Nasza twórczość fotograficzna cz. II

bawarka no i tu kolory są super! jakbyś tylko złapała go ułamek sekundy wcześniej i miał ładniej ułożone nogi 🙂
Z wczoraj, proszę o opinie 🙂
MsCarmen: a mnie to zdjęcie wyglądało na tragiczne.

jakbyś tylko złapała go ułamek sekundy wcześniej i miał ładniej ułożone nogi
zaskoczę Cię i chyba mam takie zdjęcie o jakie ci chodzi  😉

trzynastka   In love with the ordinary
27 czerwca 2011 11:41
bawarka - nie, wszystko co widać na siwku to moja nieudolna próba ratowania zdjęcia, niestety warunki pogodowe były bardzo nie sprzyjające i zabrakło mi umiejętności. 😉
Co do drugiego to racja, latarnie widzę ale nie chciało mi się mazać  😡

A to z łaciatakiem bardzo fajne !
ninevet: ale ta poświata/odblask nie psuje zdjęcia, i nie wygląda tak źle, więc jest dobrze  😀

Ja jak z Warki obrabiałam, to byłam zmuszona z prawie każdego usuwać, te ogromne ,,lampy" jak na stadionach, i musiałam przeszukiwać zdjęcia, czy gdzieś kawałka lampy nie ma przypadkiem, i jak zobaczę zdjęcie to odruchowo tego szukam  😁
Time - dziewczyny mają coś na twarzach czy mi się wydaje...?
No i w końcu kwiaty!! 😉
bawarka i to jest super 😜

Time no właśnie, dziewczyna na pierwszym zdjęciu ma strasznie białą twarz 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 czerwca 2011 12:22
bawarka, za mocno powyciągane z cieni. To wcale nie jest takie proste wyczuć granicę, gdy znikają kontrasty, a gdy już jest nienaturalnie.

MsCarmen,  zapraszam kiedyś na wspólny plener =)

szemrana,  dziękuję  😡
Strzyga: powiedz, że na tym jest jeszcze w miarę naturalnie  🙄
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 czerwca 2011 12:26
bawarka, na którym? Na tym drugim srokaczu jest lepiej niż na pierwszym. Ale dalej kiepsko. To, co zawsze powtarzam, patrzcie na histogramy. Histogram wam mówi BARDZO dużo o zdjęciu. Zaraz pokombinuję, jak masz ochotę podeślij mi oryginał.

Mam nadzieję, że się nie obrazisz. Niewiele z tym zdjęciem dało się zrobić, bo jest wyprane z informacji. Popatrz na histogram, jak mało informacji Ci zostało na zdjęciu, zobacz, że w ogóle nie masz na nim czerni.


Podciągnęłam czerń tam, gdzie się zaczynała i trochę rozjaśniłam w krzywych. Ale to i tak nie uratowało tła, które nie wygląda normalnie.

Strzyga a mi w Twoich zdjęciach w ogole nie przeszkadza to podzielenie na pół, podoba mi sie bardzo to pierwsze i idealnie wygląda na mojej tapecie, mam nadzieje ze nie masz nic przeciwko takiej 'kradzieży' 😉?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
27 czerwca 2011 13:10
Cricetidae, wręcz przeciwnie, jest mi bardzo miło =)
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 czerwca 2011 13:46
Time chyba wymalowała modelki na twarzach w ramach kontrastu biel-czerń, czyli dobro-zło. tak ja to odbieram, ale wtedy trzeba by postawić modelki obok siebie, bo takie pojedyncze zdjęcia wtedy nie mają sensu (-;

parę zdjęć z koncertu




(uwielbiam to światło, nienawidzę tych szumów i łap w kadrze -.-)



jakieś próby twórczego wykorzystania łap i głów w kadrze. teraz widzę, że trochę leci na prawo  😡
Facella, no i jak dla mnie wszystkie super oprócz ostatniego🙂 jednak byłaś za daleko żeby to nie wyglądało na pstryk z tłumu, a że leci tym bardziej sprawia wrażenie przypadkowego! natomiast pierwsze 3 mi się podobają🙂
Hmmm a mogę tu tak niecodziennie z fotą... w lustrze? Właściwie to w szybie, intrygowało mnie bardzo to odbicie 😉 Taki fotoszop w naturze:
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 czerwca 2011 16:37
Breva, dziękuję i bardzo mi miło, że się podobają, zważywszy na to, że to mój pierwszy raz z fotografią koncertową  😡
co do rąk, specjalnie się cofnęłam w tłumie (nie wiem jak tego dokonałam, ale później jeszcze wróciłam do przodu  😁 ), żeby pokazać, jak się ludzie bawią i o te ręce właśnie mi chodziło. tylko nie dopilnowałam trochę kadru  😡
Atamanka: świetne!, coś innego  😀
Strzyga: leci pw
Którejś niedzieli przydybałam czułego barbarzyńcę



Które lepiej się ogląda ? Nie mam pojęcia



bawarka dzięki, super, że się podoba 🙂 Sama nie jestem do końca do tego zdjęcia przekonana, ale... jest takie inne.
szemrana hmm spróbuj dać większy kontrast w b&w 😉
Lov   all my life is changin' every day.
27 czerwca 2011 21:32
Dziewczyny, mam do was ogromną prośbę, musicie mi pomóc! 😁
Jako że jestem gościem na ślubie w tą sobotę, a wszyscy wiedzą, że coś tam amatorsko focę, to poproszona zostałam o zrobienie zdjęć ślubnych. Ale mam zero doświadczenia.
Macie jakieś pomysły, co ciekawego można zrobić na takiej ślubnej sesji? Chciałam, żeby przede wszystkim nie była taka sztywna i nudna, bardziej naturalna, w ciekawej scenerii (na miejsce wybrana została mała polana z kawałkiem lasu, chcą także jakieś zdjęcia koło restauracji)... Help!
Strzyga gdybym ja tylko miała czas i fundusze 😕
Facella jak dla mnie tylko pierwsze, reszta jest źle skadrowana, a ten drugi portret - zasłonił sobie twarz ręką i ma dziwne oczy (-:
Atamanka super! 😀
szemrana trochę za mało lewej, ale scena jest przeeurocza!
MsCarmen - racja z tą lewą.

Atamanka - przy większej ilości kontrastu nikną mi szczegóły w cieniach.
szemrana jak dla mnie wersja w kolorze lepsza 😉
MsCarmen jej, dzięki :kwiatek:
szemrana masz rację, zaraz coś pokombinuję...
MsCarmen - dziewczyny miały malunki na twarzach 🙂
szemrana, dla mnie b-w jest super 🙂 w kolorze już nie ma klimatu 😉
co ludź, to inne zdanie 🙂

Ja chyba jednak wolę B&W.
co myślicie o tych.?
pewnie znowu ciemne ale nie poradzę że u mnie wyglądają dobrze ; ]
Olinto del Sauro




montezuma: strasznie ciemne, tylko ostatnie przez oświetlenie wygląda fajnie i ma klimat.

ale nie poradzę że u mnie wyglądają dobrze
Tylko na czym na aparacie, czy na komputerze?
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 czerwca 2011 09:35
MsCarmen, drugie też źle skadrowane?  😲 wg mnie chyba jest najlepsze.

montezuma, jak już sama piszesz, że są za ciemne, to coś z tym zrób. najwygodniej pójść na łatwiznę (-;
ostatnie wg mnie (i mojego monitora) jest akurat, nie za jasne i nie za ciemne. i miłe światło.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się