu 🙂

Porównuję sobie ze swoimi warszawskimi doświadczeniami – trzymam się przychodni z mojej "rodzinnej" dzielnicy. Bo co prawda nie mam przychodni pod bokiem, ale za to fajnie działającej. Kameralnej, niemal bez kolejek, bez jakichś świtowych zapisów itd. Jak poszłam do molocha przy swoim domu, to uciekłam w popłochu się nie zapisawszy 😉
Więc szukamy teraz opcji dla "nowego wrocławianina". Bardzo co do lokalizacji marudzić nie powinien (chociaż Ostrów Tumski preferowany). To ma być pierwsza przychodnia w Polsce po laaatach poza. Miejsce włączenia się na powrót w nasz system.
Teodora, przede wszystkim musi byc blisko! 🙂
We Wroclawiu masz ogromny wybor przychodni, praktycznie na kazdym osiedlu jest jakas. Rozejrzyj sie po okolicy, sprawdz co masz najblizej, gdzie Ci sie podoba. Ze swojej strony na pewno odradzam ul. Gepperta. W okolicach Ostrowa Tumskiego masz duzy wybor - na pewno na Sienkiewicza sa dwie przychodnie. Zobacz co jest z Twojej strony, jakbys miala watpliwosci to pisz do mnie, moge zrobic rozeznanie do kogo warto.
Facella   Dawna re-volto wróć!
15 grudnia 2018 17:46
Dlaczego odradzasz Gepperta? Nam poleciła tę przychodnię pewna pani doktor i jak na razie jesteśmy zadowoleni, ale z grubszymi sprawami o tak chodzimy do luxmedu.

Btw nie wiem o co chodzi, ale na luxmed przez apke nie jestem w stanie zapisać się do żadnego ginekologa  👀
Polecicie jakiegoś, najlepiej kobietę? Czy cena 200 zł za wizytę to norma tutaj?
Polecam dr Kucharską-Korczak - Lux Med Swobodna. Na każdej wizycie USG, raz w roku cytologia, kieruje na USG piersi. Dobrze wyposażony gabinet z WC w środku. Na NFZ czeka się do niej ok 2 tygodni, teraz chodzę na pakiet. Portal pacjenta nie działa, trzeba dzwonić na infolinie Lux Med i wykłócić się o swoje. My podpisując umowę zostaliśmy zapewnieni, że czas oczekiwania do specjalisty wynosi do 14 dni. Przez portal czasami nie da się umówić na kilka miesięcy wprzód. Wtedy dzwonię, piszę reklamacje i miejsce się znajduje.
facella, odradzam ponieważ lekarze stamtąd nadużywają i notorycznie wzywają pogotowie ratunkowe. Uwazam ze sa nieudolni.
rtk, dzięki! (Chociaż to nie dla mnie – tylko pytam dla swojego gagatka.)
A masz / macie może pojęcie o Multi-Medyku na Macieja 8?
Teodora, ale chciałaś mała przychodnie? multi medyk jesy duzy. To przychodnia z rtg na miejscu
Jeśli ktoś z Was zawita w tym roku w szopce na Wittiga - ogromna prośba, nie karmcie zwierząt 🙂 zawsze kilka osób mniej, to już coś :P
efeemeryda   no fate but what we make.
19 grudnia 2018 17:10
branka
Chciałam uprzejmie donieść, że znowu byłam w zoo około 13 i znowu kozy i owce pozamykane ;(
I chciałam Jeszcze zapytac czy i gdzie są świnki wietnamskie? Bo nie potrafię zlokalizować, a widziałam u znajomych na zdjęciach  😀
Teraz są pozamykane, bo raz że slisko a dwa, że capy i barany są na dziecińcu, nic teraz nie puszczamy bo jak sie cokolwiek puści, to reszta rozwala klatki bo tłucze rogami do "rywali".  JAk chłopaki "zrobią swoje"" to wróća na swój wspólny wybieg (na którym co ciekawe sie nie biją 😉 dostaja korby tylko jak w pobliżu są dziewczyny 🙂😉 a kozy i owieczki będzie znowu można wypuszczać.
Tylko osły i konie wychodza rano i na noc o ile nie ma lodu (w godzinach kiedy zoo jest zamknięte). Niestety, tak to wygląda, mam nadzieje że dzieciniec doczeka sie przebudowy z wybiegami....ja mam w głowie pomysł, ale czy ktos go wysłucha to sie okaze.

Świnek wietnamskich aktualnie nie ma, są dwie mangalice - locha i knur i dwie maskowe małe, ale maskowe mamy na zapleczu bo za zimno dla nich na razie na dzieciniec.
efeemeryda   no fate but what we make.
20 grudnia 2018 09:20
dokładnie chodzi mi o te świnki

wiem, wiem, jestem upierdliwą psychofanką zoo  😂 😜

ps. kiedy będzie można zobaczyć małego kuskusa ?  😍
Nie ma obecnie takich świnek w zoo. Kiedyś były, ale musiały zostać sprzedane czy przekazane gdzie indziej. Albo umarły na jakąś chorobę, nie wiem niestety co się znimi stało, ale mogę sie dowiedzieć 😉 W zoo jest duża rotacja zwierząt, szczególnie mlodych - wymienia się je z innymi ogrodami, mini zoo itp, a dorosłe samce jeżdza na wymiany na krycia itp. Samice niektorych gatunków też sie wymienia, żeby zwiekszyć sukces reprodykcyjny, nie hodować wsobnie itd. Także ciągle coś przyjeżdża albo wyjeżdża... Każdego jednego tygodnia jest jakas wymiana zwierzaka. Niektóre wyjeżdżają daleko, jak do Singapuru. Jest to niestety konieczne z tego względu, że wiele gatunków w zoo jest rzadkich, mocno zagrożonych wyginięciem, jak chce sie coś sensownie rozmnożyc to trzeba dbać o rotację stada, o odpowiednie geny, odpowiednie warunki dla danego gatunku do rozdrodu, itd. Może być np jakaś samica w jakimś zoo, w którym nie może zajść w ciążę, a zmieni się jej zoo czyli otoczenie, warunki itd i zachodzi. Ogrody zoologiczne na całym świecie ze sobą wpółpacują, mają plany rozrodu  zagrożonych gatunków, ponownego zasiedlania naturalnego środowiska, reintrodukcji itd. Także nasze zoo też w tym współuczestniczy, jako członek międzynarodowej organizacji, ktora ma nad tym pieczę. Obecy prezes zoo dużo robi w kierunku działań "na miejscu" czyli tam skąd dane zwierzęta oryginalnie pochodzą - by chronić ich naturalne srodowisko, edukować mieszkanców, zakladać stacje hodowlane na miejscu, a nie np na innym kontynencie, gdzie już klimat inny i trudniej rozmnożyć zagrożone gatunki.

A źrebaki kucyków czy niektore osły, kozy, owce może kupić także prywatna osoba.

A kuskus chyba nie przeżył 🙁 coś tak na wigilii pracowniczej dzis mówili 🙁
efeemeryda   no fate but what we make.
20 grudnia 2018 20:09
Dziwne bo to zdjęcia sprzed całkiem niedawna, No ale wierze  :kwiatek:

Ojej  😕 strasznie smutna wiadomość, tak wyczekiwalismy z moim M. kiedy będzie można go zobaczyć  😕
No ja jestem od października to tylko od wtedy wiem co i jak 😉 ale jak przyszłam, to już wietnamek nie było, a wiem bo świnie w zoo są w moim przydziale obowiązków 😉 obecnie poza rzecznymi są tylko 4y inne swinie (magalice i maskowe). I dobrze, ja jestem przecina trzymaniu świń w zoo, bo potem problem co z mlodymi - gdzie nie spróbujesz sprzedać to i tak raczej trafią na mięso... nawet jak sprzedasz do niby mini przyjaznej zagrody, to i tak potem sie okazuje, że zostają zjedzone. No bo świnie się zjada.
Swinki mądre są.... fajne, czyste stworzonka. ja się staram im codziennie zapewniać jakies atrakcje w postaci np kartonów z orzeszkami - orzeszki chętnie zjadają a kartony uwielbiają niszczyć 😀 robią z nich sieczkę  😁 a jaki sajgon robią jak sie je na dzieciniec puści...  😁 ryja takie doliny w piasku, że potem masz połowe piachu wysypane na dziecińcu 😀 ostatnio sie śmiałam jak było  ślisko, że nie bedziemy musieli sypać piaskiem, bo świnki już dośc rozsypały 😀

A maskowe rano to najsłodszy widok ever - są wtedy zawsze takie mega zaspaaaaane, że aż człowiekowi przykro że je obudził :P no ale zawsze dzień zaczynamy od obchodzu czy wszystko zdrowe itp, więc no niestety siłą rzeczy musze je zbudzić 😉 są przepocieszne
efeemeryda   no fate but what we make.
20 grudnia 2018 21:34
Oj już tak im nie słódź bo świniak to moje marzenie  😍
Ja po prostu muszę mieć swojego świniaka, czekam tylko na zmianę lokum, ale jeszcze jakiś czas poczekam  😂 , wiec to dalej w sferze marzeń

Btw. Zoo to chyba jedyne czego mi będzie tak naprawdę brakować jak już się wyniesiemy z Wrocławia
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 stycznia 2019 11:00
Wrzucałam w wątku dla biegaczy, ale dodam jeszcze tutaj 😉

Jeśli biegasz nawet jeśli nikt Cię nie goni. Jeśli lubisz dyszeć, sapać i lejacy sie po czole pot kiedy nie znajdujesz się w lozku pod koldra. Jeśli po 50m nie krzyczysz "daleko jeszcze?!", a 2km nie jest dla Ciebie 10 stacja drogi krzyżowej. Jeśli nie wstydzisz się tych wszystkich odblaskowych ciuszkow i uważasz, że meskie łona w obcislych leginsach nie krepują Cie. Jeśli nie masz talentu, ale za to dużo sprzętu. Lub odwrotnie. Jeśli masz noworoczne postanowienie: nowy rok, nowa bla bla bla. Jeśli jesteś lub chcesz być fit larwą. Jesli uwielbiasz przemoczone buty, obtarte stopy, kochasz skręcać kostki na zbiegach i marzysz o odmrozeniach.

Lub jeśli po prostu interesuje Cie tylko darmowe, grzane wino.
W najbliższa niedzielę, w święto 3 kroli, zroganizowane przez 2 braci, w 1 takim miejscu na świecie. Jeśli nie wiesz co robisz ze swoim życiem, bo nie odkryłes jeszcze jeździectwa, możesz chciec wyzionac ducha na stokach swietej gory poganskich bogów. 😉

Zapowiedź:

Kiedy: 06.01.2018r.
Gdzie: Sobótka, 35km od Wrocławia
FB: https://www.facebook.com/events/1978776985749412/
Trasa: 17km i 26km
Za ile: za Twój pot, krew i łzy. Za free.
Dziewczyny, jakiś dobry fryzjer, zachodni Wrocław, Po tych przejściach, muszę się od regenerować , bo wyglądam jak własna babcia🙁 Ma ktoś jakiś namiar?  (ewentualnie centrum)
Watrusia, koleżanka polecała mi to miejsce https://www.facebook.com/studiofryzurfilipiak/
Patrząc na jej włosy to faktycznie dobre opinie mogą być zasłużone 🙂. Z tego co mówiła to ceny też z tych normalnych.
epk, dzięki :kwiatek:
espana, o przystanek ode mnie 🙂
Byłam u pani Ani już dwa razy i jestem umówiona na najbliższy wtorek. Pani Ania wie jak ciąć kręcone włosy. W salonie używa się profesjonalnych kosmetyków. Działa rezerwacja przez booksy. Fotele z masażem  😜
Gdzie można zrobić najtaniej ksero?  Uzbierały mi się papierzyska do sądu, i muszę zrobić po 2 kopie.
Plac Grunwaldzki Xserownia? Pewnie najtaniej tam gdzie skupisko studentów  😁
http://grunwald24.pl/ a ja tu lubię kserować, itd, zawsze szybko i naprawdę o każdej porze jak człowiekw kryzysie, że musi już teraz a jest noc :P Do tego sympatyczni ludzie tam pracują 🙂
Dziękuję  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 lutego 2019 22:08
Dobry fryzjer męski? Nie za miliony monet. Najlepiej na Krzykach, ale może być wszędzie.
A znacie może jakiegoś tapicera z Wro lub okolic, który podjąłby się małej roboty, ale w domu klienta. Mam mały kawałek ecoskory do wymiany w kanapie, a 3 piętro bez windy skutecznie zniechęca do znoszenia mebla.
Polecicie jakiegoś szewca, który zwęzi mi oficerki? Petrie więc sztywne. I dużo, z 6-7cm
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 kwietnia 2019 20:00
Olson, szewc na jablecznej
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się