Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)

Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
26 stycznia 2018 19:12
Jak  zobaczyłam ten przejazd to w pierwszej kolejności nasunęła się myśl: "Czy ona jest niepełnosprawna?". Przykry widok. Święty koń.
KoniaraHors   Pamiętaj ,będę z tobą galopować do końca
26 stycznia 2018 21:26
Jadłam zupę , gdy wjeżdżała na czworobok i nie wiem jak to nazwać ,ale chyba chciała tego konia kopnąć i jej to nie wyszło to się zadławiłam  🤔
emptyline   Big Milk Straciatella
26 stycznia 2018 23:42
Matko, co to za wór ziemniaków...
Matko, co to za wór ziemniaków...


Nie obrażaj ziemniaków  🤣
Problem jest z czym ? Ze dziewczyna uczy się jeździć ( a każdy przecież na jakimś tam etapie wygląda jak wór ziemniaków) ? Czy ze odważyła się pokazać  publicznie , mając świetnie wyszkolonego konia , pewnie w celu otrzaskania się z wymogami przejazdu ocenianego przez sędziów i stresem związanym z zawodami ? Ma za sobą cenne doświadczenie i otrzymała adekwatną do swoich obecnych umiejętności ocenę . Pozostaje tylko zazdrościć możliwości uczenia się z tak rewelacyjnym końskim profesorem .
dominoxs... ale program, który jechała ta Pani to program bardzo trudny. Jechanie go w takim stylu to po prostu ośmieszanie się. Otrzaskać się może w niższych klasach. Po co jechać klase do której nie jest się kompletnie przygotowanym ? Zazdrościc jej mozna ma świetnego konia, ale koniu już nie pozazdroszcze takiej amazonki
emptyline   Big Milk Straciatella
27 stycznia 2018 11:38
dominoxs, no proszę Cię, powinna klepać dupogodziny w domu, nie jest gotowa na taki przejazd, na te elementy. Dla mnie szkoda konia.
vissenna   Turecki niewolnik
27 stycznia 2018 14:09
dominoxs prawidłowe zatrzymanie to poziom klasy L. Ona nawet tego nie była w stanie zrobić. A gdzie dopiero jechać Int II ?!
Jeśli ktoś nie umie siedzieć w kłusie, prawidłowo się zatrzymać i ruszyć, to powinien siedzieć w stajni i się uczyć a nie jeździć na MISTRZOSTWA!

To, że w USA nie ma klas sportowych prowadzi do właśnie takich patologii, gdzie ludzie myślą, że mając pieniądze można pominąć lata pracy nad sobą. A cierpią na tym takie świetne konie jak wierzchowiec tej dziewczyny. Dla mnie jest to brak jakiejkolwiek samokrytyki i świadome krzywdzenie konia kosztem "lansu".
Do tego dochodzi bezczynność sędziów, którzy nie powinni dopuścić jej do startu albo przerwać przejazd!  I sama ocena - ponad 51%! przecież to jakiś absurd! Ciekawa jestem, kim są jej rodzice. Po pierwsze dlatego, że widać, że nikt na żadnym etapie nie powiedział im "nie" dla startu córki w zawodach, po drugie sama cena za tego konia to konkretna kasa. Wałaszek był w 2014 roku w kadrze B w Holandii.
dempsey   fiat voluntas Tua
29 stycznia 2018 09:30
Baaardzo przyjemny cykl w niemieckim yt: "Starzy Bohaterowie" (Alte Helden).
O gwiazdach na emeryturze (niezłej bo niemieckiej...)
Po 4-5 minut wspominek. Konie na łąkach wybłyszczone do zdjęć, wciąż widać jakie to maszyny.
Tylko w oryginalnej wersji językowej niestety.

Zaczęłam od Mariusa i oglądam jeden po drugim 😉



Nie obejrzałam do końca ale jak niektóre urywki mogą być dla kogoś śmieszne!!  🤔
jakby puściła te wodze to by chyba spadła


😂 dokładnie, ja bym się wstydziła pojechać na takie zawody z takimi umiejętnościami. Lepiej dłubać w domu  😁
Niektóre konie mają spiny gdy jeździec wsiada, a nasza Nirvana ma przy zsiadaniu ...
vissenna   Turecki niewolnik
12 kwietnia 2018 18:27
Niektóre konie mają spiny gdy jeździec wsiada, a nasza Nirvana ma przy zsiadaniu ...



Klacz ma ruję, dziewczyna przechylając się do zsiadania łapie ją za szyję i dotyka w rejonie słabizn. Takie samo uczucie daje kryjący ogier... Nic niezwykłego mówiąc szczerze...
Szczerze, to też bym się bała zsiąść 😁
vissenna klacz nie ma rui. Ona tak po prostu ma przy zsiadaniu, zwłaszcza jak mało pracuje. Ot i wszystko  🙄
a jakby zsiadać przodem? Czyli nogę przez szyję? Też tak robi? Albo zsiadać na schodki?
Magda teoretycznie można, ale istnieje ryzyko, że przy przekładaniu nogi ona tak machnie głową, że zahaczysz o szyję i stracisz równowagę. Przyznam się też, że ja nie pozwalam jeźdźcom zsiadać w ten sposób. "Tradycyjne" zsiadanie jest wg mnie bezpieczniejsze  🙂
A gwoli ścisłości, ten jej "narów" nie jest niebezpieczny, trzeba się z tym oswoić. Mamy przynajmniej z czego się pośmiać 😁
Kilka ujęć z ostatniego pół roku. Koń na wiecznym urlopie robotnym, ale na zabawę zawsze chętny:
Kiedyś krążyl filmik, na którym koń zahaczyl się o drzwi boksu o kantar i zmarł. Nie mam pojęcia jak się nazywał. Ktoś z Was wie jak go znaleźć?
Też widziałam ten film. Od tamtej pory mam fobie na ściąganie kantarów, czy to w boksie czy na padoku. Zdaje mi się, że widziałam na Fb.
Gniadata   my own true love
08 maja 2018 11:21
Sonkowa to?

edit: aa, o drzwi boksu, jestem ślepa  🥂
Nie nie, to nie to..
Mój ostatnio też się powiesił na kantarze w boksie i szukam argumentów żeby w końcu zaczęli je ściągać po powrocie do  boksów..  😵
Może to ten?

Wpisałam "never leave a horse with a halter on", to nie jest oryginalny filmik, tylko z komentarzem.
Tak, to to. Dziękuję 🙂
Witam
Czy ma ktoś może link i chciałby podać do tego filmiku jak Ułan skacze na koniu przez drugiego ułana który stoi na rękach trzymany za nogi przez dwóch innych? Z góry dzięki
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Dublowanie wątków
Pełno tego na yt, wpisz 'pokazy kawaleryjskie' i w wielu nagraniach będzie, pierwszy z brzegu:
Dzięki, ale chodziło mi o ten taki konkretny jak jeden Ułan stał na rękach, nogi miał w rozkroku że tworzył taki jakby X, dwóch innych trzymało jego stopy w górze a trzeci skakał przez niego na koniu, krążył kiedyś po fb ale go zgubiłem i nie mogę znaleźć
Ogladałem ostatnio na Yutubie pokazy kawaleryjskie i bardzo mi sie podobały
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
20 października 2018 18:02
A ja szukam, szukam i znaleźć nie mogę... może któraś dobra dusza kojarzy filmik i poda link - filmik o młodej dziewczynie (okolice gimnazjum) , zrobiony chyba na informatykę przez nią samą, trwa kilka minut, na filmiku pokazane są jej treningi do skoków i ogólnie do wkkw, chyba w sumie z 3 końmi, na tym filmiku widać zarówno jej sukcesy jak i porażki, zwycięstwa i upadki, a pod koniec filmiku jej komentarz, coś w stylu : jestem tegoroczną mistrzynią Warszawy i Mazowsza w WKKW, W TYM SEZONIE SPADŁAM Z KONIA JEDYNIE 24 razy.
Bardzo by mi się przydał ten filmik, chciałabym go pokazać moim uczniom, jako edukacyjny, aby miały świadomość jak wiele pracy trzeba włożyć, aby osiągnąć sukces :-) 🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się