Nasza twórczość fotograficzna cz. II

smartini   fb & insta: dokłaczone
17 czerwca 2020 19:38
Jasmine, ciężko stwierdzić, najlepiej przeczytać regulamin, ew. dopytać organizatora. Na jednych zawodach mimo oficjalnego fotografa zdjęcia można robić i nawet publikować ale nie sprzedawać, na innych pogonią Cię z małpką na trybunach. Nie wiem jak konkretny organizator potraktuje zdjęcia zawodnika robione przez jego luzaka i na jaki użytek te zdjęcia. Najlepiej napisać maila czy wiadomość i zapytać, jeśli nie jest to doprecyzowane. Organizatorzy też ludzie 😉
Jasmine, ciężko stwierdzić, najlepiej przeczytać regulamin, ew. dopytać organizatora. Na jednych zawodach mimo oficjalnego fotografa zdjęcia można robić i nawet publikować ale nie sprzedawać, na innych pogonią Cię z małpką na trybunach. Nie wiem jak konkretny organizator potraktuje zdjęcia zawodnika robione przez jego luzaka i na jaki użytek te zdjęcia. Najlepiej napisać maila czy wiadomość i zapytać, jeśli nie jest to doprecyzowane. Organizatorzy też ludzie 😉

Jeszcze raz bardzo dziękuje. Już wszystko jasne  :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 sierpnia 2020 08:51
Hop Hop,
chyba nie łamię regulaminu 😉

szukam kogoś, kto zamiast mnie, zrobi zdjęcia na evencie we Wrocławiu . Hajs nie jest wielki, ale może ktoś się skusi
Kiedy: 24.10
Gdzie: FAMA Wrocław ul. Krzywoustego
Hajsy: 400zł
Czas: ok 3h.
Głównie będą to rozgrywki w planszówki 😉 i być może przemarsz (niepotwierdzone). Dziewczyny robią projekt aktywizacji społecznej. Dokładne godziny do potwierdzenia, ale na pewno w dzień.  :kwiatek:
To ja jeszcze z jednym pytaniem świeżaka  😁

Może być odp również na priv  :kwiatek:
Sama chętnie się dowiem jakie to koszta 😉
Robiłam kiedyś do paszportu AQH, czy tam jak to się zwie, certyfikatu 😉 za "dobrą flaszkę" bo nie wiedziałam ile brać. 😉
Sama chętnie się dowiem jakie to koszta 😉
Robiłam kiedyś do paszportu AQH, czy tam jak to się zwie, certyfikatu 😉 za "dobrą flaszkę" bo nie wiedziałam ile brać. 😉

W sumie dobry biznes  😁
Ciągle słyszę, że nie robi się za darmo. Ok, tylko za ile  😁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 sierpnia 2020 20:28
zastanawiasz się ile czasu Ci to zajmie, razem z obróbką, zastanawiasz się ile kosztuje Twoja godzina pracy i masz 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 sierpnia 2020 20:19
Nie dowiesz się konkretnie za ile - to ogromna tajemnica, którą fotografowie się nie dzielą z nikim poza klientem.
Ostatnie sprzedażowe robiłam jakoś 2 lata temu, robiłam za 10 zł/zdjęcie plus dojazd, ale to była wieeelka ilość koni. Pojedynczego konia w zależności od „pakietu” 15-20 zł/zdjęcie.
Nie dowiesz się konkretnie za ile - to ogromna tajemnica, którą fotografowie się nie dzielą z nikim poza klientem.
Ostatnie sprzedażowe robiłam jakoś 2 lata temu, robiłam za 10 zł/zdjęcie plus dojazd, ale to była wieeelka ilość koni. Pojedynczego konia w zależności od „pakietu” 15-20 zł/zdjęcie.

zastanawiasz się ile czasu Ci to zajmie, razem z obróbką, zastanawiasz się ile kosztuje Twoja godzina pracy i masz 😉

Dzięki dziewczyny. Bardzo pomogłyście  :kwiatek:
Co tu tak cicho? Wrzućcie jakieś foteczki 😉
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
08 lutego 2021 16:18
Ponieważ na Towarzyskim mnie wcale prawie nie ma, mam nadzieję, że dobrze trafiłam 😉 .
Poleci mi ktoś z Was skuteczny program do naprawy, odzyskanych, ale uszkodzonych plików RAW ? 
Będę MEGA wdzięczna, podczas przenoszenia z karty na kompa, zostało uszkodzone ponad 600 zdjęć. Cały materiał ze szkolenia się poszedł ....   😵
09 lutego 2021 01:43
Możesz spróbować Recuva. Masz nadal zdjęcia na karcie? Są uszkodzone? Jeśli masz i pliki są ok, to zacznij od innej metody transportu na kompa (czytnikiem, po kablu usb itp.).
09 lutego 2021 07:36
Facella - zdjęcia są a karcie, ale aparat już ich nie widzi. Odzyskałam je innym programem, mam na nie podgląd na kompie po skanowaniu. Spróbuję je inaczej przenieść, po kablu USB właśnie ulegają uszkodzeniu.
Dzięki serdeczne  :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 lutego 2021 08:15
Aleks,  zależy, ile są dla Ciebie warte. Jak bardzo ważne, to ludzie są mega zadowoleni:
https://www.facebook.com/odzyskajdane/
09 lutego 2021 08:44
Jak aparat ich nie widzi to wrzuć kartę do czytnika i zobacz, czy komputer je zobaczy 🙂
11 lutego 2021 15:39
smartini niestety komputer ich też nie widzi na karcie.
Udało mi się jednak co nieco odratować, a przy dobrych wiatrach i chwili czasu, może uda się wszystkie.
Dziekuję za rady wszystkim  :kwiatek:
smartini niestety komputer ich też nie widzi na karcie.
Udało mi się jednak co nieco odratować, a przy dobrych wiatrach i chwili czasu, może uda się wszystkie.
Dziekuję za rady wszystkim  :kwiatek:

Chyba są też firmy które zajmują się odzyskiwaniem utraconych danych. Nie wiem niestety jak to wygląda cenowo.
12 lutego 2021 09:40
Jasmine, dlatego Strzyga pisała że zależy ile te zdjęcia są warte, bo to zwykle są 4 cyfrowe sumy 😉
Hejka, przychodzę do Was z propozycją współpracy - bo już nie wiem gdzie uderzać żeby znaleźć właściwą osobę  😕 Szukam osób, które robią zdjęcia koni (aparatem, dobrej jakości) hobbistycznie lub bardziej profesjonalnie do współpracy ze znanym serwisem jeździeckim 🙂 Jakby ktoś był chętny to proszę o wiadomość  🙇
13 lutego 2021 09:44
dosmin, na facebooku jest grupa 'Konie w obiektywie', jest tam spis czynnych fotografów wg województw, chyba można wrzucać też oferty sesji/współprac ale najlepiei skonsultować taki post z administracją 🙂
Czy coś się zmieniło ostatnio z wgrywaniem fotek do galerii? Strasznie tracą na jakości 🙁 chciałam coś wrzucić i jest straszne mydło, mimo, że w rzeczywistości jest ostre 🙁 

Edit: wrzucam w formie testu. Sąsiadka na spacerze ze swoim gnomikiem 🙂
no straszna nędza z jakością 🙁

Test II.

U mnie na tapecie ostatnio pieski głównie, zwłaszcza portrety odkąd mam nieco nowszy sprzęt i mnie robienie zdjęć w końcu nie wk***** :P

budyń, fajne światło i sympatyczne kolorki 🙂
Jaki zestaw w końcu sobie zakupiłaś?
Stanęło na d5200, bo ma dużą rozdzielczość i dorzucono mu kitowce, krótki oraz 55-200. No i dobrze zrobiłam, bo chciałam jechać na tej 105 mojej z lepszym body tylko, a wychodzi na to, że opchnę go chyba razem ze starym aparatem, bo bardzo zadowolona jestem z tej 200. Póki co, oczywiście :P
Czy jest jakaś aktualna lista końskich fotografów  👀. Od dawna marzy mi się sesja, chętnie bym przejrzała lokalne portfolio  :kwiatek:
Mry, kiedyś była taka lista na fp Polscy Fotografowie Koni na Facebooku, ale czy nadal jest to nie wiem 🙂
26 marca 2021 14:50
Napisz na priv, jak wrócę do domu ze szpitala to podeśle Ci pdf z zestawieniem fotografów.
Mry, na instagramie jest profil, który zbiera fotografów koni według województw  - Polscy Fotografowie Koni (@polscy_fotografowie) 🙂
Mry, kiedyś była taka lista na fp Polscy Fotografowie Koni na Facebooku, ale czy nadal jest to nie wiem 🙂

Właśnie zastanawiałam się czy jest coś bardziej aktualnego

Napisz na priv, jak wrócę do domu ze szpitala to podeśle Ci pdf z zestawieniem fotografów.

Dziękuję bardzo!

Mry, na instagramie jest profil, który zbiera fotografów koni według województw  - Polscy Fotografowie Koni (@polscy_fotografowie) 🙂

Dziękuję. Już sprawdzam :-)
W jakich formatach oddajecie klientom zdjęcia? Chodzi mi o takie do użytku w social mediach. Aktualne wymiary facebooka i instagrama się różnią i nie wiem, czy celować w coś pomiędzy, czy w jedno z nich, czy w ogóle dawać jednak większe. Jeszcze niedawno oddawałam 2048 na dłuższym boku, ale teraz widzę, że to według rekomendowanych wymiarów za dużo...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się