Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
21 października 2010 20:57
pomarańczowa? omg 😲 to może ja mam coś w monitorze z kolorami nie tak, bo u mnie to delikatne pastele.
I tak, przyznaję się bez bicia, że ze światłem było ciężko, a nie mam doświadczenia w foceniu w takich warunkach.

a to? prześwietlenia rażą w oczy, prawda? 🙁


W ogóle to mam wrażenie, że żadne zdjęcie nie jest dostatecznie ostre. To tylko z powodu złego światła czy czegoś jeszcze?
Strucelka
jak na pierwszy raz całkiem nieźle :-) musisz popracować nad obróbką i coś porobić z pozami modelki
na pierwszym za pomarańczowo , poza tym można było by inaczej wykorzystać to miejsce , dla mnie do kosza
2. do przyjęcia ale po co ta ręka z boku ? włosy ok , skadrować do pionu , no i przede wszystkim bw nie za fajne .
3 . chyba najlepsza , chociaż poza modelki nie za bardzo , niemniej te światło w tle do dobry pomysł , niedoświetlone i złe jakościowo . nawet więłam sobie w ps'a to zdjęcie i obrobka zajeła mi około minuty , już nie chciało mi sie tych fioletow w tle usuwac
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 października 2010 21:07
To zapytam inaczej. Czy Ty też masz taki kolor skóry?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
21 października 2010 21:30
Strzyga nie, jaśniejszy... chyba zajmę się regulacją monitora 🤔

szuwar  :kwiatek: przeróbka jest mega 💘 myślałam, że zdjęcie jest całkiem przyzwoite, ale porównując do obróbki... idę się pociąć żyletką 🏇 😁 ale najpierw zainwestuję w PSa, zamiast gimpa.
ja początkująca w fotografii, więc będę wdzięczna za wszelkie rady i wskazówki :kwiatek:




i w wersji czarno-białej


edit: jeszcze jedna fotka:
Jeeea, w końcu ogarnęłam zdjęcia z zeszłej soboty. Moja pierwsza sesja ;] Trochę się martwię teraz wyglądem zdjęć, bo robiłam je na PC i wszystko wyglądało ok, a przerzuciłam się z powrotem na laptopa i wszystko jest dużo jaśniejsze no i nie wiem jak u was, u  mnie podpisy wręcz koszmarne (a wyglądały jak najbardziej OK). Ale nie mam już chyba ani siły ani cierpliwości, żeby robić podpisy od nowa..

1


Błagam, nie ochrzaniać mnie za podpisy  😡 Wiem, że psują zdjęcia, ale były one na PC przezroczyste, prawie niewidoczne.. Mam nadzieje, że zregeneruję siły i zmienię je, bo aż wstyd publikować 🤣 Jakość to już w ogóle bez komentarza, a tak było ładnie..  😀iabeł: Ehh.
No, to ponarzekałam sobie trochę (naprawdę nie sądziłam, że moje zdjęcia tak ucierpią na przeprowadzce z jednego kompa na drugi!) a teraz bardzo mile widziane opinie ;]
No i przepraszam za ilość, tak ciężko się zdecydować...
Moim laickim okiem:
1.za pomarańczowo, ale to może kwestia mojego monitora
2.Trochę przeszkadza mi cień na boku twarzy modelki, ale poza tym mi się podoba
3.Ciachnęłabym trochę dołu, a otworzyła górę (za wzrokiem modelki)
5,6,7,8. Dla mnie najlepsze 6.  5 kompletnie mi sie kadr nie podoba, a 8 za ciemna
9,11- zdjęłabym trochę czerwonego
13.bardzo mi się kadr podoba
18.robiłaś z bliska szerokim kątem? Zniekształciło twarz modelki

Ale ja amator samouk więc nie jestem żadnym autorytetem 😉
Ciachnęłabym trochę dołu,
A ja ciachnąłem wszystkie prócz pierwszego. Po pierwsze za duże, po drugie za dużo. Proszę najpierw zapoznać się z regulaminem forum.
Kto z was ma doświadczenie z wyborem lamp studyjnych?
Czy na focenie nie od rana do nocy całkiem przyzwoity cenowo Quantuum będzie równie przyzwoity jakościowo?

Co oprócz lamp, tła, parasolek, softboxów i "garnków" może się przydać do fotografii ludzi?
Laguna, dobre pomysły 😉

a tak na serio to też chętnie posłucham o doborze sprzętu do mini-studia 😉
trzynastka   In love with the ordinary
22 października 2010 13:50
Laguna ale to bardziej pytanie pasujące do innego watku - tego o sprzęcie😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 października 2010 14:21
Ewuś - trzecie od góry ma bardzo ładne światło. wersja bw jest już pozbawiona klimatu. ostatnie jest za ciemne. pierwsze dwa są nieciekawe.

glossia - bardzo fajny pomysł, jednak kolory są trochę mdłe. chyba że to wina mojego ekranu. i faktycznie napis daje po oczach 😀
No czytam, czytam, nawet wczoraj specjalnie przeczytałam przed dodaniem postu, i nie wiem może oślepłam albo brak snu tak na mnie działa, ale nie znalazłam żadnej wzmianki o ilości dodawanych zdjęć. O rozmiarze jak najbardziej jest, a o ilości- tylko w ogłoszeniach- maks. 2 zdjęcia do przedmiotu.

Rozumiem, że dałam ich sporo i może przegięłam, ale nie potrafiłam się zdecydować...

Laguna, dzięki wielkie za opinie, szkoda tylko, że nie wiem które zdjęcie który miało numer.. 😤
Facella, u mnie na laptopie też są mdłe, a robiłam na PC i tam kolory były żywe a podpisy przeźroczyste. Już mam nauczkę, żeby omijać szerokim łukiem komputer stacjonarny jeśli chodzi o obróbkę 😉 Tak że muszę robić wszystko od nowa.
trzynastka   In love with the ordinary
22 października 2010 14:49
gllosia a o regulaminie słyszałaś ? Chyba niezbyt dokładnie szukałaś, skoro tam nie zajrzałaś.
Bardziej obrazkowo :

4. Na forum zabrania się:

a) zamieszczania:
[...]
- umieszczania więcej niż 10 zdjęć w jednym poście.
Sorki, już się tam z nim wynoszę 😉
gllosia a o regulaminie słyszałaś ? Chyba niezbyt dokładnie szukałaś, skoro tam nie zajrzałaś.
Bardziej obrazkowo :

4. Na forum zabrania się:

a) zamieszczania:
[...]
- umieszczania więcej niż 10 zdjęć w jednym poście.



Wyobraź sobie, że właśnie regulamin czytałam. Luzik, następnym razem dodam mniej.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 października 2010 15:46
gllosia,  w takim razie to analfabetyzm wtórny. Też przykre.
trzynastka   In love with the ordinary
22 października 2010 16:08
Wyobraź sobie, że właśnie regulamin czytałam.

Ah te znikające myślniki ! Złośliwy ten regulamin, złooośliwy  😁

żeby nie było offa dodam trzy swoje twory. Korzystając z tutka przetłumaczonego przez abre i swojej jakiejś tam znikomej wiedzy na temat PS'a przerobiłam zdjęcia ...

tu z szarego zdjęcia chciałam zrobić takie niby poranne, z ładnym światłem 😉


to miało być stare


a to takie inne [ nie zwracajcie uwagi na podpis, bawiłam się, bawiłam i zapomniałam usunąć 😉]



Już od ZŁEGO ZUA się dowiedziałam, że dwa pierwsze - za dużo magnety, a co jeszcze ?
Złośliwe to jesteście wy, a nie regulamin  🙄
Strzyga, nie śpij zero przez 2 doby pod rząd, ciekawe w jakim stanie będziesz 😁 To dopiero będzie przykre.

Koniec OT.
ninvet:  😀 świetne!
Ostatnie bardzo mi się podoba ze wzgledu na efekt- jakby ze snu. Razi mnie tylko to przepalenie po lewej stronie
Mógłby ktoś na to spojrzeć? Bawiłam się cyfrówką w domu, przy sztucznym świetle 😉. Zainspirowana książką, którą dorwałam w moje łapki  😁. Idę w dobrym kierunku, czy to jednak nie to? Starałam skupiać się głównie na ostrości i świetle 😉.









ewuś
Pierwsze nieciekawe -centralny kadr, a dwa ostatnie zbyt ciemne. Najbardziej podoba mi się róża w kolorze, ze względu na ciepłe światło, ale i tak wydaje mi się trochę za ciemna. Jak na laickość to nie jest źle 😉
trzynastka   In love with the ordinary
23 października 2010 14:23
dziękuje dziewczyny  :kwiatek:
breakawayy - mnie się to w ogóle nie widzi ale nie wiem co chciałaś osiągnąć 🙂

Dodam jedno [narazie  😀iabeł:] zdjęcie z hubertusa na ktorym byłam dzisiaj, zabawa była świetna a zdjęć narobiłam chyba milion  ! 😀
Podpisałam, bo Natchniuza miała straszny problem z kradzieżą zdjęć z innych hubertusów i ja chciałam chociaż troszeczkę tego uniknąć. 

ninevet, Fajna ta dłoń przeznaczenia wystająca z pleców 😀
trzynastka   In love with the ordinary
23 października 2010 14:39
dzięki  :kwiatek:
Czy wszystkim nasza galeria tak zjada ostrość ?
Bo patrzę na to zdjęcie tu i na moim photoblogu i tam jest naprawdę dużo lepiej :/

Dodam jeszcze jedno, bo się nie umiem odkleić od kompa a powinnam, bo na dzisiaj mam milion rzeczy zaplanowanych jeszcze 😉

[img]http://i772.photobucket.com/albums/yy5/ninevet/IMG_0170.jpg?t=1287841283[/img]
cieciorka   kocioł bałkański
23 października 2010 15:21
ninevet, bomba!
Oglądając Twoje zdjęcia, zawsze podobało mi się, że eksperymentując bawisz się, szukasz czegoś. Ciekawe zabawy ze światłem i czasem, nauka PS'a, ale dla mnie generalnie zdjęcia miały średnią wartość estetyczną, może poza całkiem fajnymi portretami chłopaka.
Natomiast te są super! I jedno i drugie, jako całokształt. Bo jasne, można chcieć mieć więcej z prawej, ale traktuję obraz jako całość. Strasznie mi się podobają i mówię to całkiem serio.
W pierwszym moment ataku na lisa przy wyraźnym rozdzieleniu koni (zawodników mniej, ale trudno :P)- jasność sytuacji, uchwycenie momentu. Drugie- ładny kadr, ostrość i piękne kolory.
Wrzucaj więcej (tylko numeruj), może powinnaś więcej posprawdzać się w reportaży sportowym?
ninevet na razie tylko pobawić się manualem na tym aparacie, poprzestawiać, poustawiać i popatrzeć, jak to wszystko działa 😉
trzynastka   In love with the ordinary
23 października 2010 15:34
Cieciorka dziękuję  :kwiatek:  😡 Takie słowa motywują i podnosza na duchu.
Zdjęcia będę numerować jak wrzucę ich więcej, bo w tej chwili już powinnam być gdzieś indziej a ja się nie mogę od volty odkleić  😁
Dodam jeszcze dwa

1. Tu lepiej rozklejone postacie ale jakościowo coś mi się nie podoba.
[img]http://i772.photobucket.com/albums/yy5/ninevet/IMG_0089.jpg?t=1287844259[/img]

2. Zwycięzca gonitwy dla dorosłych
[img]http://i772.photobucket.com/albums/yy5/ninevet/IMG_0164-1.jpg?t=1287844258[/img]
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 października 2010 17:57
ninevet - na 1. konie są uchwycone w tym samym momencie 😀 i bardziej mi się podoba to od tego z "dłonią przeznaczenia"  🤣

breakawayy - za ciemne, ale ostrość miła. trochę bardziej je doświetlaj, bo zmierzasz w całkiem niezłym kierunku. i uważaj na sztuczne żółte światło - zmieniło kolory na 1, 4 i 5 zdjęciu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się