Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Lotnaa   I'm lovin it! :)
01 listopada 2010 08:04
ninevet, fajne, tylko przepalenie na siwku spore  😉

aga020596
Ale co Ty chcesz zrobić np. z tą pierwszym zdjęciem? Dla mnie to jest zupełnie nieprzemyślany pstryk i chociaż nie wiem jak byś to obrabiała, to dzieła sztuki nie będzie.

BTW, nigdy nie rozumiałam o co chodzi w zdjęciach z kwiatkami wypełniającymi cały kadr, i chyba nigdy już nie zrozumiem.
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 listopada 2010 10:15
aga020596, nie podobają mi się kadry.
róża nie dość że z góry, to jeszcze nie mieści się w kadrze.
dziewczyna na drugim zdjęciu nie ma lewej dłoni, jest ucięta w nadgarstku. ale pomysł z inną perspektywą jest dobry. i faktycznie płot wadzi.
cieciorka   kocioł bałkański
01 listopada 2010 14:34
ninevet, przeszkadzają przepalenia i totalnie odciągają wzrok.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
01 listopada 2010 15:30
Cieciorka, a możesz coś napisać o moim zdjęciu? Mam lustrzankę od miesiąca i cały czas się jej uczę. Co mam poprawić? :kwiatek:


Co myślicie?
W ogóle nie znam się na fotografii, w moich zdjęciach jest masa przypadków - a oto jeden z nich, moim zdaniem całkiem przyjemny 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
01 listopada 2010 15:38
Misskiedis, niby mogę, ale nie wiele można napisać. Ot, obrazek, nawet nie zdjęcie. Ani ładne, ani nowe, ani ciekawe, ani przemyślane.
Zdjęcia robi się pudełkiem po kawie i sedesem, akurat lustrzanka nie sprawi, że zdjęcia będą lepsze.
Co zmienić? Przeczytać o kompozycji, ekspozycji, intrukcję aparatu i próbować, myśleć, próbować, myśleć.

Papi, moment uchwycony ciekawy, ale zdjęcie ciemne, większą uwagę przykuwa budynek w tle niż bańka i kompozycja też nieciekawa. Bańka fajna, ale fotka jak fotka 🙂
Pierwsze zabawy z retuszem:

Do profesjonalizmu jeszcze dużo brakuje. Ale zawsze to jakiś krok naprzód. 😉
cieciorka   kocioł bałkański
01 listopada 2010 20:23
Łooo mamo- zrobiłam jedno zdjęcie i coś na poziomie karta-aparat ze świrowało. Pokazywało, że karty nie ma, a aparat nie dawał się wyłączyć. Wyjęłam baterię, styki przetarłam, kartę sformatowałam, bo zdjecie, mimo że było, to i tak się nie zachowało.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 listopada 2010 20:32
xxflygirlxx, przesadziłaś z blurem. Na nikonie mówią na to dziewczyna PS'a  http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=68038
O kurcze aż tak? No dobra, następne wyretuszuje trochę mniej. Nie chce, żeby wyglądała tak jak tamta pani z forum. 😁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 listopada 2010 20:40
xxflygirlxx,  przyjrzyj się zdjęciu. Czy tak wygląda naturalna skóra? Ja wiem, że chcesz ją wygładzić tak, żeby porów nie było widać. Ale to ma być choć trochę autentyczne. a tymczasem u Ciebie kontrast między szyją a twarzą jest dość zabawny.
Faktycznie. Jakoś szyja wyleciała mi z głowy.  😁 Dzięki za opinię, bo pewnie sama bym tego nie zobaczyła.  :kwiatek:
A jeśli już jesteśmy przy temacie: jak coś usuwam, załóżmy, że kantar to nie wychodzi mi to tak czysto tylko takie jakby kratki się robią, mam nadzieję, że wiecie o co chodzi. Jak mam to zrobić poprawnie, żeby tak nie było?  🤔

tylko utknęłam przy mieszaniu barw 😵 już wszystko wyczaiłam gdzie w gimpie mam, ale tego no za cholerę 🤔


Żeby wymieszać barwy trzeba ściągnąć dodatkowe skrypty do gimpa (nie wiem czy jest jakaś inna możliwość). Oprócz tego do wykonania obróbki retro nie trzeb robić warstw 😉

Ja sobie ściągnęłam te skrypty i za pierwszym razem faktycznie na zdjęciu wyszło co nieco, wiadomo że wymaga to jeszcze dopracowania, trzeba się pobawić. Ale coś się stało i teraz za każdym razem gdy chcę użyć tej funkcji wyskakuje błąd🙁dwa okienka) "Plug-In 'Graduated Filter' left image undo in inconsistent state, closing open undo groups." i: "Wystąpił błąd podczas wykonywania script-fu-grad_kp:  Error: Procedure execution of gimp-layer-copy failed on invalid input arguments: Procedura "gimp-layer-copy" wywołała błędny ID dla argumentu "layer". Prawdopodobnie wtyczka próbuje pracować na warstwie, która nie istnieje. "

Wcześniej nie musiałam nic robić, po prostu wybierałam ta funkcę ustalałam kolor i się robiło. Czy ktoś może wie co powinnam zrobić w tej sytuacji? Coś pisze o warstwach, wcześniej ich nie musiałam robić.
Help!
 

moje może nie twórcze, bo żeby je zrobić dobrze musiałabym sie kłaść na ziemie koło tego stworzenia a nie miałam na to ochoty  😵 więc robiłam strzelając...ale samo uchwycenie momentu, koło stajni, oraz przede wszystkim znalezienie sie we właściwym miejscu we właściwym czasie było tu najważniejsze 🙂

w sumie teraz jak na nie patrze to mi się słabo robi a samej żabki żal
wybaczcie jeśli wrzuciłam w zły wątek







Facella   Dawna re-volto wróć!
03 listopada 2010 18:15
Nat, brawo za uchwycenie momentu.
usunęłabym trochę tego zielska, ręcznie w realu, zajęty był, to by nie zwiał. poza tym wyglądają na robione z góry - lepiej kucnąć i albo użyć zooma, albo podejść bliżej, żeby bardziej kadr wypełnić. za dużo tła i zielska, rozprasza.
tyle od nieznającej się na tym 😀
ufff tyle do poprawy i pewnie jeszcze wiecej 😀
że z góry robione-strzał w 10-tke 😉
ale uwierz mi próbowałam być jak nabliżej ala co on nie drgnął chciałam wiać jak głupia 😂 wielki nie był ale dość spory jak na te nasze okolice 🙂

usunąć zielsko=wsadzenie koło niego ręki= 😵

a w życiu  ❗ 😁
Nat, trafiłaś w moment bomba! I gratuluję zrobienia tych kilku zdjęć, ja osobiście, nie podeszłabym tak blisko, już nie mówiąc o kładzeniu się czy usuwaniu liści. Fakt, faktem dobre to zdjęcia nie są, ale i tak gratulejszon ;]

Natomiast ja muszę pochwalić się swoja pracą:


Co sądzicie?
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 listopada 2010 20:36
oh, ale taka mała bestia nieszkodliwa zupełnie jest 😀 nie wiem czego tu się bać, dla zdjęć się poświęcić czasem można 😀

gllosia, mi to na fotomontaż nieco wygląda, patrzę na nos i grzywkę konia, i widzę, że coś tam usuwane albo wycinane było... nawet jeśli, ja nie mam nic przeciwko, pomysł fajny, tylko hmm niedopracowane może... i na koniu jakoś inaczej światło leży. i wydaje mi się, że powinien być w nieco innych barwach przy takim świetle...
Ja tam się boje wszystkich taki pełzających zwierzaków (no, może do jaszczurki się zbliżę), także brawa dla Nat 😉 Ja bym zwiała gdzie pieprz rosnie, może bym popatrzyła z bezpiecznej odległości ^^

Co do mojej pracy, to hm.. to jest fotomontaż ;]] I mój pierwszy raz, więc proszę o wyrozumiałość. Najgorzej własnie było z grzywą i grzywką, faktycznie grzywka kiepsko wyszła i nos też.. Jakos nie zwróciłam na to uwagi :P A w jakich kolorach powinien być koń?
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 listopada 2010 21:02
wiesz, w cieplejszych. takich typowo zachodowych, żeby się zgrały z tłem lepiej. delikatne, ciepłe róże, pomarańcze, ale bez zacierania naturalnych kolorów. no i światło pada z innej strony, powinno być od tyłu. ale jak na pierwszy fotomontaż to całkiem, całkiem! gratuluję.
Jeśli chodzi o kolory konia to niestety nie mam pojęcia jak to się robi 😵 Kilka dni temu wpadłam na pomysł, żeby w końcu zająć się obróbką (a nie tylko podciąganiem kontrastu 😉) no, ale na razie tyle umiem zrobić. Retro mi nie wychodzi, reszta tez nie.. Ale będę się uczyć (metoda prób i błędów oraz zabawy 😉), a może następny fotomontaż wyjdzie lepiej.
W każdym bądź razie bardzo dziękuję 😉)
gllosia
w takich pracach ważne jest wszystko - odcienie, kąt padania światła.
To nie jestwszystko takie proste.
Fachowiec wychwyci niedoróbki od razu.

Zerknij na prace tego autora.
Tu przykład pierwszego lepszego fotomontażu
http://onephoto.net/index.php?id=399474
http://onephoto.net/index.php?id=294082
http://onephoto.net/index.php?id=364440
U niego w głowie powstaje pomysł. Potem robi ileś zdjęć do tego pomysłu i je łączy.
W trakcie robienia zdjęć dba o kąt padania światła. Pomysły ma świetne i na dodatek sam jest bohaterem własnych zdjęć
trzynastka   In love with the ordinary
10 listopada 2010 12:30
Ponieważ watek trochę umarł wstawię wam moją ostatnią PS'owa zabawę której efekt mi się podoba 😉

z tego :


w to :




ninevet
Spróbuj sobie przyciąc drugie zdjęcie z lewej strony - tuż przed pasemkiem jasnych włosów (tak żeby pasemka nie było widać.
Także minimalnie czoło, żeby nasada włosów nie tworzyła trójkąta. Czyli mniej więcej w połowie odeległości od brzegu zdjęcia do linii brwi.
A potem napisz czy ta moja wersja Ci się podoba
trzynastka   In love with the ordinary
10 listopada 2010 12:56
coś takiego ? chodzi mi o lewy brzeg i górę. Nie chciało mi się od nowa pracować na oryginale, bo Ninevet [geniusz nawiasem mówiąc :/] bawiła się zdjęciem już pomniejszonym i doprowadzenie oryginału do wersji sPSutej trwało by znów wieczność 😉


Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 listopada 2010 13:11
Kilka z wyprawy do parku 😉







coś takiego ? chodzi mi o lewy brzeg i górę. Nie chciało mi się od nowa pracować na oryginale, bo Ninevet [geniusz nawiasem mówiąc :/] bawiła się zdjęciem już pomniejszonym i doprowadzenie oryginału do wersji sPSutej trwało by znów wieczność 😉


Dokładnie o to. Takie kadrowanie wydobywa oczy.
Domykasz kadr z lewej i te jane kosmyki włosów nie odciągają uwagi od twarzy.
Co do górnej części zdjęcia - lubię odważne cięcia czyli albo głowa jest cała albo tniemy w połowie czoła.
Inaczej mam zawsze wrażenie pewnej przpadkowości kadru.
No i Twoje prawe oko ląduje mniej więcej w mocnym punkcie - kopozycyjnie tak druga wersja mnie podoba się bardziej
To ja może ciut z innej strony 😀 zrobione komórka , ale ma w sobie urok to zdjęcie wg mnie . Tylko do katalogu !

Komórka w dobrym kadrowaniu nie pzeszkadza.
Takie fajne rzeczy dzieją sie na niebie a Ty 1/3 kadru poświęciłaś na nic nie wnoszącą do zdjęcia ziemię.
Dolna 1/3 kadru jest do wyrzucenia (czytaj przycięcia)
czy ktoś mi może mi pomoć przefotoszopować kilka fotek? chodzi o to, że komp z photoshopem mi padł, a na swoim nie mam . a kumpela mnie goni o fotki, są noce z jazdy, więc są kiepskie... mam nadzieję, że w dobrym temacie piszę
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się