Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Stiepan   can i ask you for something?
17 czerwca 2011 00:06
Zdecydowanie za długa suknia i za mało maków.


Dopalaczy zabronili, to kolega w starym stylu na kompot zbiera? ha!  🏇

montezuma dwa pierwsze kadry według mnie na plus - modelka się stara, model jeszcze bardziej 😉 Tylko chyba coś aparat nieostrzy do końca to raz, dwa dziwnie duże nasycenie kolorów, trzy coś nie tak z balansem bieli i cieeeemno jak na zdjęcia w kolorze.

wawrek chcesz sukienek? a masz! ino maków brakuje


myślicie, że powinienem wyretuszować te wodze?




ta ucięta końska chrapa będzie mi się po nocach śniła, eh...
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
17 czerwca 2011 00:24
Atamanka, jak dla mnie wszystkie 3 są zbyt ciemne. właściwie niewiele na nich widać. Bardzo głębokie cienie, lepsze światło by się przydało, bardziej miękkie. No i na modelkę uważaj, zobacz jak ona wygląda na tych zdjęciach.
montezuma, dla mnie kolory nie są tragiczne, może trochę zbyt dużo żółci, ale nie jest masakrycznie. Ale z tyłu masz czarną dziurę do której ciągle ucieka wzrok, zwracaj uwagę na takie szczegóły.

Skończyłam obrabiać galerię dla ŚK, więc powrzucam moją radosną tfurczość. Mam jeszcze tyyyyle fotek z zeszłego roku, które wypadałoby obrabić, o  tegorocznych nawet nie myślę.






Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
17 czerwca 2011 06:36
kilka  moich  🙂
1.


2.


3.


4.
Stiepan - dzięki za kieckę 👍
podoba mi się bardzo 3!  🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 czerwca 2011 12:29
Atamanka u mnie wszystkie ciemne, ale nie jestem u siebie na kompie więęc...

Huculska Ostoja idź Ty z tymi zdjęciami bo mnie skręca z zazdrości  😜

Stiepan drugie mnie się podoba. a za te chrapy to wiesz  🤬
Hmm za ciemna mówicie... Właśnie tu mam z nimi problem, bo jak rozjaśniam, to elementy na które pada światło robią się wręcz przepalone. Zaraz coś pokombinuję 😉
a tu taka zabawa z photoshopem... 😉



PS. zapraszam do głosowania na moje zdjątka w konkursie Cavaliady! :kwiatek:
http://apps.facebook.com/cavaliada/
Stiepan, powinienes wyretuszowac stanik. I to jeszcze przed nacisnieciem spustu.
Stiepan   can i ask you for something?
17 czerwca 2011 22:28
abre - wiem. Te pstryki były bardzo spontaniczne. Na miejscu okazało się, że dziewczyna nie ma innego stanika. A z opuszczonymi ramiączkami spadał co chwila. Tłumaczenia, tłumaczenia...
madmaddie   Życie to jednak strata jest
17 czerwca 2011 22:32
trzeba było całkowicie ściągnąć  😀iabeł:
Stiepan   can i ask you for something?
17 czerwca 2011 22:37
madmaddie perwersie Ty! Nie mam w zwyczaju prosić niepełnoletnich o zdejmowanie staników, ale może to ja jestem jakiś dziwny :P
To może i ja wrzucę coś od siebie 🙂 Jakością może nie powala (robione telefonem podczas wycieczki na obozie) ale chyba najgorsze też nie jest. Nie używałam żadnego photoshopa, ot takie naturalne ujęcie. Przedstawia Turkusowe jezioro w Skalnym Mieście w Adršpach (Czechy). Od razu mówię, że ja w sprawach fotografii totalny laik, jedynie podczas zwiedzania różnych miejsc coś ciekawego wyjdzie. 😉 Bardzo proszę o ocenę mojej amatorszczyzny  🙂

edit: Po namyśle postanowiłam dodać jeszcze widok z Mostu Karola na rzekę Wełtawę (Czechy, Praga).
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 czerwca 2011 12:48
trochę typowe wycieczkowe pstryki (-; pierwsze mi się nawet podoba, ale jasna plama w prawym dolnym rogu daje po oczach.

otóż specjalnie dla MsCarmen zapozował Jurek:


a przy okazji zabawy na iso 1600
wiem że firanka jest przepalona, ale jak skracałam czasy, to kot wychodził czarny... coś trzeba było poświęcić q-x
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
18 czerwca 2011 14:15
Facella, kot ma boską minę 😜 A jeśli chodzi o przepalenia, też tak czasem mam. Kiedy fotografuję ciemny obiekt przy jasnym świetle to albo obiekt za ciemny albo w tle przepalenia :/
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
18 czerwca 2011 16:27
pomożecie  ?  😡
heh  bo  ja  blondi  jestem  :P 

chodzi  mi  o  wstawienie  zdjęć  na  konkurs Cavaliady

mam zapisane  zdjęcia w    formacie  JPG  i  cały czas  mi  wyskakuje  błąd  :
"Twoje zdjęcie musi być w jednym z formatów: GIF, JPEG lub PNG! "

macie  jakis  program  do  zmiany
formatów  ?  próbowałam  zmienić  na  JPEG  ale  dalej  był  błąd 
Stiepan   can i ask you for something?
18 czerwca 2011 17:26
wysyłaj normalnie w formacie .jpg . W praktyce nie ma między formatami .jpg a .jpeg różnicy 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 czerwca 2011 17:29
Huculska Ostoja otwierasz zdjęcie w gimpie, ctrl+shift+s, zmieniasz rozszerzenie pliku na .jpeg i jest xD
u mnie działa...

Misskiedis nie wiem czy w ogóle można coś na to poradzić... tu by się trzeba speca pytać.
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
19 czerwca 2011 07:54
coś mnie rusza w tym zdjęciu, takie inne się wydaje 😉

O taaaak! Owiane jest mgiełką tajemniczości 😉
Moon   #kulistyzajebisty
19 czerwca 2011 08:51
olciiik, super!  😍

doszłam do wniosku, że żadne makro, ludziowe portrety czy krajobrazy to zdecydowanie nie jest mój konik...


Kilka moich pstryków z CSIO w Sopocie:





trzynastka   In love with the ordinary
19 czerwca 2011 20:48
http://www.hart-worx.com/?section=gallery&gallery=retouch&nude=1
Polecam do pooglądania, autor zdradza jak wyglądały zdjęcia przed obróbką, najechanie kursorem na zdjęcie powoduje pokazanie się oryginału.
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 czerwca 2011 21:24
jak dla mnie, strona jest nieziemska! "podstawowe" (nieprzerabiane) zdjęcia też mi się nawet podobają, może nie wszystkie, ale większość. a na niektórych obróbka jest jakby naturalna i oczywista.
swoją drogą, chciałabym umieć tak zdjęcia obrabiać...  👍
Facella, Kocur absolutnie boski 😀
Stiepan   can i ask you for something?
19 czerwca 2011 21:57
Tak apropo obróbki: znalezione w internecie



Tak się patrzę na to zdjęcie i się zastanawiam, czy był tu użyty photoshop - jak myślicie?  😂

Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
19 czerwca 2011 22:05
Stiepan
ale  czad  przeróbka
A co powiecie o tych zdjęciach?

edit: zmieniłam rozmiar zdj  😡
a ja się dorzucam troszkę zdjęć forumowej Precelek 😉











i sam Bohun



Facella   Dawna re-volto wróć!
20 czerwca 2011 14:38
MsCarmen, drugie jest chyba poruszone. albo już totalnie oślepłam.

Mąka, co powiemy? że pierwsze ma za duży rozmiar. drugie jest takie, jak do ogłoszenia "sprzedam konia". a trzecie całkiem całkiem.

naprodukowałam się trochę w sobotę jak koniury leciały na pastwiska. pies, najlepiej mały, zwinny i szybki, to wspaniały poganiacz koni! gorzej z pogodą. mleko na niebie + najwyraźniej zepsuty AF dają takie efekty:

i tak to moje ulubione:


a tu już fragmentaryczny kucyk, kilka dni wcześniej, gdy było piękne słoneczko. chyba widać różnicę w jakości i ostrości...:

miałam przyciąć trochę z prawej, ale nie chciało mi się  😡
trzynastka   In love with the ordinary
20 czerwca 2011 17:51
Mam potrzebę pokazania wam jakie małe kozy są słoooodkie !  😍
Zrobiłam 100 zdjęć z ich wygłupów i szaleństw  😍



Generalnie muszę mieć kozę i kropka. Z resztą polecam założenie wątku o kozach, bo będę was tu zalewać zdjęciami kóz 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się