Og. Weltino po Weltmeyer

Poszukuje wszelkich info, zdjęć o ogierze Weltino po Weltmeyer. Również info i zdjęcia potomstwa mile widzane 😉
http://www.bazakoni.pl/horse_115494.html
Jedna z dyskutantek ma klaczkę kasztankę po nim chyba.
Znam obie osobiście.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
12 października 2010 19:23
A nie ma już przypadkiem wątku o ogierach? Każdy ogier powinien mieć odzielny wątek?
Tania a coś o  charakterze możesz powiedzieć? :kwiatek:
Avile nie nie powinien mieć, tylko potrzebuje info dość szybko a do ogólnego wątka o ogierach myśle,że mniej ludzi zagląda.
Zawsze można potem zamknąć 😉
Zdał próbę ze świetnym wynikiem (147 indeksu ogólnego i 160 ujeżdżeniowego)
Krył w Nowej Wiosce.

Wydaje się, że połaczenie Weltmeyera z córką folbluta może być dosyć trafne.
Piękny koń, doskonale zdał próbę, ujeżdżeniową na Im., skokową na 7m, a ogólnie był drugi. Dobrze się rusza, nieźle skacze. Niektórzy mówią, że ma charakterek, ale chyba tego nie przekazuje, jak większość swoich cech. Miałam po nim źrebaka ,od klaczy która ma fajny ruch, i super technikę, a źrebie oprócz tego ,że było ładne, i bardzo grzeczne, to nie wykazywało się żadnymi talentami.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
12 października 2010 19:53
Sam Weltino? cudny. ruch  💘 charakter super, misiek ale kiedy trzeba byl w stanie pokazac co z niego za ogier 😉 aktualnie wyslalismy go do Absoluta o ile sie nie myle.
Potomstwo narazie pelno mlodziakow najstarsze to 3 latki i chyba pare 4-5 latkow.
Tu jeden z naszych:
http://swiatkoni.pl/announcements-display/horses-12189.html

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 października 2010 20:02
Tulipan na nim nie jezdzi?
Szału  ten Grey Welt, to w ZT nie zrobił:
http://www.bazakoni.pl/horse_70944.htm
Tulipan na nim nie jezdzi?


Ona ma chyba Weltano 21 🤔
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
12 października 2010 20:26
titina  a no nie zrobil. my o tym wiedzielismy ale pewien pan o znanym nazwisku tak nagadal szefowej ze ta uwierzyla i go wyslala na ZT. coz zrobic.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 października 2010 20:48
[quote author=JARA link=topic=34953.msg734851#msg734851 date=1286910147]
Tulipan na nim nie jezdzi?


Ona ma chyba Weltano 21 🤔
[/quote]

Podobne imiona 😉
titina  a no nie zrobil. my o tym wiedzielismy ale pewien pan o znanym nazwisku tak nagadal szefowej ze ta uwierzyla i go wyslala na ZT. coz zrobic.


Szkoda, bo będzie się to za koniskiem ciągnęło. 🤔

Zdjęcie samego Weltino, na stronie SK Nowa Wioska:
http://sknowawioska.com/index.php?id=hodowla0
http://sknowawioska.com/index.php?id=galeria
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
13 października 2010 08:34
no dokladnie. tymbardziej ze naprawde z niego fajny kon. Owy pan nas teraz unika jak moze. gdyz nie potrafi sie przyznac. a pan znany na cala Polske mysle.
to bardzo dobry i ambitny ogier.wiem bo sam go jeżdżę.to że pokazał niektórym że trzeba mieć technikę i indywidualne podejście do konia to już inna kwestia.są konie które sie godzą na nieodpowiednią jazdę i są takie,które sie na taką nie zgodzą.uważam że jego przypadek jest taki że trafił na złego jeźdźca.
kim jestes?? bardzo mnie interesuje u kogo teraz jest Weltino bo co chwile mnie sluchy dochodza o zmianie jezdzcow... Ostatnio slyszalam o Pulińskim Kamilu ale potem podobno trafil do Warszawy
Nazywam sie Kamil Puliński.Ogier stoi pod warszawą w stajni w której jeżdżę.oprócz niego mam dwoje jego potomstwa i są to bardzo jezdne i dobre konie.obydwa oprócz ruchu mają wielki talent skokowy.a z kim ja mam przyjemność??
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 października 2010 12:48
Weltino: a masz jakies zdjęcia czy też filmiki z waszych jazd? A może tych potomków Weltino?
Właśnie! Chętnie obejrzymy. :kwiatek:
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
15 października 2010 13:22
Weltino. a imiona potomstwa? bo w tych ilosciach ostatnio sprzedanych koni juz sie pogubilam. i jestem ciekawa czy to cos od nas .
Zdecydowałem sie zalogować na tym portalu,bo dowiedziałem się o dyskusji na temat tego ogiera.niezgadzam się z tym że ma zły charakter.uważam że to co było złe to sposób pracy jaki mu zaproponowano.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 października 2010 14:04
to chyba oczywiste że nie każdy koń z każdym jeźdcem tak samo dobrze będzie współpracował. Albo tak samo źle.



Zdecydowałem sie zalogować na tym portalu,bo dowiedziałem się o dyskusji na temat tego ogiera.niezgadzam się z tym że ma zły charakter.uważam że to co było złe to sposób pracy jaki mu zaproponowano.doświadczenie jest proste jeśli koń stawia się jednemu a z innym współpracuje to znaczy że ten ma na ów konia lepszy sposób.nie chcę być odebrany źle ale uważam że dużo koni sie za wcześnie skreśla z powodu ich dużych ambicji bo to u niego jest trudnością🙂.koń zacznie startować także będzie można go jeszcze zobaczyć.jeśli chodzi o potomstwo to rozumiem że ktoś może mieć kiepskie ale dla mnie jest to tak że sukces hodowlany to dobrej jakości klacz odpowiednio skojarzona z dobrym ogierem więc wierzę że trafia się "odpad".bardzo dużo to matka bo jeśli jest kiepska lub genetycznie nie pasuje to może być najlepszy na świecie i tak będzie lipa.
konie są do obejrzenia pod warszawą chyba że ktoś zainteresowany kupnem młodzieży to proszę o kontakt prywatny.Pozdrawiam


Przemądrzały to ty człowieku , jesteś nie ma co. 🤬 Proszę dobrze czytać posty, bo po pierwsze, nie napisałam ,że ten ogier ma zły charakter, tylko, że niektórzy tak mówią, i zaraz podkreśliłam, że  jeżeli tak nawet jest, to na mojego źrebaka, to nie przeszło. Po drugie, guzik wiesz o matce, maluszka, jest to klacz wysoko zbonitowana, była wyselekcjonowana przez znanego trenera ujeżdżeniowego, i przez niego skojarzona z og. Weltino. klacz wyjątkowo ładnie się rusza, ma doskonały step, i galop, i elastyczny elegancki kłus,wzbudza zachwyt sędziów,i trenerów ujeżdżeniowych, i nie tylko a źrebak wyszedł bardzo ładny, bardzo grzeczny, i nic po za tym.Możliwe, że ta linia ,tej klaczy nie odpowiada, poszukamy czegoś innego. Bardzo żałuję ,że Weltino się kiepsko z nią połączył, bo mnie ten ogier również bardzo się podoba, ale cóż takie jest życie.  😉
Najlepszy koń po Weltino jakiego widziałem był z matki po Sofixie., ale nie hodowli Nowej Wioski tylko prywatny. Nie widziałem wszystkich w Nowej Wiosce, ale z tych co udało mi się obejrzeć, to były różne - fajne, i trochę mniej fajne, ale żeby zobaczyć z jakimi klaczami się najlepiej kojarzy dany ogier, to też potrzeba trochę czasu. Niestety możliwe, że wielu z jego potomków nigdy nikt na żadnych zawodach nie zobaczy, więc wyciągnąć jakieś wnioski może być trudno.

Weltino po zakładzie był jeżdżony przez J. Dysarz. Ona nawet gdzieś na nim startowała, chyba w Sopocie. Z tego co słyszałem, to zarówno Justyna, jak i R. Dysarz, wypowiadają się o tym koniu w samych superlatywach - że świetny charakter, ruch, współpraca. Jak odeszli z Nowej Wioski, to ogier poszedł do J. Wierzchowskiego i  to on startował na nim w MPMK 4-latków. Z tego co pamiętam był drugi. Na zimę koń wrócił do Nowej Wioski kryć, potem niby wrócił do Jarka, ale na MPMK juz sie nie pokazał i wrócił z powrotem do właścicielki. Później miał byc u Żanety Skowrońskiej, ale wrócił po krótkim czasie. W międzyczasie pomiędzy wyjazdami do ujeżdżeniowców próbowali jeździć na nim skoki, a po drodze jeszcze były jakieś nastawiania kręgosłupa czy bioder, coś takiego w każdym razie.
Mam nadzieję, że koń trafił teraz do pracy dresażowej na dłużej, bo naprawdę z tego co mówiła Dysarz, to koń super (z resztą z tego co widzę, to K. Puliński to potwierdza), więc szkoda by było, żeby został niewykorzystany w sporcie.

no dokladnie. tymbardziej ze naprawde z niego fajny kon. Owy pan nas teraz unika jak moze. gdyz nie potrafi sie przyznac. a pan znany na cala Polske mysle.


Czy "owy pan" okraszał swoim "fachowym" komentarzem żenujący pokaz ujeżdżeniowy Dżahila na pewnych zawodach?

Jeśli mówimy o tym samym "specjaliście" to dziw bierze jak ludzie mu ufają, w tym właśnie p. Ewa J., choć nie tylko ona. Szkoda, że efekty nie idą w parze z jego pięknymi słowami i wiarą we własną wspaniałość.
http://www.gielda-koni.com.pl/Konie/378
znalazłam w ogloszeniach ...
Weltino 5latków nie poszedł, bo był jakiś problem z zębami, z tego co pamiętam jakiś ropień na jednej stronie i właśnie w tę stronę był probolem z elementami (a w 5latkach to już nie same kółeczka i proste tylko jakieś elementy trzeba pokazać), więc Trener Wierzchowski nie zdecydował się na start, bo koń mimo, że był zagrany to nie był w 100% zdrowy... z tego co pamiętam z czasów, w których jeździłam z J.W. i kiedy Weltino był u niego w treningu to koń był niebywale grzeczny jak na ogiera i śliczny jak lalunia 🙂
Śliczny, grzeczny, ale chyba trochę mały... Chyba, że podskoczył?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
16 października 2010 06:54
zyczliwa cos mam wrazenie ze myslimy o tym samym panu 😉

Co do Weltino. on naprawde ma super charakter a ze byl zle jezdzony to inna broszka. kon jak marzenie. mam nadzieje ze bedzie wykorzystany jego potencjal.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 października 2010 08:43
http://www.gielda-koni.com.pl/Konie/378
znalazłam w ogloszeniach ...


W ogłoszeniu jest mail Darolgi ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się