Pielęgnacja ciała

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 lutego 2014 16:07
Ramires, na włosy i paznokcie skrzyp i pokrzywa, najlepiej naturalne, calcium pantothenicum, picie drożdży.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 lutego 2014 16:09
Ramires, ja polecam siemię lniane 😉
madmaddie na skore?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 lutego 2014 06:31
do picia na poprawe stanu skory
No tak tak, to mialam na mysli:p nie wiedzialam ze siemie ma takie wlasciwosci, dzieki!
Dziewczyny pomocy!  :kwiatek:
Macie jakieś sposoby na BARDZO suche dłonie? Smaruję je kremem nivea i vichy przy każdej okazji, przez chwilę było lepiej, ale dzisiaj po umyciu kilku koniom kopyt jest z nimi tragicznie  🙁
Frania kremy z mocznikiem, np. Isana Med, mi bardzo pomógł, w okresie mrozów mimo noszenia podwójnych rękawiczek skóra mi dosłownie pękała między palcami..
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 lutego 2014 21:03
Frania, kremy cerkoderm, la roche posay. Ale jeśli jest tragicznie, radzę iść do dermatologa.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
21 lutego 2014 21:17
Dziewczyny pomocy!  :kwiatek:
Macie jakieś sposoby na BARDZO suche dłonie?


Najlepszy krem do rąk jaki miałam to Body Shop wersja z konopią indyjską. O ten http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=4802
I jak produkty z Body Shopu nie robią u mnie szału, to ten krem od 2 lat towarzyszy mi każdego dnia 😉
Z aptecznych specyfików jeszcze Emolium.
Warto też wypróbować masło shea. Dla mnie śmierdziuszek ale zanim odkryłam krem z mocznikiem używałam z bardzo dobrym skutkiem.
Ja używam Dexeryl, też chyba do dostania tylko w aptece 🙂
Dziękować dziewczyny  :kwiatek: porozglądam się za tymi specyfikami, o których pisałyście 🙂
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
22 lutego 2014 09:26
A Neutrogena?
nic 🙁
Neutrogena jest droga i słaba, przy bardzo suchej skórze lepiej wziąć coś polecanego przy AZS, a najlepiej zdiagnozować problem  😉
Macie jakiś pomysł na balsam/olejek nawilżający do ciała. Przez nawracające pokrzywki mam strasznie wysuszoną skórę. Przyczyna reakcji alergicznej nieznana, jestem w trakcie diagnozowania... więc to musi być coś mocno neutralnego, nieuczulającego. Mój pierwszy pomysł to Emolium. Może coś jeszcze jest warte rozważenia?
In.   tęczowy kucyk <3
27 lutego 2014 15:00
abre, Aveeno lub zwykly olej kokosowy.
może BD fur mama?
Dziewczyny, proszę o pomoc.:kwiatek: Przy pomocy szukajki przekopałam się przez posty o środkach na rozstępy i najczęściej polecanymi są :
[list]
[li]Mustela,
Rebuild Ziaja,
olejek arganowy,
BD fur mama,
Bielenda Sexy Mama,
Bepanthen Mammy[/li]
[li][/li]
[/list]
większość postów była dosyć stara, więc pewnie sporo nowych(lepszych?) produktów weszło na rynek, mogłybyście zerknąć na tę listę i wypowiedzieć się, jeśli używałyście? Moje rozstępy są różowe/fioletowe, dosyć świeże. 😉
Florcik, ja używałam oleju arganowego. Bardzo dobrze działał, ale trzeba byc systematycznym.
Pamiętam jeszcze, że szepcik polecała Palmersa.
In.   tęczowy kucyk <3
28 lutego 2014 12:58
Bio oil na zmiane z olejem kokosowym (dobry na wszystko, heh)
abre   tulibudibu
11 marca 2014 08:04
Dzięki dziewczyny. Udało mi się dostać Palmer's. Jak na razie działa dobrze.
Mam strasznie wrażliwą skóre na depilacje, zawsze mi wrastają włoski, robia sie krosty i ogólnie jest nieciekawie. Przeszkadza mi to bardzo zwlaszcza w okolicy bikini. Do tej pory depilowalam sie sama. Czy jesli pójde do kosmetyczki na depilacje wokiem to one zrobi to jakos lepiej i nie bedzie takiej tragedii? A moze po prostu pogodzic sie z tym ze depilacja woskiem jest nie dla mnie?  🤔
miał ktoś do czynienia z kremem do rąk L'occitane? Jak wrażenia? wart swojej ceny?
wiorek, u mnie było nawet gorzej 🤔
wiorek, mam ten sam problem, niestety wizyta u kosmetyczki na nic się zda jeśli odpowiednio nie zadbasz o skórę po depilacji. Czyli: odpowiednie preparaty pielęgnacyjne (polecam z całego serca Pilarix - dostępny w aptekach, działa cuda w takich sprawach) i regularny peeling jak już zejdą podrażnienia.

Dobra kosmetyczka może pomóc na wrastanie włosków, bo włoski generalnie lubią wrastać, jak się je źle wyrywa (np. jeśli ciągniesz plaster od siebie zamiast do góry wzdłuż nogi). Moim zdaniem warto spróbować, tylko wstrzymaj się dopóki nie wyleczysz porządnie skóry  :kwiatek:
ekhem ten pilarix powinnam stosowac cały czas czy tylko po depilacji jak skóra jest podrażniona?
Peeling robie sobie 1-2 razy w tyg, moze powinnam czesciej. Skoro mówisz za warto spróbować pójsć do kosmetyczki, to zakupie co trzeba i sie wybiore  😉
Pilarix działa na dwa fronty 😉 Po pierwsze łagodzi podrażnienia (zawiera alantoinę) a po drugie silnie zmiękcza skórę i ułatwia złuszczanie naskórka (kwas salicylowy i mocznik). Radziłabym stosować codziennie przez 2-3 dni po depilacji i później ze dwa razy w tygodniu, żeby włoski nie wrastały.
Warto kupować przez internet, bo normalnie kosztuje koło 20zł, a ja ustrzeliłam ostatnio za 12 zł na aptekagemini.pl (teraz też jest taka cena) z darmową dostawą do apteki i zrobiłam spory zapas 🙂
Pilarix jest cudowny.
Warto też przeglądać gazetki superpharmu, bo tam często można złapać za 9-10zł 🙂

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się