paszport konia- co i jak?

Kiedy wchodzi w życie? Podpis prezydenta, jeszcze coś? Czy już tylko ogłoszenie?
Czekamy na ogłoszenie i po 14 dniach wchodzi w życie - czyli jeszcze w tym roku.Ciężko się ja czyta bo to głównie uszczegółowienia unijnych dyrektyw - sporo czasu nad tym spędziłem.
Czy ktoś wie gdzie znaleźć wzór dokumentu zgłoszenia przebywania konia w stadzie?
Bo rozumiem że jako osoba prywatna tylko to muszę zrobić? Próbowałam zalogować się przez e wniosek, ale nie mogę tam nic znaleźć. Może już ktoś to robił i podpowie co trzeba zrobić?
Kolor, Proponuję s wstrzymać, ustawa wchodzi w życie 5 stycznia, a w praktyce trochę jeszcze bym się wstrzymał z wizytą w ARMiR, ze dwa tygodnie....
melehowicz, oki. Wlasnie nie widze na forach czy grupach zapytań żadnych, wiec faktycznie moze lepiej poczekac.
Czy mieliście do czynienia z sytuacją, że poprzedni właściciel konia nie zgłosił faktu jego nabycia do PZHK? Co w takiej sytuacji zrobić przy zakupie? Poprzednia umowa zakupu jest.
Poncioch, oczywiście, u mnie wystarczyło napisać oświadczenie i już. Kobyła przepisana na mnie bez problemu.
Poncioch, Póki co obowiązuje zgłaszanie zmian po obu stronach umowy. Dopiero od nowej ustawy sprawę będzie załatwiał nabywca.
Okej, dzięki. Dam znać jak poszło, na razie jeszcze nie mam u siebie paszportu.
Wczoraj w okręgowym PZHK przepisałam na siebie zakupionego konia, którego wcześniejszy właściciel nie przepisał na siebie. Bez problemu, na podstawie oświadczenia i umowy kupno/sprzedaż, jedynie opłata wyniosła 35 zł = 2 x 17,5 zł za dokonanie zmiany w rejestrze koniowatych (wpisanie poprzedniego właściciela i mnie).
Poncioch, teraz zmiana wlasciciela po prostu kosztuje 35 zl, bo od bodajze 9.01.23 byla podwyzka
Nirv, o proszę, na stronie jest nieaktualny cennik 😅 dzięki za wyjaśnienie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się