Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Cocosowo, a ty przypadkiem nie focisz manualami? Bo jeśli tak to całkiem naturalne jest wrażenie rozmydlenia. Tez tak mam jak gdzieś wstawię foto, a wiem że na cropie ostrość jest i to tam gdzie trzeba 😉.
Cookie, to najlepsze porównanie jakie słyszałam 🙂
xymena, nie, jeszcze nie ogarnęłam manuali przy koniach, ale już doszła do tego w czym problem. Jak robiłam te zdjęcia było już bardzo szarawo, miałam dosyć wysokie iso, a to zamydlenie to moje nieudolne odszumianie  😵.
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 lutego 2016 00:24
Cookie, ujęłaś mnie <3
flygirl, nic się nie da zrobić? Nie obluzowały Ci się np soczewki? Moja 30tka zrobiła mi taki numer że wykręcił się element z soczewkami i mogłam sobie ostrzyć ile chciałam a ona i tak robiła co chciała
mnie do reszty wciągnęło odgrzebywanie staroci. AQH ze słowacji ciąg dalszy

jutro ma przyjść 90tka, zobaczymy jak się będzie sprawować  😀iabeł:

edit: jest <3 musze sie pochwalic nowym dzieckiem w szklanej rodzinie  😍
[img]https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtf1/v/t1.0-9/12643029_10204078189314089_7712032832127154693_n.jpg?oh=da25357d3efc4037185cbba633aa2a1c&oe=573DEFDC[/img]
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 lutego 2016 18:16
wendarinn, pierwsze przecudne! Co to za miejscówka?! Uwielbiam płotki...  😍
wrzuć na Daily Horse Shots, w tym tygodniu jest #leadinglines week, zakochają się ;D
Ja dziś trochę odmiennie, wpadam z łódzką architekturą:









smartini   fb & insta: dokłaczone
03 lutego 2016 18:22
breakawayy  😵
da się tam konia postawić?!
wendarinn, bardzo mi się podobają! okropnie w moim stylu 😉 czym focisz?
breakawayy, super klimat i kompozycyjnie na TAK!
Dziękuję dziewczyny  :kwiatek:

smartini pewnie się da 😉 klimat miejsca jest niesamowity, mrozi krew w żyłach. Co ciekawe, w tej ruderze nadal mieszkają ludzie, starzy i schorowani...
Gdyby ktoś chciał zobaczyć więcej zdjęć, to podeślę link do bloga na pw, co by tu reklamą nie wyskakiwać 😉
A póki co dorzucę jeszcze kilka:







smartini   fb & insta: dokłaczone
03 lutego 2016 18:50
nie no, miejscówka jest obłędna! Łódź mówisz? Mam jakieś foty w Łodzi robić końskie...
Ostatnie z poprzedniego posta jest super!
I ten bluszcz na pierwszym <3
Tak Łódź, tylko już takie mocne zadupie. Jak szłam na autobus, to wywędrowałam do innego miasta  😁
Dziękuję za opinię  :kwiatek:

Jeszcze taki budynek na początku ulicy



Dziewczyny czy mogłabym do którejś odezwać się na PW w sprawie pomocy przy obróbce jednego zdjęcia? Zdjęcie budynku szkolnego. Niby zajmuję się projektowaniem graficznym, ale ogarnięcie kolorów to dla mnie czarna magia. Chodzi mi tylko o nakierowanie w którą stronę iść. Mam już coś zrobionego, ale niezbyt mi się to podoba. Nie chciałabym wstawiać go tutaj publicznie.
Projekt oczywiście niekomercyjny, w sumie to jest mój wolontariat na rzecz szkoły  🤣
smartini , planuję te płotki jakoś wykorzystać, tylko muszę sobie modeli znaleźć  😉
A miejsce to Stadnina Koni Dębno - jakieś 70km od Wrocławia w kierunku na Poznań. Oprócz płotków mamy jeszcze 'lasek' i staw,
więc na terenie stajni jest peeełno fajnych miejsc do zdjęć 😀
Ooo zaraz wrzucę 😀

xymena, focę Canonem 1100d + Canon 100mm f/2.0

breakawayy , mega klimatyczne miejsce. Zwłaszcza ta droga  😍


smartini   fb & insta: dokłaczone
03 lutego 2016 22:42
koniecznie wykorzystaj te płotki, pięknie tam <3


szybki test Tamrona. 2 reflektory - jeden z rozpraszaczem, srebrna folia spożywcza od tyłu
Jutro montuję trochę małych blend home-made i robimy łososia i krewetki  😀iabeł:





zabawy ciąg dalszy. Jestem beznadziejna w świeceniu lampami, na jakiś kurs się muszę wybrać...
Smartini - całkiem fajnie, ja właśnie muszę zrobić zdjęcia jedzenia do szkoły  🙄
Czy orientuje się ktoś może czy jest możliwość dokupienia części do aparatu analogowego. Mam na myśli konkretnie zorki 4.
Brakuje mi szpuli do nawijania filmu... konkretnie tam gdzie powinny zwijać się już zrobione klatki.
Aparat na części po prostu się nie bardzo opłaca.

smartini   fb & insta: dokłaczone
05 lutego 2016 19:54
póki co słabo mi z lampami idzie, nigdy się w to nie bawiłam, ale zajawkę mam przednią  😀iabeł: chyba się skuszę na kurs Akademii Fotografii w Wawie żeby to opanować

co do części, może zapytaj na Samopomocy fotograficznej? Tam jest sporo ludzi, może ktoś coś będzie wiedział
smartini ostatnio obiło mi się o uszy właśnie tworzenie tła z folii spożywczej, fajny efekt daje! Muszę wypróbować 😉
smartini - na To Dobry Kurs? Jeśli tak to polecam 😀
Na samopomocy pytałam i na wszystkich grupach. Nikt nic ... a szkoda 😀
Edit: W czwartek byłam w studiu, wrzucam szkło  🙂

smartini   fb & insta: dokłaczone
05 lutego 2016 22:39
fajne foto! Coś czuję, że będę dużo szkła focić, z oliwą miałam dużo zabawy <3
W Akademii jest kurs stricte o fotografii kulinarnej, na ten chcę iść 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 lutego 2016 20:41
Facella, drugie i ostatnie 😍 a tak poza tym, to bardzo ładne wnętrze 💘
Facella ostatnie  😍 😍
smartini   fb & insta: dokłaczone
07 lutego 2016 13:01
zdjęcia super ale to wnętrze  😍
Facella, chyba właśnie odkryłaś swoje powołanie  😜
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 lutego 2016 15:29
I to wszystko obiektywem 70-200  😂 żałuję, że nie mogłam pokazać całości. Powołaniem moim raczej nie będzie, ot piękne wnętrze, bardzo dopracowane i tak fantastycznie rozplanowane, że super łapie światło o każdej porze dnia, pobudziło mnie fotograficznie  😁 takie wnętrza to faktycznie mogłabym fotografować!
Facella ostatnie jest świetne !!  😍
A ja dziś miałam dwóch szalonych modeli 🙂 Duży Proton i mały Tadeusz:




smartini   fb & insta: dokłaczone
07 lutego 2016 19:17
wyżeł i niżeł 😀
Hahahahaha, smartini zrobiłaś mi dzień! 🤣 Pasuje jak ulał 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się