Nasza twórczość fotograficzna cz. II

takie jedno moje 😉 jakieś uwagi?
Facella   Dawna re-volto wróć!
06 lipca 2011 21:04
ewuś, szkoda, że mu trawa zasłoniła oko... ale takie miłe dla oka w sumie (-:

wyprodukowane godzinę temu manualnym heliosem, więc trochę nieostre q-;
MsCarmen, ja chce kupic album z tymi wszystkimi Twoimi zdjeciami z zoo, natychmiast..  😜 i z papuzkami Juliadny  😎
Stiepan to koroniec plamoczuby 😀 największy z rodziny gołębi, piękne i efektowne ptaszysko.
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
07 lipca 2011 07:27
Dzięki dziewczyny . Wezmę to pod uwagę jak będę robić zdjęcie ! :kwiatek:

A teraz powiedzcie mi które lepsze ?

tu jest za bardzo upchany w kadr, tak ?


a tu już lepiej ?


z tym to nie wiem czy jest dobrze skrojone  😡
m.indira   508... kucyków
07 lipca 2011 09:32
Juliadna trzecie mimo iż ciasne jest najlepsze, nie boli obcięty tułów ani kilka piórek, jak oglądałam dwie poprzednie fotografie, pomyślałam sobie że są za daleko i tu nagle 3 która mile zaskakuje

Stiepan, ciasny kadr to problem wielu ludzi, nie tylko Twój, lepiej deko cofnąć i mieć z czego wyciąć niż domalowywać i kombinować by w końcu całkiem zrezygnować, ja też analogowa byłam, pamiętam że robiłam takimi analogami co w muzeum teraz zobaczyć można, a dziś focę swoin d60 z bólem mając 3 polowy AF i jakoś całkiem jestem z tego zadowolona, bo jest coś takiego jak manual a wtedy żyć nie umierać 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 lipca 2011 14:29
upolowałam dzisiaj koty... paskudna pogoda. zdjęcia takie trochę na szybko, ze 100 wybrałam 3 najlepsze  😵

Maciek


Albert:

edit: tu się sporo bawiłam krzywymi, żeby nie schować kota w cieniu i wydobyć cokolwiek z tego kamienia na pierwszym planie, bo się wziął przepalił  🍴

i razem:


jakieś wskazówki, coś? dodam że stworzenia bardzo ruchliwe i jak widziałam, że ładnie stoją, leżą, siedzą albo coś to raczej się nad kadrem nie zastanawiałam, byle ostrość złapać. mój błąd. jutro mogę wszystko naprawić bo chyba się jeszcze raz wybiorę...
Moim zdaniem trzecie najlepsze 🙂
Z tego, co się wydaje moim laickim oczom 😉, to na pierwszym jest lekki chaos przez trawę a na drugim jakoś mi ten cień padający przeszkadza.
No a trzecie dla mnie super 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 lipca 2011 15:17
Libella, dziękuję  :kwiatek:
trawa miała robić ładne tło, ale tu by się przydało f/2.8, a nie... )-:
Facella: Pierwsze i trzecie najlepsze, ale na pierwszym przeszkadza mi ten nieostry chwast w centrum kadru, na 2 jakoś nieciekawo, noska w ogóle nie widać, ostrość nie jest na mordce, na oczach, tylko na kamieniu, a co do 3 to jest chyba najlepsze ze wszystkich, tylko wymazałabym to coś u góry i cała góra ponad koszykiem byłaby zielona. W dodatku po prawej jest trochę bajzlu, ta rączka, biała plama, to psuje kadr, ale kociaki  😜 go ratują, bo przyciągają wzrok. Piękne maluchy  😍
szuflandia, ale co sądzicie?
trzynastka   In love with the ordinary
08 lipca 2011 14:24
z wczoraj 🙂



ninevet moim laickim okiem. pierwsze jest genialne jeśli chodzi o zamysł. taki zmysłowy koński akt, chociaż ostrość nieco 'nie ta', albo raczej 'nie tu'. masz jakieś inne z  w tym klimacie? drugie to jedno z tych zdjęć, które gdyby mi na koniu ktoś pstryknął, powiesiłabym na ścianie. też chce mieć taką fote na koniu!
trzynastka   In love with the ordinary
08 lipca 2011 15:06
Mam jeszcze dwa.

Z ostrością na numerek


Z ostrością na kawałek grzywy
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 lipca 2011 16:39
ninevet, to z ostrością na grzywę... no nie mam słów  💘 💘 💘
ninevet: dokładnie to z ostrością na grzywę  😜, ale to pierwsze z ostrością na kłąb też świetne, a w dziewczynie na koniu podoba mi się światło i kadr, wielbię takie zdjęcia, niby zwykłe z treningów, a są świetne  😍
ZR-B w Rzecznej.
p.Bogdan Wróblewski i Dalemir.
co myślicie.?
montezuma: wstaw więcej zdjęć!  😉
Co do tego to ciemne trochę i chyba rozszerzyłabym kadr, żeby nie ucinać zadu.
bawarka z Rzecznej nie mam już nic ciekawszego. reszta to tylko nudy na skoku  👀
Mogę prosić o ocenę? :kwiatek:
Gwoli ścisłości zdjęcia bez żadnej obróbki, nie mam tu programu, ale chcę znać Waszą opinię. 😉


Facella   Dawna re-volto wróć!
08 lipca 2011 21:06
xxflygirlxx nie masz ciemnych zdjęć!
ostatnie mi się podoba, reszta jakaś taka nijaka...
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
08 lipca 2011 21:21
ninevet wszystkie  są  boskie  😍

xxflygirlxx 2 i 3  mi  się  podoba
a na pierwszym  za mocne  światło, aż po oczach razi ten róż
Facella
te koty...
ALBERT - to laska, dziewucha, baba - znaczy ALBERTYNKA...
nie ma KOCURÓW szylkretów wiec na 100% BABA
ninevet jak dla mnie pierwsze z tych trzech jest najlepsze! super!!!
MsCarmen, foto ze słoniem wybitne - fantastyczny kadr, nastrój. gratulacje 🙂

Stiepan, mnie się podoba 3 i 4.
Facella off topic - jesteś pewna, że Albert to ON? Hodowcy dają nagrodę za kocura szylkreta. Sprawdź dobrze  😜
Dodofon, mogą się zdarzyć kocury

"Gen odpowiedzialny za kolor rudy znajduje się w jednym z chromosomów X. Geny odpowiedzialne za kolor biały i czarny - w drugim chromosomie X. Nazywa się to mozaikowym występowaniem genów. U kotek co prawda jeden z chromosomów X jest skondensowany i nieużywany, jednak część komórek odpowiedzialnych za kolor futra nosi ślady jednego z chromosomów X, a inne - drugiego X. W takich przypadkach futerko kota jest trójkolorowe. Jest to możliwe wyłącznie u kotek, gdyż kocury posiadają tylko jeden chromosom X. W niezwykle rzadkich przypadkach dochodzi do podwojenia liczby chromosomów X w kariotypie kocura (wówczas posiada on chromosomy XXY). Taki kocur może być tricolorem, ale z pewnością będzie bezpłodny. U mężczyzn takie podwojenie chromosomu X nosi nazwę zespołu Klinefeltera i jest nieuleczalną chorobą genetyczną.

http://pl.euroanimal.eu/Rude_kocury_i_kotki_tricolorki"
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
09 lipca 2011 08:51
Pociągnę offtop - mam w stajni kocura szylkreta  😲 To znaczy że dostane nagrode?  😁 Możliwe właśnie jednak, że jest bezpłodny - nigdy się za kotkami nie uganiał (temu nazywamy go czasem brzydko pedał  😜 )
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 lipca 2011 09:26
Dodofon, czytałam na forach i zdarzają się kocury szylkrety.
wistra, za bezpłodne też można dostać nagrodę? zresztą, się okaże, on jeszcze malusi jest.

ok, kończcie ot, pojadę dzisiaj albo jutro i sprawdzę.
jak coś, to piszcie na pw, żeby nie śmiecić (-;
Facella no to wychodzi na to, że to ja za bardzo je przyciemniam.😉
HuculskaOstoja fakt, pierwsze za jasne.
Nikt niema nic do powiedzenia o kadrach? 👀
Szylkretowe kocury rzadkie? Miałam już 3 kocury szylkretowe, jeden z nich miał kociaki z kotką  🤔 Ja już nie wiem... Ale mam kotkę szylkretową 🙂 Są śliczne. A co powiecie o rudych kotkach? Zawsze rude kocury, a kotek nigdy nie widziałam.

Dobra koniec offtopa, xxflygirlxx Nie mogę się napatrzeć na ostatnie, boskie! Super kolory w tle  :kwiatek: Ja się nie znam, ale podobać mi się może  🙂

Ja uwielbiam robić zdjęcia, ale co to za przyjemność robić zdjęcia komórką?  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się