Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Facella co to za muzyk bez gitary 😉 nie widać mu sprzętu, jako fotografia koncertowa niestety taki błąd jest niedopuszczalny (-:
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 czerwca 2011 10:10
widać kawałek, resztę zasłaniały głowy. niestety.
ale dzięki  :kwiatek:
Facella dlatego fotografa koncertowa z tłumu nie zawsze wychodzi (-: rozumiem, że nie mamy często dostępu do fosy, więc trzeba łowić kadry z tłumu 😀
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 czerwca 2011 12:12
żeby chociaż uchylny LCD był, to można by aparat podnieść... ale nie, nawet life view (czy jak to się tam pisze) nie ma.
w takich momentach to się przydaje facet, który by wziął swą kobietę na bary :-D
dlatego warto pchać się do 1 rzędu 😁



Montezuma - po prostu skalibruj sobie monitor.
W internecie znajdziesz  - choćby tu http://www.ziolek.pl/kalib/kalibr.html
Przecież każdy z nas chciałby, żeby inni widzieli tak samo na swoich komputerach jak my widzimy na naszym domowym.
Lubisz ciemne ? Ok. Skalibruj monitor a potem pokazuj ciemne zdjęcia  😉
Przynajmniej będzie szansa zobaczyć czy są ciemne tak jak Ty chcesz je pokazać.

A co jak będziesz chciała zrobić odbitkę w labie ?
Możesz się niemile zdziwić tym co otrzymasz na papierze.
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
28 czerwca 2011 20:24
dwa niedzielne pstryki z Ostrowa Wlkp. i jeden dzisiejszy psiur. Co powiecie? 😉



olciiik, najbardziej podoba mi się pies🙂 chociaż dałabym o parę mm więcej góry żeby mu brązy wokół oczu było całe widać😉 i ps. bardzo ładny podpis!🙂
a ja dzisiaj ponownie odwiedziłam zduśkę 😉



olciiik: psiak i drugie, bo w 1 taki nieład jest.
MsCarmen: aaa 😜 znowu świetne, takie zielone, takie pozytywne  😀 masz więcej?
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
28 czerwca 2011 21:55
Nie wiedziałam gdzie napisać, ale potrzebuję na szybko kogoś do mini przeróbki :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 czerwca 2011 21:59
olciiik, w drugim trochę nietrafiony kadr, aż mu ogon ucinasz. i trochę więcej u góry by się przydało. na pierwszym za dużo dzieje się w tle, a trzecie - super
MsCarmen, wielbię pierwsze zdjęcie, te drzewa  😍
olciiik pies superowy, ale tak jak mówi Breva minimalnie więcej góry by się przydało 🙂
Mscarmen nie dość, że jak dla mnie kadry genialne, to jeszcze super obróbka, nie wiem jak ty to robisz 😉

Ja mam takie trzy do oceny z dzisiaj.


xxflygirlxx: 1.fajny pomysł, i fajnie światło pada, szkoda, że cały piesek nie oświetlony, ale to raczej ze względu na kąt padania światła.
2. koń uszy do przodu, i te kwiatki z rogu bym wymazała, poza tym ciekawie bo dziewczyna z koniem wyłaniają się z mroku  😉
3. trochę ciemne i kadr taki trochę zwyczajny, niby dobry, ale nie wiem czy bym nie podeszła bliżej, żeby ,,uszczuplić 😁" kadr, albo trochę przejść naprzeciw konia. Oczywiście to moje wymysły, lepiej się nie sugerować  😀
bawarka też chciałam psa całego oświetlonego, ale psu chyba nie za bardzo na łapę to było i szedł stamtąd 😁 Co do drugiego no właśnie się zastanawiałam czy te kwiaty usunąć czy nie, w końcu zostawiłam. I trzecie za ciemne? Ja chyba serio mam źle skalibrowany monitor, u mnie jest takie w sam raz, jaśniejsze niż większość moich.
xxflygirlxx: może nie za ciemne, źle się wyraziłam, ale ciut jaśniejsze mogło by być  🤣

EDIT:
jak dla mnie to takie.

na moim monitorze wtedy ani za jasne, ani za ciemne.
Ło ludzie, za jasne. Wali po oczach, nie lubię takich. Już wolę za ciemne, jakieś takie zboczenie.
A takie, też za ciemne?
To jest myślę, że w sam raz.
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 czerwca 2011 10:15
bawarka, to drugie to jeszcze o jeden malutki ton bym przyciemniła i byłoby idealne.

xxflygirlxx, pierwsze jest świetne! wystarczy, że oczy się wyłaniają z mroku.
Czyli tak?
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 czerwca 2011 10:26
różnica w sumie niewielka, ale wygląda lepiej - smuga światła na szyi tak nie razi (-;
bawarka teraz idealnie 😉 Tylko, że jak obrabiam foty i zmniejszam jasność to nigdy nie wiem kiedy się zatrzymać. 😵
Facella dziękuję :kwiatek:
Te mi w ogóle nie wyszły, idę w piątek poprawić. 😉
dzięki wszystkim :kwiatek:

to i ja jak pozwolicie wrzucę swoje trzy grosze do batalii o jasność 😁
delikatnie rozjaśnione cienie (bez dotykania świateł), mała winieta i przede wszystkim lekkie ocieplenie, bo myślę, że to zdjęcie w oryginale jest ciut za chłodne (-:

Facella   Dawna re-volto wróć!
29 czerwca 2011 13:28
xxflygirlxx, nie wyszły  😲 no wiesz?

chyba wygrywa wersja MsCarmen... zdecydowana różnica w kolorach, zieleń w tle jest bardziej zielona :-D
Na wersji MsCarmen jak dla mnie za jasny jest trochę koń, ale reszta ok. Ja się chyba na jakiś kurs Photoshopa zapisać. Nie umiem osobno wyciągać cieni czy ich rozjaśniać. Lecę tylko jasnością dotyczącą całego zdjęcia.
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 czerwca 2011 13:34
odkryłam krzywe w gimpie, teraz ogarniam co i jak  😜

xxflygirlxx też sobie poszperaj  😁
xxflygirlxx Image > Adjustments > Shadows/Highlights (-; to najprostszy sposób zabawą oddzielnie światłem i cieniami.
MsCarmen nie mam tego 👀 Musze zmienić na wersję CS, bo ta CE albo niedorobiona jakaś jest albo ja szukać nie umiem, co też jest możliwe. 😁
a nie wiem w takim razie, może faktycznie to kwestia wersji, którą masz.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się